Problém so susedkou v bytovke

19ninka27
30. jan 2013

Baby bývame v podnajme v bytovke,máme to tu zariadene atd..Problem je však zo susedkou pod nami,nepači sa jej absolutne nič,ani to že sa malí hra,že vraj všetko počuť..Pred mesiacom to už narastlo do takého stavu že nám po nociach ked sme prešli len na wc,alebo mali sa išiel vycikať,tak nám začala buchať na radiatorovu ruru..a malí sa bojí sám v izbe zaspávať,už som ju nato upozornila a ona mi nato,že večer chce mať pokoj,Tak som sa maleho snažila davať spinkať o 20 hodine,aby už bol vposteli...chvilu bol pokoj,...Dnes ma nehorazne nastvala,prišla ,zaklopala,len co som otvorila dvere začala vrieskať že kedy bude mať ona pokoj,a to bolo 14:00 hod...a malí sa hral v byte na motorke detskej,jazdil na nej..a nazala ho že mala žaba koli nemu nebudem mať pokoj..Tak ma tak vytočila že som jej povedala nieje non klud a cez den si budem robiť čo len a a malí budeme chcie,ona nato že da stažnosť an bytové družstvo..tak kričala že sa malí bal,a pocikal sa...To ma vytočilo ešte viac,zabuchla som dvere nechcela som sa pred malím viac snou hadať.:-/ kto ma znas pravud??? nemožem s malím byte už robiť vobec nič?..a ked dala tu stažnosť,tak ako sa to bude dalej vyvijať?..nerozumiem,kto nas pride upozorniť či ako ?...Byvam prvy krat v bytovke...ale už asi nikdy via.:-/...a som sa dozvedela že ona je chora liecči sa a leukemiu....Ja nemožem v kuse upozornovať malého ab ysa nehral,aby sedel na gauči celý den,:-/ som stoho taka vytočena že sama neviem čo mám robiť..:-//

19ninka27
autor
30. jan 2013

@janamama snou sa už pekne neda.,ona hned huči...Darmo jej poviem nech sa stiši,ale nič,tak ja sa jej nebudem doprosovať...Ako vidim do 22 hodine si možem robiť čo chceme..snazila som sa to nejak riešt lenže sa to nedalo..

kaara1980
30. jan 2013

ahoj.v prvom rade informuj nájomcu,aby vedel čo a ako.Pani susede nabudúce povedz,že vždy keď má pocit,že ste hluční ,nech zavolá mestskú políciu.Tá jej povie svoje.Na hluk sa môže sťažovať až keď v jej byte budú namerané nadmerné decibely ktoré produkujete vy.Rušenie nočného kľudu je jasné že riešia policajti,ale to je hlasná hudba,vresk,buchot atď.Deti robia hluk,je to normálne,a aj plačú v noci,čo je niektorím nepochopiteľné.My máme fakt papierové steny a chudáci naši susedia,ale ešte sa nik nesťažoval.Skús sa porozprávať s nájomcom,možno tú ropuchu pozná a odsťahovali sa kôli nej 😀.inak ju nerieš.až zazvoní,neotvor.ak bude mlátiť na radiátor,nahraj si to na niečo a pohroz jej,že sa pôjdeš sťažovať za rušenie nočného kľudu.choď na ňu jej metódami.

19ninka27
autor
30. jan 2013

@slady ešte raz tak to tak aj urobím,len sa bojim že proti sebe postvem vsetkých susedou že ju taham na policiu...:-/ ja jej až tak zle nechcem urobit,lebo ju trochu chapem...:-/ ale ako ona uz dnes kričala bola hroza.

slady
30. jan 2013

ved ja chapem je chora tak je to ine, ale vy mate rovnake pravo na osobnu slobodu, keby ste na svihadle skakali cele dni tak nepoviem ale to ze idete v noci na vc jej fakt nema co vadit preboha a este pred malym po tebe hukat tak to najviac neznasam, nikdy by som nevrieskala po cloveku pred jeho dietatom ved to je uz ake neprijemne! aj keby som bola aka nastvana! to proste sa nerobi, nie pred detmi.

kvetka_
30. jan 2013

pani sa moze stazovat aj na lamparni ked si ty v pohode s majitelom bytu- moze ti vyskoct na hrb.
kamoska tiez mala takuto susedu co sa stale chodila stazovat ze jej maly chodi cely den po byte (no a oc mal chudak robit- plazit sa? 😀 ) nevedela si s tou susedou dat rady, je slobodna mamicka. raz som tam bola s muzom na kave ( 185cm 110kg) a otvoril jej on, tak on jej vysvetlil, co a ako. pocula som len kusok rozhovoru, ale hovoril jej nieco v zmysle ze ved aj ona mala deti- ved vie ako to je a ked nedala pokoj tak jej povedal, ze ked chce mat klud nech ide byvat na lazy. a ze ked neda pokoj, tak ju uda za obtazovanie 😀 a pani odvtedy dala pokoj. takze odporucam, aby to vyriesil nejaky chlap.
bohuzial take su bytovky, ked chce mat pani klud alebo nech ide na tie lazy, alebo do najvyssieho poschodia 😅
vela stastia- neboj sa jej - nic ti nehrozi 😉

bonaquaba
30. jan 2013

@19ninka27 to si NA tom ako my,Len s tym,ze pod NAmi byvaju dve mlade baby s rodicmi,a poviem ti,ze ja v nedelu ani rezne klepat nemozem uz mi klepu NA radiator a deti sa boja ako tvoj maly nase uz z to ho maju traumu,nemozu sa ani hrat ani chodit,absolutntne nic,najprv som si z tohorobila e |velku hlavu a vadila som sa s nimi,ale a ked sme is li nawc take klepali,take som si povedala dost a zijem normalne,povedala som Im ze pokial budem rusit nocny klud ako ich PES,ktory v no I o 3 brese,tak mozu si nieco hovorit ale takto nech sa stazuju kde chcu,
A aj sa stazovali NA schodzi nepomohlo I'm to,vsetci Im povedali,ze su to male deti
Odvtedy je ako tak klud a ked zacnu buchat NA radiator deti si zoberu lyzice a hraju koncert 😀 a mne je to uz uplne jedno,lebo ked mas raz takych susedov ako mas s tym nic nespravis, jednoducho ich ignoruj a ani sa s nimi nerozpravaj,uz sa neboli dlhomstazova ani neklepali NA radiator,a ja ked ich Von stretnem take sa I'm krasne s usmevom NA plne ustapozdravim a oni este z to ho viac penia,
Ale rozhodli sme sa s mm,ze ideme predat byt a prestahovat sa,Len to bude trochu dlhsie trvat,

bejbypd
30. jan 2013

Ja mám takú susedku, ale teda dlho som tolerovala jej výlevy a to bývame na prízemí, ale jej vadilo všetko , ešte sme tu ani nebývali už sme mali službu...furt nám chodila vyklepkávať a na niečo sa sťažovať...pohár trpezlivosti pretiekol a keď raz prišla klopkať otvorila som jej dvere a s úsmevom na perách povedala, že ešte raz mi príde v nedelu v čase obeda alebo hocikedy inokedy vyklopkávať tak už si s tou rukou nikdy nezaklopká...4 roky už máme pokoj 🙂 Ja viem, že takto sa k ľúďom hlavne nie k starším nepristupuje ale ani po dobrom ani po zlom tak po takomto.Ale k tvojmu problému, nemôže ti nič a ty jej kludne povedz, že si nepraješ aby ti chodila stále vyklopkávať a rušiť tvoje súkromie, že ani ty jej malého neposielaš hrať sa k nej do bytu a povedz nech napíše aj na najvyšší súd, kde ju len vysmejú..títo chronickí sťažovatelia nevedia čo od dobroty...

zuzulica
30. jan 2013

@19ninka27 Daj sťažnosť ty, alebo ak máte mestkých policajtov tak na ňu zavolaj, keď bude večer trieskať na tie trubky, ona porušuje nočný kľud.Možno pomôže, keď jej dohovoria.Jaj moja inak, to je slabý odvar oproti našej susede.My sme kúpili byt a v máji bude rok, čo tu bývame a máme na tom istom poschodí starú 86r susedu a tá nám tak od silvestra robí peklo, už ju starecká demencia asi dobehla, tak sa tak jedného rána zobudila s pocitom, že jej robíme zle, tak na silvestra volala na nás mestkých policajtov, že sme jej vymenili, vykradli pivnicu a neviem čo ešte, našťastie MP pochopili a ospravedlnili sa nám za vyrušovanie, na druhý deň sme mali pred dverami kopu odpadkov a zničenú rohožku, odvtedy kade chodí rozpráva, ako jej ubližujeme a že ju vykrádame atď. Raz som skoro infarkt dostala, máme balkón vedľa okna na panelákovú chodbu a počula som strašný treskot a to tá bosorka s palicou trieskala z toho okna na náš balkón. To najlepšie eštelen príde.jedného večera cca 20:00počujem zámok na dverách, môj v robote, rozmýšľam, že na zlodejov skoro, kuknem cez kukátko a vidím ju tam, utekám pre kľúče, že odomknem a vynadám jej a nešlo to, musela som volať susedu zospodu a tá vytiahla zo zámku špáradlo, čo tam tá bosorka vrazila, som sa tak triasla ledva som MP vytočila. Druhý deň ráno detto, tentokrát som ju tam chytila s nožom v ruke...Keď prišli mestký, tak že my sme jej vymenili práčku a máme od nej kľúče, alebo cez stenu sme prešli k nej, majú z nej dosť aj MP. Ja som na rizikovom, doma na PN,tak pri každom šuchnutí sa letím pozerať cez kukátko, aby niečo neviviedla,si predstav, že v tom zámku zalomí niečo a ja budem potrebovať do nemocnice a budem musieť čakať kým príde technik a tie bezpečnostné dvere otvorí... riešia to MP, ale chvíľu to potrvá, teraz len chodí denne po chodbe a šomre nadávky na našu adresu, ale čo ju napadne nabudúce neviem...Tak možno vaša tetula začína mať rovnaký problém...

billam
30. jan 2013

billam  @19ninka27 no ono to má dve pravdy...pravda je, že deti sú živé a neudrzis ich, aby ti sedeli a na povel boli ticho...a druha pravda je ta, že viem pochopiť aj tu susedu. Práve riešim nieco podobne...tiez mam deti a tiez dokazu byt neposedne a hlucne, ale snažím sa im vysvetlit, že nemozu skakat, buchat...nad nami bývajú rodicia s malým dietatom - cca 3 ročným....a fakt je to na nevydrzanie...krik, buchoty, akoby balvany padali na zem...moje deti si poobede este pospia, zvlášť, ked sú teraz choré a musia byt doma...ale to sa neda, pretoze nad nami maju nejaku interaktivnu hru - kto spravi väčší bordel....a viem aj pochopiť pani, ktorá má leukemiu, pretoze moja mama má presne túto diagnozu a naozaj potrebuje odpočívať, lebo jej býva zle....zvlášť, ked byvate v bytovke, určite nie je vhodne jazdiť po byte na detskej motorke - vsetko je naozaj počuť, kazde prdnutie...zial
Dnes o 16:25  • Odpovedz  •   •

dada1212
30. jan 2013

@19ninka27 ak píšeš, že je vážne chorá, tak trocha chápem aj ju. našťastie nevieme čo prežíva a leukémia je vážna choroba, určite berie silné lieky, býva jej často zle, možno je jej cez deň veľmi zle a chce si odpočinúť a nedá sa jej kvôli zvukom čo idú z vášho bytu.
fakt sa treba vžiť trocha aj do kože toho druhého.
aj ked radiť ťažko, steny sú veľmi tenké a počuť všetko, možno by pomohli koberce v byte, stlmia trochu tie zvuky a taisto ide jar, leto, tak chodiť potom s dieťaťom čo najviac von, nech sa vyhrá a vyblázni tam, nebude tým nikomu prekážať a čerstvý vzduch je aj zdravý. 🙂
ja by som sa to snažila riešiť rozhovorom s ňou, skús jej povedať, že sa budeš snažiť obmedziť to čo jej prekáža, aj ked aj ona musí pochopiť že napríklad v takomto počasí sa s dieťaťom nedá ísť von, dieťa má veľa energie a nemôžeš ho uviazať o posteľ na niekoľko dní, aby bol pokoj a aby nebehalo.

ssisska
30. jan 2013

Aj nad nami sa nastahovala neaka pocetna rodina a decka strasne buchotaju a skacu!Su velmi zive a pravdepodobne ide o rodinu s prejmamom.Tiez som mala sto chuti vbehnut hore zazvonit a postazovat sa.Ked nie je niekto na deti zvyknuty a byva sam ,napr.ta starsia suseda ani sa jej necudujem.Doteraz mala pokoj a kedze sa tam nastahovala nova rodina ,ktora robi hluk,tak je to pre nu dost neprijemna zmena.Mala som nieco podobne takze tu staru pani viem docela pochopit.

19ninka27
autor
31. jan 2013

@zuzulica ježiš to až také problémy robí???naštastie táto také nie...na najviac zarazilo že hučala pred malím a ten sa bál a pocikal sa...:-/ nieje na krik zviknutý..☹ a ona sem pride jak vichor...☹ ja som sa cela triasla,že sa neudržim a vynadam jej,ale nie,zabuchla som dvere a povedala nech sa stažuje kde chce,nieje nočny klud...A nabuduce jej ani neotvorím,ja malého nebudem upozornovať každu sekundu--a on je potom neštastný že nemože nič..:-/ už stačilo...ešte raz tak volam na nu policajtou,lenže sa aj obavam,lebo sme len v podnajme,a mame to tu docela pekne zaiadene,vrazili sme sem kopu penazi,a ked nahodu majitelka povie aby sme sa radsej odstahovali..:-/ ach ani neviem..co potom,preto sa asi tak držim..Ale je mi to už jedno,ked tak odideme,ale red odchodom jej tak vynadam,nech spomina na mna...cely čas..lebo koli nej moje dieta preživa doslova psychycku traumu ,z jej buchotou ,vykrikou,a nekonecneho obtazovania..:/

19ninka27
autor
31. jan 2013

@ssisska jasne,lenže ja zato už nemožem...ja ju tiež chapem že je chora,preto maleho som obmedzovala,..aby sa nehral tak hlasno,a tak...ale jej sa nepačilo vobec,vobec nič,ani to že vysavam...Už ju mám plné zuby...

lujza123
31. jan 2013

@19ninka27 hmm to je tazko rozsudit a povedat kto ma pravdu..asi obidve..aj ona ze chce klud aj ty ze male dieta neudrzis. Ake mate podlahy? Pravdepodobne plavajuce vsak? To je najvacsia katastrofa, pokial su na podlahach koberce nieje pocut nic ale to drevo trieska priserne.
My sme tak byvali v starsej tehlovej bytovke kde bolo cez steny vsetko pocut. Susedia vedla mali male dieta ja tiez. A v obidvoch bytoch drevene podlahy. Tam kde sme mali izbu oni mali cez stenu obyvacku Ked mali navstevu tak bolo pocut kazde slovo, vecer okolo 7 dali drobca do behaka (choditka) to bol rachot...no a moja mala zase na oplatku vstala cez vikend rano , mala tam sice taky kobercek na hranie ale ona si odvliekla krabicu s duplo kockami rovno na podlahu, cele to zdvihla nad hlavu a vysypala..to bol rachot ako pri bombardovani, museli sme zobudit hadam celu bytovku.....
Nastastie susedia boli mlady, aj sme sa boli parkrat jedny druhym navzajom upozornit na ich hluk a ospravedlnit za ten nas hluk 🙂 ...trosku pomohol vacsi koberec pre malu na hranie ale ziadna slava

teraz byvame v dome ...chvalabohu..mna by uz do bytovky nikdo nedostal....takto mozme aj o 11 tej vecer vysavat, prat, pustat hudbu..cokolvek

19ninka27
autor
31. jan 2013

@lujza123 áno plavajucu,ale máme na nej aj koberce...ale nepoviem vecer keby sme robili hluk,ale cez den ?..o poschodie vyssie byvau tiež deti,maju tam denno denne hudbu na plne pecky,skacu,a ím nikto nič nepovie,a byvaju tam 3 male deti..a my máme jedno...je to rozdiel...a jej vadi uplne doslova vsetko...

lujza123
31. jan 2013

@zuzulica tak to je fakt sila ta vasa suseda...a dost aj nebezpecna, fakt si predstav ze ta tam zabarikaduje a nedostanes sa von..ach boze

zuzulica
31. jan 2013

@19ninka27 Skús sa jej spýtať, či ona nemala deti a ak hej, tak či celé dni sedeli a nepohli sa. Jasné, že dnes je to viac počuť, kedysi to tlmili koberce a haldy nábytku, dnes sa na plávačke ozýva všetko, ale šak to je jednoducho bývanie v činžiaku, s tým sa musí zmieriť. Skús sa ešte spýtať tej čo vám byt prenajíma, že ako to máš riešiť, že by si nerada kvôli tomu prišla do konfliktu s nimi. A prípadne sa spýtaj majeteľov bytu, alebo aj iných susedov, či robila takéto scény aj predtým.

zuzulica
31. jan 2013

@lujza123 Mi hovor, ja som myslela, že infarkt dostanem ako som sa zľakla, keby mi tlak odmerali, asi tlakomer roztrhne a to mám mať klud ako tehotná...preto to riešime s MP, že je fakt nebezpečná...

dhaarma
31. jan 2013

daj koberec na celu izbu..a ked sa to so susedou nevyriesi tak sa odstahujte..za zdravie dietata vam to hadam nestoji..uz sa to zacal pocikavat..moja suseda zazila presne toto iste, jej syn sa zacal pocikavat, potom zaca mat spankove problemy a nakoniec sa zacal zajakavat co trva do dnesneho dna..tiez maly takeho suseda co im vybuchoval a hucal..maly sa ho strasne bal..

katecameron
31. jan 2013

aj my mame taku susedu nastastie nebyva presne pod nami ale pod nami vedla byt a ti mozem povedat konfliktov bolo na milu Jarmilu pretoze niektory ludia nevedia co so sebou a ked byvaju v bytovke myslia si ze sa do vsetkeho mozu starat lenze ja to riesim razne vynadam jej ona pi..je ze moje dieta zapali svetlo na chodbe ze ona to musí platit a taketo drísty ja som jej nato povedala ze ja platím za svetlo za 5ludí a nezaujímaju ma jej pííííípoviny ze si budem zapalovat svetlo kedy ja chcem a kedy to uznam za vhodne proste ked sa chujovo bude spravat ona budem sa aj ja nikdy mi slusne nepovedala nic takze asi tak

katecameron
31. jan 2013

ale my nastastie mame byt svoj takze neviem ako je to ked si v podnajme a inak este stara na mna vykrikovala ze ona by take deti vytrieskala palicou a ze moje zbije atd tak som jej povedala ZE SI MALA BIT SVOJE DETI a ked sa skusi mojich dotknut to bude posledne co v svojom zivote urobí 😠 ja si starsích ludí viem vazit lenze toto nieje clovek to je bosorka jezibaba poondiata 😝

irriss
31. jan 2013

@katecameron
Ahoj!
No u nas sviti svetlo den i noc..pry z duvodu bezpecnosti..proste naprogramovane svetlo..i venkovni vchod,,, ☹
Jen ve vyssich patrech musis si uz rozsvitit sama....jinak nikdo toto "stale bezpecnostni" svetlo nechce platit..tak se to tahne uz leta..a je dluh okolo 6.000 eur 🤐
kdyz jsem navrhovala "bodova automaticka svetla" jako jsou uz normalne i v Praze ..tak mi bylo receno, ze jsou to naklady navic..
Lide jsou zvlastni..na jedne strane nechavaji narustat dluh..a na druhe se nesnazi zmenit situaci..
zrejme prroto, ze buhvi kdy se dluh zaplati..ale bodove svetlo by se muselo zaplatit hned.. 😎
Jinak my bydlime v byte na zvysenem patre se zahradkou..neustale mam zahradku a terasu plnou chumacu vlasu..srolovane sacky od samponu, sklo, zbytky jidla..obcas hodi nejakou vlozku(cistou)......ale take z horni terasy se zahradou nam pristavaji prede dverma z kuchyne na zahradu chycene mysi..po dopadnuti ani nebudu popisovat jak jsou uz naporcovane... 😠 😠 😠
Pani nezdime, takze vesi pradlo mokre, unas dole to vypada, ze prsi..nezajimaji ani, ze jime na zahrade nebo susim pradlo.. ☹ Do ohrady ke kralickovi neustale haze sklo a pasticky na mysi...
Nuti nas prostrednictvim advokatustrihat stromy az 2na kuzi"..proste zzustavaji temer hole..protoze potrebuje vyhled..ale vyhled k sousedum-kontrolovat ..ne na ulici..
No radeji skoncim..s tim, ze je nemocna.. 😔

hradnapani
31. jan 2013

@19ninka27 mate to tazke, ale pises, ze ste v podnajme. Mnohe byty sa teraz rekonstruuju (hlavne, ked ich chcu dat majitelia do najmu, tak len rychlo a lacno aby to bolo) a obcas to dopadne tak, ze sa da nekvalitna neodhlucnena podlaha a razom je pre susedov vsetko ovela viac pocut. Toto je dnes bezny a seriozny problem. Mate tam koberce? tie dokazu spravit naozaj vela s detskym hlukom... So susedou nepohnete, je chora a vazne choroby menia aj psychiku, zial. Skuste sa vsak zamysliet, co by ste mohli urobit vy preto, aby to bolo menej pocut, aspon na niektorych miestach.. lebo vela inych moznosti nemate.
Nieco podobne sme riesili aj my v starom podnajme. Tiekli nam z toho nervy, ale napokon sme pochopili, ze krikom a nervami nedosiahneme vobec nic.. Zacali sme sa spravat voci danej susede ustretovo ale zaroven asertivne, ked prisla so staznostou, snazili sme sa zachovat pokoj, dokonca som sa jej raz opytala, ci nepotrebuje s niecim pomoct... a vies co? Asi mesiac sa neozvala, ze by jej nieco vadilo, a tie vztahy sa casom aj utriasli, staznosti bolo menej a menej...
Chori a stari ludia, ktori ziju osamelo mavaju taketo spravania. Mlade rodiny ich vytacaju do nepricetna.. ale hlavne preto, lebo oni su sami.
Prajem pevne nervy!

billam
31. jan 2013

No ja neviem, my sme mladá rodina a nad nami tiez býva mladá rodina, ale co tam oni vedia robit za bordel!!!...a nielen ich dieta, ale aj rodicia..hraju sa tam na Indiánov, na väzňov a ked ich dieta nevyslobodi, tak sa pokakaju...ano, pocujem kazde ich slovo....na nás sa nikto nestazoval...mam dve male deti a viem ustriehnut, aby to nepreslo do neznesitelnych zvukov.

bonaquaba
31. jan 2013

@19ninka27 je to o tom,ze ta starsia tetuska je chora a to jej teda nepridava a smaozrejme,ze clovek jej nechce zle,ale maleho nemozes drzat na povrazku a stale kricat po nom,aby nerobil toto a toto,tetuska sa s tym musi zmierit,kedze byva v bytovke a je normalne,ze ludia cez den existuju doma a robia bezne veci ako premiestnovanie sa s jednej izby do druhej a samozrejme,ze deti vacsinou bezia alebo aj dupocu,ale ked je den,tak sorry musi to aj ona tolerovat
my mame tiez vedla nas takych susedov, co kazdu sobotu robia party do 3 rana plny byt opitych ludi a hluku,ze to pocuje moja sestra,ktora byva oproti v bytovke,ale este nikto im nic nepovedal,ale ked deti moje sa hraju,tak to susedia vybuchavaju jedna radost,ale ja ich uz neriesim a najviac sa tesim,ked sa odtialto odstahujem a kedze je to velky 4-izbovy byt, tak tu pride byvat nejaka rodinka co maju deti, tak ti pod nami uz nacisto zosaleju 😀

bonaquaba
31. jan 2013

@billam normalne som sa zasmiala na tych indianoch, predstavit si rodicov ako tam pobehuju no sranda 😀

19ninka27
autor
31. jan 2013

Ach baby mna už znej vystrie,pretože nechcem zle ani jej ani malému ..:-// keby jej nevadil každy jeden pohyb,ok beriem,ale jej všetko všetko..:-/

ssisska
31. jan 2013

Lenze moja,ste len v podnajme a ona je vlastnickou bytu pod Vami,tak kto ma vacsie pravo?Kludne moze prist za majitelom a postazovat sa na najomnikov ,ze robia hluk a strpcuju jej zivot,ked bude schodza moze sa postazovat aj pred vsetkymi majitelmi bytovky,a ak ich zmanipuluje,spise sa proti vam peticia a ste nahrani.Ona moze zavolat na Vas policiu,a ak ste tam nacierno tak dovidenia.On musi respektovat staznost majitelky pod Vami,inak ho moze udat aj na sude.Viem som tvrda ale musite respektovat majitelov bytovky,lebo vy nemate ziadne prava a nevlastnite ziadnu z nehnutelnosti.Ja som tiez byvala v podnajme,a jeden chalan co byval s nami fajcil a hadzal cigarety z okna.Byvali tam povacsinou dochodci ako majitelia a ohen bol na streche.Nenechalo to na seba dlho cakat a majitel nam vynadal,ze nech sa to uz neopakuje,inak ukonci s nanmi zmluvu skor.Ja aj moja spolunajomnicka sme boli nefajciarky ale odskakali sme si to za toho chalana obe!

wifina
31. jan 2013

@ssisska No, tak to teda vôbec nie je pravda, nájomný vzťah je veľmi dobre chránený zo zákona, to si mala veľmi zlé info. Problémy môže mať majiteľ, to áno, ak neplatí daň a pod., ale nevidím tam nijaký dôvod, prečo by sa oni mali báť, ak si byt normálne prenajímajú. Zrušiť nájom im môže, ale tiež len z určitých dôvodov. To, že váš spolubývajúci hádzal špaky z okna predsa nemôžeš porovnávať s normálnym bežným bývaním, preto sa vás samozrejme váš prenajímateľ nezastal. To s vlastníctvom bytu alebo nevlastníctvom nemá nič spoločné.

19ninka27
autor
31. jan 2013

@ssisska my sme toto už majitelke vraveli a ona že si znej nemame robit nic...Tak ja už neviem...asne že sa obávam už všetkho,ale majitelka býva v nemecku a ona toto riešiť nemieni...že si ju nemáme všimať.. to je celé co povie