Príhody s panovačnými svokrami

23. júl 2022

Téma na také sobotné odľahčenie a pobavenie. Máte aj vy podobné príhody? V rodine môjho muža sú 4 generácie Ladislavov takže keď sme sa brali, bolo mi hneď jasné, že meno pre nášho budúceho syna je z ich strany vybrané 😂. Pred svadbou som ešte mužovi hovorila, že nech sa nehnevá, ale ak budeme mať syna tak v žiadnom prípade to nebude Lacko. On s tým problém nemal, nakoľko sa so svojím menom nikdy nestotožnil. Náš prvorodený je chlapec 😂. Keď sme to vtedy svokrovcom oznámili, prišiel nával šťastia že bude piaty Lacko. Z Lacka je ale Filip, ja som namyslená a ničím rodinné tradície. Dokonca mám vraj na muža zlý vplyv. 😂 Svokra prvý mesiac malému odmietala povedať menom.

dzescebuly
23. júl 2022

Ja tiež len odľahčím- dámy,aj vy budete raz svokry a možno sa o vás budú písať takéto príspevky 😉

mandzula
23. júl 2022

@dzescebuly ak raz budem svokra, budem mat rozum a nebudem rozhodovat za dceru a jej muza, to je velmi ubohe. Takze prispevky o mne nebudu.🙂

midka
23. júl 2022

poznam, pripady,, ked tiez na tom trvala rodina,, tie niektore stare mena su hrozne, tak sa dohodli, ze aspon zachovaju inicialy,,, napr Ladislav Bielik (LB).... Leo Bielik ( LB) ... 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karelova
23. júl 2022

Autorka, tak zo mna by mala tvoja svokra v tomto radosť, mne sa meno mojho muža paci, volá sa tak aj svokor a plánujem tak dobrovoľne pomenovat nášho budúceho syna (druhorodeneho) 😁

angel993
23. júl 2022

U nás je panovacny svokor. On sám povedal, že keď žil jeho otec každý doma ho poslúchal a robili všetko tak ako on rozkazal. Tak to u nich funguje. Našťastie môj manžel sa tejto tradície nedrží.

caroline_
23. júl 2022

@dzescebuly ano budeme,ale tiez budeme mat bohate skusenksti a priklad akymi za ziadnu cenu nesmieme byt

karelova
23. júl 2022

Ja som pre moju svokru takmer vzduch. Ked sa rozpráva o našom živote, našom dome, co varime, atd, rozpráva sa iba s mojim manzelom (a formuluje to tak, ze to je JEHO dom, ze ON vari a podobne, pritom dom je spoločný za spoločné peniaze, varím doma iba ja, atd). Je mi to vždy ľúto, preto tam nerada chodím. Podla mna doteraz sa nezmierila, ze som jej 'zobrala' jedineho syna.

autor
23. júl 2022

@karelova tak to určite 😂 ešte aj po rokoch na rodinnej návšteve vie zahlasiť ako by mu meno Lacko pristalo. Vtipné je že viac to žralo ju ako svokra. Tomu bolo jedno.

evica17
23. júl 2022

@dzescebuly no dakedy za tie príspevky čo sa tu píšu, môžu svokry keď čítam ako sa správajú.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karelova
23. júl 2022

Tak lebo ona poctivo dodrzala tradíciu a ty si si dovolila ju porušiť 😏 (ona možno odvahu nemala).

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinka888
23. júl 2022

@karelova toto su najhorsie svokry- matky samozivitelky(vdovy) s jedinym synom ktoremu "obetovali" cely zivot= nemaju priatelov/ky, vztahy s rodinou neudrziavaju, nemaju zaluby,konicky nic. Ziju len pre syna a potom pride ina zena-sokyňa.

evica17
23. júl 2022

A moja svokra nedala meno po mužovi, sama si vybrala meno pre deti. Mala dcéru a dvoch chlapcov. A dcéra a jeden syn šli deťom mena po sebe, čiže svokra má mena dvoch vnúčat tak ako jej deti, a my sme mali deti ako poslední a čakali sme chlapca a meno sme dali iné. A aj pri druhom chlapcovi to tak bolo. A teraz stále otravuje že ešte nám chýb chlapec Tomáško a že kedy bude a prečo sme dali také škaredé mena. že jej všetci chválili aké má biblické mena pekne a my sme dali také pohanské skarede

karelova
23. júl 2022

@zuzinka888 tak moja svokra ma aj manžela a dokonca aj mladšie dieťa (ma 14). Napriek tomu je na mojho manžela podľa mna príliš naviazana a zrejme žiadna žena by jej preňho nebola dosť dobrá.. Priznám sa, trápi ma to, ze ma neprijala do rodiny (hlavne ked vidim ako moji rodičia mojho muža zboznuju, ako vlastného syna) a ja som u nich ako cudzinec.... 🙂 Zial nezmením to, snazim sa správať slušne ale vnútorne ma to vždy boli, ked sme tam....

zuzinka888
23. júl 2022

@karelova tak moja nadejna svokra bola topka. Len sme spolu chodili (nastastie). Misko pije kavu z tejto salky.. Misko ma rad taketo jablka...Misko Misko Misko. Raz sme ju vzali do kina. Kracame po nakupnom centre a sa mi zda, ze ludia na nas zazeraju. Vravim si ved som pekne oblecena upravena aj chlapca mam fesaka.... a potom som to uvidela v odraze z vykladu : prosim pekne za jednu ruku som ho drzala ja a za druhu ho drzala mamicka🤣🤣🤣🤣🤢. Jasne ze mi z toho prislo zle- ale odist z kina som musela sama - ved mamicka to chcela dopozerat. Odisla som z kina aj jeho zivota. Nastastie.🤣

karelova
23. júl 2022

@zuzinka888 tak to uz bol iny extrém.... 🙂

nurielka
23. júl 2022

@zuzinka888 chudák chlapec🤣

nelca0510
23. júl 2022

Popravde,budem asi jediná,ale mrzelo by ma (kebyže som tvoja svokra), ked maju v rodine tradíciu mena Ladislav,že ste ho nedali. Poznám mnohé ženy alebo skôr.deti s 2 menami,kde prvé bolo meno čo chceli a druhé po niekom z rodiny. Aspoň aký-taky kompromis.

a_andrejka4
23. júl 2022

@nelca0510 prosim ta kto by dal meno SVOJMU vlastnemu dietatu len preto, že si to žela svokra kvoli nejakej tradicii? Ked sa mi raz to meno nepaci tak ho urcite nedam🤷🏼‍♀️ mne osobne sa ani nepaci ked ma dieta 2 mena to je akoby sa nevedeli rodicia rozhodnut tak tam drbnem obe🤣🤣 kompromisy nekompromisy svokra uz mala sancu davat mena svojim detom a aj keby bola nevien aka uzasna, tak by som si urobila urcite po svojom cize autorku uplne chapem

zuzinka888
23. júl 2022

@nurielka tak jemu aj jej to asi vyhovuje. Od znamych viem ze je stale slobodny a byva s mamičkou. Mne normalne podskocilo srdce ked manzel na nasom rande(2 al3) povedal: moja mama- a nie mamicka🤣🤣🙊🙈

hermiona12
23. júl 2022

Mne tiež skúšala svokra "poradiť" s výberom mena pre dieťa. Čo som urobila? Úplne som to odignorovala, tvárila som sa že nič nepočujem. Meno pre dieťa všetky sa dozvedeli už po porode keď im to bolo oznámené 😊

annamalaga
23. júl 2022

Ešte šťastie že nemám svokru, ale úsmevne je to čítať.

moonlight1210
24. júl 2022

@mandzula moja zlata, no ale to si si vobec nepomohla. Kludne este aj na tomto postoji mozes pohoriet. 🙂

Ja ho sice planujem tiez, ale uz som stretla i nevesty (aj zatov), kde aj tento postoj je no-go a svokra je zla. 🙂