Problémy s partnerkou môjho dieťaťa. Ovplyvňuje ju mama

marrcell
28. jan 2017

Ahoj.
Mam taky problem a trapim sa dost a potrebujem od vas podporu baby a radu.
S mojou priatelkou sme sa dali dokopi 19.3.2016 a do mesiaca ostala tehotna obaja sme tuzili po babatku takze sme sa tesili tomu nas vztah bol dobry s obcasnimi problemami ale vzdy sa to napravilo po 6tich mesiacoch som sa nastahoval s priatelkou jej mame,jej mama byva sama vo velkom RD pred 3mi rokmi partnerke zomrel brat a nasledne za 3mesiace aj otec tragedia ale vysporiadali sa stim.asi 5tom mesiaci teh. sa ma priatelka opytala ci by mu mohla dat meno a priezvisko po bratovi ja som stim suhlasil ved som ju miloval a bol som snou stastny tak nebolo ocom. na syna som sa moc tesil prvorodene dieta takze som vlastnorucne vyrobil prebalovaci pult z dreva nadhera bola pochvala a nakupil celu vybavu pre maleho a priatelku detektor dychu odsvacka na mlieko vsetko proste som sa postaral o vsetko priatelka mala co chcela vzdy nieco som jej kupil potesil ju ruzami sladkostou proste som bol pozorni.mala rada masaze ktore som jej robil na nohach vsade kde chcela potom mala problem ze ju bolela chrbtica tak som ju vzal na masaz pre tehotne a troska jej to pomohlo vravim pre nu som robil aj nemozne. po nastahovani k jej matke to ale zacalo od jej matky same buzeracie urazky ponizovanie priatelka mi sice vravela stale prekusnito ale bolo toho moc a potom to malo vpliv na nas vztah a stalo sa co sa stat nemalo jej mama ma tak vytocila a potom aj partnerka ze som ju nevedomky udrel 2x za co som sa potom hambil a uplne ma to mrzelo porozpraval som sa s priatelkou odpustila mi aj ked ma to dodnes trapi ale bolo toho strasne namna snazil som sa pomahal som okolo domu a stale bolo zle nikdy nic pekne len buzeracia uz aj ich rodina ju napominali aby mi dala uz pokoj ale nic. do porodnice som ju viezol na druhy den dostala vyvolavacku volala mi aby som prisiel tak som letel do nemocnice bol som aj pri porode bol som jej tam oporou podporoval ju a bol to zazitok vidiet ako mi porodila syna. po porode som jej vybavil nadstandardnu izbu kde boli navstevy do 22:00hod aby som mohol byt snimi den porodu bol 21.12.2016 cize vianocny darcek lenze tam boli aj na vianoce a dost ma to mrzelo a bolo mi to luto tak som 24.12 isiel kupir maly stromcek a sviecky nan a aj nejake darceky a priniesol som im stedrovecernu veceru spravil som im vianoce lebo ich oboch milujem. vsetko bolo v poriadku v nedelu som si uz isiel pre nich a sli sme domov tesili sme sa so syna srpavil som aj ohnostroj na privitanie proste mali vsetko co potrebovali s mojej strany ale problemi s jej mamou pokracovali zacala sa strat o to jak s malym robime a jedno s druhym proste otravne to bolo a zas sa nam to zacalo kazit.pomahal som jej s malim ja som ho prebaloval ona kojila ja odgrgnut som ho dal ked plakal stale som bol prinom pomahal som jej stale som bol iba pre nich. po novom roku jej mama si zacala dovolovat viac a neovladol som sa a skaredo som sa snou pohadal aj ked ma to mrzelo ale stalo sa kedze moja priatelka nestala primne a odstahoval som sa ale s priatelkou som bol v kontakte my sme sa nerozisli jej mama povedala ze mozem chodit navstevovat maleho iba ak bude doma ale priatelka ma pustala aj doobeda ked nebola doma a bolo nam strasne dobre nasli sme si cestu k sebe a slubili sme si lasku na veky a ze pojdeme docasne do prenajmu kym sa nevyriesi nase byvanie suhlasila tesili sme sa potom jednu nedelu dosla ja moja mama na navstevu knim a rozpravala sa s jej mamou a ze sa nema do nas starat a ma nas nehat tak pytala sa priatelky ci chce ist somnou byvat poveda ano chcem ked sme odisli s mamou domov tak jej mama jej natrepala do hlavi kade co a tak ju ovplivnila ze sa somnou rozisla partnerka a nechce byt uz somnou a ze byvat nejde somnou ja som sa snazil jej pomahat a byt tu pre nich a vravel som jej pozeraj aj na maleho aby mal oboch rodicov pokope ja som v zivote na inu zenu ani pepozrel ona to vedela ale dost ma mrzi ze sa nehala takto zmanipulovat mamou teraz ked som sa jej pytal ci ma lubi vravela ano ale nevie co bude nech si nedavam nadeje.ja som chcel vzdy rodinu a jej mama mi ju vzala svojho sina a uz ex priatelku milujem stale a verim ze sa to napravy ale neviem co mam robit trapi ma to keby ze nemame spolu syna tak to asi tak neboli a preslo by to ale chcem svoju rodinu a chcem spomenut ze ked som byval u otca tam sme najskor byvali ale moj otec nas vyhodil a vyndal priatelke ze je k.... a ze to dieta neni moje ze si mam dat spravit testy ale mne bolo jedno co vravel otec ja som svojej priatelke veril a odisiel som otec sa somnou do dnesneho dna nebavy a nechce ma vidiet lebo som si vybral priatelku pocuval som hlas srdca.proste synovi a jej som dal aj posledne a teraz neviem co robit.. dakujem za radi

catherinah
28. jan 2017

Urobil si chybu, ze si sa nastahovat k "skorosvokre". Ked si videl, ze to nefunguje HNED ste mali odtial odist.
Nechapem celkom, preco si tam.

moni244
28. jan 2017

no neviem, neviem, nejaké divné celé to je a hlavne chaoticky napísané, hm, žeby sa zase niekto nudil?

nini1010
28. jan 2017

A kto to docital az Do konca ZATLIESKAJME SI!Neviem poradit,stratila som aa v tom epose.

obsadenemeno
28. jan 2017

@marrcell no mna ovplyvnil ten tvoj pravopis.....

no pozri, ked ona nechce, tak ju neprinutis. Otcom svojmu synovi ale mozes byt aj bez toho, aby si tvoril par s jeho matkou. Je to na tebe a na nej. Sadnut si, bez mam, bez otcov, bez kadejakych "vsevedkov" co vam do vsetkeho kecaju. A dohodnut sa ohladne syna.

jana_eyre
28. jan 2017

Neviem si predstavit ako sa moze stat ze niekoho 2x nevedomky udries..

sissy27
28. jan 2017

@marrcell miesto ružičiek, masáží a neviem čoho všetkého ešte si mal svoju pozornosť a lásku dať najavo tým, že by si vám zaobstaral súkromie - teda bývanie. Kľudne aj podnájom, mal si na to dosť času.
Nevedomky 2x niekoho udrieť - sorry, ale ak sa nevieš ovládať a strácaš vedomie, tak to rieš s odborníkmi. Udrieť niekto mňa alebo moju dcéru, tak tiež viac nemá v našom živote miesto.
Zabezpeč strechu nad hlavou, samostatnú, bez tvojich či jej rodičov, a uvidíš, ako sa k tomu ona postaví.

moni244
28. jan 2017

@jana_eyre jednoducho,. on je pán dokonalý, všetko vie najlepšie, ale keď začne niekto doňho rýpať, hovoriť niečo, čo sa mu nepáči, posadne ho amok a nevie, čo robí

lucinka511
28. jan 2017

to mas nejake zamotane. jej mama neznasa teba.tvoj otec tvoju priatelku.syn sa vola po bratovi.no hotova telenovela..A tak najdi si vlastne byvanie .navstevuj pravidelne syna a snad sa prietelka casom umjdri ale ako otec mas pravo na syna..takze ak ti to priatelka nedovoli byt s nim v kontektne treba to sat na sud.

marrcell
autor
28. jan 2017

@moni244 ja sa nerobim na pana dokonaleho spraval som sa normalne ale mne nebude jej mama riadit zivot co mam ako mam ked potrebovala jej mama pomoc vzdy som jej pomohol nebol problem ale vdacna nevedela byt aj byvalej mama co ma surodencov ju nieraz napominali aby bola normalna namna ze ma ma nechat napokoj. za tie chyby co som spravil som s aospravedlnil a hambims a zato,mrzi ma to proste ked ani priatelka nestala pri mne a nevedela jej povedat aby ma nehala.ale proste sa to urovnalo len jej mama ju prehovarala a nehala sa prehovorit.

alex49
28. jan 2017

zožeň normálne bývanie, žiadna mama otca sestry brata, len ty a časom sa možno pridá tvoja ex zo synom

moni244
28. jan 2017

@marrcell jasne, si chudacik nepochopeny, preto musis zeny bit. Ked si taky super chlap, ako to, ze nemas vlastne vyvanie? a pracujes vobec?

alaguema
28. jan 2017

@marrcell namiesto ružičiek a ohňostrojov si mal zaobstarať pre svoju rodinu vlastné bývanie. Ešte stále to môžeš skúsiť, aj keď od ženy, ktorá sľúbi lásku až za hrob a o pár dní to zas zruší, asi nejakú vlastnú vôľu čakať nemôžeš. No ale čo už s vami, keď sa vlastne ešte ani poriadne nepoznáte, rodinka už je založená, hádam, by ste mohli skúsiť byť chvíľku normálni aspoň kvôli tomu dieťaťu. Mimochodom: Udrieť niekoho nevedomky je ako? Si bol v bezvedomí?

marrcell
autor
28. jan 2017

@moni244 jasne ze pracujem voda plyn kurenie plat mam cez 1000eur a mam aj fusky takze po finan. stranke to bolo v pohode..a to byvanie dohdli sme sa s partnerkou ze ked syn pojde do skolky ze zacneme riesit hypo. byvanie som neriesil kedze moj otec mal velky dvojgeneracny dom, kde som byval takze som bol sam...

moni244
28. jan 2017

@marrcell jaj, jasne, zaklad dobreho vztahu je poznat sa a mat vlastne byvanie a hlavne nebyvat s inou generaciou

jasminet
28. jan 2017

v januari 2014 si sa zaregistroval na mamickovske forum a teraz si nam prisiel vypisat svoj dojimavy pribeh z minuleho roka? no velmi zvlastne... inak - keby nejaky odkundes udrel moju dceru pod mojou strechou a este si na mna ocapoval hubu, tak by letel v ten moment... laska nelaska...

podla tvojho opisu si dokonalost sama - nadstandardy, ohnostroje, vianocne vecere v nemocnici, este aj ine prizvisko nez svoje das dietatu 😀, az na to, ze bijes zeny, nevies zabezpecit vlastne byvanie pre rodinu, po mesacnej znamosti privedies partnerku do ineho stavu (ok, tam ste boli dvaja)... fakt sen vsech zen..

a co robit? osamostatnit sa, platit alimenty na syna a dufat, ze budes lepsi otec nez partner

jana_eyre
28. jan 2017

@moni244 mna vzdy udivuje, ze v podobnych pribehoch ti chlapi nosia aj modre z chleba, aj sa rozkrajaju a vzdy su tie najvacsie chudiatka, co ich niekto tyra a nakoniec im aj NECHTIAC ruka uleti..

Ked citam takyto autoopis aky bol uzasny, este aj nohy masiroval (😅) tak viem kolka bije.. Keby chceli mat ludia tolko sebakritiky kolko maju sebalasky alebo ako to nazvat, to by bolo sveta zit..

sykorkauhliarka
28. jan 2017

@marrcell ak mas plat 1000€ tak ti hypoteku daju a nemusis cakat 3 roky

jasminet
28. jan 2017

@jana_eyre ze, moj ani z daleka nerobi tolkto co tento - teda taketo laskominky okolo mna a cuduj sa svete, sme spolu x rokov... niekde asi bude chyba 😀

marrcell
autor
28. jan 2017

Dievcata ale ja som to nemyslel v zlom ja som to vazne nechcel urobit fakt. ja by som pre nich spravil aj nemozne ale ona sa nehala ovplivnit a to ma najviac mrzi my sme boli dohodnuty v nedelu ze pojdeme docasne do prenajmu a na druhy den po rozhovore s mamou co sa rozpravala si to rozmyslela.. clovek co lubi a chce byt s niekym a aj to slubuje cele tyzdne a na druhy den povie ine!!!!! ja viem ze zeny drzia pokope ze som hajzel ale fakt som to olutoval a zmenil sa... neronim sa na chudacka ako to tu vy tvrdite mam aj ja svoje chyby ale princip toho co som tu povedal bolo zachranit rodinu aby syn vyrastal v komplet. rodine... a darilo sa mi v tom pokial jej mama zas do toho nezacala zasahovat...

sykorkauhliarka
28. jan 2017

komplet rodina vyzera od zaciatku inac...stym ze tvoja draha ma asi nejaku lahkoformovatelnu hmotu namiesto mozgu nikto nic nespravi

obsadenemeno
28. jan 2017

@marrcell no tak, zeny, nebudme nanho zle....ved to, ze mu usla ruka, nemusel napisat....a bol by za dobreho. 😖 A nikto nie sme dokonaly....... aspon si to priznal chlapec a snazi sa napravit.
Ty chlape hlavne musis zacat komunikaciu s priatelkou a ako som uz pisala, bez ludi naokolo. A zacat akceptovat myslienku, ze mozno to medzi vami uz ok nebude, ze ta laska vyprchala, alebo nie laska, ale poblaznenie z jej strany. Otehotnela prilis rychlo, ani ste sa poriadne nespoznali, a teraz male babo, mama jej stoji za zadkom a stresy s tvojim otcom....to na pohode neprida.
Snaz sa riesit veci s nou a len s nou, nie s celou rodinou. Zameraj sa na to, byt otcom a daj jej cas. Ak budes nedostupnejsi, ktovie, mozno ta znova zacne vnimat ako CHLAPA a potom ani jej mama nezmoze nic oproti burke v gatkach. 😉

marrcell
autor
28. jan 2017

dakujem @sykorkauhliarka fakt mneč ide o maleho aby mal komplet rodinu. v zivote som ju nepodviedol ani som nekukol na inu stale ona bola premna a teraz su obaja ja sa snazim vsetko dat na poriadok.. divcata nikto nieje dokonal a kazdy robime chyby ktore potom lutujeme a ja som to moc olutoval a snazim sa to napravit zmenil som vsetko od zakladu takze neviem kde sa stala chyba...odpustila mi vsetko a maly sme zacat odznova a takto to dopadlo nevravym ze som neviniatko jak som uz spominal mam aj ja svoje chyby..

marrcell
autor
28. jan 2017

@obsadenemeno dakujem za podporu... mrzi ma teraz ze som prisiel o otca ktory ma uz ani nechce vidiet a to preto ze som pocuval hlas srdca.. dakujem dievcata za podporu aj kritiku vazim si to ako ste na to reagovali ja som povedal celu pravdu... nic navyse ani nic menej.. viete boli ro lebo to je prvorodeny syn a mohla to byt moja prva rodina a netrvalo to dlho moc ma to mrzi skoda ze si to ona nechce nehat vysvetlit..

sardinka336
28. jan 2017

Mna zarazila uz veta citujem....,,S mojou priatelkou sme sa dali dokopi 19.3.2016 a do mesiaca ostala tehotna .....,, poznal si ju mesiac a uz ostala tehotna? A čo si rozum potratil uz uplne? Nepoznali ste sa poriadne, boli tam problémy, nebolo byvanie, nepoznal si jej rodinu...ale decko si vedel spravit. Najprv sa hlada nejaka strecha nad hlavou, nehovorim, ze treba mat hned od začiatku super byt, auto, chatu....ale proste základ. Potom klasika...vztah len ,,pritelka - konkubína,,....čo si čakal? že toto vydrží? A kolko mate rokov? 20 predpokladam..Proste bez rozumu, bez nejakeho dlhodobejšieho horizontu len ,,tužime po bábätku,, mesiac po začati znamosti a nehladim doprava, dolava.
Najdi byvanie, neviem ako si na tom finančne, podporuj svoje dieta, staraj sa a bud prikladným otcom a nápomocným partnerom. Len svojim prikladom a laskou mozeš svoju priatelku presvedčiť. Sak to je krasne ze si chcel rodinu, ale troška premyslam jednak s kym si ju zalozim lebo tvoja priatelka je emocionalne nezrela a jednak čo tej mojej rodine mozem ponuknut.

sykorkauhliarka
28. jan 2017

@marrcell kazdy mame predstavu o kompletnej rodine inu ....pre ma je taka kde je manzelstvo...silny zavazok

marrcell
autor
28. jan 2017

@sardinka336 priatelka ma zajtra 26 a ja v maji 27. ono tam vsetko fungovalo len vravim jak sme sa nastahovali jej mame tak to zacalo konec...

sardinka336
28. jan 2017

@marrcell skrátka...veci ohladom spoločneho byvania a fungovania sa riešia pred tým ako splodim dieta. Načo ste sa stahovali k jej mame? Lebo ona - priatelka chcela predpokladam....Nebyvas v hladovej doline, mohli ste ist do podnajmu, ak si vedel ze priatelka je ,,mamičkarka,, nemal si si snou ani začinat. A toto všetko človek zistuje v čase známosti aku rodinu ma moj priatel, ako reaguje v situáciach zivota, aky ma charakter...lenze ked sa ponahlate s ,,bábätkom,,. tam uz potom tazko vycuvat.

sykorkauhliarka
28. jan 2017

@marrcell treba odstrihnut pupocne snury od rodicov ja som bola az v anglicku lebo az tak mi liezli na nervy....a moj muz sa tiez prestahoval od rodicov 180km ..su typi ludi, ktori si nenechaju skakat po hlave a su ludia, ktori si nechaju nalozit s radostou

lucinka511
28. jan 2017

@marrcell mas 27 ale tipovala by som .podla toho ako sa spravas na 20 a priatelka na 17.prepac ale toto neurobia mozno ani pubertiaci. a vy skoro 30 a takito nezodpovedni aj priatelka je s prepacenim ako cez Kosice.

obsadenemeno
28. jan 2017

@lucinka511 vysvetli pojem "ako cez Kosice"....prosim..... neviem, co to znamena??? 😒