Priateľova mama je alkoholička

simas21
15. júl 2013

velmi dlho mi trvalo kym som sa sem odhodlala napisat to co sa deje....... je to tazke a velmi smutne a uz si neviem radi...... mam priatela s ktorym som5 rokov je jedinacik a od kedy s nim chodim sme zazivali tie najkrajsie roky zivota ale teraz..... po piatich rokoch zazivam peklo.... nejako sme zistili ze je jeho mamina alkoholicka. odkedy som s nim chodila som si nic nevsimla a ani on nevieme kolko to uz trva ale nevieme si rady... je toi uzasna zena mudra starostliva a pekna ale ked pride na jej dni ze pije meni sa na cloveka ktoreho nepozname ani ja a ani jej vlastny syn.... je s toho zniceny a tak isto sa nam s tych problemov nici aj vstah... nevieme co mame robit dnes je to druhy krat co volal sanitku pretoze ju nasiel doma prilis opitu..... chcem vas poprosit ci nemate s niecim takymto skusenosti??? pretoze nevieme ako ju dostat na liecenie pretoze ona to musi chciet a musi sa tam nahlasit... priatela uz takto raz vysmiala sestricka ze ci si s nej robi srandu ked volal a pytal sa ci moze poslat mamu na liecenie.... takto sa neda zit a uz tak zit nechceme a nevladzeme a potrebujeme nejake rady pretoze alkohol ju coskoro zabije... prosim o vase rady ale osvedcene ak s tym mate skusenost... dakujem

simas21
autor
17. júl 2013

@effkaa dakujem ze si to pochopila....... mi sm uz skusali vsetko rozne navrhy vsetko co pisete nic nepomahalo ona pije uz niekolko rokmov koli tomu sa rozviedla aj s priatelovim otcom aby mohla pit je to smutne ale je to tak a este aj ten sa o nu stara.. tuto nedelu bopl cely den az do neskoreho vecera s nou aby vystriezvela ale nepomohlo bola uz skoro ok ked odchadzal a ako odisiel ozrala sa.... ja uz neviem uvidime ako sa to vyriesi v nemocnici dnes ideme za nou

simas21
autor
17. júl 2013

@dominka11 pracuje ma brigadu pretoze pred tym kde prycovala tak tu firmu zatvorili a nikde ju nechceli zobrat a teraz je zatial v trnave na brigade... preco???...... a este vsetky peniaze vzdy prepije ak jej ich priatel nezoberie... a jednu vec co nepochopim vzdy jej prehladame celu garzonku kazdy kut zoberieme vsetki peniaze kartu s tadial vyberieme peniaze a ona ma aj tak za co pit... bojime sa ze bude zadlzena aj vcera sme zistili ze si zobrala pozicku a stovku s nej prepila :/

simas21
autor
17. júl 2013

@kissova boze to mi je luto... musi to byt hrozne viem ako sa citite aj ona robi hambu priatelovi po celom meste chodi za znamimi a viopituje peniaze ze ked jej ich nedaju zabije sa... je to hrozne a aj vam zelam aby sa uvedomili a aby ste nemali take proiblemi je to hroza a da to zabrat aj psychicki aj fyzicki mi uz tak isto po oboch strankach nevladzeme

effkaa
17. júl 2013

@simas21 presne viem, co prezivas, u nas to bolo uplne rovnako. Ja som sa dlhe roky trapila, hladali sme riesenie, ale bohuzial je pravda, ze pokial ona nechce, nic sa nezmeni. A neda sa to nejako ju prinutit. My sme mali obdobie, co sme cakali, ze nieco vyvedie, pojde na sud a tam ju prinutia. Drzim palce, je smutne, ze ked je clovek chory, ide k lekarovi, ked ma psychicku poruchu, tak ho odvezu a liecia, ale alkoholik si liecenie musi podpisat. Preto mozno ta ambulantna liecba, ale to je zase o tom, ze musi vediet, ze jej nebude chutit pit a ze nebude moct pit a vtedy sa vacsinou ludia rozhodnu neliecit sa...

simas21
autor
17. júl 2013

@effkaa my sme sa rozpravali s prednostom v nemocnici povedal ze sa s nou porozprava... ked s tadial visiel povedal ze je agresivna ma apstinencne priznaki a ze ju nahlasi na sud behom dvoch dni maju prist zo sudu a ty maju uznat ci moze byt prostisvojej voli na lieceni ja len dufam ze to vide vsetci by sme si vydychli dnes ideme za nou tak som zvedava

effkaa
17. júl 2013

@simas21 moja svokra nie je agresivna, takze dufam, ze vam to vyjde... urcite by to pomohlo hlavne jej.

simas21
autor
17. júl 2013

@effkaa aj ja dufam zatial si nechavam chladnu hlavu pretoze sa tazko veri tomu co hovori a dnes slubila ze sa liecit bude ale neverime tomu

indira
3. aug 2013

ahoj ked citam tvoj prispevok ako keby si my to zobrala z ust,,,
moj manzel je jedinacik ked som prvykrat dosla knemu byvat zistila som ze byva s mamou ,,,vravim si vsak pohode budeme mat snad dobry vstah ?
po mesiaci zacala my strasne rozkazovat hapes ja mlada ona viac skusenosty ,,,pila viac a viac zacinala Domna vsetko jej vadilo aj ked som niekde zabudla utriet prach bolo zle,,chcem len povedat ze manzel stal na mojej strane vzdy ,,vzdy ma zachranoval,,,raz sa zas ozrala nechutno provokovala mna aj mojho muza ,,,povedala som mojmu ze mulujem ta velmy ale zit stvojou mamou pod jednov strechov nemeniem ,,nasiel jej byt 6 km od nas mne odlahlo nestretavalo som sa snou a naco ,, ale po roku som dosla knej ju pozriet bolo my samej smutno ked som nemala ani kamaratky manzel robote a ja Doma ,,,prisla som knej vsetko ok akonahle zacala pit bol to horor nechcela ma pustit Doma ze pockame na muza no radcej vsetko nepisem ,ked dosiel manzel hadali sa odisli sme ,,vtom case som Bola tehotna este som otom nevedela ,az neskor ,,jeho Mama ani nevedela ze som tehotna nic ani na svadbu sme ju nepozvali ,,ked som porodila zistila to vsetko lutovala chcela nas prist pozriet malu suhlasila som myslela som ze sa zmenila ,,ale opak rozkazovala my co mam ako robit ,,,malej nosila darceky iba narodeninam ,,,nechodila sa na nu kukat ani ju nekocikovala ako ostatne babky ,,,,,takto isto to bolo aj u druhej dcerky ten isty kolotoc ,,,pozvala nas na obed ona nejdela pila si a este pitala 10 eur za obed pekne co,,,od nesneho dna som jej zakazala vstup knam je to hnusna alkoholicka nenavidim ju velmy my ublizila niak my nepomaha s detmi nebere si starsiu na vikend nic ,,,chcem tym povedat ze alkoholik zu zostane az do smrti a my ako rodina jej nepomozeme niako ,,,

simas21
autor
7. aug 2013

@indira je to krute co sem pises mrzi ma to ... ona zas nie je takato hnusna vtedy ale ani taka ako za striezva... ale dostali sme ju na liecenie do zaluzia je to asi tak 3 dni co je tam ... sama povedala ze sa chce liecitz a zacala a mi ju podpúorujeme som stastna ze uz teraz sa o nu bat nemusime 🙂 drzim ti palceky 🙂