Priateľ ma opustil tehotnú, neviem, ako sa k nemu správať

2. feb 2020

Ahojte baby,
s mojim ex prave riesime vyzivne (formou rodicovskej dohody), bavime sa len cez pravnikov, lebo jemu preplo natolko, ze odmietol so mnou komunikovat. Pre uplnost aby ste chapali, zili sme spolu, planovali dieta a potom ma nechal tehotnu. Prvy mesiac po rozchode sa este zaujimal, potom to seklo, ocividne si v tom case narazil uz frajerku a islo to s nim a s celou komunikaciou z jeho strany dolu vodou. Zacal mi ako tehotnej ublizivat tym, ako on si da spravit testy otcovstva (podotknem ze dovod na to nemal, lebo vedel,ze som ho nikdy nepodviedla), ked som porodila nemal zaujem ani zavolat co mala, len mi povedal asi tyzdeb po porode do telefonu, ze on ma priatelku nech si najdem aj ja niekoho. Proste totalny idiot.. Mala ma za chvilku pol roka, totalny nezaujem o nu... teraz sme sa konecne dohodli na rodicovskej dohode na vyzivnom (musela som samozrejme ja byt ta co ustupi, inak by sme sa vlacili po sudoch) a on si stanovil podmienku, ze sa chce s malou zrazu stretavat, kazdu druhu sobotu a suhlasil s tym, ze u nas doma. Ja zijem s malou u nasich, nemali sme ist logicky kam, sama by som byt neutiahla z rodicaku.. Ked ma nechal povedal, ze k nam domov v zivote nepride a ze malu pride pozriet, ked s nou budem niekde mimo domu. Preto mi je zvlastne, ze zrazu si stanovil stretavanie a suhlasil ze u nas doma. Moja rodina ho mala rada, no po tomto vsetkom ho vsetci nenavidia a on si to urcite dobre uvedomuje, nakolko si vsetkych vratane mna zablokoval vsade, mobil, whatsapp...
Pytam sa sama seba, bude mat odvahu po tom vsetkom, prist ku nam,len tak zrazu domovppzriet malu?
Druha moja vnutorna otazka, ako sa k nemu spravat? Viem ze ma uz druhu, daku 20tku a taha ju uz po exitickych dovolenkach atd. a ja si neviem predstavit, ako sa k nemu postavit? Ako sa s nim bavit?
Ako sa takemu cloveku aj pozriet do oci, po tom vsetkom ako nam ublizil?
Dakujem za Vas nazor a prosim poznamky, ze bol urcite idiot uz davno, na co som s nim mala dieta si nechajte, lebo nebol, bol super chlap, milovala som ho, no zrazu mu takto preplo, ze nikto nechape..moj nazor je, ze mu preplo z penazi, lebo mu praca velmi dobre vynasa.

anita6666
2. feb 2020

Vôbec nijako sa nemáš správať....dohodni si prachy,trvaj na svojom a dieťa nech si pozrie mimo domu...keď ma na dovolenky s cuzou,musí mať toľko isto aj na dieťa...nie je čo riešiť viac

mondolina
2. feb 2020

Chybu si spravila v tom, že Vašu rodičovskú dohodu nemáte potvrdenú súdom. To nie je vláčenie po súdoch ale veľmi dôležitá vec.
Tak si porieš a potom začni žiť tak ako sa ti bude páčiť.
Držím palce.

autor
2. feb 2020

@mondolina samozrejme ze to ide na sud, aby to bolo pravoplatne, ale najskor sme si museli stanovit nejake podmienky tej dohody

mondolina
2. feb 2020

Tak potom fajn, čas dá všetko do poriadku.

rybkoava
2. feb 2020

Ahoj, jedna s rodiny to tak mala. Mali spolu jedno diaťa a druhé na ceste. Našiel si frajerku a povedal že to nieje jeho, keď bola tehotná. Nakoniec pár týždňom po pôrode priznal otcovstvo. Styk bol s deťmi určený ako u Vás. Pár krát prišiel, no rýchlo ho to našťastie omrzelo.

mata1001
2. feb 2020

No takto....on si nema co davat nejake podmienky...nedovol, aby si myslel ze on je na koni...omyl moj zlaty...TY si stanov vsetko tak, aby to bolo co najvhodnejsie pre dieta a pre teba..od vyzivneho po stretavky...
Urcite sa nestretavajte u vasich doma...pekne mu oznam - sobota o 15hod v parku....pride, pride, nepride, nepride...jeho problem...a neboj , jeho to bude bavit max pol roka...cele tehotenstvo plus pol roka po narodeni dietata sa nezaujimal, myslis ze teraz bude otcom roka? Nebude, lebo cez vikendy bude s tou jeho 20tkou...a pochybujem ,ze mu dovoli byt kazdy druhy vikend s vami...
Jaj a vsetko mat na papieri-ziadna ustna dohoda-s tym nikde nepochodis...

pribinak
2. feb 2020

Ja to práveže vidím ako dobrý nápad že aspoň na začiatok párkrát bude stretko u vás. Keby sa niečo dialo, máš doma rodičov, svedkov. Potom môže byt park.
Zlatko, všetko si daj na papier, čo nie je na psouery to neplatí. Sudy sú síce nepríjemne, ale majú svoj význam.
Určí si čas napr o 15.00 do 17.00 hod. Buď príde v tom čase, alebo nech si trhne.

janne318
2. feb 2020

Jedna vec je byť expartneri, druhá vec je byť rodičia. Nech už sú Vaše vzájomné či rodinné vzťahy akékoľvek, pri uzatváraní dohody týkajúcej sa dieťaťa by mali ísť bokom všetky Vaše subjektívne emócie, spomienky, výčitky. V tomto prípade ide o dieťa - a Vy ako rozumní, zodpovední rodičia by ste sa mali sústrediť prioritne na potreby a práva dieťaťa. Či sa Ti to páči alebo nie, Tvoj expartner je a aj vždy budem otcom Vašej dcéry, a ona zas bude navždy jeho dieťa. Pokiaľ o ňu prejavuje záujem a chce sa s ňou stretávať, je to len chválihodné. A tiež si osobne myslím, že systém stretávania, aký navrhol otec, je v prvom rade vhodný pre dieťa - hoc mu to určite nebude príjemné, zrejme si uvedomuje, že takéto malé bábo sa cíti najlepšie a najbezpečnejšie v domácom prostredí a v prítomnosti osôb, ktoré pozná. Určite je to lepší model, než prechádzať sa s ním dve hodiny po ulici, alebo brať ho do cudzieho prostredia, kde by malo byť v prítomnosti zatiaľ preň ešte stále cudzieho človeka a jeho preň cudzej partnerky. Takže môj názor je taký - nezamýšľaj sa nad tým, čo kedy Tvoj bývalý povedal a že zmenil postoj (pretože ho zmenil pozitívne), vykašli sa už na to, že Ti ublížil (čas naspäť nevrátiš), prenes sa cez jeho momentálny vzťah aj s celými jeho exotickými dovolenkami, a ber do úvahy len to, aký je jeho prístup k dieťaťu.
Čo sa výživného týka, nepíšeš síce, na akej sume ste sa dlhodli, no opäť platí, že tu nejde o to, kto ústúpi alebo neustúpi, ale o to, aby dieťa nestrádalo - aby si mu mohla zabezpečiť všetko čo potrebuje. Ak rodičia uzatvárajú dohodu, mali by si uvedomiť, že nie sú na trhu v Indii. A že tu nejde o to "kto z koho", ale o to PRE KOHO (pre DIEŤA!!!) a podľa toho i jednať - konštruktívne, vecne, zmysluplne, bez emócií a výčitiek.
To je môj názor.

sissy27
2. feb 2020

Normálne, nech príde, venuje sa malej v obývačke a ty si na tie dve hodiny čítaj knihu v spálni alebo uvar niečo na zajtra. Pozdraviť pri príchode / odchode na začiatok úplne stačí, časom sa to nejak vykryštalizuje. Samozrejme mu nachystaj čistú plienku, prípadne mlieko keby bolo treba v tom čase, nech proste robí všetko okolo dieťaťa.

mata1001
2. feb 2020

@sissy27 super napad...a viac uz nepride 😂😂😂

sofia1
2. feb 2020

Sa ti čudujem,že ty ho ešte k Vám pustis.daj na súd žiadosť ohľadne vyzivneho a malá je dosť malá aby si ju vravel k sebe a chodiť ju môže pozerať v tvojej pritomnosti.

eliska13
2. feb 2020

Niektori ludia sú bezchrbtaci.Ty nerieš ako on môže prísť a aké má pocity nechaj ich samých v izbe aj tak bude asi mala za tebou plakať.Tiez by som prvé druhé stretko nechala doma potom vonku.dolezite je, aby si sa ty znova nenamotala a nepohli sa v tebe city, keď ich uvidíš spolu.Spravala by som sa odmerane žiadne rozhovory a pod....druhá strana je, že je otcom a to bude celý život.Snad ho to omrzí nezahori láskou k malej a o rok ju nebude kocikovat s priateľkou.

sissy27
2. feb 2020

@mata1001 tak aspoň sa ukáže, ako veľmi mal záujem o dieťa 🤷‍♀️

simoncik
2. feb 2020

On si nema co davat podmienky, ze za akych okolnosti bude platit. Je to jeho povinnost. Nevuem co ta napaflo suhlasit zo stretavanim u vas doma. Ma pravo vidavat malu samozrejme. Bez sudneho rozhodnutia by som to ani neriesila. No ma zwujimavy postoj.

deti95060810
2. feb 2020

idiot bol aj predtým ,len si si to ty nevšimla alebo nechcela všimnúť...Ale nič si z toho nerob, ja som bola taká istá.... Mala som niečo veľmi podobné...

ako sa ku nemu správať...ako ku človeku ktorý robí podrazy...
sa ti čudujem že ho vôbec pustite domov . - toho môjho ex sme si domov viac nepustili. všetko sme riešili cez právnikov , BSM, rozvod, aj každé zvýšenie výživného....

miriam1983
2. feb 2020

No pride mi,ze ci tam svoj pribeh,len s tym,ze ja som este neporodila. Neboli sme s tym istym clovekom? Az ma to zarazilo. Uplne presne taketo spravanie a aj tie podmienky,len on si urcoval a diktoval,ale take,ze vzdy mi po komunukacii s nim prislo velmi zke,psychicky na deptak,takze som prestala komunikovat ja,pretoze aj tak ba zuadnu dohodu nechcel pristupit,diktoval len on.

autor
2. feb 2020

Dakujem kazdej za odpoved 🙂

autor
2. feb 2020

@miriam1983 mne tiez bolo zle po komunikaciach s nim..v 35tt ma museli hospitalizovat, lebo som zacalamat kontrakcie, co som sa rozculila po jeho telefonate🤦‍♀️ To mi je luto, ze aj ty si nasla takeho debila...drzim palce, nech to zvladnes a vela sil ✊

lula313
2. feb 2020

Ste v prvom rade rodičia a podľa toho sa musíte chovat. Si matka, aj keď to bude tazke, lebo tá tá zrada ešte veľmi boli, ale musis konať v zaujme dietata, aby ti raz nemohlo vycitat, že kvôli tebe nepozná svojho biologického otca, čo je podľa mna preň dôležité. Snaž sa nerobiť prieky, nech príde normálne k Vám v čase, ktorý mu určis s odôvodnením, že vtedy bude dieťa vyspane a najedene. Správaj sa neutrálne, spytaj sa, či tá tam potrebuje, alebo mozes ist vedla(varit, upratovat,..) s tým, že keď bude niečo potrebovat, nech tá zavola..

autor
2. feb 2020

@sissy27 presne to mam v plane👌 Nech sa tie 2 hodiny na plno stara, prebalovanie, papanie atd

autor
2. feb 2020

@lula313 ano ved presne to by som nechcela, ze za mna by ho nepoznala, preto som povedala, ze so stretavanim sa nemam problem a moze chodit hoci aj kazdy den, jedine co som trvala u nas doma, lebo po tom vsetkom nemienim ja za neho malu vlacit niekam, ked by bolo vonku aj skaredo atd. A prvy sok bude pre nu ON-cudzi clovek a este trepat ju niekde do cudzieho prostredia..doma je doma, ma tu aj svoje hracky atd, moze sa s nou hrat

lula313
2. feb 2020

Presne a ono to možno vyznie blbo, ale aj v tvojom zaujme je udržiavať ich puto. Mám známu, čo sa rozišla s partnerom, on mal velky záujem o stretávanie, časom mu syna dávala kocikovat(chodil aj 4-5x do týždňa na 2 hodiny) a ona si to veľmi pochvaľovala, že aspoň sa v tom čase vyspi, či si uprace a dieťa málo “vybavenú” vychádzku na čerstvom vzduchu.. inak oni sa po roku dali opäť dokopy a sú spolu, zivot je nevyspitatelny..

petronelka47
2. feb 2020

Ja som na tom podobne ako ty,malá ma 18m a chcem aby sa snou stretával u mňa, tiaz bývam s rodičmi. Nebudem malú a všetko ostatné, plienky ,jedlo brať niekam von 🤦‍♀️ ..ibaže henten o malú nemá vôbec ziadny záujem, ked bol u nas na vianoce malá si ho vôbec nevšimala,išla si svoje,ani mne nešlo na jazyk že on je "tato" .On ešte po mne chcel aby som ja s malou chodila za ním 🙈🤦‍♀️. Ešte to tak! Už mi to ani nieje ľúto že za ňou nechodí.

autor
2. feb 2020

@lula313 Tak to je pekny pribeh, to som rada, ze aj na dobre sa vedia veci obratit🙂 Len on asi nebol az takyto hajzlik🙈..ano ved to, ze ja si zatial aspon oddychnem, upracem, porobim..ak teda bude vobec chodit, ak sa odvazi 😆 len ja som navrhovala neurcovat cas, len sa vzdy dohodnut. On si navrhol ale cas od 11h do 13h a mne mala zacala presne v tom case spavat, tak neviem ako toto teraz poriesit, ci jej to vydrzi tak aj nadalej alebo sa to zmeni🤷‍♀️ Zatial mi v tom case spava tak cca 2 tyzdne, dohoda sa este len bude podpisovat a podavat na sud, tak neviem ci radsej nenavrhnem zmenit ten cas

autor
2. feb 2020

@petronelka47 och kriste🙏 Dalsi “super” tatko.. Nas Vianoce krasne odignoroval..ani len hracku vlastnemu dietatu neposlal na jej prve Vianoce...

petronelka47
2. feb 2020

Kebyže mu nedám typ na darček na vianoce, tak by sa ani neozval. Minulý rok na jej prvé narodeniny zabudol 🤦‍♀️ ani darček dodatočne sa neunúval ani ju príst pozriet.. je augustová a on si myslel ze je narodená v októbri 🙈. Bud rada že sa o malú aspoň trocha zaujíma,. Ja som musela od 4 mesiaca chodit s malou na rehabilitácie 2x do týždňa , návštevy neurologa, mala hypertonus, myslíš že šiel na cvicenie aspoň raz?! Len napísal " dame si vediet" a nič z toho, že nejde,alebo nemôže...Všetko som absolvovala sama,ani sa nepýtaj ako napreduje...Len po všetkom keď už bola ok sa opýtal či je zdrava..no čo ti poviem

autor
2. feb 2020

@petronelka47 no praveze nezaujima, toto jeho “stretavanie” je podla mna len papierova zalezitost.. este ani raz ju nevidel, ani nenapise co je s nou ci je zdrava..tiez sme mali aj mame herniu na brusku, je tam 90% sanca, ze ju budu musiet operovat, ked bude mat 3 roky a on to vobec nevie..a tiez ani nevie, kedy sa narodila👍 Ked som mala ist rodit sa pytal, ze a kedy to mas termin?🙏 a pritom bol este na prvom vysetreni, ked nam vyratali termin porodu,ale pre neho to bol ocividne nepodstatny udaj...

petronelka47
2. feb 2020

To je chuj jeden,všetci sú zo začiatku normálny ale potom im asi prepne. Ale prvé deti má vo svojej starostlivosti aby si vedela

autor
2. feb 2020

@petronelka47 tak toto uz vobec nepochopim teda, ked uz deti ma a takto sa teraz stavia k malej🤦‍♀️

petronelka47
2. feb 2020

Veľmi som sa pre to trápila, ale teraz som rada že za ňou nechodí, on sa ochudobňuje ,nie malá