Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s budúcnosťou nášho vzťahu

sweetheart789
17. mar 2015

Babule,som tu nova a neviem si rady s jednym problemom...Mam 5 rocny vztah.Ja mam 29 on ma 37...Momentalne sme da sa povedat uprostred jednej obrovskej krizy.Zacalo to pred 2 rokmi tym,ze som prisla s myslienkou na svadbu.Spociatku bol s tym stotozneny aj on,ale ako som to zacala rozoberat detailnejsie,zrazu zacal cuvat.A vyvrcholilo to tym,ze ked sme raz sedeli aj s jeho rodicmi v obyvacke (nebyvame spolu iba som bola tam),povedala jeho matka pri teme o svadbe,ze jasne,nech sa vezmeme,ze uz je cas a ze nech si uz zacneme zariadovat byvanie,ze moji aj jeho rodicia nam pomozu ako budu vediet.No on ked pocul,ze by mal odist od rodicov,dostal normalne nervovy zachvat.On nechce ani pocut o tom,,ze by sme isli niekam inam,on si mysli,ze budeme vsetci spolu byvat v 1 dome.Odvtedy o slove svadba nepadla rec,zakazdym ma novu vyhovorku preco nie.Najnovsie zacal byt ku mne neprijemny,velakrat ma urazil a ponizil.On si stale mysli,ze ma 12 rokov,ze bude stale doma s matkou/otcom,ze bude behat po dedinke s chlapcami,ze sa bude hrat na potoku.On ako keby sa nedostal z detstva este alebo neviem ako to mam povedat.On sa asi zabudol niekde v 80tych rokoch.A pritom mu kazdy dohovara,ma pracu,aj ja mam pracu,Ja uz sa citim aj na dieta,proste nic nam nestoji v ceste.Iba ak on...Zieny prosim vas je mi to strasne luto,necakala som,ze to dopadne takto...Co mam robit?

timea7
17. mar 2015

@sweetheart789 strácaš s ním čas, niektorí muži nedospejú ani v 50 rokoch 😝 . Boli sme minulý rok na svadbe, nevesta mala 38. Radšej si desať rokov počkaj na toho pravého, ako s volom celý život. Na manželstvo zrelý nie je. Ani náhodou.

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@timea7 ja si to tiez myslim..nechcela som si to dlho pripustit,ale je to tak...ja som do toho vztahu dala co som mohla...a necakala som takyto koniec...mas pravdu,lepsie je pockat na niekoho,kto o mna bude naozaj stat...

petulda333
17. mar 2015

On sa nikde nezasekol...je to mamin cecok a od takeho ruky prec kym nemate zavazky...je mi luto ze to pisem ale stastna nebudes...ty mas byt prva a nie ze on nikam nejde a je k tebe zly!!utekaj a nenechaj si nicit zivot

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@petulda333 ja som stale mala vycitky,ze nieco robim zle,ked to nefunguje...ale ked vidim,ze aj vy mi tu pisete,ze problemom je on,prestavam mat vycitky..lebo ja som sa snazila,ja som chcela,ale kazda snaha vysla nazmar :(

hugsi
17. mar 2015

@sweetheart789 Daj mu pocítiť že sa vieš zariadiť aj bez neho. Choď von s kamoškami párkrát si skrátka naňho nesprav čas a uvidíš ako sa zatvári. Ak mu to bude vyhovovať tak by som sa s ním rozišla (aj za stavu že ho stále ľúbiš) a ak mu to ani po tom netrkne a nezbadá sa tak o teba proste nestál a len si mu uľahčila rozchod a sebe dala šancu na normálny vzťah. Možno sa však prebudí a spamätá sa, že je proste taký pomalší v týchto veciach a rozhýbe sa aj k činom 🙂 Veľa šťastia. Hlavne doňho nehusti lebo sa mu tak sprotivíš až no.

sissy27
17. mar 2015

@sweetheart789 preboha... chlap, ktorý v 37 rokoch nemá potrebu sa osamostatniť (či s partnerkou alebo bez) ma úplne vážne desí... a ešte k tomu keď teda ako píšeš, jeho mama by ani nenamietala, keby zdvihol kotvy, len on sa jej silou mocou drží...
buď rada, že s ním nemáš ešte deti a hypo na krku, škoda každého ďalšieho dňa, čo by si s ním stratila...

timea7
17. mar 2015

@sweetheart789 v živote sa udeje veľa vecí, ktoré nečakáme. Muž, ktorý o ženu stojí, ktorý ju miluje, sa snaží, aby čo najskôr boli sami a spolu, aj keď viem, že v dnešnej neľahkej dobe to nie je vždy možné. Pre neho je maximálne pohodlné, že sa o všetko starajú jeho rodičia. Hádaj, kto by sa o to staral, keby sa aj zázrakom podarilo, že pôjdete bývať sami preč?

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@hugsi ja som uz vyskusala vsetko,aj to co mi radis ty 😀 a vysledok bol taky,ze miesto toho,aby prisiel za mnou,siel s kamaratmi na ryby,pripadne mi povedal,ze ak chcem,mam prist ja k nemu,...tak si myslim,chlapce,zabudni...

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@sissy27 nie nie,jeho rodicia vobec nie su proti,oni by sa len potesili,keby sme sa ostamostatnili,predsa len kazdy uz chce mat svoj klud,a aj oni...vychovali 4 deti,cez vikendy su u nich vnucata a ja si neviem predstavit,kde by sme asi tak my tam sa vsetci zmestili...uplne odveci....

ushuaia
17. mar 2015

@sweetheart789 prsene ako pisu baby, je ozaj divne , ze chlap v 37 nema zaujem o spolocny zivot s partnerkou a dokonca nechce ani pocut, to neni chlap ale mamin cecok...bolo to tu tiez spomenute...,tiez si myslim, ze naozaj stracas cas, si mlada baba a ver, aj ak by si ostala tehotna nedajboze, nebude to ine, moze to byt este horsie...Tazko sa odchadza...ale ver toto nieje chlap ci manzel do zivota, cas vsetko zahoji...

mima4
17. mar 2015

@sweetheart789

dieta áááááno!! ale nie s ním!! detto svadbu, teda manzelstvo...

je to nevyzretý jedinec... absolutne nevhodny clovek pre zalozenie si rodiny.. vyhovuje mu zivot aky ma ...

moja rada: rozist sa

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@ushuaia dakujem za radu,mas pravdu...vsetky mi pisete to,co som vedela ale som si to nechcela pripustit..:( je mi smutno z toho vsetkeho,ale ja nemam tiez zelezne nervy...dakujem 🙂

sissy27
17. mar 2015

@sweetheart789 no myslím, že ozaj už nemáš čo riešiť... a buď rada, že si s ním nestratila viac ako len tých 5 rokov....

hugsi
17. mar 2015

@sweetheart789 môjmu ex to trvalo 4 mesiace než sa vyšantil a zistil, že kamaráti ma nezastúpia v niektorých veciach a tak si našiel priateľku, bolo to premňa príšerné zistiť že ma už vymenil, bola som na dne... a potom som si našla ja niekoho a čumel ako pero z gauča že ako som si dovolila ako je to možné, pred známymi sa ponosoval a robil si srandičky z môjho nového vzťahu napriek tomu že on si tiež našiel a ešte osem mesiacov po tom čo už mal dievča mi písal srdcové výlevy. proste život je tak nevyspytateľný 🙂
Daj mu zbohom aj keď to je strašne ťažké ja som to tiež nevedela a pak on opustil mňa a bolo to dosť potupné. Aspoň navonok budeš mať navrch aj keď to v srdci bude bolieť ešte hodnú chvíľu

ushuaia
17. mar 2015

@sweetheart789 vies ja som riesila trosku iny problem...a tiez mi to trvalo cca pomaly 4 roky pochopit, tiez som robila vsetko mozne aj nemozne, dokonca som si davala aj za vinu mnohe veci...proste som dufala...a clovek len dufa a caka...a roky utekaju az prisiel do cesty moj terajsi partner, za co naozaj dakujem Bohu...a ako pise @sissy27 bud rada, ze to bolo ,,iba tych 5 rokov,, a naozaj nemas za co...nehovori sa nadarmo, Vsetko zle je aj na nieco Dobre... 🙂

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@ushuaia musim sa cez to nejak preniest,a ist dalej...lebo toto naozaj uz nefungovalo,a aspon vidim,ze nie ja som bola vinna,ale chyba bola na druhej strane..naozaj dakujem,ani neviete,ako ste mi dvihli naladu 🙂 viete,ja som si davala za vinu vsetko,lebo som si myslela,ze ked sa s nim rozidem,tak si najde inu a s nou sa napr ozeni,alebo im to bude fungovat a pripadala som si hlupo,ze so mnou sa to nepodarilo :( 😀 ja viem,je to trapne,ale mne uz prislo na um asi vsetko

timea7
17. mar 2015

@sweetheart789 kopni ho voľakde a buď rada, že si sním zabila iba ten čas, ktorý si zabila. Si mladá a nie odkázaná na takého tĺka. Nech sa drží mamkinej sukne a kamarátov, správa sa ako 16 ročný....nikdy som sa nebála života bez chlapa, vždy som sa bála života s debilom a nemysli si, že som takého nestretla, vtedy treba utekááááť, v sportisime majú zľavu na tenisky 🙂

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@timea7 jeho by som najradsej nakopala tretrami, s poriadne velkymi klincami 😀

timea7
17. mar 2015

@sweetheart789 aj tak sa dá 😀 Ale prečo by si sa zhadzovala, si dáma a nebudeš sa zahadzovať s maminým ceckom. 😝 😝 😝

maaaaria
17. mar 2015

Niektore veci na muzovi nezmenis, moze ich zmenit iba on sam a iba ked sam bude chciet. Ja by som mu dala jasne najavo, ze takto nie, bud normalny zivot dospelych ludi alebo nic. Lebo popravde, naco ti je takyto vztah o 5-10 rokov? Mozno sa spamata. A ked nie, radsej skor ako neskor. U skoro 40 rocneho chlapa je zbytocne cakat, ze na to pride sam

timea7
17. mar 2015

@maaaaria v jeho veku už asi nespamätá 😝 , maximálne prenesie povinnosti a zodpovednosť elegantne na svoju polovičku, keď už rodičia nebudú vládať 😝

ushuaia
17. mar 2015

@sweetheart789 vies , ze aj ja som mala podobne myslienky...ale ver mi aj s tou buducou to bude presne take iste...a o par rokov aj ona zisti, ze stracala cas...,a neni to trapne, mozes byt hrda, ze urobis krok vpred... 😀

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@maaaaria suhlasim...este kym som neskoncila VS tak bolo,ze on by sa uz rad ozenil,ze uz sa na to citi..a ja ze ok,skoncim skolu,bude svadba...no ked uz prichadzal koniec skoly,vzdy bola nejaka nova vyhovorka,preco nie...a nakoniec mi povedal,ze si pripada uz stary na taketo veci..moje nervy!raz chce,raz nechce...no povedzte,kto z toho ma vyjst?

timea7
17. mar 2015

@sweetheart789 nechce! Len chcel mať pravidelný sex, tak ti hovoril to, čo si chcela počuť a ako sa blížil koniec školy a cítil, že by mohlo ísť do tuhého, tak vycúval. 😠

mata95
17. mar 2015

@sweetheart789 nestracaj čas.......

krissy1
17. mar 2015

@sweetheart789 nestracaj s nim cas,prave naopak,ak mas nejake kamosky vybrete sa niekam na dovcu,resp. aj nejaky pobyt v kupeloch by bol fajn.....
proste na zaciatku to bude trocha boliet,ale zase potom ta caka nekonecne vela moznosti a volieb
a uvidis...mozno sa nieco niekde zlomi .....

sweetheart789
autor
17. mar 2015

dakujeem vam vsetkym, dvihli ste moje zdeptane ego z dna 🙂

majka99999
17. mar 2015

@sweetheart789 keby mal do 30, tak poviem, ze tam je este sanca... ale v tomto veku uz nie. A ked si najde druhu? A co? Dolezite je, ze tebe nevyhovuje, darmo by sa s nou ozenil do mesiaca a o rok by sa im narodili trojcata. Tiez som nechala debila a bolo mi jedno, s kym bude v buducnosti. Hoci datum jeho svadby si pamatam doteraz, kedze je to den po mojom zoznameni sa s manzelom. 😀

mala_hobitka
17. mar 2015

@sweetheart789 Od takeho chlapa ruky prec. 37 rocny chlap so stabilnym prijmom byva u rodicov a pride mu nemyslitelne na tom nieco menit? To uz je pomaly na diagnozu.
Jemu sa napad na svadbu pacil dokial islo o teoreticku moznost. Akonahle doslo k tomu ze by ste uz zacali volaco aj realne planovat zacal strkat hlavu do piesku. Trochu dost zbabele radsej mohol povedat ze vlastne este ne o nieco take zaujem a bolo by vybavene.
Ja by som taky vztah ukoncila z viacerych dovodov - maminkin cecok je chlap z kategorie "nikdy nikdy nikdy...nie vazne nikdy", nechce si ta zobrat a vyvolava hadky (evidentne zamerne ked dojde na danu temu", uraza ta a ponizuje...kazdy jeden dovod je dost silny na rozchod
Radsej zostat single nez taky chlap. Daj si cas kym si rozmyslis co ocakavas od muza a co urcite nie (rychlo tak posles do kelu potencionalnych napadnikov a usetris si cas) a mozes a venovat otvoreniu svojho srdiecka pre muza ktory sa nebude vediet dockat kym si ta ako svoju vyvolenu prenesie cez prah vaseho spolocneho domova. 🙂 drzim palce

lavinis
17. mar 2015

@sweetheart789 toto sa nedá riešiť inak len ultimátom....nie najlepší spôsob riešiť problémy, ale v tomto prípade iné východisko nevidím...alebo sa potom prispôsobíš ty a budeš žiť so svokrovcami...potom prajem veľa šťastia, budeš ho potrebovať.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli