Problém s budúcnosťou nášho vzťahu

sweetheart789
17. mar 2015

Babule,som tu nova a neviem si rady s jednym problemom...Mam 5 rocny vztah.Ja mam 29 on ma 37...Momentalne sme da sa povedat uprostred jednej obrovskej krizy.Zacalo to pred 2 rokmi tym,ze som prisla s myslienkou na svadbu.Spociatku bol s tym stotozneny aj on,ale ako som to zacala rozoberat detailnejsie,zrazu zacal cuvat.A vyvrcholilo to tym,ze ked sme raz sedeli aj s jeho rodicmi v obyvacke (nebyvame spolu iba som bola tam),povedala jeho matka pri teme o svadbe,ze jasne,nech sa vezmeme,ze uz je cas a ze nech si uz zacneme zariadovat byvanie,ze moji aj jeho rodicia nam pomozu ako budu vediet.No on ked pocul,ze by mal odist od rodicov,dostal normalne nervovy zachvat.On nechce ani pocut o tom,,ze by sme isli niekam inam,on si mysli,ze budeme vsetci spolu byvat v 1 dome.Odvtedy o slove svadba nepadla rec,zakazdym ma novu vyhovorku preco nie.Najnovsie zacal byt ku mne neprijemny,velakrat ma urazil a ponizil.On si stale mysli,ze ma 12 rokov,ze bude stale doma s matkou/otcom,ze bude behat po dedinke s chlapcami,ze sa bude hrat na potoku.On ako keby sa nedostal z detstva este alebo neviem ako to mam povedat.On sa asi zabudol niekde v 80tych rokoch.A pritom mu kazdy dohovara,ma pracu,aj ja mam pracu,Ja uz sa citim aj na dieta,proste nic nam nestoji v ceste.Iba ak on...Zieny prosim vas je mi to strasne luto,necakala som,ze to dopadne takto...Co mam robit?

tinaaa84
18. mar 2015

@sweetheart789 presne tak, to je správny postoj. Šancí zmeniť život mal dosť a je dosť starý na to, aby vedel čo v živote chce a akým smerom chce aby sa uberal jeho život. Ak to nevie, tak ty len strácaš svoj čas s niekým kto si to nezaslúži.

krissy1
18. mar 2015

@sweetheart789 zelam ti vela stasticka ,radosti zo zivota 😉

timea7
18. mar 2015

@tinaaa84 tiež si myslím, že sa o to pokúsi, minimálne raz, keď už pre nič iné, aby mal kam zasunúť, som vulgárna hneď z rána, ale čo iné môžem k takémuto pakovi napísať? Možno by oblboval ďalšie dva roky, sľuboval svadbu, samostatné bývanie, ale keď by prišlo na lámanie chleba, tak by sa dostali znova do tohoto bodu. A ako bonus - niekoľko zabitých mesiacov. 😖 Ale možno by prekvapil, že by sa dal dokopať do svadby, možno časom aj do spoločného a samostatného bývania, len neviem, či je to pre ženu veľká výhra - keď má muža ako doplnok domácnosti, o všetko sa musí starať sama, keď dá prednosť kamarátom a rybám pred ňou teraz, je jasné,komu by dal prednosť po desiatich rokoch a ešte by ju obvinil, že za to môže ona 😝 😝 😝 😝 .
Normálny muž by včera reagoval - prepáč, neuvedomil som si, že je pre teba a pre náš vzťah také dôležité, aby sme ho niekam posunuli, Koniec koncom už mám dávno vek na to, aby som sa osamostatnil. Milujem ťa a nechcem ťa stratiť, budem šťastný, ak si začneme plánovať spoločnú budúcnosť. No on za zachoval, ako decko,ktorému vypnú PC 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@krissy1 vdaka 🙂

timea7
18. mar 2015

@sweetheart789 inak ja som pred rokmi stretla takého paka, už na prvom rande riešil že mi nepristanú tie náušnice, ktoré mám a aké by mi pristali....šak mohol kúpiť, hocijaké s maličkým briliantom 😀 😀 😀 😀 , potom sa snažil mi zmeniť zamestnanie!!!!!! a to sme sa stretli asi 6 krát!!!! Nakoniec som z neho mala pocit, že je nejaký úchyl a už som sa s ním stretnúť nechcela, lebo som sa ho normálne bála Inak sympatický muž, IT inžinier, ale manipulátor ako vyšitý. Vtedy som si povedala, že už ďalšieho muža nechcem ani vidieť! No a asi za tri týždne som stretla môjho súčasného partnera 😎 , naozaj som mala na všetkých mužov alergiu, unikala som pred ním,ale našťastie bol vytrvalý 😎 . Nikdy nevieš, kedy a koho stretneš, je úžasné, že si uvedomuješ svoju cenu, nie si na tom tak zle, aby si si musela uviazať na krk takéhoto muža. Držím ti palce do ďalšieho života, určite príde fáza, že budeš na neho naštvaná ešte viac, ako teraz, fáza, keď budeš spomínať na to pekné, čo ste prežili, to je normálne. Potom už budeš pripravená na ďalší vzťah a podľa toho, ako si sa zachovala, viem, že to nebude nejaký tĺk. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

timea7
18. mar 2015

@sweetheart789 naozaj tu už niet čo riešiť, vlastne hej, nezabudni na to šampíčko, večer dobehneme, všetky z tejto diskusie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@timea7 no mame to my stastie na takych 😀 ale si myslim,ze kazda lekcia je dobra do zivota a treba si vyskusat aj to zle,aby sme sa tesili z toho dobreho 😀 no ten moj mal tiez ku vsetkemu nejaku pripomienku,samozrejme nic nebolo dobre co robim,co hovorim,co mam oblecene...zaujimave,ze nikto sa na to nikdy nestazoval,iba on 😀 a to si myslim,ze nie som miss world,ale ani nejaka uplna spata 😀 nuz co,nevyhoviem kazdemu ...

zuzin78
18. mar 2015

Utekaj kym sa da. je to mamickin maznacik, drzi sa jej ako kliest a ak by ste sa zobrali, nikdy nebudes ta prva. bude chodit za matkou, bude sa jej stazovat na teba, a potom este jeho matka pride k tebe a nakrici na teba,ze robis jeho synceka nestastnym.

timea7
18. mar 2015

@sweetheart789 mne tie náušnice ani nie je dobre vidieť, lebo mám dlhé vlasy, ale on riešil všetko, môj názor ho až tak nezaujímal....vlastne skoro vôbec, áno, bola to pre mňa lekcia, som si uvedomila, že toto nikdy! A inak pre muža by mala byť jeho partnerka tá naj, ja určite som, hlavne po ránu...ešte že nosí okuliare a keď sa zobudíme, ich nemá, lebo by mal šok. 😀 😀 😀 😀 Maj sa pekne 🙂

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@timea7 aj ty a dakujem za vsetko :-*

lucyika
18. mar 2015

@sweetheart789 vydala som sa za takehom muza, presne sedi aj vekovy rozdiel, vsetko, ako cez kopirak. Dnes necely rok po svadbe som tehotna, nestastna, ponizovana, deptana a zena jeho zivota je jeho matka, s ktorou je dennodenne. Ja som doma sama, v slzach s pokladom pod srdcom. Nikdy a nic takehoto chlapa nezmeni. Uprimne ti vravim, prec od neho, nepokaz si zivot...

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@lucyika je mi to velmi luto kvoli tebe...mozno ze sa to obrati potom,ked sa vam narodi drobec..mozno ze sa uvedomi kde je jeho miesto...ze pri manzelke a dietati..a nie pri mamicke...uprimne v to dufam...drzim ti palce,ked pride na svet malicke,budes mat pre koho zit a bude ta to hnat dopredu...ja neviem co sa to tym muzom porobilo,ved muz sa ma starat o rodinu,ma ju lubit,ma ju chranit,ved je to jeho...uplne cele zle!

petra7777
18. mar 2015

@sweetheart789 Musím pochváliť, že máš "úžasneho" chlapa, ak ešte v 37 rokoch býva s rodičmi....Myslím, že on od rodičov neodíde, ak to nespravil doteraz ☹ Je mu tak dobre, kompletný servis od mamičky....Ja som to s mojim starším synom vyriešila po svojom, tiež nechcel odísť ☹ A teraz už konečne bývajú spolu s frajerkou 🙂 Je mi to ľúto, ale zrejme strácaš čas s "mamičkiným ceckom" ☹

sweetheart789
autor
18. mar 2015

@petra7777 uz je koniec nastastie..dlhsie by som to nevydrzala..zeny tu na konikovi ma len uistili v mojom zamere ukoncit to..a taktiez ze nie ja som mimo realitu ale on...toto som potrebovala pocut,lebo som si pripadala ako chuderka bez stipky sebavedomia...to je dobre,ze si to dala so synom doporiadku...tak by to malo byt...🙂

sweetheart789
autor
28. mar 2015

Zienky bola som dnes rano v hypermarkete a hadajte koho som stretla 😀 ano ano,a tipnite si,s kym bol...ano,s matkou 😀 spolu druzne nakupovali...a v priebehu tyzdna mi napisala sms jeho svagrina,kde spomenula to,ako ten rozchod trapi jeho matku teda jej svokru...a ze jej to je velmi luto ale nevie si s nim rady a je z neho nestastna...viete,ja nechcem byt sprostana,ale stale sa debata toci len okolo nich ale mna sa nikto nikdy nespytal ako je mne...

timea7
28. mar 2015

@sweetheart789 pozri jeho matku to samozrejme trápi, tiež by ho už rada mala z krku 😎 , ale ty s tým už nič nemáš. A nečakaj, že sa ťa niekto od nich spýta, ako to po psychickej stránke zvládaš. Neobzeraj sa späť,pozeraj dopredu 😉

minutka
28. mar 2015

@sweetheart789 si mudra zena. mas moj obdiv,ze si tento bezcielny vztah ukoncila tak rychlo a rozhodne.urcite ta caka v zivote nieco lepsie 😉

sweetheart789
autor
28. mar 2015

@minutka musela som to spravit,ja som uz nevidela ine vychodisko z tohto...myslela som si,ze sa mi to len zda,ale nie,on neustale si nachadzal nieco za co by mohol byt ku mne zly a protivny...a pritom som mu nic zle nerobila...za kazdu hlupost sa hneval...on sa hneval aj za nieco co som neurobila a stiahol to na mna..vkuse robil hluposti a zakazdym som za to podla neho mohla ja...uplne psycho to bolo...vela som sa trapila a cim dalej tym to bolo horsie...ale aj ja mam obcas chvilky kedy si spomeniem na to pekne,co sme zazili a pride mi tak cudne..myslim,ze to je len zvyk a casom to prejde..dufam teda...

timea7
28. mar 2015

@sweetheart789 to je normálna fáza, že budeš spomínať na to pekné, čo bolo medzi vami, možno príde aj fáza, že ho budeš nenávidieť, ten vzťah ešte musíš v sebe spracovať a potom už nič nebude stáť v ceste novému vzťahu, tentokrát so skutočným mužom. 🙂

sweetheart789
autor
28. mar 2015

@timea7 dufam,ze to prejde com skor ta faza 😀 a vlastne vsetky fazy taketo,lebo uz naozaj nevladzem,ten vztah ma tak velmi zdeptal..nemyslela som si,ze to bolo az take strasne,ale teraz vidim,ze to bola katastrofa...nechapem,ako som vydrzala tak dlho naozaj...a to som bola jeho druhy najdlhsi vztah...uz chapem,preco tie predosle skoncili tak rychlo...😀

charlie1980
28. mar 2015

Niekedy tych "somarov" treba k niecomu "dokopat". Poznam par, ked v tej dobe bola ona tehotna a on sa na "to" Este stale necitil. Po 5.rocnom vztahu, prosim pekne. Su proste ludia, ktorych akekolvek zmeny v zivote (aj tie mensie) dokazu vyviest z miery, maju radi svoj zauzity stereotyp a koniec koncov, ved im je tak nakoniec dobre. Myslienka, ze by nastala vacsia zmena v jeho zivote (svadba, neskor deti) ho mozno desi. A chce cucat v tom svojom bezpecnom hniezdocku. Nakoniec to dopadlo tak, ze su zosobaseni, maju druhe dieta a vsetko je uplne normalne. Preco by si ho hned mala nechat??? Ved ste predsa nieco spolu prezili. Neviem, Preco so zeny automaticky myslia, ze ked chlap odmietne sobas, tak si ich nevazia a nelubia a ja neviem Co este. Chlapi zmyslaju uplne inak ako my. Mozno sa mu dobre cuci u mamy, preto si tam chce zariadit aj svoju buducnost.

mima4
28. mar 2015

@charlie1980
chcela by si si vziat niekoho, kto je do manzelstva "dokopany"?

charlie1980
28. mar 2015

@mima4 Som racionalista. Pre mna je dolezity vysledny efekt. A teda, zoberie si ma alebo nie. Som clovek, ktoreho zaujimaju fakty, castokrat odhliadnuc od pocitov, ako v sudnictve 🙂 Ale preto sme ludia. Lebo sme vsetci ini.

mima4
28. mar 2015

@charlie1980 to jasne, v pohode 🙂
ja sa pytam len preto...lebo pod tlakom okolnosti by mozno pristupil chlap na svadbu, napr. aj ak zena ostane tehotna...proste nieco ho zlomi.... ale ked sa preberie z toho "deliria" (stava sa), uvedomi si, ze vlastne to on nikdy dobrovolne nechcel...

charlie1980
28. mar 2015

Baby, nechcem Vam kradnut iluzie...Ale vela chlapov je v tomto smere zbabelych. Alebo proste nedozretych. Potrebuju dlhsie urcite veci spracovat ako My zeny. Nie nadarmo sa hovori, ze v skutocnosti sme My to "silnejsie pohlavie" Priklad, ktory som spomenula, bol o tom ze zistil, ze zrazu nie je cesty spat. A teda sa k tomu zodpovedne postavil, len mal dlhsie "zapalovanie" Pritom dieta planovali. Takze chcel dieta..oni su proste ini. Preto si tak casto nerozumieme...Ale to je uz na inu temu 😀

mima4
28. mar 2015

@charlie1980
ale zeny nemaju byt to silnejsie pohlavie... potom to aj tak tu vyzera.. ze chlap nema ziadnu zodpovednost, pretoze my zeny sa hrame na "silne" a z muzov robime vlastne deti... To muz ma chranit zenu, stat za rodinou, mat zodpovednost

proste ja s tymto uvazovanim dnesnych zien nesuhlasim ... ale nech si kazdy urcuje zivot ako mu to vyhovuje

minutka
28. mar 2015

aby 37r chlap nebol schopny a ani ochotny sa dobrovolne postarat o seba a svoju vlastnu buducu rodinu a nevedel (nechcel) sa odtrhnut od maminej sukne je zufalo pohodlne a nie ze nedozrete. Mam rada rozhodnych a schopnych jedincov muzskeho rodu, teda CHLAPOV. A nie zabrzdencov s dlhsim zapalovanim. Do teraz som si myslela,ze je normalne aby bol chlap chlapom a nie padavkou. No zistujem,ze na svoj "kus" (rozumej mojho draheho 😀 ) som mala zrejme riadne stastie
@charlie1980

charlie1980
28. mar 2015

@mima4 Zeny su od prirody Same o sebe silnejsim pohlavim. Tym, ze maju od prirody dane napr.intuiciu a pocity. Co maju za nasledok hormony, ktore zena produkuje, ktore muzi nemaju. Okrem toho konaju aj instinktivne. Co chlapi nerobia. Pretoze su racionalisti a testosteron im to neumoznuje, zmyslat ako My zeny 😀 Ak je zena vybavena Este aj stipkou racionalizmu, moze sa stat, ze jeden chlap z nej bude pretazeny 😀 No, Ale naozaj som uz odbocila 😀

mima4
28. mar 2015

@charlie1980
OK, mas pravo na svoj pohlad 😉 ale ja nesuhlasim.

Prave v tom, ze musi uvazuju viac racionalejsie, su muzi silnejsim pohlavym..maju lepsie riadiace schopnnosti, konaju skor s chladnou hlavou... vedia zenu obranit, vedia prijimat lepsie a rychlejsie rozhodnutia, maju analytickejsie myslenie.... a toto ti pisem ako clovek, co suhlasi s mnohymi feministikymi myslienkami... 😉

akeho muza zenych chcu?
muza co bude smrkat a skryvat sa za zenu.. zdupka pri problemoch k inej... nebude zene oporou aaaalebo muza, co sa postavi za rodinu a bude ju branit, bit sa pre zenu... bude viest rodinu mudro a s laskou??

ak by boli zeny skutocne silnejsie, staci im ta "prva sorta" chlapcov... silnejsi nepotrebuje narazat so silnejsim pri zivotnych rozhodnutiach a fungovani...

ale to neznamena, ze nemaju byt muz a zena rovnoceni voci sebe!! 😉

ja osobne som rada, ze mozem sa na svojho muza spolahnut ako na muza...

charlie1980
28. mar 2015

@mima4 Dost tazko sa mi pise pri mojom 1.5r.dietati, neviem Ti ani napisat v takom rozsahu, ako by som chcela.

Ano, toto su vsetko prednosti u muzov. No predstav si, ze zena sa nerozculuje za volantom (lebo nema mozno akurat menzes, ovulaciu, bolest hlavy a ja este neviem co) a to riadenie v pohode zvladne aj zena. Aj take su. No stale pisme dalej o vacsine.

Urcite si sa uz starala o chlapa, ktory ma teploty 37.5
Chlap nikdy nevydrzi tolko, Co zena. Ani po fyzickej stranke, ani po psychickej. Pri rovnomernej zatazi. To pisem z praxe. Stale pisem o vacsine, nie jednotlivcoch.
Chlap sa malokedy postavi zoci-voci problemu a riesi to ako chlap.

Prikladom je aj zakladatelkin chlap. A taka je vacsina. Takze Bud len rada, ak mas muza, s ktorym si spokojna. Tak by to malo byt, zlata stredna cesta a kompromisy sa vzdy osvedcili.