Problémy s otcom a jeho ženou

cime21
13. máj 2013

ahojte.

Dlhe roky mam problemy s mojim otcom a jeho zenou..Mam za sebou skazene detstvo, vdaka nim, detstvo, ktore mi nikto nikdy nevrati spat..Vsetko sa to zacalo 2 roky po smrti mojej maminky, vtedy som mala 6 rokov. Moj ocino, z nicoho nic, mi oznamil, ze sa ide opat zenit..viete si predstavit, pre mna to bol sok, lebo som jeho buducu nepoznala, no najhorsie je,ze ocina nezaujimalo vtedy nic, len ona..napriek tomu, ze mu moje tety, otcove sestry tvrdili, ze ta zena nie je pre neho vhodna, lebo ma zlu povest..Prosili ho, aby myslel na mna, ze uz aj tak to mam tazke, no nic..
Pred svadbou som tuto zenu videla mozno 2 krat, ano, vtedy bola ku mne mila,no este na svadbe sa vsetko zmenilo, ignorovala ma, ako aj vsetci jej pribuzni. Rok po svadbe sa im narodil syncek, moj brat, ktore som odzaciatku lubila..
Nic, faktom je, ze po svadbe otcova zena na mna zacala strasne ziarlit, pre kazdu somarinu, vsetko co som spravila ci povedala jej vadilo..Ja som prosila ocina, aby ma nechal ist byvat k babicke a dedkovi, no ani zanic ma nehcel nechat..Nikdy sa ma pred nou nezastal, prave naopak, vzdy dal za pravdu jej, len aby mal pokoj, napriek tomu ze vedel ze mi ublizovala, nie len slovne, ale aj fyzicky..
Pre mna moje detstvo bolo peklo, a problem je v tom, ze nasledky toho vsetkeho mi ovplyvnuju istym sposobom aj sucasnost..

V 18 rokoch som stretla mojho vtedy priatela, dnes uz manzela, cudzinca. Nasa bola laska na prvy pohlad, a preto netrvalo dlho, a odisla som za nim do cudziny.
A co moj otec na to? Dobre chod, ja ti nebranim...Stretol sa pred tym s mojim muzom len raz, a to mu stacilo aby ma nechal s nim odist? Nie, bol rad, ze sa vytratim, aspon bude mat dvojnasobny pokoj.
Ked sme sa rozhodli ze sa zoberieme, rok potom co som sa odstahovala, rozhodli sme sa,ze je slusne, aby sme to osobne oznamili ocinovi a jeho zene..Na sk prisli vtedy s nami aj muzovi rodicia, chceli vyuzit tuto situaciu, aby sa spoznali s mojim otcom a jeho rodinou..No dopadlo to zle, cakala som to, no nie az tak..Bolo mi trapne, no nie kvoli mne, no kvoli muzovym rodicom..Ked sme oznami ze sme na sk, moj ocino ostal zarazeny, no nie pozitivne:( jeho zena usla k sestre a neteri spolu s mojim bratom, len aby nas nemusela vidiet.otec ano, pripravil nam obed, a podobne, no z jeho strany ziadny zaujem..
Na svadbu sme pozvali len otca bez zeny, kedze usla, nebolo nutne, aby v ten den bola pritomna. Otec ano prisiel, no pripravi mi "pekne prekvapenie", co ine by som od neho bola mohla ocakavat ze ano..Doniesol mi dar, fotoapart, jeden z najlacnejsich, ako povedal, super ze som ho nasiel super zlaveny, no to by som este ako tak prehltla, no ked mi oznamil, ze mi ho kupil za moje peniaze, ktore si vybral z mojho uctu, no to bolo pre mna prilis..On v tom obdobi bol nezamestnany, a prispevok co dostaval, musel davat na domacnost, zene a podobne..V podstate sa mi potom priznal, no bez vycitiek, ze mi vybral vsetky peniaze z uctu, (ucet na ktorom som mala peniaze od babicky a dedka ,ktore mi ako dedicke po ich smrti patrili, cca 5000 eur)..
Vtedy sa vo mne nieco zmenilo, ano bol moj otec, no zaroven osoba, ktora ma strasne sklamala..
2 roky po svadbe sa am narodil prvy syncek, a o 2 roky neskor dcerka.
Moj otec k nam chodi raz do roka, nedonesie nic, resp, donesie chlieb, pre seba pivko aby mal kym tu je, a staci..Jediny myslienku ktora ma pocas pobytu u nas, je navstivit obchody, aby kupil nieco zene a synovi..
Ja som ticho, aj ked parkrat som sa neudrzala, zacala som mu hovorit co citim, no povedal ze sa nechce o tom bavit..
Ja som prestala chodit na sk, jeho nezaujem je evidentny..Ked sme chodievali na sk, samozrejme k nemu domov sme ist nemohli, lebo zene to vadilo, a tak po hoteloch sme byvali, co bolo vzdy financne narocne, a tak sme to zatrhli..Otec sa nam venoval hodinku denne, vzdy uponahlani, lebo mal rodinne povinnosti..
Teraz je to dlho com ho nevidela, aj ked ano volava mi, no v podstate len so slusnosti, lebo mu to povedali moje tety, aby sa zobudil, no vola mi tiez len ked je v praci, z domu predsa nemoze..

Faktom ostava to, ze aj napriek tomu ,ze som od neho velmi vzdialena, myslim nanho a na neho zenu, ako mi velmi ublizili, a ziju si napriek tomu spokojne bez vycitiek..Teraz, ked som dvojnasobna mamina, neviem este viac pochopit, ako sa rodic moze takto spravat k dietatu..Ja som nikdy nikomu neublizila, no vzdy som bola ta zla, ta co narusala jeho manzelstvo..

O par tyzdnov ma k nam prist na navstevu, myslim na tyzden pride, a ja som uz teraz nervozna, lebo mam v sebe stale viac hnevu, ani nie hnevu, no smutku, a neviem ako sa pred nim tvarit..

Teraz najnovsie je, ze som mala narodeniny pred par dnami,a jediny kto mi zabudol zablahozelat, bol on, velmi ma to zranilo..

Na mojom mieste, ako by ste to brali, mam sa tvarit ze sa nic nedeje, nikdy sa nic nestalo, alebo mu povedat co citim, a riskovat, ze sa mi obrati chrbtom este viac, ako to doteraz robil?

cime21
autor
13. máj 2013

@kattrin5 zaujimaju ma vase nazory, a rada si vypocujem rady..konat potom podla nich, to je tazsie..

cime21
autor
13. máj 2013

@maznacik007 moj otec ma s mojimi detmi celkom dobry vztah, sice po materialnej stranke nula bodov, nejaka ta cokoladka, no co sa tyka venovania sa, hrania sa s nimi, to ano, ked je u nas, venuje sa im..prave to nechapem, ku mne takyto nebol, no preto ze mal za chrbtom zenu, tu je vzdialeny od nej, ona ho nevidi, tak sa mozno vie uvolnit, no mohol by sa uvolnit aj ku mne..

cime21
autor
13. máj 2013

@mamavera dakujem ti velmi pekne, uvidim ako sa to bude vyvijat, musim si vsetko dobre premysliet, padlo mi dobre ze som sa mohla takto vyrozpravat..

sirinka
13. máj 2013

@cime21 mozno si mu prilis pripominala co stratil, niekedy sa aj to bohuzial stava, nedokazal sa s tym nikdy vyrovnat...

mima4
13. máj 2013

@cime21
no chapem ta a neradim ti s nim prerusit styk, prid slobodne ku nemu domov... co vyhodi ta jeho zena? nedaj sa..povedz pred nou otcovi...ze "ja som jeho dcera a som u svojej rodiny..., ked sa ti nepaci, nikto ta tu nedrzi". UPlne surobo by som to jeho zene povedala.
Robis chybu, ze ostavas v hotely ako cudzi clovek, suverenne pridi k nim, usmievaj sa 😉 a jej pohlady ignoruj.

Ja mam otca, ktory mi zavola len vtedy, ked potrebuje peniaze, alebo nieco zariadit. V zivote mi nezagratuloval k narodeninam/menimam. POzvala som ho na svoju svadbu, zaplatila mu cestu a ine vydavky, nedoniesol mi ani jednu kvetinu, nieto este dar, na cestu dostal rezne, kolace..ajajajaaaj 😀 ..a este ma vsade ohovoral, ze som ho pozvala, len aby ma ludia neohovorali.
Nemam s nim vztah, lebo vztah je o dvoch, ale mam ho v ucte, lebo Boh chce, aby sme si vazili rodicov, mne je v podstate jeho luto, ale dopadol tak, ako cely ziviot zil.

cime21
autor
13. máj 2013

@dazdovka to vies ze ano, urcite tie peniaze boli smerovane jej, resp. jej a synovi, vies, par tyzdnov po nasej svadbe, ked som sa dozvedela ze ma teda okradol, som sa dozvedela, ze boli na peknej dovolenke oni traja + jej pribuzni, no za co? no predsa za moje peniaze, kedze on bol vtedy bez prace, a ona nezarobi bohvieco..
mala som este dva dalsie ucty, no tie som mohla otvorit len ja po dovrseni urciteho veku, aj ked on bol zapisany ako moj zastupca..po tejto udalosti, som isla na sk s muzom, isli sme vsetci traja spolu do banky, moj otec vtedy nechapal o co ide, a priamo pred nim som dala zapisat mojho muza ako spoluopatrovnka uctu, otca som zmazala. vtedy sa nastval, citil sa byt ukrivdeny,neviem, no nepochopil pravy zmysel, preco som to spravila..
ale tu uz vchadzam do detailov velkych..
mas pravdu, mame vela nevypovedaneho, no ked on ma nechce pocuvat, a listy mu pisat nechcem, uprednostnujem tvarou v tvar, inak nie..

tykat
13. máj 2013

Najviac si pomozes ked prestanes "dolovat vodu zo skaly". Kde nic nie je ani cert neberie, tvoj otec je taky aky je, ked nebol iny kym si bola dieta teraz uz iny nebude. Prestan sa lutovat, nie si sama, ani netusis kolko ludis posr*nym detstvom okolo teba zije. Ujasni si ci s nim chces mat kontakt, ci chces aby ho poznali tvoje deti a hlavne aku cenu za to musis zaplatit (byt tyzden s clovekom od ktoreho nieco ocakavas ale nicoho sa nedockas). Materialnu stranku vztahu otca k tebe a vnucatam by som neriesila.

cime21
autor
13. máj 2013

@jabadaba znie to ako pribeh z filmu, viem, no toto je moj skutocny pribeh..
moja macocha je jedna kapitola tiez sama o sebe..ja myslim ze zena ktora sa sprava tak, ako sa spravala ona k dietatu, ktore nemalo vinu, by ani nemala byt matka:(
presne ako hovoris, ona vedela ze som, ked liezla do postele s mojim otcom, no vtedy jej islo o peniaze, moj otec mal dobru poziciu, pekne zarabal, ona nemala nic, dokonca kde byvala, nemali ani plyn ani kupelku..
je strasne vela veci, negativnych z jej strany, ze by som tu pisala do zajtra..

cime21
autor
13. máj 2013

@mima4 vies, este ked som byvala s nimi, ked som mala okolo 12 rokov viac menej, mi zacinala hovorit, doslova rypala, ze sa nevie dockat kedy sa vyparim..ja som vzdy chcela ist na vysku, nieco dosiahnut, ona to vedela, no opat vyrypovala, ze co si myslim, kto ma bude zivit, platit mi skolu a podobne, ze uz aj bez toho vela stojim...vreckove som nikdy nedostavala, len od babicky, alebo tety, oblecenie tiez len od nich, obedy v skole mi otec neplatil, lebo hovoril ze tak ci tak ich nejem, co nebola pravda..a moj otec, co jej povedal?nikdy nic, vsetko co povedala bolo dobre..ked som potrebovala pomoct s ulohami, mohol mi pomoct len ked ona nebola doma, alebo sa kupala..je to smiesne, no takyto bol zivot u nas doma..von som nemohla vyjst, ked som mala 16, 17 rokov, moje kamosky zacinali byvat dlhsie vonku, no ja som nemohla, lebo o 20.00 u nas museli byt vsetci v pyzame, moj brat musel mat pokoj a podobne...banalne veci..
ja tuto zenu uz roky nevidim, nasilu ale predsa sme sa museli stretnut, ked mi zomrela babka, otcova mama, ja som ju mala rada, a preto som prisla na pohreb..tam sme sa po rokoch stretli, prvykrat videla moje deti, aj ked len z dialky, lebo v kostole sme boli vzdialene, a na kare kazda na druhom konci stola..no videla sme sa, pozdravili, ale to bolo vsetko..
ja ju nechem vidiet, mam husaciu kozu len ked si pomyslim, ze by som sa s nou mala stretnut, a ist k nim domov nemienim..aj moj muz mi vravi, ved chod, co ti moze, koniec koncov byt kde byvaju, je aj tvoj zcasti, no ja to tak nevidim, podla mna, ona si ho uz tak zmanipulovala, ze ten byt je len jej..

cime21
autor
13. máj 2013

@tykat ja sa nelutujem, viem ze nie som jedina, su aj horsie pripady ako ten moj..hladam tu len rady, vase nazory, nic viac..

moonlight1210
13. máj 2013

@cime21 mozno jej smrt nezvladol. A pohlad na teba iba jatril rany. Tak si voci tebe vybudoval stenu lahostajnosti.

mima4
13. máj 2013

@cime21
tvoj muz ma pravdu, co ti moze? ked zacne vyrypovat..jednoducho to zahras na tatka.... ze o com ona toci..a just by som to spravila... nech sa aj roztrhne od jedu. Pravdaze ty ZIADNE vycitky, hnev, nervozitu...nic, cim by si ju utvrdila, ze vyhrava...proste zahraj najivnu dorku...co nic nevidi, nepocuje..ked nejako blbo zareaguje, usmej sa..a zabi hovadinu v style "mate zaclony peknej farby"... takto sa komunikuje s dusevnymi mrzakmi... !! Prejav voci nej lutost.... normalna zdrava zena sa takto bez priciny nechova... doslova ju ber ako dusevne labilnu..

Nechcem sa ta dotknut, ale myslim si, ze v prpade jej a tvojho otca plati, vrana k vrane sada.... chapem, ze mas rada otca... ale asi ma aj dost negativ ako clovek.

digysa
13. máj 2013

@cime21 Nedokazes prerusit styk s otcom? Tak poziadaj manzela........Ak by ste boli normalna rodina, tak by som povedala, ze manzela do toho netahaj.....aby si ho neurobila zlym v ociach tvojej rodiny...

Ale v Tvojom pripade, kde ODPUTANIE-PRERUSENIE styku s otcom a jeho rodinu je PRE TVOJE DOBRO, tak nech ti pomoze manzel.

Nech mu manzel ukaze dvere, nech mu manzel povie, aby si nasiel hotel a nech mu manzel povie, ze na dalsej navsteve ma priniest aj peniaze, ktore ukradol jeho zene- tebe.

Mozno manzel nebude mat take zabrany..............OTAZKA znie, co chces TY????
Mne to pripada, ako keby si stale v kutiku duse, cakala na to, ze sa ten tvoj tatko umudri a zacne citit a chapat, co ti v zivote sposobil.....a jedneho dna sa rozplace a vrhne sa ti okolo pasu a bude ta prosit o odpustenie.......

Podla toho, co si o nom pisala sa to zial nestane. Mala by si zatvorit tuto kapitolu, uz ho viac k sebe nepozivat, nekontaktovat, ziadne VIanocne pozdravy..............Uz si toho zazila dost....naco s tym pokracujes? 😢 😢

cime21
autor
13. máj 2013

@mima4 sice sa v najblizsej dobe nechystam na sk, mozno buduci rok, no uvidim mozno si dam predtym nejaky poharik, aby som zahriala, tak by som to potom mohla zvladnut na jednotku🙂

cime21
autor
13. máj 2013

@digysa ano mas pravdu, mohla by som do toho zainteresovat manzela, no problem je, ze nevie sk jazyk, a potom, on sa nechce do toho pliest..porozpravat sa porozpravme hocikedy, povie si svoj nazor na mojho otca, no nikdy by si nedovolil sa mu postavit..hej, dava mu svojim sposobom najavo, ked je u nas, ako napr. ho ignoruje, ked sme v kuchyni, moj manzel sa presunie do obyvacky a podobne, no nic mu nepovie ani nie je nevychovany..
mas pravdu, ja som taka naivka, asi fakt v kutiku duse dufam, ze sa zobudi, ze zacneme komunikovat, aspon to, no snivaj dalej ze..
ja ho k nam nevolam, on sam sa ozve, mi oznami kedy pride..zo zaciatku som ho volavala, teraz uz nie..

cime21
autor
13. máj 2013

@moonlight1210 nemyslim, teda ok, mozno mu ju pripominam, koniec koncov cim som starsia som jej verna kopia, no nie je to preto..

nikolka2
13. máj 2013

Tvoj otec urobil velku chybu uz hned po smrti tvojej mamky ,,, ! mala si 6 namiesto toho , ze by sa ti venoval ,,predsa stratila si mamku ! (ano aj on ma pravo si najst inu zenu , ale taku ktora Vas bude Lubit obidvoch ) kedy mne ako muzovi co strati manzelku a najdem si druhu partnerku a videla by som ako sa trapi moja dcera koli nej ,,ze si ju nevsima a ingnoruje ,,,veru veru ,,ta partnerka by pre mna bola velkým sklamaním ,,ale v prvom rade by som ako otec pozeral na dceru ! Nie su dolezite materialne veci si zapamataj moja ,,,mas dve krasne zdravé deticky a milujuceho manzela ,,skus sa cez to nejak preniest ,,pride cas ked on pride sam za tebou ver tomu ! Bozie mlyny melu pomaly , ale isto ,,a tvoja mamka tam hore to urcite zariadi ,,,prajem ti hodne vela síl viem , ze ten jediny ocko je pre teba v zivote velmi dolezity ,,,ale trpezlivost ruze prinasa 😉

hyta
14. máj 2013

Nečítala som všetky príspevky. Manželka tvojho otca je riadna manipulátorka, poznám to, máme to v blízkej rodine.No to jeho neospravedlňuje, ako sa k tebe zachoval. Nebabri sa v minulosti, ubližuje ti to a oberá ťa to o energiu.Máš predsa rodinu, deti, užívaj si tento súčasný život.Na tvojom mieste by som napísala list, v ktorom by som vyjadrila všetko, čo ťa tie dlhé roky trápi, čo ti ublížilo a poslala by som to otcovi s tým, že sa už nemienim stretávať.K čomu by bola jeho ďalšia návšteva u vás? Aby ti to zasa jatrilo rany? Zatvor za minulosťou dvere.

cime21
autor
14. máj 2013

dakujem vam vsetkym za vase rady, nazory..velmi mi pomohli..teraz si musim premysliet, dobre premysliet, co dalej..pokusim sa mu napisat list, ale kde zacnem?cim zacnem?je toho strasne vela..
dnes rano mi poslal sms, ze si zobral dovolenku, pride k nam prvy julovy tyzden..

cime21
autor
14. máj 2013

@nikolka2 bolo by byvalo vsetko ine, keby ma bol nechal odist k starym rodicom, ti by ma boli byvali vychovali, bola by som byvala u nich stastna, no nie, drzal ma nasilu doma, nechapem ho..
to vies ze sa tesim s mojej rodiny, su v podstate vsetko co mam, moje deti, manzel, a jeho rodina, no moja sucast je aj moj otec, jeho zena, moj brat, a vsetko okolo toho..

cime21
autor
14. máj 2013

@hyta manipulatorka, harpia,a neviem co este, jednoducho nemozem si pomoct, viem ze sa to nema hovorit, no jej neprajem nic dobre, ani nic zle, jednoducho dufam ze spravodlivost existuje, a vsetko sa jej raz vrati..

hradnapani
14. máj 2013

@cime21 k tomu listu: zober papier, pero a napis absolutne vsetko co ta trapi a na vyberane slova nehlad, kludne mu vynadaj, proste co na srdci, to na jazyku. Pointa je v tom, ze sa ti tymto krokom strasne ulavi... A potom ten list kludne roztrhaj, zahod, nech to zle ide vsetko od teba prec ("zahod starosti!") a po case mozes napisat este jeden list... s utriedenymi myslienkami, s vyberanejsimi slovami, proste v takom style, aby sa mu po jeho precitani nieco nestalo, ale aby sa chcel rozpravat. Takze zatial skus nanecisto, aby sa ti ulavilo. To je jeden z terapeutickych postupov, ktore si moze kazdy urobit doma a jeho efekt je velmi velky 😉 upraces si v hlave, zmiernis hnev, naberies novy dych. Drzim palce!

enixelka
14. máj 2013

@cime21 Myslim si, ze by si sa mala od otca, ktory ti nieje otcom odtrhnut. Mas toho za sebou vela, vela v sebe nahromadene, nic z toho pozitivne. Problem je, ze uz ti neublizuje on a jeho zena, ale ty...myslienkami, spomienkami, zlostou, ktoru mas v sebe. Jeho nezmenis, mozes zmenit seba. Vypusti zlost, urob ciaru a zacni odznova a stastne, so svojou rodinou. Pomozes seba a ahlavne tvojej rodinke. Ved ta negativna energia, ktora z teba sla musi nechat stopy aj na tvojich detoch, nech sa snazis svoju bolest ukryt ako vies.
Nerob veci "zo slusnosti", urob tie, ktore chces urobit. Udrzuj kontakty s tymi, ktori ta robia stastnou.
Na tvojom mieste by som zrusila otcovu povinnu navstevu. Vysvetlila preco a nech si kto mysli, co chce. Bude to boliet, ale prejde to a tebe sa potom bude lahsie dychat.
Drzim palce.

cime21
autor
14. máj 2013

@hradnapani ok, vyskusam🙂

cime21
autor
14. máj 2013

@enixelka mas pravdu, ublizujem sama sebe, a mojej rodinke, musim razne zakrocit, nabrat odvahu..len ked to nie je lahke, nie je:(

enixelka
14. máj 2013

@cime21 No, tak si prestan ublizovat. ja viem, je to tazke, niekedy sa clovek dostane do takeho stavu, ze je na to zvyuknuty a povazuje to za normalne, ale nie je to normalne. Tiez som sa isty cas drzala v takom sebalutostivom stave a az potom mi svitlo. Tak z vlastnej skusenosti odporucam, nechat to zle za sebou a nevracat sa k tomu. Neviaz sa na otca, ber ho ako cudzieho cloveka. Znie to drsne, ale podla toho, co si opisala z mojho pohladu je to to najlepsie, co mozes urobit. mozno prave jemu potom svitne, ale na to by som sa nespoliehala ani neorientovala v tom zmysle, ze "ked ho odkopnem , tak sa sam urcite vrati". Proste sa pozri na to, kolko mas stastia v zivote. Mas zdrave deti, dobreho manzela. Kolki su na tom horsie. Drzim palce a vsetko naj.

maznacik007
31. júl 2013

@cime21 ako dopadla nasteva, pohli ste sa niekam