Priateľ chce rozchod bez súdneho vyrovnania.

1. dec 2019

Dnes sme sa s partnerom rozhodli, že náš vzťah končí. Už dlhšiu dobu máme problém, keďže máme 1 syna, ale ja druhé dieťa odmietam. Dôvod je ten, že mám priateľa non stop v práci, odkedy pracuje pri útvare podobnej polícii, je na nevydržanie, drzý, vulgárny, agresívny.
On chce druhé, ale aj 2 ročného syna, hocikedy udrie, nemá ho rád.
Navrhol mi, že mi nechá auto, uhradí prenájom bytu na 2 mes., bude dobrovoľne platiť na syna, ktorý má zdravotné problémy a liečba je dosť nákladná, ale bez súdu. Dôvod, jeho práca a potom príde o bonus na dieťa. Čo robiť? Malý do MŠ zatiaľ nemôže, ja budem s ním doma, len mi nemá ani kto pomôcť. Akoby ste riešili situáciu vy? Rodičov mám na 300 km.

denisa0504
1. dec 2019

Súd by som nepotrebovala keby naozaj dodrží čo sľubuje a to už skôr ty vieš, či neklame. Súhlasila by som ale len pod podmienkou, že ti bude platiť byt, plus na syna a aj niečo na teba, lebo zatiaľ do práce ísť nemôžeš a o vaše dieťa sa treba starať... Alebo nech zaplatí nejakú opatrovateľku

miadi
1. dec 2019

Ty vies aky ma prijem ci je Ta dohoda fer. Pre zaciatok sa mozete dohodnut a ked nebude platit o vyzivne mozes ziadat na sude hocikedy.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
1. dec 2019

Nemusite na sud ale zas to nenechaj len na ustnej dohode, vsetko pisomne

0kristina0
1. dec 2019

Podla toho co pises je to hajzlik, neverila by som mu.

mogaa
1. dec 2019

Ty si s ním žila, my ho tu nepoznáme...možno mediálna dohoda....ono na 2 ročné dieťa nepočítaj nevie aké výživné...max.150eur...záleží koľko ti chce posielať a dajte to u mediatora alebo notára na papier....ono ide o to že ty máš len RP , takže syn bude musieť do súkr.škôlky(jaslí)a ty do práce.....takže záleží od dohody, ak máš byť so synom každú OČR doma ty tak v žiadnej práci nevydržíš, lebo prvý rok v kolektíve ti môže ísť z choroby do choroby...takže mediátor a dohoda čo sa týka podmienok a starostlivosti....keďže nie ste manželia, dokonca nie je povinný platiť ani výživné na teba....

0martina0
1. dec 2019

zaleži ake ma syn problemy,lebo toto byva sudom zohladnene a je vyššie vyživne,ale nehovorim že by som šla,možno prave to vas časom spoji,

srandujete
1. dec 2019

sorry, ale ako jeho praca suvisi so sudnym urcenim vyzivneho a doby stretavania sa so synom? . . . to nie je sud o tom, ze spachal trestny cin a bude to mat v registri trestov. . . na taky sud by som ho dal kvoli tomu, ze hocikedy udrie 2 rocne dieta 😨 😨 😨

mogaa
1. dec 2019

@srandujete ale je aj sakra rozdiel či udrie (dá na zadok)alebo zbije....

mirola
1. dec 2019

Uhradi prenajom bytu na 2 mesiace a potom akoze co? Pojdete na ulicu? S tym by som ja urcite nesuhlasila, ak je “grant” tak nech si prenajme byt on a svoje dieta nevytrhha zo znameho prostredia. Minimalne kym ty nepojdes do dobre platenej prace. Si na rodicovskej, maly ma zdravotne problemy.. ani by som nediskutovala.

mogaa
1. dec 2019

@mirola ale keďže nie sú manželia tak vyživovaciu povinnosť voči nej nemá, len voči dieťaťu...cena prenájmu je cca 400eur? myslíš že nejaký súd by mu naparil výživné na 2ročné dieťa na 500eur(400prenájom a 100výživné)? ved ide o radového policajta nie Gašparíka🙂

stela01
1. dec 2019

Nenapisala si nič podstatne čo sa týka žitia
Koľko ti uhradí ? Koľko ti bude prispievať ?
Spoliehať sa na chlapa že mi prispeje to by som asi nechcela
Dôležité je bývanie to musíš mat vyriešené a zabezpečené , nevieme kde žiješ či tam je možnosť dákej prace , brigády a aké má zdravotné problémy syn .
Ešte že múdre rozhodnutie a nepustila si sa snim do druhého tehotenstva .

Wtf čo to je za chlapa nemá rad prvé dieťa a druhé chce ?

srandujete
1. dec 2019

@mogaa no asi nejaka pochvala, pohladenie a bozky to nebudu, kedze je drzy, vulgarny a agresivny . . ( citujem autorku ) podla mna si nezasluzi nie ze druhe dieta, ale ani prve. . ☹

stanulienkat
1. dec 2019

@mirola ty si randila s Kollarom,alebo co?? Ty by si platila exovi vyzivne+vyzivne na dieta+prenajom bytu? A z coho by si zila ty??

srandujete
1. dec 2019

@stanulienkat toto si asi chcela napisat deniske 0504 . . .

stanulienkat
1. dec 2019

@srandujete ani nie,ved pisala,ze nech jej prenajme byt. To je dost velka polozka.

srandujete
1. dec 2019

@stanulienkat ano, ale o plateni prenajmu, vyzivnom na nu a vyzivnom na dieta, co si spominala, pisala denisa . .

stanulienkat
1. dec 2019

@srandujete tak som to nejako spojila 🙂. Niekedy sa mi vlasy jezia ake poziadavky maju niektore zeny.

habibim
1. dec 2019

Mňa zaujalo to, že dôvodom, aby to nešlo na súd je jeho práca a potom príde o bonus na dieta🤔 a akože dieťatko dvojročné a ešte k tomu aj so zdravotnými problémami sú prednesie ako jeho pokojný život bez udierania a následnej psychickej traumy? A ďalej.. ten bonus na dieťa nie je bohvieco.. A keďže robí pri polícii a nechce ísť súdom, to co toto za nezmysli... Sak ne spáchal trestný čin (zatiaľ), môžeš mu kľudne povedať, že chceš ísť súdom, chceš to mat na papieri a jednocudho sa rozvedte v pokoji a s dohodou... Nech toto všetko čo ti povedal, povie aj na súde... A ty za to nebudeš hovoriť, že ti udiera dieťa.. Ak už toľko chce predísť súdom, tak tam musí byť aj niečo iné a nie len ze je vulgárny agresívny a udiera maleho

matabb73
1. dec 2019

Ak nepôjdeš pracovať, sama to neutiahneš. Ja som rozvedená, pracujem, dostávam výživné a mám čo robiť, aby som všetko poplatila. Skus si napísať všetky výdavky, ktore budes mať a spočítať to. Na druhú stranu prijmy, ktore budeš mať. Zaplatiť prenájom na dva mesiace nie je riešenie. Čo potom? Väčšina žien buď ide pracovať alebo bývať k rodičom.

srandujete
1. dec 2019

@stanulienkat presne . .👍 a potom sa zeny cuduju, ze musia chlapov do manzelstva a plodenia deti doslova nahanat, , . 🙂 ale cest vynimkam, su aj zeny, ktore to musia zvladnut aj same- bez vyzivneho a bez platenia najomneho. Pred takymi dole klobuk 👍

deti95060810
1. dec 2019

čože mu tak závisí na tom aby sa o tom nedozvedeli v práci? zvláštne...
to čo ti ponúka je málo....uhradí byt na 2 mesiace? a čo potom? ak budeš na predl. RD tak príjem budeš mať dosť mizerný....

mogaa
1. dec 2019

v prvom rade by som sa poradila s právnikom aké máš žiadať výživné - priateľov plat vieš a rovnako vieš aké sú reálne náklady na malého.....isté však je - že ak nepôjdeš do práce, tak to sama neutiahneš....žiadny súd nestanoví výživné na 2ročné dieťa na 500eur(ak má chlap priemerný plat)len preto že ty nemáš ako platiť prenájom....on voči tebe vyživovaciu povinnosť nemá, to potom rovno môže žiadať striedavku a dieťa nechá u rodičov alebo mu najme opatrvateľku kým bude v práci