Problém s 24-ročným bratom

17. jún 2022

Dobrý deň. Bývam ešte u rodičov aj spolu s bratom, ktorý má 24 a je totálne lenivý. S ničím nepomáha, nechá za sebou bordel, nesplachuje za sebou a všetko po ňom musím upratovať ja, pretože rodičia už až tak nevládzu. Nikdy mu nepovedia tvrdšie alebo si nikdy nestoja za slovom. Celé dni, keď príde z roboty alebo má voľno sedí na PC a ani do domácnosti neprispieva. Rozhovor s ním nepomáha a mňa už nebaví po ňom upratovať. Dom je prepísaný na mňa, tak teraz neviem, čo robiť.

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
17. jún 2022

Ty si dostala dom, čo dostal on?

andreatytler
17. jún 2022

Musis prestat robit veci za neho... to je jedninny sposob.
Trochu ma zarazila ta poznamka ze dom pre prepisany na teba... to akoze ty mas teraz pravo bratovi nakazovat ako ma upratovat, lebo je to tvoj dom ktory on nechava v neporiadku?... sa davas do role rodica, ale to sa neda.... ci uz chces poslat brata prec zo svojho domu?

autor
17. jún 2022

@andreatytler tym domom som chcela poukazat na to, ze sa nebudem stahovat ja, ako by mu urcite mnohe poradili

zdenkastanka
17. jún 2022

A preco si dostala len ty dom?ci on dostal co?nechova sa tak prave kvoli tomu?ze ked ho vydedeli tak nepohne ani prstom ?odkedy to trva?

mandzula
17. jún 2022

Zaujimava situacia. Dom, v ktorom ziju rodicia aj brar, je prepisany na teba. Trochu nam objasni pozadie tejto story.

solange7
17. jún 2022

Tak zasa aj keby ten dom na nu bol napisany nespravodlivo, neznamena to automaticky, ze bude po nom utierat obsraty zachod a odnasat mu z izby nahromadeny spinavy riad.

andreatytler
17. jún 2022

Aha... chces aby sa odstahoval brat?
No ak je dom len tvoj a brat nema na neho ziadne prava, tak ho mozes kludne vystahovat.
Podla mna urobili tvoji rodicia velku chybu ze na teba prepisali dom kym tam brat este byva... celkove toto nerovnake rozdelovanie majetku a este k tomu pred smrtou urobi len a len jednu vec... pohada surodencov.
Mozno to bude drahe alebo komplikovane, ale ja by som cely ten prepis domu zrusila. To je kamen urazu a kym to existuje kazde riesenie bude len naplast, ktora prestane po case fungovat.

pribinak
17. jún 2022

@andreatytler nepoznáme pozadie celej story, možno to až tak nespravodlivé nie je
Nevieme nič, tak by sme nemali robiť závery

autor
17. jún 2022

@andreatytler a kto povedal ze on nedostal nic? Takto sa sprava od malicka, je nevychovany

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
17. jún 2022

@pribinak Jasne nevieme cely pribeh.
Ja som nepovedala ze rozdelenie majetku bolo nespravodlive ale nerovnake. Usudila som ze rodicia maju dve nehnutelnosti a jednu dali dcere a druhu synovi alebo nejaky iny sposob. Ale tam je vzdy sanca na to ze sa surodenci zacnu o to handrkovat, lebo jeden dom je vacsi alebo v lepsej lokalite... Ak by sa cely majetok rozdelil presne 50/50, nemali by surodenci tento problem. Celkove dedenie majetku je extremne nachylne na vytvaranie sporov v rodine. Podla mna to treba robit maximalne neutralne a rovnocenne.

andreatytler
17. jún 2022

Autorka, ked som navrhla prepisat ten dom spat na rodicov, jasne ze aj brat by prepisal spat to co dostal on aby to bolo rovnocenne.
Tato dnesna situacia sa bude cim dalej viac komplikovat. Co ak si brat nidy nenajde vlastne byvanie? Vyhodis ho? Ako dlho budes cakat kym si najde vlastne byvanie?
Proste rodicia tymto cinnom postavili medzi tebou a bratom mur. Dali vas oboch do nezavideniahodnych pozicii. Brat by sa mal citit ako prizivnik ked zije u sestri a setra je nutena ho znasat vo svojom dome, alebo sa s nim pohadat a vyhodit ho.

livia2909
17. jún 2022

@viestta co vas do toho?

mandzula
17. jún 2022

@autor pises, ze je nevychovany, je taky od malicka. Preco si teda suhlasila s prepisom domu, v ktorom byva aj on, ked nie si stotoznena s jeho spravanim? A co teda dostal on?

miroslava21
17. jún 2022

Ak je tak vychovany, tak bohuzial teraz ho neprevychovas. Dospeleho cloveka ucit splachovat zachod? 🤮
Ked rozhovor nepomaha len sa modlit nech si najde frajerku a odide z domu...ale otazka je, ktora by chcela takeho bordelara a lenivca

prasiatko30
17. jún 2022

@andreatytler ono v podstate je cele na hlavu to, ze 50+ rodicia prepisuju majetky na deti🤷‍♀️Volaco sa im stane a nebudu moct ani predat svoj majetok aby mali na zadne vratka

dupinka
17. jún 2022

Ženy, je úplne jedno, za akých okolností ona prišla k domu. Žijú v jednej domácnosti, kde majú platiť isté pravidlá a pre všetkých. Navrhujem rozhovor a stanovenie podmienok. Ak má bordel po celom dome, napchať mu to do jeho izby. V prípade, že to nepôjde, asi pohroziť zrušením trvalého pobytu (pokiaľ nemá nejaké vecné bremeno).

mandzula
17. jún 2022

@dupinka uplne jedno to nie je, ide o vyjednavaciu poziciu.

andreatytler
17. jún 2022

@prasiatko30 Presne. Naco je to dobre?... je to majetok rodicov a ak mi nieco nechaju po smrti budem rada. Dovtedy ma to vobec nezaujima a nemusim to riesit.
Ak sa aj surodenci pohadaju o dedicstvo po srmti rodicov, aspon sa na to rodicia nemusia pozerat.

viestta
17. jún 2022

@livia2909 no len toľko, že ak sestra dostala dom a on nič asi by som sa ani nečudovala, že sa tak sprava

luccija
17. jún 2022

A to chces teraz vychovavat 24 r brata?asi ma svoju izbu a tam nech ma bordel.Ak nebol vedeny od malicka po sebe uoratovat co teraz chces?Na to su rodicia, aby mu povedali co treba, ked je taky tlk.A, ked na to kaslu a on travi cas na PC, tak nech to spravia zanho.toto je patova situacia.Snad si najde frajerku a odide🙂

luccija
17. jún 2022

Horsie je, ze neprispieva a pracuje.No mate to divne, ale to je chyba rodicov

tykat
17. jún 2022

Predaj dom, a odstahuj sa.

zdenkastanka
17. jún 2022

@solange7 ved jasne, to uz znaci o primitivnosti jej brata... ale nikdy nevies, su aj taki zial... ze druhym kvoli tomu robia zo zivota peklo.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dajko175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. jún 2022

@mb2021 na to nemám srdce, nedala by som to, lebo on sa zo všetkého iba prihlúplo smeje a na ulicu ho nevyhodím

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. jún 2022

@mb2021 ma ale ako hovorim odmieta si nieco hladat