Priateľ skoro stále spí

dedenini
25. dec 2012

Ahojte. Velmi by ma zaujimalo ci ma doma niekto tiez takeho priatela, ci muza, co skoro stale spi... Je to napr. tak ze rano skoro vstane, zvyknuty tak koli praci, co je okolo 5 rano. Poobede zase spi, podvecer tiez..a zobudi sa a ide spat.co byva niekedy aj pred 8 vecer. Niekedy prespi skoro cely den ked ma volno.. Aj ked nic nerobil pred tym namahave.( okrem jedenia 🙂 ha ha) a ked sa stane ze cez den nespi, tak vecer uz o 7 zaspi. Obcas mi to uz leze na nervy.aj ked zas naopak niekedy som rada ze sa vyspi a odychne.alebo len zavist? 🙂 neviem

kolinia
25. dec 2012

@dedenini u mna tieeez nieco podobne! 🙂)))) tiez skoro vstane, no nie uz o 5, potom si dava slofika cez obed, ked ma volno a vecer zaspi niekedy uz pred 22-ou.... To je asi choroba chlapov, nic nevydrzia. Ale tiez ma to casto se..e! :-/

dedenini
autor
25. dec 2012

@kolinia u nas napriklad dnes.. zobudil sa o 6 rano. co vecer siel spat o 8. doobeda spal asi hodinu.potom rpi dcerke spal asi 2 hodiny poobede. potom zase spal kolo4 asi hodinu. a nakonec teraz uz spal od nejakej 6 do 9 vecer. zobudil sa..zapalil si a ze ide spat... no to bolo dnes uz moc..sa ho pytam ze z coho si tak unaveny?? a on ze asi z jedla.. 🙂 no nato som uz nevedela co povedat

stanislava2
25. dec 2012

Tak ja mám takeho otca a poviem ti to je za trest.Mama si snim teda užila vlastne ani neužila nikam nikdy nechodili lebo ked nebol v praci tak spal a jedol fajčil jedol a spal fajčil a tak je to cely život.Bud je tvoj priatel chorý a to mu sposobuje unavu alebo lenivý.Moj otec je zdravy ako ryba a to má po 60-ke.Inak určite mu nehrozi depresia zo stresu.

dedenini
autor
25. dec 2012

@stanislava2 moj priatel neni taky lenivy.. ved pracuje, s dcerkou mi pomaha, aj domace prace urobi ,.aj chodime von..ale casto spi.. neviem, asi je to jeho nadvahou... no niekedy som rada ze spi..aspon mam klud 🙂 ale niekedy zas mi chyba..a clovek len sam s dcerku.. ona este mala, takze sa nerozpravame, steny mi neodpovedia.. takze uz ma to sere obcas ..

stanislava2
25. dec 2012

Napisala som že bud je chory alebo lenivý.Ked nie je lenivy tak niečo mu tu unavu sposobuje myslim po zdravotnej stranke.Nemyslela som to v zlom a aj tá nadváha ak sa neda do poriadku skor či neskor prinesie zdravotné problemy.Konaj zakial nie je neskoro.Nechcem ta strašit len pomoct radou o ktoru si žiadala.

pralinka25
25. dec 2012

neviem aku ma pracu ale nejako sa mi to tiez zda moc to spanie mozno by bolo na mieste keby o tom povedal lekarke naozaj to moze znacit zdravotny problem.

dedenini
autor
25. dec 2012

@stanislava2 chapem a v poho..a dakujem..no on si neda povedat..on je z pod Tatier podla neho a zdravy jak repa.. a nadvahu si uz urcite nebude riesit..ale pri 140 kiloch uz by mal...

dedenini
autor
25. dec 2012

@pralinka25 pracu nema narocnu..pred tym sa troch aaj hybal v praci, aleteraz uz len sedi na voziku..a obcas daco aj robi.. no vacsinu za dvanast hodin odrobi hodinu.. ale je to v mrazaku pri skoro minus 30.. ja chapem ze to je unavne..aj to nic nerobenie...ale tak spat? to je uz moc...

pralinka25
25. dec 2012

je vela moznosti. mozno sa potrebuje len dospat ale ak to trva dlhodobo naozaj treba to spomenut. je vela moznosti. nemusi ist vobec o nic vazne ale lepsie vediet ako nevediet a hlavne ved aj pre neho to musi byt obmedzujuce.
inak ja som si na sebe vsimla ze cim visac spim tym som vlastne unavenejsia a tym sa mi aj viac chce spat. to bolo v minulosti. teraz mam spanku velmi malo a nejak si organizmus zvykol a som akcnejsia pri menej spanku. je to paradox

rora
25. dec 2012

nema priatel nahodou pracu na smeny? ja som tak mala a teda ked bolo volno tak som mala den cely rozhadzany a spavala som podobne.

dedenini
autor
25. dec 2012

@pralinka25 ja tiez spim malo.a pri viac spanku som unavenejsia... ale u neho je to velmi dlho..a v poslednej dobe cim dalej viac a viac... no jemu to neprekaza

stanislava2
25. dec 2012

No tak musiš niečo urobit toto je varovný prst inak budeš viac a viac neštastná.Ste mladučký ludia a všetko zvladnete len to nezanedbaj.Pri takej váhe ako pišeš sa nečuduj že stale spi a zdravy už dlho nebude.Moj švagor sa pred dvomi rokmi teraz má 40 rokov zbadal ked si už nedokazal zaviazat šnurky na botach a zvladol to za pomoci manželky.Momentálne má 91kg a nelutuje ani on ani manželka.Len mu musiš pomoct sám to nezvladne.Držim vám palce máte krasne dietatko a potrebuje Vás oboch.

dedenini
autor
25. dec 2012

@rora on robi 12 hodin..od 4 rana do 4 poobede..ale robi tak od stvrtka do soboty, v nedelu volno a potom od pondelka do stredy a potom ma tyzden volna.. takze za dva tyzdne robi 6 dni

dedenini
autor
25. dec 2012

@stanislava2 dakujeme.. no on zacal chodit aj do posilky..ale asi 2 mesiace..a nakonec sa nato vykaslal ze sa mu nechce..jemu jeho postava moc nevadi..len obcas spomene, ze uz by mal daco robit, bo ma velke brusisko..ale nejak to nebere vazne... a na moje slova neda..uvidime po sviatkoch ci stym daco urobi..

pralinka25
25. dec 2012

mozno by som skusila cez dcerku ze cim bude starsia tym viac bude potrebovat jeho cas.

dedenini
autor
25. dec 2012

@pralinka25 poznam jeho odpoved..on sa snou hra, prebaluje ju, kupe, uspava..takze s takymi slovami by to neuspelo...

pralinka25
25. dec 2012

aha jasne. no len cim bude starsia tym aj ona bude menej spat a bude chciet skor nejake aktivity co vyzaduju dlhsie pozornost ako teraz. je to zlozite ked on sam v tom problem nevidi

dedenini
autor
25. dec 2012

@pralinka25 no sak to... on stym nema problem

lea641981
26. dec 2012

tak moj vstava do prace o 5hod a pride domov o 17hod a asi hodinku je s nami a zaspi tiez ale pocas vikendov chodime kade tade a von kocikujeme s deckami behame tak nespi ale pocas tyzdna ano,chodi sa domov len vyspat 😝

princeznicka3
26. dec 2012

aj moj muz si rad pospi,ale zas vsetkeho vela skodi.len aby sa to nepreklopilo do totalnej lenivosti a zdochliarstva,na to pozor.ak nerobil nic namahave,mozno len chcel dohnat to co zameskal,mozno mal vacsi deficit spanku.ale ja by som nezniesla aby muz prespal cely den.iba ak po nocnej.moj muz bude radsej ako sova sediet nad filmom,ako spat niekedy

cerez
26. dec 2012

@dedenini Všetkého veľa škodí. Hodinka spania poobede je len k dobru. No čo popisuješ ty, je až moc. Neberie nejaké lieky na tlak? Možno mu spôsobujú únavu. Hlavne pri vysokom tlaku. Tak je to aj u môjho manžela. No deti mu spánok moc nedoprajú.

evina57
26. dec 2012

@dedenini nie si sama, neboj 🙂 aj ten môj stále spí, aj teraz zo synátorom..chodí iba na nočné, tak prespí pol dňa a potom zase má svoje záľuby 😒 čo už 😠

niikoletka
26. dec 2012

Nenapísala si nič o tvojom životnom štýle, ako varíš a kde pracuje. Takže ťažko radiť. Nedovoľ mu si ísť za deň tak často si ľahnúť. Asi chceš aby ti za pár rokov zomrel na infarkt keď mu takýto štýl života dovolíš. Viacej vetraj a zmeň mu stravu. Nevar mastné jedlá snaž sa pripravovať jedlo na pare, vode a zahrň veľa zeleniny. Samozrejme, že bude ohŕňať nosom, každý má radšej nejaký dobrý rezník, ale čo už. Aj ja keď si lahnem spím to je úplne prirodzené, preto ho zober na prechádzku alebo ho popros o niečo. A to čo píšeš ty, že aspoň má oddych je úplný nezmysel. Predsa spí v noci a ak nerobí 12ky niekde v bani alebo v tejto zime na stavbe tak normálny človek nemá čo celý deň prespať. Ešte dokonca píšeš aj to, že je obézny. Ja naozaj nechcem byť zlá, ale ak nechceš byť čoskoro vdova zatrhni mu to proste žiadne vylehávanie pred telkou alebo v posteli to predsa nie je život

stanislava2
26. dec 2012

@dedenini To čo popisuješ je vela spánku.V poriadku to určite nie je.moj muž vstáva o piatej ráno chodi z práce všelijak stavia cesty mosty dialnice a ked pride z prace nechodi spat nikdy až večer so mnou okolo 22-23hod.Cez vikendy ked nie v praci robi okolo domu v nedelu chodime do prirody.Najeme sa ak sme spolu doma ranajky obed večera medzitým zobneme ale u nás je maškrta ovsene vločky oriešky sušene ovocie.Samozrejme že si občas načneme čokoladu.Sme spolu skoro 20 rokov manželia tiež mal zo začiatku problemy z váhou ale zbadal sa včas nakolko začali problemy z tlakom a pri preventivnej prehliadke mal zvýšený cholesterol.Zbadal sa dáva si pozor a dalo sa všetko do poriadku.Samozrejme aj ja som spokojná.Mám známych ktory sa teraz rozvádzaju nakolko manželova obezita prešla do takých rozmerov že sex nepripadal do uvahy a po piatich rokoch bez sexu je koniec.To že si napisala ja chapem že tie smajliky su volanim o pomoc.Komunikuj z manželom porozpravaj sa snim.Ja ak chcem z manželom niečo riešit pritulim sa k nemu a začneme sa rozpravat a ešte sa mi nestalo že by som neuspela.

rose1988
26. dec 2012

Chlapi sú asi tak naprogramovaný alebo čo alebo aspon vacsina z ních. Moj tiez taký spachtos ale on zase preto lebo v noci sedi pred compom a potom cez den dohana spanok. No tiez si neviem len tak sadnut a byt culi a konverzovat a tesit sa s malej kde sadne, uz si polozi hlavu a len ltt ze sa mu nezatvoria oci, nechap. Tiez mam pocit dakedy ze som si vzala chlapa v kome, no pokusam sa upokojovat tým ze ked to to bude jeho jedina chyba tak budis 🙂 Samozrejme pracuje a rezim mu narusaju aj noce a 12 - ky.

katka1981
28. dec 2012

@dedenini, ma nejake zdravotne problemy? Nech ide na krv, nech mu vezmu krvny obraz, biochemiu a hormony stitnej zlazy. Mozno mu nieco zistia (nemyslim na nic vazne). A ak nie, tak je vycerpany, predpkladam, ze keby nebol unaveny, nezaspi. Len nech vyluci nejake ochorenie.

katka1981
28. dec 2012

@dedenini, tvoj muz ma 140 kg? Ved on moze mat znizenu cinnost stitnej zlazy, pokial sa neskutocne neprejeda, to by sedelo. Spomaleny metabolizmus, unava...... urcite nech ide k dr. Dostane lieky a da sa dokopy.

dedenini
autor
29. dec 2012

@katka1981 priatel... 🙂 ano ma okolo140 ☹ ja nemam pocit ze by sa nejak prezieral..je ako chlap.. akurat niekedy viac sladkeho... ale ked chodi do prace tak sladke ani moc neje.. no jeho k doktorom nedonutim..ale skusam to cez jeho rodinu akurat aby mu dohovorili..bo viem ze na nich da... tak uvidime ci sa uvedomi

enya00
29. dec 2012

@dedenini ja som to mala ked som mala boreliozu z kliesta 😒 tiez som stale spala

katka1981
29. dec 2012

@dedenini, no ja neviem, ja tiez mam obdobia kedy jem sladke a samozrejme na noc, kedy ma dcerka nevidi. V noci pozerem toho najviac, a ked priberiem, tak zas to idem schudnut. Myslim si, ze moze mat problem v stit. zlaze ale ani nemusi. Zavisi od toho, odkedy ma taku vahu a ci mu ide dole, ked preto nieco robi. Viem, ze je tazke chlapa dostt k lekarovi, skus mu povedat, ze teraz mate dieta, musi rozmyslat inak, ze sa bojis ze dostane infarkt a mala ostane bez otca a ze ty nechces byt vdova, u nas to zabralo a sli sme spolu na prvu preventivku k obvodnej v zivote, teda moja prva, muzova asi druha. Dohodla som termin a bolo a tak to budem riesit vsetko dalej. Len musis dosiahnut aby potom na termin prisiel, nech nie si za blbca. Upros ho ako ho lubis, ze ho potrebujete a ze treba ist na preventivku, aby nebolo neskor a a to bez ohladu na jeho hmotnost. Ospaly mmoze byt zo znizenej cin. stitnej zlazy, z nizkeho tlaku, z nedostatku zeleza, pricin je vela....