Priateľ je mamin maznák

konik789
10. jan 2021

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o názory na môj problém, a tým je priateľ a jeho matka. Priateľ má 27 rokov, ale pripadá mi, že je strašne na svoju matku naviazaný. Píšu si spolu každý jeden deň cez Facebook, ráno s konverzáciou začnú a večer skončia. Keď priateľ ide na víkend domov k rodičom, tak mu jeho matka každý deň chystá raňajky, večere a naberá na tanier a zohrieva obedy. Mne toto ich správanie nepríde normálne. Keď som o tomto povedala priateľovi, tak ma len vysmial s tým, že problém si len vytváram vo svojej hlave. Ja si ale nedokážem pomôcť a neskutočne ma toto ich správanie hnevá. To je asi aj jeden z dôvodov, prečo nemám priateľovu mamu vôbec rada. Chcela by som sa vás spýtať, či aj vaši muži sú takí, či to len ja preháňam vo svojej hlave alebo som bohužiaľ natrafila na mamičkinho maznáka? Ďakujem za vaše názory!

marca12
10. jan 2021

@drzaopica nie tak celkom. On vyrastal ofukovany,takze nevie,ze to takto asi nema fungovat a uprimne vela z nas by lahko spadlo do takychto kolaji,keby nas od malicka cicikali a obskakovali. Je to chyba jeho matky,nie synova. Ja to zase poznam z opacnej strany vela kamosiek je otca naviazanych,otec toto otec tamto,len otec existuje,ten najdokonalejsi....

sari24
10. jan 2021

Tiež nás mama vychovávala spôsobom že máme zdravé ruky, takže sa aj obsluzime ale odkedy sme sa s bratom odsťahovali a keď prídeme na návštevu tak samozrejme chce všetko spraviť za nás. No a ja si to nikdy nenechám, pretože nie som na to zvyknutá, ešte aj riad umyjem po celej rodine, aj kávu jej uvarim. Čiže si myslím že je normálne zo strany rodičov obskakovať deti lebo sú radi že ich vidia ale záleží na deťoch či si to nechajú.
Môjho priateľa tiež mama obskakuje a myslím si, že si to miestami necha. Ale to je jeho vec, pretože akonáhle prídeme späť do nášho bytu tak ja mu už slúžku nerobím a musí si zas zvyknúť na to, že bude v domácnosti pomáhať. Neber to až tak tragicky, je dôležité ako sa chová k tebe. Ries to ak bude aj od teba vyžadovať full servis 🙂

petamich
10. jan 2021

@konik789 ja sa ta nijako nechcem dotknut ale toto je nieco co si musite vykomunikovat v prvom rade vy dvaja, darmo ti tu 30 zien napise, ci to je alebo nie je v poriadku a ich vlastny nazor, to ako bude fungovat vasa domacnosti si predsa musite vy dvaja - ci budes varit 5 jedal denne alebo nebudes, co budes a nebudes robit v domacnosti a s cim ocakavas, ze ti partner pomoze atd. toto je len na vas :D a cim skor tym lepsie :D

marca12
10. jan 2021

@konik789 fuuu tak to su jasne signaly a nechci vediet,co s tebou narobi svokra,ak je povie,ze si mu nenachystala veceru. Mala som taku kolegynu,ona mala so synom vztah ako s milencom. Bud ho zapajaj do cinnosti a nerob mu servis,spolocne spravte veceru a podobne alebo utekaj,kym je cas. Mne by ani tak nevadilo,ze ho obskakuje,to robila aj moja svokra,ale vadilo by mi,ze si cele dni pisu. To je chore

777januska777
10. jan 2021

@konik789 ja by som sa skor zamerala nato, ze žijete u tvojich rodičov. Nebudeš aj ty taky mamin maznáčik?

komplikovana
10. jan 2021

akurat som chcela pisat, pokial to iste nevyzaduje po tebe tak je to ok, lebo je to rozhodnite jeho mamy ho obsluhovat. Ale vidim, ze to chce aj po tebe. Tak mu hned na zaciatku povedz, ze nie si jeho mama, obsluhovat ho nebudes, ma tiez zdrave ruky, tak nech sa cini. Ak by namietal, ze si zla, odargumentuj to tym, ze ten kto je zly je on, lebo sa oduva ako male decko a snazi sa ta zmanipulovat a vyuzivat tak, aby bolo podla neho. Obaja pracujete, tak si podelit domace prace.

amelie2017
10. jan 2021

Tak u nas vari moj muz a naklada aj mne aj dcere, ked obedujeme ci veceriame spolocne. Nevidim dovod, preco by sme si mali nakladat vsetci sami. Ked si ale chcem dat jest mimo toho, tak si dam sama. Aj ked velakrat povie, ze on mi donesie. A k tomu, ze napise, co by si dal. Kazdy, kto musi denne varit je za to vdacny, ze mu povedia, co ma urobit, lebo rozmyslat kazdy den je na nervy.

nikadamko
10. jan 2021

@konik789 Ja mám 32r chlapa a so svokrovcami sme pomali každý deň keďže bývame blízko, cez ulicu... Ale to by až tak nevadilo, máme dobré vzťahy. Môj muž sa tiež nehá obskakovať, tak si ho mamička naučila že nemusí nič robiť....a robí to aj doma, riady všade, zaschnuté šak príde slúžka a spraví to nie? Vysávač nevie ako sa drží a vlastne nič čo sa týka upratovania, nikdy to nemusel robiť a ani to nerobí na čo... Okrem toho ale hráva hry na pc, je tam vkuse keď môže, ked nie na pc tak na mobile. V lete bol viac u mamičky ako doma. Lebo tam si sadne a nemusí absolútne nič robiť, spraví sa mu káva, jesť a on je spokojný... Je veľa takých chlapov, musíme si ich vycvičiť lebo inak to nejde. Kým sme boli sami,chodili sme kade tade,po výletoch....no teraz ako máme 4r dieťa už mi to vadí ze je stále za pc, celé dni sme len doma,tatko s nami nikam nechodí ja s malým chodím sama on radšej sedí a čumí do obrazovky. Vraj ja som mimo, nepripusti si chybu ze chyba je v ňom. Malý to už tiež vníma že tatko nemá na ňho čas lebo buď je za pc alebo u mamky....

amelie2017
10. jan 2021

Ale ak tebe nevyhovuje, ze mas varit len ty, tak sa treba dohodnut, ktore dni navari on, ktore navaris ty. A ak nechces robit krabicky, tak nerob. Ruky ma zdrave, ale mne tieto veci pridu normalne, lubim niekoho a aj takymito sposobmi sa to dokazuje. Ale kazdy mame ine zvyky, inak nastavene hranice.

vilma7
10. jan 2021

@nikadamko tak toto je veľmi smutná realita. By som manžela asi poslala bývať nazad domov, čo z neho máte? Akurát robotu.

nikadamko
10. jan 2021

@vilma7 asi tak... Ako nevravím ze nie je šikovný ale treba ho kopať do riti aby niečo robil, je strojár takze tie technické veci vie, vela veci vie spraviť sám ale lenivosť je väčšia... :( Bohužiaľ

kubkovamama
10. jan 2021

@konik789 rozísť sa.Rozhovory a dohody nepomôžu.Ich posvätný vzťah nikdy nepremôžeš-debilne napísané,no neviem to inak vyjadriť.Moj druhý ex bol a je taký.Zabila som s nimi(naschvál píšem s NIMI,nie s ním) 7r.Uz nikdy viac.Presne ako tvoj,od rána na telefóne.Postupom času aj ja.Museli sme jej byť k dispozícii 24/7,nedajbože niekam ísť,v práci furt v pohotovosti,vedela kedy mám pauzu a už volala.On robil na smeny,o to horšie,každý voľný deň bol u nej do noci.Ak sme nenaklusali ráno o 8:30,to bol cirkus.Nalinajkovala nám celý deň.Vlastna domácnosť?Nehrozí,ak sme neboli u nej tak ona u nas.Vsetko premiestnovala,všetko kritizovala.A on na jej strane samozrejme.A ja krava som sa najprv nechala zmanipulovať a keď už som precitla život v prdeli.Utekaj od takého chlapa.Nikdy nebudeš preňho rovnocenna partnerka,nikdy ti nedá prednosť,keď budeš potrebovať pomoc,nepomôže ti,lebo mama,neodvezie ťa do pôrodnice,lebo mama práve niečo potrebuje,nepomôže ti v 6tonedeli,lebo sa musí starať o mamu a ešte budeš za zlú,že neutekas k nej aj ty.Vsetky sviatky,Vianoce,víkendy strávite u nej,lebo veď ona chuderka nemôže byť sama.A či si chorá,zdravá,v práci,nesmieš odmietnuť.Tvoja rodina?Cha,to čo je.Prosim ťa,zmizni od takého.Moj ex po rozchode so mnou zostal už celkom ako prisavka,spí tam,stravuje sa tam,nemá nikoho,len do práce a k mame,jedine ho pustí do krčmy.😉asi aby mu nepreplo.Uz má 40r a verím tomu,že takto zostanú spolu až do smrti a až raz ona umrie,on si to hodí.Bez nej nemá pre taký typ chlapa život zmysel

sad_soul
10. jan 2021

Nekritizuj nikdy vztah matka syn. Podla opisu moj a jeho mama fungovali podobne. Nikdy som to nekritizovala a nikdy som nevstupila medzi matku a syna. NIE nemusela som ho obsluhovat v nasom vztahu, ak je treba navari aj on, ak som sluzobne prec, o malu sa postara v plnom rozsahu. Ked prideme k svokre na navstevu obsluzi aj mna, neodmietam, podakujem. Ak pride ona ku nam, obsluzin ju kludne, ked sme boli obaja chori, vzala malu k sebe na cele dva tyzdne a vozila ju do skoly, nam nakupovala! Mal som vtedy pocit bezmocnosti, vraciam jej to aspon tak, ze ked je ona chora vozim ju aj ja nielen manzel (syn).

nikadamko
10. jan 2021

@vilma7 najhoršie na tom je to, že ako sme zo začiatku bývali spolu tak všetko bolo ok, vkuse sme boli preč alebo robili na dome, zrazu ako sme sa zobrali, všetko sa stoplo, po tom ako som bola na materskej 3roky vsetko bolo na mne on len chodil do práce a to bolo jeho maximum s tým ze vzdy povedal, ze mozme si to vymeniť ze on bude doma a ja pojdem robiť aby som utiahla celý barák takže tak. Ostalo mu to dodnes, dokým ho otec netlačí do roboty že treba robiť na dome tak serie na všetko. Vstane,nažere sa buď sadne za pc alebo lahne znova a zobudi sa na obed, teraz ako sme doma počas pandemie je to už neznesiteľné, najradšej by som sa zbalila a odišla keby mám kam nech sa spamätá... No žiaľ nemám svoj byt ani nič, aj dom je jeho, nemáme ho ako manželia spoločný. Chcem s ním ostať ale asi mu treba nejakú príučku aby sa spamätal. Asi mu rozbijem pc možno sa zobudí, či? 🙂

vilma7
10. jan 2021

@nikadamko a čo toľko na ňom robí, hrá sa hry?
Tak toto si pekne premyslel, že dom je iba jeho. Nadobudol ho ešte počas vášho manželstva?
A do práce počas pandemie chodí, alebo je celý čas doma?
Rozhovor asi nezaberá, ťažko povedať potom v tom prípade, čo robiť.
Rozbiješ mu Pc, kúpi si asi druhý. Predtým sa na ňom nehrával? Koľko času tam trávi?

drzaopica
10. jan 2021

@konik789 tak to by mi vadilo.Uz dost, ze mu robis ranajky a obed do krabicky denne, ale aby mi niekto pisal co chce na veceru a, ked nesplnim hneva sa a citovo vydiera to nie.Co by bolo, ak by si robila dlhsie?Je rozdiel pre niekoho nieco robit a obskakovat z lasky a z povinnosti, lebo on ocakava....ale ako niekto hore pise on, ked v tom zije od malicka berie to ako samozrejmost ako beznu sucast zivota.Moja mama nikdy otca neobskakovala nikdy mu nenalozila jedlo, nespravila desiatu , ale vzdy bolo navarene, alebo sa ho spytala na co ma chut co ma varit a minule som sa medzi kolegynami 5 ks aj mlaflde 26 r aj starsie vacsina ako ja okolo 35-40 r dozvedela, ze som jedina, ktora muzovi nerobi cez tyzden ranajky a desiatu🙂tiez ma to zarazilo, ze preco sa to ocakava preco nemoze muz mne nabalickovat ci preco muz nerobi dcere pred skolou ranajky a desiatu?takze mi z toho vyslo ako robila moja mama co som videla, tak sa spravam

drzaopica
10. jan 2021

@marca12 to je psychologia dievcata vzdy taha k otcom a chlapcov k mame aj v dospelosti.Moja kamaratka je sestricka ma 35 r nie je vydata nema deti jedinacik a povie, ze take ranajky po nocnej ako mi apa spravi nerobi nikto🙂ak by sa nehanbila sedi mu na kolenach vztahy su rozne a laska ma mnoho podob.Kazdeho partnera porovnava s otcom a nikto nie je dobry a otec jej este kontruje, ze by bola hlupa si niekoho zavesit na krk.O detoch ani reci ona sama povie, ze je este dieta bodaj by nie, ked sa tak vsetci k nej spravaju a drzia ju v tom, ze kto jej da viac sko rodicia.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikadamko
10. jan 2021

@vilma7 áno hrával aj keď sme bývali u jeho rodičov, práve to že mama servis tak on mohol sedieť za pc celé dni ale ja som vždy spravila nejaký program ze sme vypadli na cely den a chodili na túry, no nedá sa to porovnať ako sne žili vtedy a ako teraz... Teraz nejde ani s malým sám von... Dom nemá problém napísať aj na mňa, chcel ale ja popravde asi ani nechcem, ano pred manželstvom ho kupoval na seba. Teraz mal 3tyzdne dovolenku, ja týždeň pn no je to peklo fakt. Ja vravím ze ak sa to nezmeni robijem mu pc a jeho rodičia mu prispejú na nejaký drahy pc a príslušenstvo?! Toto ma dokaze strašne vytočiť. Jeho rodičia vedia aj mu neraz dohovárali no závislý človek sa nezmení podľa mňa. Lebo toto je už závislosť. Ked sme cakali syna som mu vravela ze ten pc skončí, on priznal ze to musí obmedziť ale realita je niekde inde... a mne uz dochádzajú sily, nervy lebo niekedy mám pocit že on si je istý že ja nemám kam ísť a tak si bude robiť čo on chce ved nech si tá krava rozpráva čo chce aj tak nemá kam ísť ... Asi tak... išiel sa prerábať dom, resp.byt v dome a jeho jedine co zaujímalo kde on bude mať svoju izbu s pc. Tak odvtedy ma absolútne nezaujíma tento dom, nepohnem tu ani prstom aj keby som chcela lebo mna to baví zasa nik ma nemusí nútiť,skrábala som steny, malovala robota mi nesmrdí ale odtiaľ potiaľ, ja mam makať okolo syna,domu a chlap si povie ze on zarába peniaze na živobytie tak on uz nič nemusí

selest
10. jan 2021

To ze si s mamou pise a ma pekny vztah nemusi byt na skodu, pokial to neovplyvnuje vaz vztah sposobom ze vazne veci riesi s mamou a nie s tebou. Ak je toto ok tak by som bola praveze rada ze ma s mamou pekny vztah, bude to dobry vzor pre vase deti.. Moj muz si tiez pise s mamou kazdy den; volaju si kazdy den.. Tiez ked prideme ku nej tak nas obskakuje, vari, naklada na tanier, este aj vodu mu napusti a nedovoli umyt riad. Proste sa stara. Ale pritom doma muz odomna toto nevyzaduje, prave naopak. On doma vari perie, obskakuje mna aj maleho presne ako jeho mamina😁 takze treba skusit spolu zit, to ze sa mamka o neho stara este nemusi nic znamenat

kitycat
10. jan 2021

@konik789 no hadam nacase povedat, ze ked pride tak toaj navari/te.

Ty ho v tom podporujes! Drzis hubu a navaris aby sa neurazil. A co? Urazi aa a ppjde k mame alebo si nalozi sam. Aj v tom vareni sa treba vystriedat... Nie je host byva tam plnohodnotne. Je jasne, ze ked uz robis sebe tak aj jemu ale aby si robila vsetko sama..naveky? Nezda sa ti, ze si za to mozes sama?

deti95060810
10. jan 2021

@sapetka samozrejme že každý dospelý chlap si viem nabrať tanier polievky... to by musel byť postihnutý aby nevedel....

deti95060810
10. jan 2021

@kitycat no to je problém navariť pre dvoch ľudí... Ja denne varim pre 7 ľudí - deti sú doma, nechodia do školy ani na obedy a musí byť... Keď už varí pre jedného môže aj pre mm...😉

kitycat
10. jan 2021

@deti95060810 pises to s radostoucize ta asi bavi varit pre 7mich a mozno si na materskej tak vlastne privres oko... Autorke asi nechce obskakovat svojho priatela stale len preto, ze ma vyhodnejsiu pracovnu dobu...

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
12. jan 2021

V tejto téme je varenie a obskakovanie ten najmenší problém,ona cíti,že niečo nie je o.k. a to veru nie je už teraz,keď si s mamou píše CELÝ deň a ešte to obhajuje.Mna by piclo písať si s mojou mamou celodenne a to vzťahy dcéra-matka bývaju v kontakte intenzívnejšie ako chlap-mama.Podla mňa časom sa to vyhroti,za tým vybehne niečo oveľa viac ako len písanie si.

jenni_p
16. jan 2021

@konik789 ako keby som čítala o sebe. 😂
Obdobny problém..
Mamička vari lepšie, a u nás sa to jedlo takto a iné nechcem..padne sobota a sup k mamičke na pol dňa, ktorá ešte nabali synkovi jedlo ale vzdy len na porciu pre neho..jeden obed, nie ak pre mna..najradšej mám keď dostaneme jeden kúsok koláča s oznamom to je pre vás oboch..
Vypisovanie si na dennej báze - fcb, smsky..volania..🤦🏼‍♀️ Maminka má tam vezme keď ty nechceš.. (nie že nechcem ale nedá sa)

jenni_p
16. jan 2021

@konik789 ak prides na tip ako takéhoto maznaka zmeniť, daj vedieť, lebo mne sa riti za x rokov neporadilo..doma nespravit nič, cely deň spinkať, PC, robota, spoľahnúť sa na mna a cez víkend k mame, ktorá nachová, zabalí, kúpi oblecenie a kozmetiku a ešte si doma s ňou treba písať lebo asi malo spolu boli...to sa nezmení , iba výmenou chlapa 🤷🏼‍♀️