Problémy s rodinou - konflikt autorít

tanuki05
4. jan 2015

Pekný večer prajem. Bývali sme pár rokov s priateľom spolu, sami- ničím nerušení. Potom prišlo dieťa a presťahovali sme sa na radu mojej babky do pekného a cenovo veľmi výhodného bytu. Všetko kvôli HÚ, o pár mesiacov sa snáď sťahujeme do vlastného. Problém je, že blízko býva moja babka. S príchodom malého začala mať pocit, že mi musí vo všetkom radiť, čo by až taký problém nebol- to sa odignorovať dá, kým mi to nehovorí 10krát za deň. Lenže ako vidí, že ju nepočúvam, začali výčitky a na všetko sa uráža. Napr.- stále mi vyčítala, že máme staré auto. Tvárila som sa, že nič, kým už som nedosiahla "strop" a nepovedala jej, nech nám teda kúpi nové. Tak sa urazila "ona už nemôže nič povedať". Ďalší príklad: vyčítala mi, že sme sa niekam na tom aute odviezli (sleduje nás každý deň- kedy odchádzame, dokedy sme)- vraj je to strašne drahé. Ja som jej normálne odpovedala, keď na mňa chrlila, že chodia autobusy, doslovne: "Tak sme sa odviezli. Na to auto je. Čo je na tom také strašné?" To sa znovu urazila, že ona už nemôže nič povedať. A toho je kopa a kopa... do plaču mi už začína byť, keď mi povedala, že ju môj priateľ nenávidí (tak je už najhorší)- lebo bol v posledných mesiacoch prepracovaný, a nemal náladu sa s ňou baviť, keď prišiel po práci domov a bola u nás. Ja naňho nerozprávam, kým on nezačne- teda už vyprchal ten chaos zvonku a je pripravený počúvať ma. Neviem, ako ona žila s manželom, keď pracoval. Čerešnička na torte bolo novoročné prianie, na ktoré sa urazila. Poslali sme jej žartovnú básničku, no ona už asi v poslednej dobe nevie, čo je humor (nebývala taká)- a urazila sa, či je alkoholička, keď sa tam písalo o pití. No mne je už zle. Navyše ma naši nepodržali, otec ma len začal poúčať, ako sa s ňou mám baviť, čo už mi bolo vtedy do revu z celej mojej rodiny. Už si vravím, že pár mesiacov to vydržím, ale bojím sa, čo bude potom. Myslím, že tieto problémy sa odsťahovaním nevyriešia.

jolly84
4. jan 2015

@tanuki05 Juuuj moja (vôbec Tí neviem poradiť, asi len vydržať. Ja mám takú múdru babku, ale naposledy som ju videla v auguste. Ja pritakam, ale nemám to denne. Našťastie. A nedá sa ju úplne vytesnit zo života? Vsak toto je na prášky pre Teba......

tjaden
5. jan 2015

ahoj uuuuplne ťa chápem mne toto robí mužová starka a býva vedla nášho bytu trasiem sa už pri pomysleni že jej stačí prejsť len dva metre a je tu že nás počúva cez stenu, ako ja vydržím hocičo ale čo je veľa to je veľa, keď na tom nie je dobre a berie veľa liekov tak je kľudná a mám pokoj akonáhle sa jej polepší stane sa z nej satan, ona nie že poučuje ona priam rozkazuje, keď jej muž povedal aby nekričala že malá spí začala kričať že ako sa to s ňou rozpráva rozrevala sa a šla preč, raz prišla a bola som v sprche ked prišla o hodinu bola som na wc a už som počula ako sa pýta priateľa či sme pohádaní a prečo sa jej vyhýbam, mám ju rada a nič zlé jej neprajem ale niekedy si predstavujem ako schytím stoličku a poriadne ju po nej tresnem a ak ma za to chce niekto odcudzovať tak prosím nech si to ku nám príde vyskúšať a bude hovoriť tak ako ja, no a nedá sa to riešiť pretože ak jej dám na javo že mám toho dosť alebo neotvorim dvere čo i len raz tak sa uráža, potom sa s nami nebaví a ohovára u svokry a je ešte horšia, ale už na to kašlem ked sa mi nechce neotvorim ak niečo hovorí čo ako mám robiť otočím sa chrbtom a robím sa že nepočujem, ked sa ma pýta kde sme boli "preč" a bodka

renka40
3. nov 2016

ahoj. Ako je to s tou tvojou babkou? Ja prezivam nieco podobne so svojou mamou. Mamou! Ja uz nevladzem. Je velmi spriecna, vsetko rozobera a vsetko chce riadit a dirigovat. Pritom tvrdi opak, ze ona sa do nicoho nemiesa, ze my sme zvadlivi, ze ja by som sa mala liecit, lebo nebadam na sebe, ze som agresivna? Tak som jej povedala, ze som agresivna z nej. Ze ked dookola tvrdi, ze ona vsetko vie, ze ona chyby nerobi a ona ma skolu zivota a jedostala dar od boha, ze tak vsetko vie a je dokonala... tak je velmi tazko zit s takym clovekom a stretnut takeho cloveka je dokonca vzacnost. A ked sa niekto porovnava s Jezisom , alebo so svatymi, tak toto je u mna pycha! A nema v sebe kusok pokory. Tak sa rozcertila, ze ci ma nieco po mne hodit, tak som jej zase povedala, ze cokolvek by po mne hodila, zase by to bola len jej pycha ktora s nou hadze ... Ze ci si ma nieco urobit, aby zomrela? Toto sa ma opytat dokonala a najmudrejsia osoba ?! Len sa lutuje a hladi po dusicke aka ona je nedocenena. A samozrejme to nie ona, ale ja som vyvolala hadku. Ze ona vie vytocit do nepricetnosti a tvarit sa nevinne a ako sa jej ublizuje , to je uz ina vec. Strasne ma to vycerpava, unavuje, som v koncoch. Tak som isla za nasim knazom , a ten mi povedal, ze takych ludi je viac a maju ,,syndrom sebaspasenia". a oni tomu skutocne veria. Je tam zbytocne nieco vysvetlovat. Tu pomoze len jedno.TICHO. nereagovat, nenechat sa vytocit. ALE AKE JE TO TAZKE !!! Ja neviem ako dlho to este vydrzim. Dam malu do skolky a ja idem do prace.