Problém s budúcnosťou nášho vzťahu

sweetheart789
17. mar 2015

Babule,som tu nova a neviem si rady s jednym problemom...Mam 5 rocny vztah.Ja mam 29 on ma 37...Momentalne sme da sa povedat uprostred jednej obrovskej krizy.Zacalo to pred 2 rokmi tym,ze som prisla s myslienkou na svadbu.Spociatku bol s tym stotozneny aj on,ale ako som to zacala rozoberat detailnejsie,zrazu zacal cuvat.A vyvrcholilo to tym,ze ked sme raz sedeli aj s jeho rodicmi v obyvacke (nebyvame spolu iba som bola tam),povedala jeho matka pri teme o svadbe,ze jasne,nech sa vezmeme,ze uz je cas a ze nech si uz zacneme zariadovat byvanie,ze moji aj jeho rodicia nam pomozu ako budu vediet.No on ked pocul,ze by mal odist od rodicov,dostal normalne nervovy zachvat.On nechce ani pocut o tom,,ze by sme isli niekam inam,on si mysli,ze budeme vsetci spolu byvat v 1 dome.Odvtedy o slove svadba nepadla rec,zakazdym ma novu vyhovorku preco nie.Najnovsie zacal byt ku mne neprijemny,velakrat ma urazil a ponizil.On si stale mysli,ze ma 12 rokov,ze bude stale doma s matkou/otcom,ze bude behat po dedinke s chlapcami,ze sa bude hrat na potoku.On ako keby sa nedostal z detstva este alebo neviem ako to mam povedat.On sa asi zabudol niekde v 80tych rokoch.A pritom mu kazdy dohovara,ma pracu,aj ja mam pracu,Ja uz sa citim aj na dieta,proste nic nam nestoji v ceste.Iba ak on...Zieny prosim vas je mi to strasne luto,necakala som,ze to dopadne takto...Co mam robit?

mala_hobitka
17. mar 2015

@sweetheart789 vobec si nevycitaj ze robis nieco zle....mizerny chlap je mizerny chlap a to sa mozes aj rozkrajat a nic sa nezmeni - lebo on nechce.....
vobec on neriesi ze mame na krku trochu pridlho....full service...je full servis....nelutuj ze si prisla na to ze je trochu mimo tento chlapik....lebo by si coskoro zistila ze full service je pre neho samozrejmost a ziadal by to od teba rovnako automaticky...
juuj a pritom je to take pekne ked clovek pride vecer domov z roboty a uz na chodbe nucham nucham a drahy veceru robi 🙂

lavinis
17. mar 2015

@sweetheart789 prekonaj ten strach a obavy, s bývalým manželom sme sa tiež rozišli po 5 rokoch...ja som mala 32 rokov...najskôr som mala strach a paniku, či si niekoho nájdem, či stihnem mať deti,,,,a teraz mám fantastického partnera, s ktorým si konečne viem predstaviť celý život. Máme podobné názory, koníčky a hlavne predstavy do budúcnosti a ak všetko dobre dopadne, v septembri budeme traja 🙂

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@lavinis ja sa urcite v tomto prisposobovat nemienim,kedze zastavam nazor,ze kazda rodina ma mat vlastne sukromie,vlastne byvanie (podla moznosti samozrejme) a urcite by nerobilo dobrotu,ak by sme ostali tam...teda,momentalne je to uz jedno,lebo potvrdilo sa mi tu z X stran,ze moja domnienka bola spravna a dakujem vam vsetkym za to,ze ste mi otvorili oci 🙂 velmi vam drzim palce a prajem hlavne to zdravie nech je...a laska..to je dolezite 🙂

lavinis
17. mar 2015

@sweetheart789 no...tak ty vlastne si už rozhodnutá 🙂 držím palce, si ešte mladá a máš najlepšie roky pred sebou 🙂

janka_mamka
17. mar 2015

na to sa nedá iné povedat len vymeniť partnera..sori že takto úprimne ☹

liebling98
17. mar 2015

@sweetheart789 škoda tých 5 rokov, ale buď rada, že s ním nemáš dieťa, spoločnú domácnosť... Začni sa venovať sebe, svojim kamarátom a kamarátkam, svojim koníčkom. Bude Ti lepšie.
Na porovnanie, môj muž má 37 rokov, od 15 rokov prakticky s rodičmi nebýva (najprv internáty - SŠ, VŠ), potom sme asi 2 roky bývali spolu len tak, potom svadba...
Ak by si mu predsa len chcela dať šancu, skúste spolu bývať, zažívať každodenné problémy, stresy... Uvidíš, či zdupká k mamičke. Ale aspoň si nebudeš môcť vyčítať, že si tomu vzťahu nedala všetky možné šance. Len bacha na antikoncepciu!!!

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@liebling98 ved on nechce nikam ist...ja som mu to navrhovala uz asi 100x...zakazdym ma zrusil...preto som rozhodnuta uz pevne...povedal,ze on od rodicov nikam nejde...

liebling98
17. mar 2015

@sweetheart789 v tom prípade fakt nie je o čom rozmýšľať. Urobila si všetko pre to, aby si váš vzťah budovala a posunula ďalej. Urobíš najlepšie, ak na neho zabudneš.
Držím Ti palce a želám Ti veľa síl! A ten pravý ešte len čaká na Teba.

sweetheart789
autor
17. mar 2015

@liebling98 dakujem velmi pekne 🙂

timea7
17. mar 2015

@sweetheart789 tak potom nie je čo riešiť, nechaj sopľavé decko pri rodičoch a ty si časom nájdeš muža. Ozajstného muža, držím ti palce.

tinaaa84
18. mar 2015

@sweetheart789 pripadám si akoby som čítala svoj životný príbeh, presne ako cez kopirák. Ja som ho ukončila po 10-tich rokoch chodenia a žiadnej vízie spoločnej budúcnosti.

timea7
18. mar 2015

@tinaaa84 a dobre si urobila 🙂 Život ti len potvrdí, že to bolo najlepšie rozhodnutie tvojho života.

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@tinaaa84 blahozelam k dobremu rozhodnutiu 🙂 ja som mu vcera povedala co a ako a od dnes zacinam odznova a bez neho 🙂

krissy1
18. mar 2015

@sweetheart789 a ako sa zatvaril,ked si mu to oznamila?

timea7
18. mar 2015

@sweetheart789 želám ti príjemný štart do nového života 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ushuaia
18. mar 2015

@sweetheart789 to rada citam...drzim ti paste a zelam vela stastia... 😀

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@krissy1 povedal,ze on si nie je vedomy toho ze by nieco pokaslal a vyjadril sa vlastne ze to je moja chyba ze to takto dopadlo ...a ked som sa spytala preco,tak vravel,ze on sa zenit chcel,a ked som sa spytala,ze preco sme sa teda nevzali ked tak chcel ako vravi a ze ja som mu navrhovala asi 100x,tak ostal ticho,...podla neho je to moja vina vsetko a on je chudatko...zamotal sa do vlastnych vymyslov,lebo raz tak vravi a raz inak...
@timea7 dakujem 😀

ushuaia
18. mar 2015

@sweetheart789 same kecy a omacky...ale to uz si davno vedela...no jasne on je vlastne ten chudacik najvacsi pod slnkom... 😎

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@ushuaia jasne,kto iny...uplne som sklamana z tejto jeho reakcie...myslela som si,ze ma vek na to,aby sa spraval akosi normalnejsie a nie ako adolescent..no mylila som sa...bolo mi tazko ked som odchadzala ale nie kvoli nemu,ale kvoli tomu,ze nakoniec stiahol vsetko na mna...

ushuaia
18. mar 2015

@sweetheart789 take typy si nikdy nepripustia chybu...vedia pekne svojim sposobom manipulovat... 😠

timea7
18. mar 2015

@sweetheart789 tak obviňovaním teba z krachu vášho vzťahu len potvrdil, že naozaj je ako partner nepoužiteľný, čakala by som aspoň trochu sebareflexie......daj chladiť šampíčko, večer ho buchni a buď rada, že ťa nejakým spôsobom nenamotával a ty by si pri ňom zabila ďalšie roky a ak by prišlo dieťa, tak by ste trpeli všetci.

cibiother
18. mar 2015

@sweetheart789 urcite si spravila najlepsie ako si mohla. Rodicia ho mali uz davno vysikovat z domu, mozno by rozmyslal a choval sa inak. Manzel tiez streckoval, ked islo o zalozenie rodiny, dnes cakame druhe a spätne mi povedal, ze ho mrzi, ze sme ich nemali skor, ale bal sa existencnych problemov. My zeny jedname viac intuitivne, chlapi viac rozumovo. Ale v tomto pripade neni o com. Mal zenu, ktora ho lubila, podporu rodicov z obidvoch stran a 37 rokov. Napriek tomu ma problem sa osamostatnit a zobrat si ta, ked si po tom uz tuzila. Tak nech si nad tym rozmysla sam u rodicov v detskej izbe. 😉

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@cibiother este som mu popriala vela stastia v dalsom zivote a on na mna vysiel ako taky pes s tym,ze nech si najdem ineho,ked mi on nebol dostatocne dobry...podakovala som a odisla 😀 no co ine sa dalo robit?

tinaaa84
18. mar 2015

@sweetheart789 gratulujem, človek nikdy nevie, či ho v živote nečaká niečo lepšie, ale to nezistí ak neurobí hrubú čiaru za minulosťou. A v jeho prípade ak má troška citu v sebe tak veľmi rýchlo zistí, že človek nevie čo až kým to nestratí

tinaaa84
18. mar 2015

@sweetheart789 mám pocit že sme chodili s rovnakým chlapom 😀

timea7
18. mar 2015

@sweetheart789 robiť sa nedalo nič,urobila si to super, ešte sa dalo povedať mu, že s nájdením lepšieho nebude až taký problém 😎 , ale ja by som to nerobila, neznižovala by som sa na túto úroveň, ale urobiť sa to dalo 😎 😎 😎 😎 😎

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@tinaaa84 myslis si,ze pride na to co mal?a ze olutuje?

tinaaa84
18. mar 2015

@sweetheart789 na základe mojich skúseností áno a rýchlo. Tomu môjmu to trvalo asi mesiac, najprv boli výčitky, a osočovanie a potom prišiel aj s myšlienkou zásnub a dieťaťa. Hlavne že 10 rokov ho to nenapadlo a nemal potrebu to riešiť. Len si dávaj pozor, aby si vtedy nepodľahla, lebo to očarenie je len na chvíľu a potom sa to vráti do starých koľají.

timea7
18. mar 2015

@sweetheart789 v kútiku duše určite, hodila si sa mu super do jeho pohodlného života, aj keď navonok bude sám seba presviedčať, ako ti bolo pri ňom dobre. Len neviem, ako si to predstavoval ďalej, chodiť spolu do 60?! A on stále rodičom za zadkom? Napadlo ho, že sú mladí ľudia, ktorí sa vyberú za prácou do zahraničia? Nič nemajú zaistené, ale pohnú zadkom a zvládnu tu? On je stále na úrovni dieťaťa.....tam sa zasekol.....

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@tinaaa84
@timea7 mate pravdu,baby...uzavrela som to a nech si robi co chce...mal sa snazit kym bol cas...a ked o to nestal,tak si myslim,ze tu uz nie je ani co riesit 🙂