Problém so svokrovcami po smrti manžela a starostlivosť o tri deti

miska2016
5. jan 2016

Dobry den mam 28rokou. a neviem ako dalej som tak zvlastna povaha neviem si stat za svojim alebo skor robim tak aby bolo dobre a nikto sa nehneval. manzel mi spachal samovrazdu zostala som sama s 3detmi. No svokra nechce pochopit ze uz mam svoj zivot a stale ma kontroluju co sa tyka deti aj mna. Deti proti mne huckaju myslia si ze mozu vsetko a ja uz neviem ako dalej na deti nerobi dobre vplyv od nich. robia tak ako keby som bola neschopna. Mam aj priatela ktory sa onas stara od sameho zaciatku co sa stala nehoda s manzelom nakolko sa mi kazdy otocil chrbtom. nemam narok ani na sirocke ani na vdovske jedine co dostavam na deti je 18eur mesacne na jedno. Deti ma nerespektuju a proste som unavena neviem co mam robit alebo ako sa mam k tomu postavit poradte mi prosim. deti mam vo veku 5rocnu 6rocneho a 9rocnu.

natalym
5. jan 2016

@jasminet A čo je na tom? Keby sa môjmu mužovi nedajboh niečo stalo, tak jeho rodičia by to bez mihnutia oka vybavili, však ja by som musela deti vychovať.

pribinak
5. jan 2016

Akoze nic v zlom a o mŕtvych len dobre, ale urobiť si 3 deti s niekym, kto dlhodobo nepracuje je tiez " náramne" zodpovedný počin, potom to takto vyzerá, chúďatká deti

moni244
5. jan 2016

@miska2016 to byvas s nimi??? A sa cudujes, ze ta nevedia respektovat? Tri deti, bez prace, im na krku, postavit sa na vlastne nohy, najst si pracu, potom byvanie, odstrihnut sa od nich a necakat len na stat a prispevky od neho

rakywanda
5. jan 2016

@miska2016 akože čo si mala robiť???? si dospelá osoba zodpovedná za 3 deti, snáď si aj svojprávna. Nečudujem sa, že ťa majú svokrovci za neschopnú. Dávno si mala mať obehané úrady na čo všetko máš nárok, pracovať a stavať sa na vlastné nohy, nespoliehať sa na 20eur požičaných od svokrovcov a na terajšieho priateľa. možno keby svokrovci videli, že riešiš situáciu a nenariekaš len v kúte, určite by mali k tebe iný prístup.

miska2016
autor
5. jan 2016

Tak to tazko ja by som pohreb zabespecila a urcite lacnejsie ako oni ale ved pohreb vysiel na 1000eur polovicku dali jeho krsny rodicia a druhu odomna pytali takze ako rodicia nedali nic az nato vsetko tip top objednali a si myslim ze aj zbytocne tam boli veci moj nazor bol ho dat spalit a ne velku truhlu apodobne moj venec na truhle bol za 2éeur a od rodicou mal za 90eur yo yivych kvetoch a od surodencoch mal za 110eur srdce zo zivych kvetoch

sardinka335
5. jan 2016

@miska2016 s financiami ti tu nikto nepomoze - ams velke deti treba si hladať pracu. Nepíšeš či bývaš sama alebo so svokrovcami - ak byvaš sama tak tam deti nepušťaj a hotovo. Je tu malo indicii čo sa u vas vlastne deje...deti potrebuju lasku, pevny režim a doslednost....ale je to pre nich iste tažke obdobie a aj oni potrebuju čas aby si to v sebe ,,zrovnali,,.

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 prepáč, ale za kolko kúpili synovi veniec rodicia ci súrodenci je ich vec

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 pracuješ? Asi nie ;(

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 tak preco si ten pohreb teda nezabezpečila ty? Prec, ze sa vela pýtam, ale snažím sa nejako si pospájať súvislosti

miska2016
autor
5. jan 2016

ja nepotrebujem od nikoho financnu pomoc tak to ste si zle vysvetlili. ja som pracovala a necakam na stat ja som len chcela poradit ako si vybudovat aby mna svokrovci respektovali a respektovali to co poviem ohladom deti. moje deti nesu chudatka. snazim sa aby im nic nechybalo.

gviera
5. jan 2016

Deti sú už dosť veľké. Tak pracuješ? To výživné tiež nechápem. A ak si nezamestnaná, snaž sa zamestnať, veď určite máte v blízkosti škôlku, školu. Kým sa zamestnáš, treba sa informovať na UPSVaR - napr. príspevok na bývanie, sociálne dávky, príspevok na pohreb zo sociálnej poisťovne. So svokrovcami si treba vyriešiť veci raz a navždy. Iste ste aj pred smrťou manžela nemali dobré vzťahy. Ak chcú pomôcť - nech pomáhajú, ale inak. Napríklad dozrieť na vnúčatá keď budeš v práci...Opýtaj sa ich načo je to dobré tak ako je to teraz. Musíte si vydiskutovať svoje vzťahy, vzájomne sa rešpektovať. S deťmi si predsa ty sama vytváraš vzťah, tak sa treba s nimi rozprávať a rozprávať a rozprávať, nenadávať, počúvať, vysvetľovať - veď oni tiež musia mať z tej situácie hokej. Ak to sama nezvládaš, treba požiadať o pomoc - neviem, možno baby budú vedieť poradiť: sociálnu pracovníčku, nejakú organizáciu na pomoc osamelým matkám...

rakywanda
5. jan 2016

mne to pripadá, že ani nejnemu sa nechcelo do roboty, on neodrobil ani pos.atých 5 rokov, ona z MD do MD a teraz plače v kúte, že dávky sú malé, peňazí nie je

@miska2016 ak si objednali tip-top, nech si aj zaplatia.

ááách, toľko vecí by som napísala, ale z fleku by ma tu blokli.

miska2016
autor
5. jan 2016

@pribinak nakolko ja som nemala ani doklady ani nic oni boli v bratislave na dna testoch a tak policia vsetko riesila snimi a pracovala som do toho casu ale potom ked sa to stalo som sa zosipala liecila som sa u psychiatra tak mi ukoncili pracovny pomer.

jasminet
5. jan 2016

ano, moji svokrovci tiez, ale z mojej strany (ak by som uz bola fit z toho prvotneho soku) by nastala snaha sa s nimi financne vyrovnat...tu je nejaka zvlastna situacia - neboztik bez prace, zena asi tiez, ona ma v case smrti manzela priatela (tak som to pochopila), svokrovcov teda asi dost intenzivne zaujima ako sa vodi ich vnucatam

miska2016
autor
5. jan 2016

@rakywanda ja som pracovala ja pocas rodicovskej dovolenky takze laskavo a ja nevyplakavam v kute potrebovala som pomoct stym ako si urobit respekt aby ma respektovali svokrovci a nerobili somna neschopnu a ne co sa tyka mojej financnej situacii ja sa nestazujem

natalym
5. jan 2016

@miska2016 No vieš ťažko radiť, ak nepoznáme fakty.

gviera
5. jan 2016

@miska2016 No stáva sa všeličo, ale treba ísť ďalej, vzchopiť sa! Ja viem, že si povieš, že sa to niekomu ľahko povie, ale koľko žien už bolo na dne a čo by bolo s nimi a ich deťmi, keby sa nepozbierali. Musíš aj ty, máš 3 deti, a v robote by si prišla na iné myšlienky. Takto si doma izolovaná v tom smutnom stereotype, neprospieva to ani tvojej psychike.

moni244
5. jan 2016

@miska2016 vobec sa nestazujes, len vsade peniaze riesis, v prvom rade sa odstahuj, k svokrovcom max.raz do tyzdna na navstevu. Sa pekne sama zamotavas do vlastnych reci, pises, ze si sa zosypala a liecila.si sa, preco by ta niekto vyhadzoval kvoli tomu? A ked si to tak silno nezvladla, preco si si hned narazila niekoho noveho? Sa necudujem, ze ta svokrovci nerespektuju, ani ja by som ta nerespektovala

natalym
5. jan 2016

Inak ja mať tri vnúčatá po synovi a nevestu čo má priateľa, dosť by som sa starala veru.........

sardinka335
5. jan 2016

@moni244 to ako v nejakej telenovele....boh vie čo všetko ešte dotyčna nepovedala ake suvislosti.

natalym
5. jan 2016

@miska2016 No a daj nejaký konkrétny príklad, v čom ťa deti a svokrovci nerešpektujú.

moni244
5. jan 2016

@sardinka335 typicky vymyslena tema, v ktorej sa zamotava, cakam, co dalej vypoti

oliva276
5. jan 2016

Sirota má nárok na náhradné výživné vo výške minimálneho výživného, ak nemá nárok na sirotský dôchodok.
Výšku náhradného výživného určí súd právoplatným rozhodnutím, najviac však vo výške 1,2- násobku sumy životného minima pre nezaopatrené dieťa (dolná hranica nie je určená.)

@miska2016 - ak nepracuješ, by si mala mať nárok na:
- základný príspevok v hmotnej núdzi vo výške 117,20 €
- príspevok pre školopovinné najstaršie dieťa - 17,20 @ (to 6- ročné ešte nechodí do školy?)
- príspevok na bývanie vo výške 89,20 € - ak zdokladuješ potrebné náležitosti.

Čiže mesačné minimum by malo byť 223,60 € - do tejto sumy sa nezarátavajú prídavky na deti. Náhradné výživné sa samozrejme v tejto sume zohľadňuje.

sardinka335
5. jan 2016

@moni244 no ved aj ja čakam...kym sa dočkam idem dat do pračky...

petulda333
5. jan 2016

@moni244
@sardinka335 mne zas nepride ako vymyslena,skor ze sa tam udialo mnoho veci ktore nepovedala a len sa tu snazi silou mocou seba obhajit aby posobila ako chuda a svokrovci ako najhorsi na svete a pekne sa jej to mota uz..je mi luto tie deti...nemam pocit ze ich caka nieco pekne

gviera
5. jan 2016

Tak sa mi vidí, že je to nejaké popletené a zdá sa mi, že máš 3 vážne problémy, ak nie viac:
1. problémy vo vzťahu so svokrovcami
2. problémy vo vzťahu k deťom
3. finančné problémy

Tak, skús to presnejšie vysvetliť, čo všetko ťa trápi, napríklad aj konkrétne situácie. Potom, myslím, ti budeme lepšie rozumieť, radiť a odpovedať.
Nikto ťa neodsudzuje, na to je tu málo faktov, aby sme si vedeli vytvoriť obraz o tvojom živote.

moni244
5. jan 2016

@petulda333 novembrova registracia, prazdny blog a prispevky len vtejto teme? Vymyslene

petulda333
5. jan 2016

@moni244 to som nepozerala...tak neviem..divni ludia..nech sa bavi teda dalej

moni244
5. jan 2016

@petulda333 ja som.hned pozerala, lebo sa mi nezdali tie odpovede, ako vlastne napisala vela a v podstate nic, len sa dalej a dalej zamotava

natalym
5. jan 2016

@gviera Presne tak. Už je neskoro riešiť prečo mala tri deti. Už sú tu, stalo sa čo sa stalo, treba sa tomu postaviť.