Priateľ je závislý na tipovaní

ilovesleep
25. feb 2012

Dobry den.Nejako som sa dostala na vasu stranku.Chcela by som sa opytat
ako mozem pomoct svojmu priatelovi.Som s nim uz nieco vyse roka,ale
odkedy ho poznam tak sazkuje tipsport.Prehraval strasne sumy penazi az
sa dostal do dlhov.Potom sazkoval dalej aby sa z tych dlhov dostala a
spadol este do vacsich.Ked som mu na vsetko prisla tak sme mu dali s
rodicmi ultimatum,bud s tym prestane alebo ostane sam a nikto mu
nepmoze.Koli dlhom sme museli dat na predaj jeho byt.Slubil ze prestane
ale zase som zistila ze sazkuje a nikdy neprestal,a jeho vysvetlenie je
ze sa chcel dostat z dlhov,ze to robil koli tomu.Dokonca sa opovazil
brat penize z mojej karty!A stale sa obhajuje tym ze ak sa preda byt a
zbavi sa dlhov prestane s tym.Ale ja mu uz neverim.Co mam robit?Mam od
neho odist a nech si robi co chce,aj ked ho mam strasne rada?ALebo ho
mam donutit navstivit nejakeho psychologa?Ale ako ho mam donutit hladat
odbory pomoc ked on si neprizna ze je zavisly?Prosim pomozte mi.

ilovesleep
autor
25. feb 2012

Naozaj s tym nema ziadna skusenost??ved sazkove kancelarie su nabite od rana do vecera ☹ nezeby som to niekomu priala..to naozaj nie... ale musim to zacat riesit takze kazda rada mi velmi pomoze

maznacik007
25. feb 2012

@ilovesleep mozete ist skusit k psychiatrovi spolu toto je regulerna zavislost a priatel moze absolvovat liecenie... ale osobne by som ti doporucovala dat si od neho podpisat uznanie dlhu co ti narobil na tvojej karte pred notarom,
a prasila by som od neho kade lahsie nez sa este viac zamotas

ilovesleep
autor
25. feb 2012

@maznacik007 ale je tazke od neho odist...milujem ho a mame spolu dcerku..inak je skvely clovek len ten tipos sa neda....stale ma klame ze nesazi a tajne sazi...chcem mu pomoct ale ako ? booze je tazke vyjst z tejto pekelnej situacie

maznacik007
25. feb 2012

@ilovesleep tak to si nepisala ze mate spolu dceru... no tak potom ho zober dohodnite si termin u psychiatra a ten nech vam odporuci ci uz ambulantnu liecbu alebo liecenie, ste zobrati alebo nie... ak nie tak to je ta lepsia moznost nedavaj mu svoje karty ak ma pristup k tvojmu uctu tak mu ho zrus

strawbery
25. feb 2012

@ilovesleep súhlasím s maznacikom007, proste ak ho nechceš opustiť, tak jediné riešenie je liečenie zo závislosti........čaká vás ťažký boj,no prajem vám,aby ste ho úspešne zvládli 🙂 ........no a čo je najdôležitejšie ON TO MUSI CHCIET!!!........mám skúsenosť s tým v blízkom okolí.

ilovesleep
autor
25. feb 2012

@strawbery dakujem...snazim sa mu pomoct ale je tazke pomoct niekomu kto veri,ze nieje zavisly... ako ho mam prinutit aby si to priznal??Netrpim tym len ja ale aj jeho rodina a podotykam ma uzasnu rodinu a rodicov ... niekedy mam pocit ze je jednoduchsie zbalit sa a odist niekam daleko....

strawbery
25. feb 2012

@ilovesleep tak to je najhoršie ,ked on sám si myslí, že závislý nie je.......no a nemôžeš niekam odísť napr. na týžden?k rodičom napr.?....proste on musí pochopiť, že ide o vážnu vec a že vás môže stratiť ak s tým neprestane

ilovesleep
autor
25. feb 2012

@strawbery je to tazke ja totiz zijem na cechach..som na materskej a popri tom brigadujem....

strawbery
25. feb 2012

@ilovesleep no a nemáš po blízku nejakú kamarátku u ktorej b si pár dní mohla ostať?......no tak ho proste zober k tomu psychologovi aspon, tam si uvedomí ,že je závislý.......no a ak to nepomôže, tak jedine ho opustiť ,aj ked to bude tažké........prajem ti vela,vela síl

ilovesleep
autor
25. feb 2012

@strawbery dakujem pekne..pokusim sa to nejako riesit a dostat ho k psychologovi...ine riesenie nevidim...odist od neho je ta posledna moznost aj ked nad tym odchodom premyslam cim dalej tym castejsie...ale je tazke opustit jeho,rodinu,a zivot..a len tak odist na sk ..je to tazke

liz_lemon
25. feb 2012

@ilovesleep preco si sa s nim dala dokopy, ked si vedela o jeho zavislosti? toto nikdy nepochopim, ved s takym clovekom sa budes neustale topit v nejakych dlhoch

sisaha
25. feb 2012

@ilovesleep obavam sa, ze jemu sa len tak lahko pomoct neda. Tiez nechapem preco si si s nim zacala ked si vedela co je zač. Bud rada, ze nie si jeho manzelka a jeho dlhy sa ta netykaju. Ja ti poviem co by som urobila ja...uz pri prvej exekucii by som sa vazne zamyslela nad tym kam smeruje tento vztah. Tiez mi nie je jasne, ako ti mohol vybrat z karty peniaze? Ty si mu prezradila PIN? Preco si ho nezmenis? Clovek, ktory pride o byt kvoli svojej zavislosti by pre mna istotu do buducnosti urcite neznamenal...Ja by som teda brala nohy na plecia..