Problém so svokrovcami

minami29
5. júl 2022

S manželom čakáme bábätko a keďže bývame 500 km od domova, chcela by som rodiť doma, predsa len tam kde bývame nemáme žiadnu oporu a pomoc, čo sa zíde aspoň na pár týždňov keď sa malé narodí. Svokrovci majú dom a sami sa ponúkli, že môžeme byť u nich. Lenže dolné poschodie obsadzuje babka a detskú izbu manželov brat s frajerkou. Pôvodne chceli pripraviť dolnú izbu ktorá teraz slúži ako skladisko, ale už nemajú záujem. Popravde to oni navrhli nech rodím doma, že spravia miesto, ale pôrod je čoskoro a oni nám ponúkajú gauč v obývačke, kde ani nie sú dvere. Moji rodičia aj s mladšou sestrou bývajú v byte. Sestra ešte študuje ale sama navrhla že pre nás na tie dva mesiace spraví miesto a ona si pripraví kútik v obývačke. Najviac ma rozčuľuje prístup svokrovcov, niečo sľúbia a nedodržia to, a radšej budú mať u seba frajerku svojho syna než nevestu s bábätkom. Zlí sme my s manželom lebo sa nevieme prispôsobiť. Čo si myslíte o tejto situácii?

majusikk
5. júl 2022

@minami29 no nie je to pekne od nich ja by som šla k svojim rodicom

diamond007
5. júl 2022

@minami29 buď k rodičom alebo doma ostaňte. Žiadnu pomoc som nepotrebovala popravde, chcela som len kľud a ticho a užívať si babo

cyberk
5. júl 2022

ja nechapem, ci su zeny v tomto svete take neschopne, ze sa silou mocou musia k niekomu trepat lebo si myslia ze nezvladnu jedno male dieta... ani tam ani tam by som nesla, ci mas 20 rokov a bojis sa zodpovednosti? ...

pribinak
5. júl 2022

Ostane pekne doma s muzom. On bude doma a bude ti pomáhať s babatkom
Vy 3 si máte medzi sebou budovať vzťah, učiť sa za pochodu starať sa o bábätko
Jedlo si vieš objednať, plienky prať nemusíš.

jaskolka
5. júl 2022

Tak svokrovci ponúkli, v podstate stále ponúkajú, len sa dopredu to nepremyslelo, že to bude nevyhovujuce.
Myslím že na tých pár týždňov nevýhodia brata s frajerkou, takže bud narýchlo upratať tu "skladiskvu" izbu, alebo pôjdeš k rodičom svojim a sestra bude v obývačke, ako navrhuje.

didi2102
5. júl 2022

@minami29 ja by som tiež.ostala doma,nebude to také hrozné ako očakávas , ja som bola po ťažkej sekcii a manžel po 4dnoch odišiel na mesiac na služobnú,bez pomoci , prežila som , dalo sa, nech ti je partner oporou a.to staci

deginko
5. júl 2022

Ja toto tiež nechápem dookola s tou pomocou po pôrode pri bábätku...veď ste dvaja ,žiadnu pomoc nepotrebujete o to viac,že to je len prvé dieťa a nemusíte sa popritom venovať staršiemu.V pôrodnici ti všetko ukážu a vysvetlia...tam nie je čo nevedieť..to dieťa iba okupes,prebalis, oblečies a dávaš jesť...na tvojim mieste ostávam doma vo svojom pohodli

lejusinka
5. júl 2022

@cyberk to nema s neschopnostou nic spolocne. Niektore len mame ine ocakavania od sestonedelia a radsej stravim s babatkom 6 tyzdnov v posteli skin to skin a necham sa “obskakovat” ako sa ist pretrhnut hned prvy den 🤷🏻‍♀️ A vtedy sa nejaka pomoc sakramentsky zide

petulda333
5. júl 2022

Nechapem ako naco chces ist k jednym alebo druhym. Ja som po porode mala rada klud a naozaj netrebalo s nicim pomahat

mimi2120
5. júl 2022

Babatko nie je žiadna raketová veda. Zvládneš to aj sama. Keď budeš po pôrode krvácať, vetrať si ranu medzi nohami a chodiť hore bez lebo ta bolia bradavky, určite nechceš bývať pri svokre v izbe bez dverí.

petulda333
5. júl 2022

@lejusinka v com,pretrhnut sa? Ja som prve tyzdne robila len to najnutnejsie,vyprat,nalozit mycku, utriet prach ci pozmyvat. Jedlo sme objednali ak bolo treba. Muz sa najedol niekde a vecer ,,sucha,, vecera. A uzivala som si maleho

sardinka32
5. júl 2022

No, ak to bude s tou slubenou pomocou ako teraz s tou izbou, tak aby si od svokry z gauca este s dietatom neutiekla. Byt na gauci a kazdemu zavadzat, to by som urcite radsej bola doma a vystacila si sama...ved mas aj manzela.

petulda333
5. júl 2022

A dobre si to premysli,lebo byvat s babkou znamena plno aj nevyziadanych rad

lejusinka
5. júl 2022

@petulda333 tak ja napriklad potrebujem mat navarene lebo po porode nebudem trepat do seba ktovie co v tom jedle 🤷🏻‍♀️

Kazdopadne nadavat tehotnej zene ze je neschopna lebo vidi veci inak je podla mna chore

Este doplnim mi budeme sami doma ale neodsudzujem niekoho za to ze si pyta pomoc 😇

gabika99
5. júl 2022

Ako píšu vyššie. Nikam by som nešla. Doma vám bude najlepšie, všetko si pekne doma pripravte. Tebe sa chce všetky veci pre bábätko trepať 500km od svojho domu? Mňa by toto ani len nenapadlo. Kto chce pomôcť, príde na istý čas k vám. Ale si myslím, že nebudete žiadnu pomoc potrebovať a pekne to zvládnete sami.
Ďalšia vec, pediatra budeš mať kde? Tám kde bývaš? S malickym bábätkom bude treba chodiť na kontroly, aspoň my sme chodili často. A ty tiež ku svojmu gynekológovi.

petulda333
5. júl 2022

@lejusinka tak navaris na 2dni nieck jednoduche. Zabere ti to mozno 2h a mas pokoj

bu1bu
5. júl 2022

Kašli na svokrovcov, to nebude pomoc ale trápenie... Ostante pekne doma s manželom, dvaja to zvládnete. Ja som tiež tak volala mamu k nám na prvé dva týždne, po 4 dňoch sama odišla, zhodnotila ze nemá ako pomôcť, ze to zvládam bez najmenších problémov... A to som bola po SC a jedno staršie dieťa k tomu...

lejusinka
5. júl 2022

@petulda333 radsej tie dve hodiny stravim s novorodencom 🙃

palicka
5. júl 2022

Úprimne? Mala som dosť rokov, na dieťa pripravená ja aj partner, všetko do detailov nachystané… no pôrod sa skomplikoval, po pôrode má chytilo i ľahšie blues, a bola som nekonečne stastna a vďačná za to, že na začiatku mi “stala” za chrbtom skúsené mamina. Moja. Bábo som kŕmila, kúpala, ale bola som stastna, že je tam. Už ten pocit…ja by som sa asi dohodla s rodičmi a teda sestrou, neskôr sa jej to snažila nejako vykompenzovať. Vieš, nech máme svokry akékoľvek zlaté, mama je mama!

petulda333
5. júl 2022

@lejusinka kym spi,mozes porobit. To zas nie je koniec sveta. Mas na neho dalsich 22

cyberk
5. júl 2022

@lejusinka a co chces kukat ako spi? vsak potrebuje prebalit/nakrmit kazde 3 hodiny 👏

monika030
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulda333
5. júl 2022

A ako ti tu niekto napisal. Cakaju vas kontroly u dr, pediater,potom nozky,kardio atd,to budes chciet behat stale 500km? Alebo nebodaj ochorie,tak co,zas 500km domov k pediatrovi?

lejusinka
5. júl 2022

@petulda333 kazdy mame svoje priority a nepotrebujem od teba rady. Ja mam nastastie manzela ktory sa rozhodol byt na 110% pripraveny byt v domacnosti celych 6 tyzdnov.
Tu ide o to ze sa tu odsudzuje niekto kto chce pomoc este v talej citlivej situacii ako je porod 🤷🏻‍♀️

martul
5. júl 2022

@minami29 myslím že máte ostať tam kde ste teraz, tzn. doma a tešiť sa vy dvaja a pomáhať si.

lejusinka
5. júl 2022

@cyberk nastastie moje deti maju matku ktora v starostlivosti o nich vidi aj viac ako tieto zakaldne fyziologicke potreby 🙃

A vies ze kojit kazde tri hodiny novorodenca je hrozna hlupost?

marca12
5. júl 2022

@minami29 pokial mas schopneho muza,naco chces pomoc? Ja by som ostala doma vo svojom,pekne sa zzila s novou situaciou. Neviem si predstavit byt niekde 2 mesiace a potom prist domov.

petulda333
5. júl 2022

@lejusinka nie nemas pravdu. Pomoc fajn,ale ona asi caka full servis ked sa niekam chce trepat. Potom tu bude davat temy,ako jej lezu na nervy,ako sa jej nik neprisposobi ,budia dieta atd atd. Navyse su tu lekari kt treba obehat s novorodencom. Su to veci kt nedomyslela. Pri nej tiez moze byt manzel,potom ak bude treba pomoc,tak zavolat babku k sebe

deginko
5. júl 2022

@lejusinka nemyslím si,že ju niekto odsudzuje...len jej tu píšeme už skôr tie skúsené matky, čo tie pôrody už máme za sebou a vieme ako to funguje..to nie je nič proti autorke...ale predstava vs realita je iná...a tu starostlivosť zvládne každá matka naozaj sama aj domácnosť a ešte sa aj nudiť bude

lejusinka
5. júl 2022

@petulda333 ale vidis na co som ja odpovedala? Na to ze jej niekto napisal ze je neschopna sa starat o dieta ked chce na zaciatok pomoc 🤷🏻‍♀️