Problémy s partnerom. Mám odísť od manžela v Anglicku?

mamutovazena
26. jún 2012

zdravim vsetkych priaznivcov fora modry konik. 🙂 som jedna z mnohych ktora sa trapi v manzelstve,nemam ziadnu dovernu kamosku ktorej by som sa mohla postazovat co opytat na objektivny nazor.tak vsetko v sebe dusim a rozmyslam ,zatial som ma nic lepsie nenapalo ako pockat.ale takto to odkladam pomaly 6 rokov a nic sa nezmenilo ten problem je rovnaky od zaciatku az do teraz.velmi ma suzuje ze ma moj manzel podcenuje a nadava mi do k...v,,,pritom bol jediny muz v mojom zivote.mame dve deti a su to nasi chlapci aj to mi hovori ze som zla mama,za kazdym ked ochoreju si vypocujem nadavky ze az.vycita mi aj moju narodnostnarodnost a to odkial som,a ze vraj sa za mna hanbi.chcem odist od neho a zit sama deti nepridu otca ani o mna.chceli mi pomoct ze mi tu anglicku pomozu osamostatnit sa,ale bojim sa ze to nezvladnem,a ze mu zas odpustim.

mamutovazena
autor
26. jún 2012

dakujem.je tu toho hodne a dost tem.viem ze moja tema nie je zaujimava. 😝

eaka
26. jún 2012

@mamutovazena Ale dobrý nick... Neverím, že Ti tu niekto povie, že máš s ním ostať... Čím dlhšie ostaneš, tým menšia šanca, že niekedy odídeš, Ti tak dod*be sebavedomie a sebaúctu, že sa budeš tešiť, keď Ti niektorý deň nadá do ku*iev iba ráno, na obed a večer a zmláti Ťa len raz...
A nezabúdaj, že ako sa muž správa k svojej žene, také maniere potom preberajú jeho synovia..k svojim budúcim ženám, ale najskôr k svojej vlastnej mame..
😢

mamutovazena
autor
26. jún 2012

ahoj.eaka.dakujem za nazor.on ma uz stihol aj zbit raz do oka a predtym mi vrazit pestou do ucha.viem ze nema tento vztah buducnost ale bojim sa ci to zvladnem sama uplne sama 😖

lilyen2011
26. jún 2012

@mamutovazena ja mám rovnakú dilemu, či sa tu na všetko vykašľať a ísť do UK (nemyslím vzťahovo, ale štátne), lebo na SVK budúcnosť asi (určite) veľkú nemám... viem ti povedať len to, čo mi raz hovorila moja kamarátka, ktorá tam býva a to je, že v UK je dosť dobrý sociálny systém a tým, že ty máš 2deti by si dostávala cca 250libier (možno viac) týždenne a mala (myslím) nárok na nejaké sociálne bývanie.. no ako si to vybaviť, to neviem presne. Oproti SVK je to určite lepšie a ak pôjdeš na nejaký kurz angličtiny (teda ak nevieš profi), tak si tam určite nájdeš aj neskôr robotu... Veľa kamošiek v mojom okolí je na tom tak ako ty a "držia h**u" - ja som tak bola pri prvom frajerovi, no povedala som si dosť a odišla som od neho... uvidíme ako to dopadne s týmto, no stále si nechávam také "otvorené vrátka"... určite ak budeš chcieť odísť, tak budeš mať spočiatku fin. výdavky (pasy, letenky, niečo na začiatok) ak to plánuješ, určite si aspoň postupne odkladaj bokom pár eur, nech toho na teba nie je odrazu veľa 🙂 držím palec!!!

mamutovazena
autor
26. jún 2012

lilyen2011.dakujem za nazor.nemam z coho usetrit kedze manzel ma financne obmedzuje a skryva dokonca pred mnou penazenku,par krat ma obvinil z kradeze ☹ alle pritom si to zle spocital.to sa nerobi predsa v rodine obvinovat zo zlocinu bez priciny,nikdy som mu neslohla peniaze,sem tam drobne aj to som mu povedala ze som si dovolila vziat 😒

eaka
26. jún 2012

@mamutovazena Ale otázka nestojí, či to dokážeš... Pretože Ty proste nemáš inú cestu... Ty to proste dokázať musíš! A chceš! Život je taký krátky, pretečie Ti pomedzi prsty a keď sa pozrieš späť, tak uvidíš, že si celý ten čas, ktorý Ti bol určený, strávila v pekle s jedným debilom, lebo si mala strach sa osamostatniť? O ČO HORŠIE TO BUDE, KEĎ ODÍDEŠ??? O ČO HORŠIE??

mamutovazena
autor
27. jún 2012

dnes sa budem snazit odist tak aby o tom nevedel lebo ma bude presviedcat a blabla..dufam ze to vyjde v moj prospech.dakujem. 🙂

mamutovazena
autor
27. jún 2012

ahoj,znovu.nezvladam to citim sa ako zradca,neviem sama ci to fakt chcem,nemam dostatok sebavedomia.odpuste mi ze to tu pisem,dufam ze nebudem lutovat.zeny drzte mi palce 🙂 mozno vam pisem posledny raz.vsetkym velmi pekne dakujem.a prajem vsetko dobre a hlavne vela zdravia. 🙂

vefi89
27. jún 2012

@mamutovazena prečo máš v pase okres bratislava, keď píšeš, že žiješ v UK? aké staré deti máš? pracuješ? to sú základné otázky, ktoré si treba zodpovedať... 😉

mamutovazena
autor
27. jún 2012

ahoj vefi89,bratislave sme zili a vobec neviem aku adrsu zadat od ob,preukazu. 😒 deti mam 5 a 6 rocne a zatial nepracujem,tu u.k,chodil mladsi syn na tri hodiny do skolky a deuhy normalne do tretej.snad od augusta to bude lepsie obaja budu do tretej v skole.som na nich sama muz robi od rana do vecera.

noro2
28. jún 2012

Ahoj, mamutova žena. Ja som myslel, že mamuty vymreli.... Teraz k veci. V manželstve to je raz horu, raz dolu. Každí z nás je osobnosť a má svoje názory a preto prídu aj hádky, či nedorozumenia. Ale podľa mňa, tých pekných chvíľ musí byť viacej, aby to malo zmysel. Ak si nepochopená v manželstve, svojmu partnerovi neveríš a nemáš v neho dôveru, ponižuje ťa a má ťa za nič, tak už nemáč čo riešiť. Všetko má svoj dôvod, predpokladám, keď tieto problémy trvajú 6 rokov, tak si sa snažila s ním o tom porozprávať a vysvetliť si to. Aspoň dúfam.... Ak si tak spravila a ani to nepomohlo, tak potom je lepšie byť sama, ako s niekym, čo ti stále bude podrážať nohy. Začiatky budú ťažké, ísť od nuly a s dvoma detičkami, ale zvládneš to a zistíš, že ti aj okolie pomôže..... Ber na vedomie jedno, čas je niečo čo sa nedá kúpiť a nikto nevie kedy prišla jeho hodina, preto s ním narábajme tak, ako s niečim vzácnym. Iba my rozhodujeme, čo spravíme s časom, ktorý nám bol daný.... tak ho už nestrácaj...

mamutovazena
autor
28. jún 2012

ahoj,noro2.teda cenim si ze aj muz vyjadril svoj nazor 😎 mamut ako ho volam je skvely otec to mu vytknut nemozem je pracovity to su super vlastnosti,ale to podcenovanie je hrozne 😠 nie som super ale snazim sa.setri na byt chce vziat uver ale neviem si predstavit zit s nim takto 😖