Problémová svokra

misirinka
11. máj 2016

Ahojte dievcata, potrebujem sa vyrozpravat, vcera sme sa pochytili so svokrou.ale od zaciatku.byvame u nich v rod.rome.my s priatelom a dcerkou sme dole,oni hore.nikdy som s nou nemala dobre vztahy,jedine mozno kym sa nam nenarodila mala,predtym ked som si s nou sla zapalit alebo kupila liter vina a pritakavala jej ku vsetkemu, bolo vsetko fajn.v july sa nam narodila mala ,v novembri som sa s nou pohadala,vykricala mi ze som s priatelom vraj koly peniazom.a pritom zaraba 800€..nepoviem keby zarabal 2000 a ale dobre ma proste urazila a od vtedy som s nou prehodila len par slov a to tiez len ohladom malej,nic viac.cera vo mne zacalo zase vriet,prisla ze si ide hore k sebe zobrat malu,vravim jej zoberte jej tam aj cajik aby pila,a ona ze nie ze jej mam dat teraz ze ona jej nebude davat pit.kusla som si do jazyka a dalej vravim a zoberte jej tam aj nejake hracky,uplne to odignorovala a odisla.nehovorim ze jej skoro spadla z ruk a hovori jej "Lila" co som jej povedala ze si to neprajem,pred rokmi mali psa Lila mpide to blbe. Vcera ma vytocila neskutocne.na chodbe su schody k nim hore tak tym ze mala uz lozi chceme dat zabranu.a dosla za mnaou a zjapala ze chceme cely dom rozvrtat,ze v tom dome sa vychovali styri deti a nebolo treba zabranu ze to sa rozum zastavuje, ze to je na smiech ze som na materskej doma a neviem si ustrazit dieta,akoze mam pocit ze som uplne neschopna ze potrebujem zabranu,ja neciem ale nepoznam cloveka co by mi povedali ze je to zla a nepotrebna vec.no a proste si pridem po vcerajsku ako neschomna zena...a moj priatel tam len stal a nepovedal pol slova ani ze by jej povedal daky argument preco je to dobre. Pritom on nema nejake dobre vztahy s nou. A on tam len stal a nakoniec povedal ze vsak ked nechces aby tam bola zabrana tak nebude...akoze coze? A este ma zdrbal ze preco som na mamu lricala?! ???!!! Akoze coze? Ja som zufala uz 😠😡😕😕😢 poradte mi co mam robit

kubkovamama
11. máj 2016

@misirinka ahoj. Pozri si včerajšiu tému "svokrovci", daj do vyhľadávača. Tam sa rieši skoro to isté a možno ti pomôžu aj názory odtiaľ. Čítam tu dlhšie všetky témy týkajúce sa svokier a to čo radia skúsenejšie ma len viac a viac utvrdzuje v tom, že treba radikálne riešenie. Takže buď urobíš prevrat, lebo tvoj drahý je ťuťko a mamina riťka tak isto ako môj a on ho zaručene nespraví.. alebo sa zbaliť a ísť. mne sa prvé nepodarilo ani po pár rokoch scén a vzdorovania, takže istí to možnosť číslo dva. Len to nenechávaj tak!

jamika27
11. máj 2016

@misirinka píšeš len jednu stranu a dosť jednostranne. Určite tam musí byť milión vecí ktoré hrotia situácie. Na jednej strane chápem svokru že si nechce dať,,vrtať dom,, na druhej strane robí asi napriek, lebo to je blbosť.

No moja zbaliť sa a vypadnúť a začať si sami bačovať ...

lubkavargova1
11. máj 2016

A len tak btw dobry postreh: keby sa taky chlap zastal svojej "polovicky" odrodicov maju vyhadzov jak oci. A to si nemozu dovolit a preto su tam kde su...nedajboze tam budu aj surodenci tak co si to dovoluju kritizovat alebo narokovat dedicstvo alebo vyplatenie???? To neni mozne!

rheuska
11. máj 2016

Takze byvas u svokry. Napriek tomu, ze si doma sa ti svokra stara o malu a ty mas problem, lebo nechce dovolit vrtat svoj vlastny dom? Tak neviem ci toto potrebuje komentar. To, ze ti vycita, ze si z jej synom kvoli peniazom je jedna vec. Mozno sa na to pozri jej ocami. Ako by si to vnimala ty v jej situacii. Vsetko sa da poriesit. A suhlasim so zenami. Ono to nepojde z jedneho domu. Takze sa postav na nohy. Zacni zarabat aj ty. A najdite si vlastne. Neboj ako rada budds ked ti vezme malu aspon na pol dna a vobec sa nepozastavis nad tym ako ju vola.

natalym
11. máj 2016

@mima4 No veď ale nemusí byť prípad zakladateľky, nie?

Ale to sú len také útrapy spoločného bývania, mňa za mladi tiež kadečo vytáčalo a už to tak tragicky nevidím.Mala by mať tá staršia rozum a zachovať kľud a pokoj a nie ešte rýpať.
😉

pribinak
11. máj 2016

@kubkovamama nemusi byt mamina rit a ťuťko, mozno si len uvedomuje, ze nema s priateľkou a dcérou kam ist a JE RAD, ze moze bývať u rodicov

natalym
11. máj 2016

@pribinak Lebo je to mama a mama sa poslúcha, nie?

sardinka335
11. máj 2016

@kubkovamama no v mojom dome by si so mnou urobila prevrat len raz a poviem ti ze toto chod vyblakovat svojej materi 😀 😀 a mozeš tam ostať aj byvat, a okrem toho ja mam ešte muža, ktorý si ma zastane. A synovi by som sama povedala, ze sa treba osamostatniť a pomohli by sme v tom, ako by sme s muzom mohli a sceny a vzdorovanie nech si robi nevesta vo svojom.

andreja13
11. máj 2016

@rheuska aj ostatne baby maju pravdu. Je podstatne aby ste sa odstahovali. Tym sa vela veci zmeni, snad k lepsiemu ;) ale nemozes sa len tak prizerat a cakat ze sa nieco zmeni ked sa o to nebudes usilovat.. ;)

pribinak
11. máj 2016

@natalym ale ked je ženatý tak ma poslúchať ženu! Jaj! Spomenula som si, nie je ženatý, ma len priateľku

natalym
11. máj 2016

@pribinak No však možno to je problém. 🙂
Ale možno tam stál len preto, že nemal slov.
Možno sa mohli spýtať či to tam môžu namontovať, možno nemuseli hneď po sebe kričať. Mama má zrejme nervy, možno jej kadečo vadí, ale no čo má robiť.

Asi sa len trošku ukľudniť a vždy sa na to pozrieť aj z druhej strany. Je to ťažké. Kedysi som tiež bola prchká a teraz by som to riešila úplne inak.

tykat
11. máj 2016

@misirinka ...chces radu? odstahujte sa...
...tu je to v každej druhej téme...neznášam svokru, bla bla bla...bývame u svokry...bla bla bla

kubkovamama
11. máj 2016

@sardinka335 sak iste, ale.. o dotyčnej slečne nič nevieme, chcela poradiť iba s jednou konkrétnou situáciou, lenže všetky dobre vieme, že za tým je kopa iných konfliktov atd. Chyba je možno viac na strane chlapa ako jej. On mal riešiť bývanie, ked videl, že vzťah má perspektívu.. takisto ak majú svoje na poschodí porobené, tipujem, že za svoje a prispievajú na chod domu.. takže aj ked dom je majetok svokry, podľa mňa ona môže povedať svoj názor, čo by chcela, nechcela.. Samozrejme slušne, v pohode a normálnym tónom a dohodnúť sa. idem za svokrou a poviem.. viete čo, chcem sa spýtať.. malá je živá, behá, je tu kopa schodov, chcela by som namontovať ohrádku, kým varím, vysávam aby sa niečo nestalo.. a môže podotknúť, že aby ste ju zatiaľ vy nemuseli strážiť. Treba trošku aj vedieť ako na to, nie vyletieť a uraziť sa.To, že nie sú zobratý, by som neriešila, ved prinúť chlapa, nech ťa požiada o ruku..chacha. Druhá vec môže byť aj to, že svokra možno nechce, aby boli vo svojom.. Napr. poznám prípad, mladý sú vo svojom, dve deti a svokra vyžaduje od syna aby boli neustále u nej. Nevesta je doma, tak musí tráviť čas so svokrou na úkor domácnosti a nestíha sa venovať deťom. Chalan dojde poobede z roboty a beží hneď k mame. Najradšej by bola aby bývali všetci spolu a mala nad všetkým pevnú ruku. Mladý sa nemajú kedy ani porozprávať. Deti ju nemajú rady. A takýto vzťah je podľa mňa ešte horší. nechcem nikoho uraziť ani nahnevať.. 🙂

kubkovamama
11. máj 2016

@sardinka335 prevrat nemyslím v tom, aby vyštartovala proti svokre.. myslím v tom, vziať muža do parády na rozhovor a dospieťaj so svokrou k nejakej dohode.. naj teda k vlastnému bývaniu. Ale ak on nechce a vyhovuje mu mamahotel, čo potom? Ona sa može aj na hlavu postaviť.

emilia25
11. máj 2016

Neni to blbost davat zabranu na schody mi sme ju dali neskoro ked nam maly spadol z nich a to som bola za nim ale nestihla som ho zachytit to bolo strachu mal tam taku hrcu normalne som plakala s nim.hned sme dali zabranu a nemuseli sme nic rozbijat.dvere spravil muz a zasroboval do zabradlia.spravne rozmyslas radsej skor ako mi takto neskoro.skoda len ze si to aj svokra neuvedomuje a muz by mal vzdy stat po boku svojej zeny nie drzat stranku matke.

bro1
11. máj 2016

Zaujímavé čitanie. Nechcem byť zlá, ale to podstatné sa už povedalo. Si u cudzích ľudí, nemôžes si rozkazovať a prerábať cudzí dom ako sa ti zachce. Chodte bývať do vlastného, predsa ked ste si spravili dieťa tak ste si mali zorganizovať život ,kde , ako budete bývať. Tak sa s priateľom dohodnite čo bude dalej, popozerajte nejaké vhodné bývanie a šup preč od svokry.

pribinak
11. máj 2016

@emilia25 zábrana ku schodom je ich posledny priblem. Tu je problem komunikácia a to, ze nebývajú vo vlastnom
Myslim, ze keby tu zábranu nirmalne do svokrovcami prebrali, tak by vobec nemusel vzniknúť priblem, lenže nebývajú vo vlastnom a tak si nemozu robit co sa im zachce

misirinka
autor
11. máj 2016

Fuuu vela nazorov.dievcata my chceme ist do vlastnehoa el az ked ja pojdem do prace aby sa nam lahsie existovalo. Predsa z dvoch platov sa lepsie platia uvery.a to ze sa mi stara svorka o dieta...to vobec tak nieje ona si raz za dva tyzdne spomenie ze mala vobec existuje a potom aby sa nepovedalo tak ju vezme a to tiez bez toho aby sa opytala ci jej nejdem dat jest alebo co...zobere si ju a hotovo,niekolko krat sa stalo ze si ju vzala ani mi nic nepovedala.je pravda ze nevedela o tom ze chceme dat tam tu zabrqnu ale to neni len moj problem.ma predsa syna co jej to mohol povedat kedze vie ze my spolu dako nekomunikujeme a nakoniec som z toho vysla ja najhorsie.ja viem.ze je tu vela tem o svokrach.len som to potrebovala zo seba.dostat.tak prepacte ze som obtazovala

sardinka335
11. máj 2016

@kubkovamama ved ja to uplne beriem a uprimne chapem, ze dve zeny v jednom baraku - nerobí to dobrotu, zvlášť ak si nesadli a ver tomu ze aj ked si sadli tak sa rýchlo ,,prejedia,, proste kazdy chce mat sukromie. A chyba je vzdy na 2 stranach - tiez aj svokra ,,potara,, a mohla si kusnut do jazyka, iste neni svätá..a svokry, ktore nedaju svojim dospelým deťom dýchat to je tiez tragedia. Preto ma mat kazde kura svoje bydlo nakolko je to možné. A aj doba je ina - mladí najprv robia deti a potom riešia kde zloži hlavu.

guinevre
11. máj 2016

@misirinka Pobalte sa a chodte do podnajmu, alebo si zoberte hypoteku na mensi byt. Byvate predsa v ich dome. Potom budete vsetci mat pokoj, aj ty , aj svokra.

natalym
11. máj 2016

@misirinka Ale neobťažovala. Každý sem tam potrebuje vypustiť paru. 😉

Add - zobrala malú ani mi nič nepovedala? Malá bola sama doma? Povedala synovi? Nejako nechápem.
Syn mal povedať o zábrane, povedala synovi, že berie malú, nie?

misirinka
autor
11. máj 2016

A este...ten dom je nevysporiadany a my obyvame cast jej sestry,ktora s vrtanim nema ziaden problem..ona ale nebyva v tom dome...to je na dlho..len ide o to ze svokra je odporca vsetkeho noveho...ona deti vychovala "hore" kde boli dvere a dali sa zamknut dole nesu dvere ani nic prrto sme to chceli riesit zabranou.my mame v podstate svoju domacnost a niesme v "jej priestoroch" ale stara sa do nas..vsetko nove skor mam pocit ze nam zavidi, preto nam nedovoli nic...ked sme si prerobili spalnu sa s nami nebavila a to len preto ze sme si dali plavajucu podlahu a predtym tam boli koberce...

misirinka
autor
11. máj 2016

@natalym no ja som bola v kuchyni a varila mala bola pri mne a ona dosla a videla som ze je s nou a ze sa hraju a zrazu som len videla ako zatvara dvere a s malou odchadza hore bez slova...tak som to myslela

natalym
11. máj 2016

@misirinka Sa na ňu vykašli. Usmievaj sa ako slniečko na hnoji a rob sa blbá. Však sa odsťahujete, nie?

h2
11. máj 2016

@misirinka Ahoj,svokrovci bývajú hore a vy dole, takže sú to oni, čo budú musieť viackrát denne otvárať a zatvárať bránku na schody, nie vy. Ja v tom síce problém nevidím, ale oni, ak to tam predtým nemali, tak im to môže vadiť. Navyše, ako tu už bolo viackrát spomenuté, bývate v ich dome. Ak sa svokra ide z bránky na schody zblázniť, tak ju tam nedávajte a jednoducho k nim hore vôbec nechodievajte a malú im nedávajte. Keď si bude svokra chcieť malú zobrať k nim hore, povedz, že im ju nedáš, lebo na schodoch nie je zábrana a bojíš sa, že spadne.

misirinka
autor
11. máj 2016

Dakujem za bazory,aj tie negativne.je pravda ze ja som hrda atiez vela veci musi byt po mojoma ze som ten posledny clovek comoze jovorit do prestavby domu...len som myslela ze bezpecnost malej nikomu vadit nebude...len to vo mne vrelo a musela som vypustit paru

sardinka335
11. máj 2016

@misirinka vieš ako to je ...pravda je na oboch stranách. Aj na tvojej ze bezpečnost...ale zrejem si to s nou ani zo slušnosti nekonzultovala, kedze si si myslela, ze to nebude vadit...a aj na jej strane lebo ani tebe by sa nepačio robit prerabky v tvojom dome, byte nech len skrinku by niekto preniesol tak uz by mnohé supeli. ...holt odist, odist, odist...

janickacrazy
11. máj 2016

@misirinka moja svokra tiež vychovala 3 deti v dome so schodmi a bez zábrany, ale furt po nich ziapala, aby tam nechodili, čo teda tiež muselo byť podľa mna hrozné, kedže ich mala dosť rýchlo po sebe, tiež ked sme tam, tak ked bol malý menší furt som kukala kde je, je to otravné furt sledovať, aby sa mu dačo nestalo, chápem ťa, len ťažko so svokrami, najlepšie sa fakt odsťahovať

mima4
11. máj 2016

@misirinka
spravaj sa ako host, lebo v ich rodine si host, a ja by som hostovi nedovolila aby mi zasahoval do zivota, domacnosti, domu atd....

osamostatnit ste sa mali uz davno s priatelom, ale ak si akceptovala ze mozes byvat u jeho maminy, tak suchaj nohami...

tieto veci ste mali mat s priatelom prebrate davno predtým ako ste sa rozhodli, ze pocas chodenia si spravite dieta a co potom....

alex49
11. máj 2016

1. ked dom nie je vysporiadaný, ako môžete bývať v časti jej sestry?
2. existujú zábrany, ktoré sa nemusia vrtať do steny
3. priateľ sa priklonil na stranu matky, lebo nechce rozbroje, ak tam chcete bývať, musíte sa naučiť kompromisom