Priateľov otec veľa fajčí. Smrdí mu oblečenie a aj ruky

23. feb 2023

Ahojte, bývame spolu s priateľom 3 roky, ani jeden z nás nefajčí, smrdí nám to. Priateľov otec nás k sebe na návštevu nikdy nevolá, ja som nebola u neho ešte ani raz, priateľ za ten čas čo sme spolu dokopy možno 4-5x. On fajčí veľa a vždy, keď príde na návštevu ide do spálne na balkón a fajčí tam. Mne to veľmi vadí, smrdí nam potom celá spálna, balkón je malý a zasklený, ani ten sa poriadne nevyvetra a kedze nie som fajciar citim to a prekaza mi to. Smrdi mu aj oblečenie a ruky, vzdy potom citim aj napáchnuté vankúše na gauči. Priateľ mu nikdy nič nepovie, že nebude zbytočne vyvolavať konflikty. Ako by ste to riesili?

zmrzlinka2021
23. feb 2023

Ak priatelov tatko fajci na balkone, tak co treba riesit?
Nefajci v byte.

A ano, proste fajciari smrdia....

cubos
23. feb 2023

Do spálne by som určite nedovolila fajčiť a to by som mu normálne aj poviedala, proste nech si sadne buď na jedno miesto a tam si dofajčí cigaretu alebo na balkón.
Ja a manžel sme obaja fajčili ale teda dom sa nám nikdy necítil na cigarety.
Pravidelne sa dom vetral a plus máme rôzne vonné oleje, sviečky a difuzery.
Každý týždeň som aspoň raz prešla povrchy dezinfekciou a oprala zavesy/obliečky na vankúše v obývačke ale toto všetko robíme aj teraz keď nefajčíme 🙂
Návšteva u nás môže fajčiť ale vie sa kďe sa fajčí, za stolom pri otvorenom okne alebo vonku, zatiaľ si nikto nedovolil z cigaretou isť cez dom a nie ešte do spalne 🙂

ropucha6
23. feb 2023

No normalne asertivne poziadat, nech ide fajcit von. Alebo sa s nim stretavajte niekde v restike.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
23. feb 2023

Ja by som to vydržala. Nepredpokladám,že je u vás každý deň nasáčkovaný.

slavomira236
23. feb 2023

@cubos ona piae ze fajci na balkone ,nie ze chodi a cigaretou pre spalni

slavomira236
23. feb 2023

@cubos no ked ti vadia ze po nom smrdia vankuse na sedacke tak mu povec nech stoji alebo daj igelit pod neho...

katkaseiner
23. feb 2023

Zastanem sa fajciarov (som totalny nefajciar a vadi mi to).. proste ich nevies odnaucit... ale popros ho ci by mohol fajcit vonku, nie v zasklenom balkone....
Poviem ti ze my presne vieme kedy su susedia v prednom alebo zadnom dvore a ani ich nemusime pocut... normalne ich citime (notoricky fajciari). Toto len nefajciar pochopi.
Ale vzhladom k tomu ze svokor je rodina ktoru si nevyberies tak by som to z casu na cas respektovala ze pride a proste od cigariet smrdi... tych par dni do roka vydrzis, nebyvate predsa spolu. Na margo napisaneho, moj svokor tiez fajcil a dokonca po mojich poznamkach prestal doma vo vlastnom dome fajcit a chodil fajcit von. To ze po cige vosiel dnu zafajceny beries ako 100%ne zlepsenie.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
24. feb 2023

Mať tvoje problémy a prezidentov plat... A to píšem ako nefajčiar . Nie je tam každý deň predpokladám u Vás, vankúše oper ak ti to vadí, či nemáš práčku alebo vodu?

autor
24. feb 2023

@marsmykkok chodí cca kazdy druhy treti den, takze nie je to len par navstev do roka, a prislo by mi fer aby sa navsteva prisposobila - nas byt, nase pravidla. My k nemu nechodime vobec a teda u neho tiez nerobime veci ktore by mu prekazali. Pride mi fajn ze ak som u niekoho doma respektujem jeho pravidla.

ckocka
24. feb 2023

Ten byt je iba tvoj? Ak áno, určuješ pravidlá, ak nie, určujete ich obaja s priateľom.

kristinapetronela
24. feb 2023

Povedať mu že bud vonku alebo smola ... Nejaká ochrana nefajčiarov by mala existovať ....

simca06022011
24. feb 2023

A co mu ma povedat, proste je to fajciar... to ze smrdi je normalne. Fajciari smrdia. Jedine mozete obmedzit navstevy, co u vas tak casto robi? :DDD Moj otec nema cas ani nahodou behat xkrat do tyzdna k nam, som rada ked ho vdim raz za mesiac... Zaujimave ze ti tak velmi z balkona napachne izba, to akoze on sa vonku nezavrie? Ci uz fajci medzi dverami?
Ked tak terab povedat, ze fajci sa vonku, prisiel na navstevu, tak nemusi vypalovat zobak, nech si zapali pred domom.

jamimo
24. feb 2023

Boli u nás na návšteve moji rodičia a "svokrovci" Fajčí môj otec a svokra. Poslala som ich fajčiť pred bytovku, vyfasovali pohár na ohorky. Moja mama skoro skolabovala a čistila mi žalúdok o tom ako som sa opovážila poslať svokru fajčiť von. Tak na oplátku som jej odpovedala, že som vo svojom byte a ja rozhodujem o tom či sa u nás fajčí alebo nie. Nech si ona vo svojej domácnosti rozhoduje o čom len chce. A to isté by som urobila aj keby sám päpež prišiel, alebo chalani z Hollywoodu v zostave Clooney, Butler, Pitt 😉

autor
24. feb 2023

@jamimo dakujem za nazor, tiez to mam takto nastavene, a duplom ak ide o cloveka co nas k sebe na navstevu za 3 roky ani nepozval

jamimo
24. feb 2023

správne, poznáš to: Môj dom, môj hrad, moje pravidlá.