Svadba a svokra

19. aug 2023

Mám nervu... Inak to neviem povedať. V sobotu máme takú naozaj malú svadbu svedkovia+ rodičia. Mala tam byť ešte starká s mužovej strany, ale... Moja svokra vymyslela báchorku, že starká je chora, lebo nech je hocijaká oslava, návšteva nechxe ju brať. Strašne ma to nahnevalo, ale este aby nebolo málo ako bonus na obrad majú prísť rodinný príslušníci ktorých sme tam nepozvali, ale ona áno... Môj muž sa jej furt podriaďuje, respektíve celá rodina, ona je generál. Ja s ňou nemám ktovie aké vzťahy na to, aby mna počúvla. Mám chuť aj jej zakázať tam ísť. Som ja ťa blbá? Alebo by sa uz mohla mužova časť rodiny spamätať a nenechať ju veliť...

doriiis
19. aug 2023

Spamatat by sa mal tvoj nastávajúci hlavne....za mamickinho tutmaka sa ideš vydať? To ti gratulujem

autor
19. aug 2023

@doriiis ale oni sú všetci taký, ze s ňou aj bojujú, no nakoniec sa podradia.

janinah
19. aug 2023

Tu starkú by som tam dostala.niekoho by som po ňu poslala.Mna neskutočne sklamalo.ze moju babku na moju svadbu nezobrali.vraj stará už je na to.Keby som to bola vedela.tak si sama pre ňu dôjdem.A je len na tvojom mužovi ako si to s mamičkou zariadi.Idealne toto u vás nebude..a počkaj až príde vnúča...

autor
19. aug 2023

@janinah vnúčata už sú zopár rokov... A áno to ma serie, aj ked to nieje moja starká, ale predsa, už ma svoje roky, ale potesila by sa

sasa1310
19. aug 2023

ja neviem, ale na obrad môže prísť hocikto. Však tam pozvánky neposielaš predsa.

autor
19. aug 2023

@sasa1310 tak pokial viem na obrade ma byť len ten koho tam zavoláš.

alexka89
19. aug 2023

@sasa1310 posielajú sa aj na obrad pozvánky 😳

sasa1310
19. aug 2023

na obrade? Na posedení má byť len ten koho si pozvala. Na obrad môže prísť hocikto. Aj susedia, z práce atď. Mne tak bolo kopec ľudí o ktorých som ani nevedela, že prišli a potom sme sa pobrali na oslavu tí, ktorým sme poslali aj pozvánky k svadobnému stolu spolu s oznámením o svadbe

rawmamka
19. aug 2023

Tak ale nebudeš žiť s tými ostatnými členmi rodiny, ale s ním..... kopeš si vlastný hrob.

sasa1310
19. aug 2023

@alexka89 tak mi ukáž takú pozvánku na obrad

petulda333
19. aug 2023

Nie,na obrad moze prist kto chce. Na hostinu len pozvanj ludia. Babku by som zavolala a vybavila odvoz,nech svokru aj klepne.

domkakvet
19. aug 2023

Ked ti uz teraz vsetko tak strasne vadi, tak neviem ako to bude po svadbe, to je jedna vec a druha na obrad moze prist hocikto, ak je svadba v kostole, ak na urade neviem ako to je, to ze sa posielaju pozvanky, tak preto, ze si tam prajes urcitych ludi, ze ich vyslovene pozyvas a co sa tyka starkej, je to hlavne na svedomi tvojej svokry.

alexka89
19. aug 2023

@domkakvet však to môžeš spravyt aj bez pozvánky a po vedat určitému človeku že tam môže prísť

sasa1310
19. aug 2023

@domkakvet všade môže prísť na obrad hocikto. A neposielajú sa pozvánky, ale oznámenia o svadobnom obrade a k tomu sa pridávajú pozvánky k svadobnému stolu len určitým ľuďom.

alexka89
19. aug 2023

@sasa1310 napr.

sasa1310
19. aug 2023

@alexka89 treba čítať. Svadobné oznámenie. Nie svadobná pozvánka na obrad. A preto môže prísť na obrad hocikto. Ty na obrad nikoho nepozývaš, iba o ňom informuješ. Pozývaš k svadobnému stolu.

domkakvet
19. aug 2023

@sasa1310 ved to som napisala iba som to nazvala pozvanka a nie oznamenie.

domkakvet
19. aug 2023

@alexka89 ved ano.

sasa1310
19. aug 2023

@domkakvet ano, len si nevedela ako to je na obrade na úrade. Tak na margo toho som napísala, že všade rovnako môže prísť hocikto

olimuc
19. aug 2023

Pre starku posli taxik alebo chodte pre nu skor … naco diskutujes, proste sprav …

andrea_82
19. aug 2023

Na nasom svadobnom obrade na urade pred 19 rokmi boli aj kolegyne mojej mamy, ktore som poriadne ani nepoznala. Mna to ale praveze potesilo, ze vlastne cudzi ludia mi prisli zagratulovat.

simona92101
19. aug 2023

@sasa1310 my sme mali obrad sukromny v penzione,a nik sa tam len tak sam nedotrepal,len ten komu sme o sobasi povedali,kedze to bol uzatvoreny komplex.to nie je ako svadba v kostole,ze aj okoloiduci sa pristavia a pozeraju sa.

sasa1310
19. aug 2023

@simona92101 príspevky vyššie boli o klasických obradoch

h2
19. aug 2023

Čo sa týka starkej, nespoliehaj sama svokru, sami zabezpečte jej účasť.
Pokiaľ máte obrad v kostole, alebo na úrade, môže naňho prísť ktokoľvek, dokonca aj úplne cudzí ľudia. Neviem, prečo ti vadí, že tam tí ľudia budú.
No a to, že tvoj muž sa vo všetkom podriaďuje mamičke, vieš veľmi dobre a napriek tomu si ho ideš brať, tak sa nesťažuj. 🤷🏻‍♀️

danielittar
21. aug 2023

My sme sa brali na úrade len pri svedkoch. Manželia a zobrali so sebou svoje deti. A plus fotograf... Čo ma prekvapilo, mali sme na obrade pár ľudí, aj keď sme nikoho nepozývali. Ale prežili sme... A to som nervák, že keď veci nejdú podľa plánu, tak je zle :D k veci, určite nie si ty tá blbá. Ak tam chcete starkú, zabezpečte jej odvoz a svokru nech aj rozdrapí. Bude to predsa váš deň, tak nech je podľa vás dvoch.

rorino
5. sep 2023

@sasa1310 áno,aj u nás je to tak, bolo nad okolo 25 ale na obrade,širšia rodina,kamaráti,známi,proste,kto chce,pogratulovali,dostali koláč a do pohárika,a bolo ich minimálne 2x toľko ako svadobných hostí😂

dasufla
5. sep 2023

@rorino niekedy to tak veru byva, ze sa ich nazbiera nejakym si zahadnym sposobom viac ako malo byt. no co sa autorky tyka, tak je to vasa svadba a kazdeho koho by chcela pozvat, tak by to mala nasjkor konzultovat s vami