Problémy s rodinou manžela. Ako ich riešiť?

vrbicka
19. nov 2009

Ahojte, mám taký problém a už fakt neviem čo s ním. Nevládzem. Skrátka...s manželom sme si kúpili byt. To je všetko ok, zariaďujeme sa pomaličky. Ide o jeho rodinu. Už predtým, keď sme bývali ešte v podnájme, chodili ku nám (myslím jeho matku a ostatných súrodencov) bez toho, aby nám dopredu zavolali. Zdržiavali sa u nás a nikto z nás - ani manžel, ani ja sme nevedeli dokedy sa zdržia. Problém je v tom, že to robia aj teraz, keď máme vlastný byt. Z ničoho nič sa ráno objavia vo dverách, tým myslím skoro ráno alebo sa stáva, že aj neskoro večer. Stáva sa aj to, že manžel je v práci a oni sú u nás, ja prídem z práce, kľúče vo dverách, neviem sa dostať do vlastného bytu. A keď sa dostanem, tak si z toho nič nerobia, že ja som doma, kľudne spia ďalej (cez deň) alebo kľudne pozerajú telku a ja sedím napríklad v kuchyni. Manželovi, keď poviem, že to treba riešiť a že nech to rieši on, pretože je to jeho rodina, tak je z toho nervózny. Neviem čo mám robiť a už fakt nevládzem... ☹ ďakujem za rady ☹

mirka414
19. nov 2009

este mi prosim prezrad kolko ma to dievca rokov?to su retardovany ci co?ved sukromie je sukromie!to by som nenechavala na manzela,ale pekne sama vysvetlila a ziadne okolky ale narovinu,lebo to nikdy neskonci..drzim palce.

berni
19. nov 2009

to su dementi do frasa, docista, nezavidim 😠

rimmel
19. nov 2009

mirka neviem kto tu je retardovany ale mas v tom slove hrubku 😝

aleachim
19. nov 2009

rimmel, na to kašli, hrubek je tu jak máku v buchtách s mákem 😀

rimmel
19. nov 2009

alechim to ja naschval lebo mirka autorku nazyvala retardovanou... 😉

libka1
19. nov 2009

ona tak nazyvala tych votrelcov rimmel 😀 to si zle pochopila, mirka je na koninu jedna z najslusnejsich, aspon co som kedy videla jej prispevky 😉

rimmel
19. nov 2009

jezis aha tak pardon! 😀 zase som daco zle pochopila no co uz 😅

berni
19. nov 2009

rimmel mirka asi nemyslela na autorku 😉 (či ? )

vrbicka
autor
19. nov 2009

No takže.."vyriešilo" sa to tak, že som išla za ňou, zobudila ju a pekne, slušne som sa jej spýtala, či ju niečo trápi ,či sa niečo stalo, že je u nás celý deň a že u nás celý deň spí. Ona mi na to povedala, že nič sa nestalo. Tak ja som jej povedala, že asi sa niečo stalo, keď sa neviem dostať do vlastného bytu a že je u nás celý deň, ráno o 6tej zazvoní a nikto o ničom nevie, proste niečo sa potom deje, pretože u mňa, vlastne u nás to nie je normálne, že niekto takto chodí na návštevu, že proste ja na takéto niečo nie som zvyknutá a dosť mi to už vadí aj od nej, aj od celej jej rodiny a že je mi to blbé, že to hovorím ja a nie manžel, ale už to proste musím povedať, že mi to vadí a neskutočne. Že nemám nič proti tomu, keď nám zavolajú, že môžme prísť vtedy a vtedy a sa dohodneme na návšteve...ale nie takto...a či je normálne, že je u nás na návšteve a že celý deň spí..no takže ona len mlčala a prikyvovala a sa usmievala a ja som sa cítila ako demenťáčka...a mi povedala, že mám pravdu a že ide večer dom. A ešte mi porozprávala, že odišla z domu, pretože manžel jej lezie na nervy a že už nevládze s dvoma deťmi...tak prišla ku nám....tak som sa jej snažila pomôcť, pýtala sa, či jej viem nejak pomôcť, tak plakala a povedala, že ide večer dom. No lenže .........zlatý klinec programu......ona si naspäť ľahla a spinká...vlastne asi spinká...vlastne určite....takže tak....

libka1
19. nov 2009

inak aj mna zaujima kolko ma sipkova ruzenka rokov 😀 bud je v puberte alebo jej uz niet pomoci a bude navzdy trafena 😅 treba im to asi povedat na rovinu, niekomu to samemu nedoklapne, v kazdom pripade velmi neprijemna situacia...
ku nam sa svokra dostane malokedy bez dozoru (iba ked odcestujeme a ide krmit rybicky 😀 ), ale vzdy nam prehrabe skrine a este sa s tym ani netaji 😝 pride jej to normalne 😅 😕 takze aj takyto sme...

rimmel
19. nov 2009

😀 😀 😀 😀 super si spravila! nechaj ju teraz lezat a od zajtra po novom 😉 a neboj sa jej to znova pripomenut pripadne ponuknut pomoc, rameno na vyplakanie alebo co ked je mimo ako hovori....ale uz dost takychto navstev vela stastia! 😵

vrbicka
autor
19. nov 2009

spiaca ruženka má 31 rokov a má doma 10ročného syna a cca 4mesačnú dcéru 🤐

libka1
19. nov 2009

no ako vidim z predosleho prispevku vrbicka niekomu to nedoklapne ani ked mu povedia 😕 ☹ uffff

vrbicka
autor
19. nov 2009

Rimmel ona je mimo odkedy ju poznám....už keď plakala, tak som už vedela, že nič z toho...a ďakujem 🙂

libka1
19. nov 2009

31???? 😕 asi je unavena z toho drobca co ma doma, a toho s kym nechava ked sa pride ku vam na cely den vyspat? 😅

martina_maxian
19. nov 2009

vrbicka, však už je večer, tak ju pošli domov,, nech ide spať domov.. 😖

vrbicka
autor
19. nov 2009

Drobec je s manželom asi, neviem...

rimmel
19. nov 2009

baby ale zase neviete ona mozno fakt troskuhlupucka je a mozno ma i poporodnu depku alebo depku vseobecne kto vie.....treba jej stale hovorit a opakovat ze treba ist domov...ale az ked sa zobudi hahah ale ne, tak ju skus znova zobudit kokos toto jak z telky 😀

vrbicka
autor
19. nov 2009

hej, toto je jak z telky, len škoda, že som v hlavnej úlohe 😕

martina_maxian
19. nov 2009

no ja by som pri takýchto celodenných návštevách asi nebola vobec ohľaduplná.. 😀 čo má celý deň vyspávať v cudzom byte.. 😠

rimmel
19. nov 2009

vrbicka no veru skoda! 😀 normalne ze telenovela este poriadne vyplaskat dakoho a konec hahahaha ale ne, no tak ju skus znova zobudit..a tvoj muz co nato?

vrbicka
autor
19. nov 2009

Môj muž je v práci, volala som mu predtým a mi povedal, že jej to mám povedať čo mám na srdci, že on to bude riešiť ráno, keď príde z práce. Asi tak...akurát som mu ešte písala sms, že som sa s ňou porozprávala a že by bolo vhodné jej zavolať, vlastne nech jej on zavolá, pretože povedala, že ide večer dom a nejak zabudla dodať ktorý večer.

rimmel
19. nov 2009

no neboj vrbicka vidim ze je to na dobrej ceste i ked to moze este chvilku potrvat tak vydrz 😉

vrbicka
autor
19. nov 2009

Nejak to už vydržím, hoci už fakt nevládzem. Nemala som to nechať dojsť až do takého štádia...

rimmel
19. nov 2009

hlavne sa nevin!! nie ty si ta mimo 😉

janette4
19. nov 2009

ahojte.vrbička teda nieť ti čo závidieť.mala by si situáciu riešiť radikálnejšie.Keď bude večer od vás odchádzať,nezabudni si vypýtať kľúče a povedať jej,aby zajtra nechodila,že už máte program a samu ju vo svojom byte nenecháš.

Keď sme sa s manželom nasťahovali do nášho bytu, vtedy sme ešte neboli zobratí, mužova mama k nám tiež chodila jak do obchodu,kedy sa jej zachcelo.manželovi som vtedy povedala,že nech to rýchlo vyrieši,lebo to budem riešiť ja a nebudem sa s ňou "hrať".Najprv nechápal prečo mi to vadí,ale vysvetlila som mu,že moja rodina tiež najprv zavolá,či sme doma,či môžu prísť a bude to robiť aj jeho rodina.Že ja nie som na špagáte uviazaná,aby som bola stále doma,keď si zmyslia kedykoľvek prísť.
Chvíľu to trvalo,ale pochopili.

Vrbička,na takýchto ľudí treba ísť rázne,pretože oni to nie že nechápu,ale nechcú chápať. 😝

mircka
19. nov 2009

Fíííha, tak co tu čtu je docela nářez. 😨 Osobně bych něco takového nesnesla. Doporučovala bych výměnu zámků u dveří. Vyžádat si klíče zpět nestačí - mohou si klidně uděla kopie. Taky jim docela natvrdo říct, že mám nějaké soukromí, které mi narušují. Švagrovou bych politovala, nicméně bych ji odkázala, ať se zvedne a jde "odpočívat" jinam. Jen tak mimo téma: kdo hlídá to 4 měsíční mrně, když ona u vás odpočívá celý den? 😉

rimmel
19. nov 2009

baby ona kluce ich nema..

vrbicka
autor
19. nov 2009

Ona kľúče nemá, ešte to by bolo.....A o drobca sa stará asi manžel, ja neviem s kým ho nechala, asi s ním...

vrbicka
autor
19. nov 2009

A fakt...ja ju už ani ľutovať neviem ☹