Priateľ ma nikdy nezavolá k nemu

sissi256
7. okt 2021

Caute baby, zeny, potrebujem vas nazor. Ja uz sa vo vsetkom stracam. Mam priatela 1,5roka, rozvedeny, dieta, ja to iste. On 35, ja 30rokov. On byva s otcom, ja sama. Navrhla som mu uz niekolkokrat spolocne byvanie a on sa vzdy tejto otazke vyhne. Radsej zahovori, neodpovie. Navyse som si zacala vsimat, ze vo viacerom ma pusta na hlucho. Deti sa nepoznaju navzajom, chodi len on ku mne, ja k nemu nie, nikdy ma tam nezavola, ani len pred dom ho nemozem ist pockat, zobrat, ked sme dohodnuti, ze niekam spolu ideme mojim autom. A ja uz stracam trpezlivost. Neviem ci ho mam nechat tak, lebo ja sa chcem urcite posunut dalej, tuzim po rodine, po niekom s kym mozem spolocne zit. Alebo na druhej strane si hovorim, ze vydrz, sak sa nepoznate tak dlho. Tak ako podla vas? Pozname sa dist dlho na to, aby som mohla aj ja jeho navstevovat? Aby sa poznali deti? Dost dlho na to, aby som sa necitili sprosto za to, ze som mu navrhla aj spolocne byvanie?

hipuska
7. okt 2021

@sissi256 no, 1,5 roka je dosť. Možno, ak nechce svoje dieťa predstavovať cudzej žene, minimálne by mal poznať tvoje dieťa, aktívnejšie sa zapájať a začať "nahradzat" otca. Ja by som nečakala na nič. Vyhovuje mu to, máte sa kde stretnúť a nemusí riešiť absolútne nič.

lopka1313
7. okt 2021

1,5 roka. Tolko si stratila "vztahom" s niekym pre koho to vztah rozhodne nie je.

deti95060810
7. okt 2021

1,5 roka? to nie je dostatočne dlho? podľa mňa je to dostatočne dlho aby ťa aspoň zoznámil s otcom....
Možno že to ťahá naraz s dvoma, možno mu to všetko len takto vyhovuje....
Ja by som volila rozhovor. Povedať na rovinu čo chcem a čo očakávam... Možno budeš prekvapená . Inak ak vieš kde býva - myslím dedinu, mesto, ulicu - ja by som sa išla pozrieť sem tam ako to tam pred ich domom vyzerá .... Však čo - ulica je pre každého...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
7. okt 2021

@sissi256 ste spolu uz dost dlhy cas. aj ked to okolnosti boli komplikovanejsie, predsalen aj korona je tu 1,5 roka. takze tazko povedat, co vsetko ovplyvnilo vase spoznavanie, zvyky. urcite by som to s nim prebrala - co ocakava od vztahu, co planuje. vlastne to nechavate len tak plynut? co keby si otehotnela? urcite otazky by ste mali mat uz vyriesene.

maminkadeticiek
7. okt 2021

Myslim ze 1,5 roka je dost na to aby ste svoj vztah posunuli kusok dalej.Ja by som nehrala ziadne hry,natlaky ale ani necakala ci mu to z tvojich naznakov dopne.Sadla by som si s nim a narovinu mu povedala ako to citim a hned dostanes odpovede na vsetky svoje otazky.1,5 roka je tak akurat na takuto debatu,ved ho neziadas o roku len chces vediet ako to vidi on dalej.Ale rataj aj s tym ze to nemusi dopadnut dobre,ze vycitis,se s tebou neplanuje buducnost.To si uprac v sebe vopred ci si pripravena aj na takuto odpoved,ak aj nie priamu tak to vycitis.

mabenn
7. okt 2021

@sissi256 podla mna spravne vnimas varovne signaly ktore tam su

sense
7. okt 2021

Pokiaľ 2 dospelý chcú vzťah, tak áno 1,5r je dosť aby ste sa niekam posunuli? Mne to príde tak, že ty chceš vaznejsi vzťah a on chce len ženu na občasné stretko. Druhá možnosť ze niečo tají.
Čiže byť ženou túžiaci po vážnom vzťahu príp zakladaní rodiny by som tento ukončila, aby som nestratila par rokov života s niekým, kto má ma s prepáčením len na vyprazdnenie vajec...

katkati
7. okt 2021

Keď s ním zostaneš, možno ti uniká oveľa krajší, hodnotnejší vzťah.

sono2
7. okt 2021

@sissi256 no a je vôbec rozvedený?
Nemôže stále bývať so ženou? To by vysvetľovalo, že nemôžeš k nemu

kisskiss
7. okt 2021

Napadli by mi asi otázky: určite je rozvedený/nezadaný? Určite býva (len) s otcom? 🤨 je to akési zvláštne z jeho strany 🤔

sissi256
autor
7. okt 2021

Dakujem baby, tak predsa ste ma usvedcili v tom, co som si myslela.
Najhorsie na tom je to, ze ja som sa uz velakrat s nim snazila o tomto rozpravat a on bud neodpovie, alwbo zahovori dokonca raz vytoceny mi povedal, ze ja vztah kazim, ze ja si za vsetko mozem, ze keby som to nekazila, vztah sa mohol davno uz posunut

kisskiss
7. okt 2021

@sono2 ha! Naraz sme písali, vidím ze nielen mne to napadlo.

haley7897
7. okt 2021

@sissi256 ako často sa vidate? Komunikuje konzistentne alebo máte hluché miesta kde sa vždy nájde výhovorka prečo tomu tak je...?
Podľa mňa, z toho co si doteraz napísala nejde z jeho strany o vzťah, neprekvapilo by ma keby si nebola jediná. Preto nemá ani žiadnu snahu predstaviť ta rodine.

catherinah
7. okt 2021

Ja by som asi spehovala pred jeho domom 😃

ysseba
7. okt 2021

Podľa mňa vôbec nie je rozvedený a už vôbec nie, že býva s otcom. Dala by som ruku do ohňa, že býva s manželkou a dieťaťom.

haley7897
7. okt 2021

@sissi256 strácas čas. Nič nekazis. Toto je typický gaslighting hádzať vinu za vlastné sra*ky na ineho aby sa cítil zodpovedný a vyvolať v ňom pocit viny aby neotravoval a nekazil fu*ckboyovi jeho hru. Nedaj sa zblbnut, takýchto beha po svete na kyble. Strácas čas. Sorry

sissi256
autor
7. okt 2021

S manzelkiu nebyva, k tej niekedy spolocne chodime odovzdavat dieta. Urcite su rozvedeni 🙂 druhu? No co ja viem. Ked skonci v praci hned mi vola, po vwceroch si piseme, stretavame sa ked nemame deti….nemyslim si, ze ma kwdy este aj druhu stihat

haley7897
7. okt 2021

@sissi256 vola ti hneď po robote, lebo doma by ho počuli telefonovať, tak ta odbavi na ten deň hneď ako sa dá. Zvyšok dna - keď je doma rieši len textovkami, tak? Ja netvrdím ze mam pravdu, len radím otvoriť oči dokorán a vnímať všetky Red flags

ysseba
7. okt 2021

@sissi256 A jeho otca poznáš? Či nemôže byť taký, že by sa za neho hanbil pred tebou - poviem príklad - každý deň sa spije pod obraz boží. Že na jednej strane mu je trápne aby si jeho otca tak videla a na druhej sa od neho odsťahovať nechce, lebo by sa otec spustil úplne? Akože môže to byť aj pre takýto prípad, hoci si skôr myslím, že je v tom druhá s ktorou býva....

martinajurkechova
7. okt 2021

@sissi256 na tvojom mieste by som išla pozrieť k nemu domov ako sa veci naozaj majú. Myslím, že ťa ťahá za nos.

balaskovae
7. okt 2021

fuha, tak toto asi nie je taky vztah, po akom by zena tuzila. aby za tym nebolo nieco ine, i ked nechcem malovat certa na stenu.

ivka21
7. okt 2021

Po 1,5 roku mu nestojís ta to aby ta predstavil rodine. By som sa sním rozišla

diewcatqoo
7. okt 2021

A nie je to tak, ze ak byva s rodicmi, resp. s otcom, ten mu po rozvode zakazal vodit si tam dalsiu? Poznam taky pripad, mali sme v rodine, ze dotycny zostal byvat s rodicmi, ktori mu vzdy vyhadzovali na oci rozvod s predoslou zenou a povedali, ze kym byva pod ich strechou, nech si neopovazi priviest tam nejaku inu (mal cez 40). Takze mozno nema ziadnu inu, len mu rodicia zakazuju.
Potom je ale otazne, preco nechce riesit potom spolocne byvanie s tebou. Mozno ak mu zakazuju priviest si domov inu, tak by ich vystrelo, keby siel byvat s dalsou, ktora je rozvedena a dokonca ma tiez dieta. Hold, niektori ludia su zaseknuti v minulom storoci. A ak to tak je vo vasom pripade, tak je mi luto, ze sa nedokaze vzopriet rodicom.. radsej hladaj inde.

haley7897
7. okt 2021

@diewcatqoo pri objektívnych príčinách by sa nesnažil hodiť vinu za to ze sa ich vzťah neposuva na ňu a nesnažil by sa vyvolať v nej vinu za jeho správanie. Toto samo o sebe je dôvod na ukončenie vzťahu, bez ohľadu na jeho dôvody prečo to nechce posúvať. To co robí je definícia gaslightingu, z toho nikdy nebude zdravý vzťah

pininka1
7. okt 2021

@sissi256 mozno je problem jeho otec. Ja mam takeho kamarata ktory uz ma skoro 50 a byva s otcom ktory mu vlastne znicil vsetky vztahy. Byt je napisany uz na syna, ale otec ma pravo na dozitie tam a syn ho ani nechce inde davat a nema na dalsi byt. Otec odmieta akukolvek synovu partnerku, proste domov nemoze nikoho doniest. Je to prenho velmi frustrujuce a mozno aj pre tvojho partnera. Skusila by som ozaj uprimny rozhovor pred tym nez zacnes s rozchodom ci s inou partnerkou a pod

martinajurkechova
7. okt 2021

@haley7897 súhlasím, keby bol na vine jeho otec, dá sa to normálne vysvetliť a nie že ona ho nemôže ani pred domom počkať.

pininka1
7. okt 2021

@martinajurkechova pre niektorych ludi to moze byt velmi tazke. Mne trvalo roky nez som sa muzovi priznala ake som mala detstvo a co sa u nas doma dialo

diewcatqoo
7. okt 2021

@haley7897 ano, mas pravdu. Moj prispevok bol skor na margo toho, ze tu mnohe pisali, ze co ak ma inu, resp. nie je rozvedeny.

haley7897
7. okt 2021

@diewcatqoo hej, to môžme len špekulovať, každopádne ten vzťah nieje v poriadku a on pred ňou niečo tají.