Priatel pracuje v zahraničí - vzťah na diaľku ma ničí

bobulocka
10. dec 2018

ahojte..neviem ani kde a komu sa mam zverit...s ptiatelom som rok a pol..od zaciatku vztahu fungujeme tak, ze v podstate je stale prec...chodi do Nemecka...vydavame sa po mesiaci..na tyzden..ani spolu nebyvame...a ma to ubija cim dalej tym viac:((( neviem co mam robit...dalsi rok bude zrejme zase pracovat mimo SVK....mam pocit ze sa z toho zblaznim...citim sa strasne osamela...len som to potrebo ala dat zo seba...:(

janinah
10. dec 2018

Chceš takto fungovať celé príp. manželstvo? aj s deťmi? sú ľudia,ktorí tak fungujú,mne by to nevyhovovalo,tebe tiež nie,tak čo s tým? buď spolu tu alebo spolu tam,porozprávajte sa seriozne o tom, po roku a pol by ste už mali vedieť kam to smeruje ,či k spoločnej budúcnosti či pomaly ale isto do stratena....

whatever1
10. dec 2018

Mozno by som zvazila odist za nim, najst si tam pracu, spolocne byvanie...teda pokial by ma neviazala na svk lepsia praca apod..

bluka2
10. dec 2018

Funguje to tak od začiatku vzťahu, ... Nuz prepáč, ale realisticky podľa mňa priateľa nemáš.

@whatever1 dosť riskantné, v podstate sa nemôžu ani poznať poriadne. Jedine, že nemá problém s rizikom, že to nevyjde

lula313
11. dec 2018

Fungujú tak tisícky rodín, keď si bez záväzkov, chod za ním, bude tá tam cakat lepšia budúcnosť..

zuzicka72
11. dec 2018

@bobulocka utec od neho....ja takto fungujem uz 15rokov a do nedavna,som s nim bojovala,ale uz som to vzdala....teraz tvrdi,ze nas neuzivi,lebo mame dve deti,tak preto nemoze robit na SK. Vzdy bolo nejake preto....ked som bola tehotna prosila som ho,plakala som a nic....inak on je dobry otec aj manzel(ked je nahodou doma)...

saslavka73
11. dec 2018

@zuzicka72 Však ale peniaze máte nie? Nechápem ženy co chcú peniaze aj chlapa doma.

sisaka
11. dec 2018

@saslavka73 to vážne nechápeš? Ja zase nechápem, ako môže mat niekto dlhodobý vzťah s niekym s kým sa vidí cez Skype a je mu dobrý tak na nosenie peňazí. Ja som sa nevydavala preto, aby ma mal kto živiť ale preto, že som chcela s tým človek prežiť svoj život, bok po boku, spoločne žiť, spoločne vychovávať deti... ja nepotrebujem mat chodiacu peňaženku, viem sa uživiť aj sama.

sisaka
11. dec 2018

@bobulocka osobne by som nestrácala čas v takom vzťahu, buď sa dohodnete, že ty pôjdeš za ním, alebo on ostane doma, inak je to úplne o ničom

vilma7
11. dec 2018

Tiež som mala taký vzťah, ale ja som bola tá, čo žila (nielen pracovala ) vonku. Každý mesiac som sa snažila prísť na Svk, stále kontakt na nete, ca po roku a pol prišiel za mňou. Takže ak v tom zotrvávať, snažte sa hľadať spoločné riešenie.

saslavka73
11. dec 2018

@sisaka V pohode ale keď bude sedieť doma a vyzierat ťa tak pochopíš.

pininka
11. dec 2018

Súhlasím že je to ťažké a to ani nemusí byť mesiac precz stačí že je preč väčšinu tyzdna. Ten čas sa nedá nikým a ničím nahradiť. Ale vy ešte nemáte deti, ak vidíš reálne ten vzťah choď za ním tam. Lebo ja som takto sama už 12 rokov a muž každý rok, že už ostane doma, už si z neho celá rodina robí srandu.

221girl
11. dec 2018

Určite si časové obdobie dokedy sa vráti, my sme tak mali koniec mojej vysokej školy... bol v zahraničí tri a pol roka, ostal doma dosť nečakane ... v pondelok mal odísť do FR, v piatok sa mu naskytla dobrá robota (nie dobré platená, ale dobrá :D ), nechal prepadnúť letenku a ostal doma. Napriek tomu to bolo dosť ťažké ... myslím, že ešte dlho sa tam mal potrebu vrátiť, podľa mňa sme to stopli za 5 minút dvanásť. Už začínal mať také reči, že tam ostane aj po mojom dokončení štúdia, že potrebujeme peniaze a bláblá sračky. Keby ostal, určite by som sa s ním rozišla... a to chodil tak, že tri mesiace preč, mesiac doma ... nemal tam ani internet poriadny, nemal väčšinou signál ... no des

zuzanapjat
11. dec 2018

Keď ti to nevyhovuje tak rozchod. Ja mám 3 deti, manžel šiesty rok v DE. Vyhovuje nám to. Ale...... buď je preč 10 dní a 4 doma, alebo ako teraz už dlhodobejšie 8 dní vonku a 5 dní doma. Mesiac vonku a týždeň doma je masaker. A ešte keby som ten týždeň co je doma akurát mala svoje dni, tak by ma j*blo.

lucka_lucia
11. dec 2018

@saslavka73 ja nechápem zeny čo nechcú aj chlapa doma aj peniaze

sisaka
11. dec 2018

@saslavka73 sedieť doma a vyžierat ma? Tak to nehrozí 😂 to je o výbere partnera. Môj muž, s ktorým sme spolu už vyše 20 rokov nebol za cely čas nezamestnaný viac ako týždeň a za posledných 15 rokov ani jeden deň, to je skrátka taký typ a už vonkoncom by nešiel niekde bez rodiny, buď všetci alebo nik. Asi nevysvetlim, ale v skratke, sú skratka rôzne typy mužov, treba si správne vybrať - môj je typ, čo sa nenechá zivit ženou a je natoľko rodinne založený, že práca na nejaké týždňovky neprichádza do úvahy a ja som tiež typ, čo sa nenechá vydržiavať svojim manželom a tiež som natolko rodinne založená, žeby som s nejakými týždňovkami ani nesúhlasila - skratka vrana k vrane sadá u nás nehrozí, že jeden sedí doma a čaká, že ho bude druhy zivit, ani že sa jeden zoberie a rozhodne sa ísť robiť mimo a druhy, nech sa prispôsobí a zoberie si na plecia ten zvysok.

zuzicka72
11. dec 2018

@saslavka73 akym pravom ma ty sudis,ked ma nepoznas....mas pocit,ze ja nepracujem??? Potom tie vztahy a vychova deti tak aj vyzera...matka sa snaží robit prve,posledné...stara sa vychovava a pride ocko na pár dni a cela namaha je v .....a okrem toho,peniaze su velmi potrebne v dnešnej dobe,ale nikdy im nedavam prvenstvo,tak zahod cynizmus a ruku na srdce...komu vyhovuje,ze otec rodiny cely zivot odchadza za pracou,tak tam isto nieco nefunguje...nebudem sa vydavat a rodit deti,a potom sa tesit,ze mam muza v cudzine,ale mame prachy....

saslavka73
11. dec 2018

@zuzicka72 Sa nerozčuľuj ale opýtaj sa napr rodín na východe ako žijú. Prosto nemaju inú možnosť. Neber to osobne.

saslavka73
11. dec 2018

@sisaka No ale asi nepoznáš také že skrátka práca nie je. A zostane doma, začne sa trápiť, piť atď. Mám rada to : mne sa to nestane, lebo som si dobre vybrala. ❤️

bobulocka
autor
11. dec 2018

ved to ze chodieva na mesiac a tyzden je doma...chcela by som uz aj rodinu...ale takto sa to neda...neakutocne ma to depta..je to dobry chlapec...ale asi to nepojde...mam 31 a uz citim ze chcem naozaj zit normalny zivot..a mat aj dietatko :( a kedze ja mam pracu tu na svk a nechcem sa jej vzdat lebo ma bavi...tak ...patova situacia

zuzanapjat
11. dec 2018

@bobulocka ten týždeň to je nič... to akoby ani nebol... popýtaj sa ho či nie je možnosť ťahať tam inak. Niekedy si to vedia vybaviť chlapi. Môj ťahá aj víkendy. Čiže potiahne tam víkend a ostane viac voľna. On považoval víkend na ubytku za stratený čas... Odrobené má dostatok, aj do plusu hodiny vždy. Takže dá sa to. Nie je normálne takto pracovať mesiac vonku a týždeň doma. Je to s prepáčením na hovno a pokiaľ takto má robiť, to zabudni na zakladanie rodiny s ním. To ešte môže byť rád, že má priateľku na SVK. Neviem si predstaviť žeby môj takto robil, keď máme deti spolu. Ani on by to nezvládol.

aaaria
11. dec 2018

Z vlastnej skusenosti ti poradim skonci to.ja som sa za takeho vydala a je to katastrofa.vobec to nema zmysel.kazdy rok slubuje ze uz len tento rok a ostane tu a kazdy rok nic z toho.uz to trva 10 rokov.som sama z dietatom ktore ho poriadne ani nepozna a hlavne ze on chcel svadbu, rodinu a teraz to uz nie je dolezite lebo on ma konecne co chcel kopec roboty a kopec penazi ktore su ti na co vlastne? Ked poriadne nepoznas svojho manzela a dieta otca.co ze mas kopu prachov ked nikdy nie je s nami.ziaden vylet, dovolenka nic par dni doma ktore tu aj tak nie je alebo sa len prehadame.moja skusenost.rozhodni sa sama.

baklik
11. dec 2018

Ja poznam take dve,ktorych muzi makaju vonku 4 dni, 3 su doma, aj to stravia robotou okolo domu. ale pochvaluju si a nemenili by... 😀 asi v style hesla "hlavne, ze su prachy" 🤐😨🤢🙊
Uzivaju si majetok, predrazene zbytocnosti a to im zjavne staci. Fakt niekolko krat sme mali debatu na tuto temu a nechapu, co sa ja cudujem, vsak tu by nezarobili 3,5 tis. Eur,ani pridavky z AT by neboli a nejaka tisicka, ktoru by pri vsetko stasti zarobili na sk, je pre nich malo, z toho sa vraj neda vyzit... ved necudo, ked panicky nemaju ani maturu a cele ich zivotne terno spociva v klofnuti chlapa a spoliehani sa na neho 😜 😨 a oni vraj aspon maju klud, mozu si s detmi dopriat "vsetko" a ani sa im nik do vychovy nepletie 😀

kluska
13. dec 2018

poviem tak, ze ti co uz maju rodiny a ziju takto oddelene a ziju takto roky, tak tam isto uz neni vsetko v poriadku. Su to akoze vztahy, chlapom sa nechce rozvadzat, ved maju sex aj doma aj vonku, mozu zit takto dvjaky zivot bez kontroly a zenam sa tiez nechce, lebo si zu zvykli bez partnera (partner im uz vadi doma ked pride na dovolenku), zvykli si na peniaze a lepsi zivot. Zijem v zahranici a verte, neverte, pokial su tu muzi dlho bez partnerky a partnerka sedi na zadku doma, tak isto jej nie su verni. Ak by vsetko klapalo, tak sa to skonci tak, ze muz vola zenu s detmi do zahranicia (ked uz sa on nejako usadi) alebo sa vrati na sk, lebo nemoze bez rodiny zit. Pokial on zostane takto roky, tak je to jasne. Taky max rok by sa dalo zniest, ale dlhsie nie.

zuzanapjat
13. dec 2018

Jemine, tieto kydy.... Nuž takto: xy chlapov ktorí sú doma s manželkami majú sex raz-dva krát do mesiaca - ak vôbec. A tak ... no buď sa s tým zmieria, alebo idú do bordelu, alebo si nájdu milenku. Napr. ten môj ťahá vonku vkuse 8 dní (čiže aj víkendy) a 5 dní sme spolu maximálne plnohodnotne, čo sa o rodinách na SVK kde napr. manželia striedavo ťahajú na smeny nedá povedať. Leda tak odpadnú večer vedľa seba a ďakujú za jeden spoločný víkend. Na rozdiel od niektorých žien, ja si môžem dovoliť ten luxus byť doma s deťmi a naplno sa im venovať - čo je aj vidieť na ich povahe, zdraví a inteligencii. Čokoľvek sa nám doma pokazí - môžeme si dovoliť kúpiť. Či je to pokazená chladnička, alebo spadnutá strecha. Na rozdiel od mnohých rodín na SVK - splácame hypotéku rýchlejšie, čo je dosť dôležité, ak si vezmete koľko chlapov na SVK sa pri lopote nedožije 60tky - nieto aby ešte zvládali makať a platiť hypo 30 rokov. Sme poistení, máme našetrené, šetríme deťom, šetríme sebe na dôchodok..... ach akí sme len vypočítaví :D A čo sa týka vzťahu deti otec - zbožňujú sa. Čo sa týka vzťahu ja a môj muž - chýbame si, stále sa máme o čom rozprávať, stále si máme o čom písať, stále máme xy spoločných koníčkov a xy plánov a sex máme taký, že nám môže polovica tu kačeniek z MK závidieť. Takže asi takí sme vypočítaví :D že môj muž je zároveň môj dôverník, môj najlepší kamarát a kurevsky si ho vážim. A on mňa tiež. Tak si tie blbosti nechajte dámy. Každá má tak, ako si zariadi. Tí čo sexujú hore dole, to je aj o povahe. To je jedno či to nemajú týždeň, mesiac - alebo TO MAJÚ DOMA DENNE. Takto by som to napísala... ak má nejaká žena chlapa vonku a napriek tomu nemajú ani našetrené, ani poplatené, ani si nič extra nedovolia, mala by popremýšľať kde idú tie prachy......

saslavka73
13. dec 2018

@zuzanapjat Áno dá sa keď sa chce. Môj tiež často cestoval, využila som ten čas bez neho na čas pre seba a deti. On pracoval, aj tak prišiel len sa zvalil do postele na priváte. Teraz pracujeme spolu a vidíme koľko rázy až večer, aj to sme unavení . Je to úplne jedno, záleží na ľudoch.

baklik
14. dec 2018

@kluska mas pravdu, znamej muz chodi von na 3 mesiace a potom domov pride na tyzden, pritom maju male deti. pytala som sa jej, ze ako sa im takto funguje, ako si zvykaju na seba, ked pride domov, tak sama priznala, ze tazko... ved by som sa aj cudovala, keby to bolo inak, asi by to bol zazrak. a tie dva pripady, co som spominal, tiez takto potodobne par rokov fungovali, nastastie sa im to podarilo okresat na 4 dni von a 3 dni doma. ale mam dojem, ze miesto zreniciek maju uz maju pomaly znak eura, lebo len predrazene dary a co si mozu kupit ich zaujima, dom, drahe auto, vsetko najdrahsie, takze ked aj ti chlapi dojdu domov, tocia sa len okolo domu... nuz co, hlavne, ze maju "vsetko". my mame s muzom obaja bezne platy vysokoskolakov na SK, cize oproti ich prijmom o dost menej, ale radsej takto a viem, ze dieta ma otca, ktory je kazdy den pritomny pri jeho vychove, ako by mali deti spominat len na to, co mi otec doniesol zo zahranicia, co mi kupil apod.

0silvia0
14. dec 2018

@kluska
@baklik no super, zasa niekto, kto potrebuje všetkých rad radom nahádzať do jedneho vreca podľa vzoru nejakého Fera od susedov, ženy vypočítavé mrchy s euráčmi v očiach a chlapi kurevníci. Ach jaj...

baklik
14. dec 2018

@0silvia0 kde som napisala,ze su chlapi kurevnici? A opisali som len 3 pripady,ktore osobne poznam. Neviem,co robia ich chlapi vo volnom case a ani ma to nezaujima. Ale ked uz si pri tom,tak jedna z tych znamych ma heslo, ze "lepsie nevediet". Tak asi vie preco 😉

0silvia0
14. dec 2018

@baklik druhý označený nick písal o chlapoch kurevníkoch, ty zasa o eurách v zreničkách. Podstata môjho príspevku bola v tom, že hádžete všetkých do jedneho vreca podľa nejakých pár prípadov, ktoré poznáte. Každý prípad je iný a každému vyhovuje niečo iné, takže načo paušalizovať?

zuzanapjat
14. dec 2018

@baklik ja tých prípadov poznám xy ... a čo robia chlapi vonku je vyslovene o ich charaktere a ten je rovnaký ako doma, tak i vonku... A to že "radšej nevedieť" to si hovoria i ženy, ktoré majú chlapov doma. Rýchlovka v aute sa dá dať aj 10min. od domu... nemusí to byť 1000km. Hospodárenie rodiny je tiež o prioritách. Niekto si dožičí luxus, niekto šetrí na dôchodok, alebo horšie časy. Rodiny sa rozpádavajú na bežiacom páse.... či sú chlapi vonku, alebo doma. Môžu byť manželia v obývačke každý večer spolu a pritom si nemajú čo povedať. Môžu spávať vedľa seba v posteli každú noc a nedokážu sa uspokojiť, alebo nechcú, alebo chce len jeden apd. Vždy je to o prioritách, o charaktere. No len čo stále niekoho núti riešiť, ako žijú iní a hodnotiť, či majú dobrý vzťah, alebo nie, to nepochopím. A pritom doma sa s mužom možno idú pozabíjať, ale hlavne tá druhá má v očiach euráče a bohvie čo robí jej muž.....