Problémy s mojou mamou

saskaaninka
11. sep 2015

Mam problemy s mojou mamou .. uz naozaj neviem co robit ☹ .. mam dve deti ktore nadovsetko lubim no lenze je tu problem moja mama. S mojim priatelom a otcom nasich dvoch deti sa len zriedka stretavame. Nebyvame spolu a tak raz za cas chodim ja za nim s detmi ku nemu domou alebo on za nami na par hodin. Ked ale idem za nim s detmi zacne moja mama vystrajat ze ma uda na policii ze som vraj "uniesla" vlastne deti! podotykam ze su moje! .. a ze ma ohlasi socialke ze nech mi vezmu deti lebo ze sa o ne neviem postarat atd a pritom cele dni travim s nimi ja staram sa o ne ja cele dni kedze som sama doma s nimi. Chodim s nimi po lekaroch ked treba vsetko ☹ moja mama je pravda ze pije a to neznasam na nej. Moju kartu od bankomatu ma ona a robi s mojimi peniazmi co chce a ja uz neviem co mam robit ☹ bojim sa vlastnej mami niekolko krat ma zbila vyhodila von z bytu ked bola opita vystrajala rezala si zili predomnou. Co mam vlastne robit ? ☹

maminuska
11. sep 2015

@gita17 sterilizácia v 19 rokoch ? To ako myslíš vážne ?

minutka
11. sep 2015

@maminuska dieta v 17 rokoch? a do takych podmienok?

sandey
11. sep 2015

Akože myslím že toto je vymyslený príbeh.
.

ukulela
11. sep 2015

@saskaaninka no, mas problem v prvom rade so sebou.si dospela,mas dve deti, tak sa tak chovaj. chcete sa osamostatniT? zvladnete to financne? pripravte sfrajerom detom u neho poriadne izbu/alebo postielky a byvanie. potom zbal vsetky veci a jednoducho odid. zo dna na den a hotovo. policia? si plnoleta, mozes byt, kde chce! mame nechaj oznamna chladnicke a posli jej smsku, tu ukaz policajtom, ze si to vymyslela, ze vie kde si a hotov.
chod do banky a nahlas, z chces novu kartu a novy pin, staru nech hned zablokuju,lebo ze ti staru vzali/ukradli/to je jedno. je to za nejaky poplatok urcite, ale jednoducho su to tvoje peniaze. ucet je tvoj? ci je mama ako disponent? alebo ako? ak je iba tvoj, tak jednoducho maj kartu len u seba, pin konaj. bud zahod, alebo nechaj u frajera, preboha, ved to si mala vyriesit uz davno.
opakujem, si dospela, tak pozbieraj vsetok rozum a

saskaaninka
autor
11. sep 2015

toto vobec nieje nic na tom vymyslene ☹ cely zivot sa trapim kvoli mame ktora pije odkedy som sa ja narodila nestarala sa o mna mama ale moja babka s dedkom a potom moja teta s ujom .. chodila som z ruky do ruky .. :( .. cele detstvo v keli ked moja vlastna mama sla na mna z nozom ☹ .. alebo ked si chcela ona sama ublizit musela som jej pomoct a to som mala len 8 rokou a potom 10 ☹ stale som ju videla len opitu ktora sa neustale vyhrazala smrtou ☹ .. moj otec sa obesil .. ☹ nic prijemne .. priatel zaraba chodi do prace snazi sa nas uz uzivit ano vstupil si do svedomia a chce s nami zit no nieje to nic lahke ☹

saskaaninka
autor
11. sep 2015

tolko vela veci ma trapi aj mi je luto mojich deti ze nemozem im dat to co ine deticky maju ... RODINU .. :-/ kompletnu aby boli uplne stastne spokojne ... staram sa o ne ako len viem som kazdy den sama na ne .. priatel chodi do roboty maka snazi sa uz konecne nemozem povedat .. najradsej by som vsetko zmenila cely moj zivot .. deti nelutujem ze mam som pysna ze som mama takych uzasnych deti ..

maciatkolulu
11. sep 2015

@saskaaninka za ziadnych okolnosti ta nesudim. Sama mam prvu dceru s hydrocephalom. Mala som ju 20rocna...Teraz je to zdrava sttedoskolacka. Takze bojuj za svoje deti vsetkymi silami. Je to v tvojich rukach. Nedopust, aby sa pozerali na ozratych ludi, snaz sa a nedaj sa. Mala potrebuje pokoj, kludnu mamu a aj ocina, potrebuje vela lasky a pomoci, podpory a je super, ze ma braceka, v dospelosti budu stat pri sebe. Neboj sa zvladnes to, len si uvedom, ze cele stastie a pohoda tvojich deti zavisi od teba. Vela zdravia a bude lepsie, uvidis.

maminuska
11. sep 2015

@minutka a to je dôvod na sterilizáciu ? Mať dieta v 17 je dôvod na takýto nezvratný zákrok ?
Ako v 19 rokoch život končí , už nič ju nečaká ... koniec , nič sa nezlepší a preto je nutné to podstúpiť. Pre mňa je choré takto rozmýšľať. Chrániť sa to ano s tým súhlasím .

maminuska
11. sep 2015

@saskaaninka už len to že si v tak mladom veku ochotná bojovať je obrovské pozitívum , že sa priateľ snaží veľmi dobre, ale musíš sa postaviť matke. Daj zablokovať kartu a vybav si novú, kartu nechaj u priateĺa a nech ti vyberá hotovosť. Byt patril aj otcovi nie ? Ak ano tak máš tam podiel a nemôže ta z neho len tak vyšupnut.

ullala
11. sep 2015

@saskaaninka viac krat tu bola polozena otazka, ci su obe deti zverene do tvojej starostlivosti, su? Myslim, ze to je dost klucova informacia. Mas 19, reci o sterilizacii nepocuvaj, mozno este zatuzis po dalsom dietatku o par rokov. Nikde nie je napisane, ze rodina musi mat 2 deti a dost. Hlavne si treba dat do vtedy do poriadku rodinnu a financnu situaciu... no a hlavne byvanie 🙂

mala_hobitka
11. sep 2015

@saskaaninka Chapem ze existovat s tvojou mamou je peklo. Ale problem mas skor sama so sebou. Neuvedomujes si ze ako dospely clovek si zodpovedna sama za seba o ona tiez. Nevies sa jej postavit. Pritom keby si sa zbalila a prestahovala sa zo dna na den mas vybavene.
Vies...chapem, ze robit vlastne rozhodnutia a trvat na nich byva tazke. Teda zacat s tym je tazke. Ale ty mas teraz zodpovednost aj za svoje deti. To comu su kazdy den vystavene im skodi. Sama pises ze by si im chcela dat kompletnu rodinu. Tak na co cakas? Stahuj sa s otcom svojich deti. Si dospela nic ta nedrzi. A taka tyranizujuca matka je dovodom pre odchod nie ze zostat. Ze bude robit problemy? To bude. Bez ohladu na to ci sa jej postavis dnes alebo o 10 rokov. Nenechaj si nicit zivot kvoli strachu. Lebo ak si ho znicit nechas nebudes moc obvinovat ju...ale len seba.

timea7
12. sep 2015

@romanovic decká majú deti a keby jedno, ale dve...nie sú schopní sa postarať ani sami o seba, nie to postaviť sa na vlastné nohy a postarať sa o seba aj o deti....Nie je ľahké byť s mamou alkoholičkou, ktorá má zrejme aj psychické problémy, ale únik k nezodpovednému chlapovi tiež nie je bohviečo.
@saskaaninka je mi ľúto, že si malá také detstvo, ale keby si miesto rodenia pracovala, už si dávno niekde v podnájme. Jednoducho je načase prijať fakt, že si dospelá, zodpovedná za svoje činy, tak sa treba postaviť na vlastné nohy a postarať sa sama o seba. Prečo ti je ľúto tvojich detí, že im nemôžeš dať to čo iní-rodinu? Prečo nemôžeš? Tvoj priateľ pracuje, prečo nejdete do podnájmu? Možno sa bojíš, že nie je natoľko zodpovedný, aby zase neskĺzol do štýlu života, aký si opisovala v inej téme a ty si nemusela utekať späť k mame. Ostáva vydržať nejaký ten rok a ísť do práce, mať popri nej ešte brigádu a osamostatniť sa. Zvládli to iné, zvládneš to aj ty. Držím ti palce, aby si raz mala taký život,po akom túžiš.

tamdia
12. sep 2015

Nezvyknem často reagovať do diskusií, a ani nikdy nikoho neskritizujem či neodsudzujem bezdôvodne, ale tuto sa mi nedá. Je mi to strašne ľúto, že máš v podstate celý život ťažký s tvojou mamou, ale potom sa dať dokopy s chalanom, ktorý tiež pije a je nezodpovedný je teda dosť veľká chyba!!! Už mať s ním druhé dieťa, keď ste takto mladí a máte existenčné ťažkosti mi príde absolútne nepremyslené a nerozvážne a svedčí to len o tom, že nie ste ešte "dosť dospelí"!
A vieš moja zavádzať tu ostatných a vyplakávať tiež nie je dosť "dospelácke"! To že teba a tvoje deti môže polícia kedykoľvek zobrať domov je len pre jedno, že tie deti (minimálne dcérku) nemáš zverené do starostlivosti a nemôžeš si s nimi chodiť preč len tak ako sa ti zachce! Že je to tak???
Inak mám dojem že si rozumná žena, tak teda ak chceš NAOZAJ pre tvoje deti to najlepšie a chceš tvoj život zmeniť k lepšiemu, skús si na nete vygoogliť nejaké centrum, či iné zoskupenie, ktoré pomáha ženám v ťažkej životnej situácii a vedia ti aj poradiť z právneho hľadiska, že na čo máš a nemáš právo v tvojej situácii a potom už je to len na tebe, či sa dokážeš odpútať od ľudí, ktorí ťa nikdy neposunú v živote v tom pozitívnom slova zmysle dopredu, ale ťa budú len využívať a oberať o energiu! Želám ti k tomu veľa síl a aj šťastia 🙂

haslerka27
12. sep 2015

@gita17 chce to este tretie priviest do nicoho a potom vyplavakat na modrom koniku aky to mam spackany zivot.darmo,nezodpovedne,hlupe,blbe,primitivne a neviem ake.

eva8
5. dec 2018

@saskaaninka dievča zlaté, zmeň si adresu trvalého bydliska a máš po probléme. Ak budeš mať ty a deti adresu bydliska na priateľovej adrese, polícia ťa nemôže odtiaľ odviesť k tvojej mame. Kreditku jej vezmi potajme tak ako ona ju ukradla tebe. Predpokladám, že ti tam chodia detské prídavky, alebo ešte materská či nejaké sociálne dávky? Ak sa bojíš vziať si kreditku, vybav si za poplatok novú s novým pinom, alebo nech ti peniaze chodia šekom

tomikejt
5. dec 2018

@eva8 3 roky stará téma, možno to už vyriešila 😏

eva8
5. dec 2018

@tomikejt práve som si všimla, a je už neaktívna. Ďakujem.

eva8
5. dec 2018

@saskaaninka ak sa ešte prihlásiš. Pozrela som si tvoj blok. Si dobrá mamina, držím palce, aby ste sa mali dobre 🙂

vinetuu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz