Problémy so svokrovcami

tina191220
9. júl 2021

Ahojte ,
Som 2 roky vydatá keďže sa nám nedarilo otehotnieť prirodzenou cestou (manželove spermie sú lenivé ) tak sme podstúpili IVF ktoré má stalo 2600€ (manžel mi na to samozrejme neprispel skoro nič okrem 300€ ) o to mi ani tak nejde ale , teraz keď už teda tehotná som tak svokra mi akokeby vyčítala , že doma nič nerobím (upratujem, varím čo si svokor zmyslí ) starám sa von o kvety proste nie nemahave práce ale snažím sa . Pred pár dňami konkrétne dvoma som chcela navarit proste to na čo som mala chuť a nejesť 4dňové jedlo ako je u svokry zvykom .. Tak svokra na mňa vybehla , že či už musím variť , že ešte tamto je navarené a proste bolo to povedané štýlom , že mi teda zakazuje variť (nerobím to len pre seba ale aj pre svokrovcov + manzelovho deda ) keď niečo navarím ja hneď to aj zmizne (zrejme im to chuti ) len ona s tým má problém .
Další problém - svokor si zmyslel prerábanie garáže material nákupil manžel plus mu svokor prispel 400€ na materiál ale prišlo ku plateniu samozrejme keďže manžel nákup materiál za 1500€ tak nemal keďže bol pred výplatou . Ale samozrejme mala som niečo odložené tak tie 1100€ Som mu požičala plus predtým 520€ aj to by som prekusla , ale teraz svokor opäť vymýšľa ďalšie x roboty a ja už tiež nemienim dávať peniaze do niečoho čo nie je moje a plus ten ich teror že občas pozriem na telefón má fakt vytáča a preto som návrhla manželovi bývanie osobitne aby sa urobilo podkrovie hoc hypotéka alebo úver alebo proste aby sme išli preč ale samozrejme našiel si X dôvodov prečo nie . Svokra mi akokeby vyčítala , že som doma na PN ale keďže som na rizikovom tak preto a nie z vlastnej iniciatívy . Čo by ste robili Vy ?

marca12
9. júl 2021

@tina191220 to ako zijete,ze si vydelujete peniaze? Ty mas nasetrene a muz nie? Do takehoto prostredia,kde vy dvaja zrejme mate k sebe daleko sa chystas oriviest dieta navyse nemate ani vlastne byvanie,vsetko podriadujete jeho rodicom. Jedine riesenie bud neprispievat. Ked svokor chce prerabat,nech si preraba za svoje. A lebo sa osamostatnite. To by som tak chcela vidiet,aby som nemohla jest to,na co mam chut

sasa1310
9. júl 2021

@tina191220 no prečítala som celé. Ja keby som mala takto byť čo i len týždeň na dovolenke ako ty bývaš, tak som zdeptaná až až. Ja milujem svoj život a nie som ochotná ho obetovať na bývanie so svokrovcami. Na to sa mám príliš dobre a mám len jeden život. Aj ty máš len jeden a jedny nervy. Však? no čo urobiť. peniaze si minula vďaka manželovým lenivým spermiám, to tiež nechápem prečo on dal len 300 eur, keď tie spermie lemravé sú jeho a nie tvoje..ale budiš.
Na peniaze si mu dobrá, že. Investovať do niečoho čo v živote nebude tvoje. A upozorňujem ťa, ak sa hádate kvôli svokrovcom, tu je jasný signál, že nikdy NIKDY sa neodsťahuje a NIKDY nebudeš pre neho tá prvá. Tým ti vlastne dáva najavo, že čo ty vlastne chceš, čo sa sťažuješ.
Nikdy nebudete pravá rodina a s príchodom dieťaťa sa to ešte len vystupňuje. Popremýšľaj. Ono tie lemravé spermie asi bol signál zhora

bashee
9. júl 2021

@tina191220 treba sa pratat od svokrovcov cim skor. Ked sa male narodi to este len zazijes ked teraz mate spory. Daj mu ultimatum alebo chod na cas k svojim rodicom ak mas moznost. Nech pochopi ze to myslis vazne

nttnnt
9. júl 2021

@tina191220 :D :D :D ako skutocne nerozumiem dovodu byvat u nich.... ked aj mas nasporene atd tak si berem podnajom a pakujem sa..pockaj ked sa male narodi, v zivote nikdy by som ku svokre nesla...a divny styl ma tvoj manzel ked ty platis aj cele um.o. a prispievas mu este hmmm

elaela23
9. júl 2021

Neurob chybu a neberte uver na prerabku.stale budes ty co zabudla musiet prisposobovat.on nebude menit nic.vyrastal tam nevidi toco ty.keby tobo naopak,tiez by videl toco ty u nich.penisze si nechaj,nemusi vediet ani chlap kolkomas.vzdy je dobre mat nieco v zalohe.nikdy nevies co sa casom stane. Najlepsie je samim

letfenixa
10. júl 2021

@tina191220 toto nie je o rozdelených financiách, ale o manželstve ako takom. Vy ste si s manželom niekedy sadli a povedali si, aké máte plány vo vašom spoločnom živote?

vendulka80
10. júl 2021

Co sa týka svokrovcov, to sa nikdy nezmení. Riešením je odchod. Mna najviac zaráža správanie tvojho muza. Podeliť peniaze na taku vec ako je spoločne dieta… preňho to je ako nakup v Jednote? Je si vedomý, ze je to dieta? A nie dosky na garáž? Preboha zeny kde chodíte na takýchto gumakov🤦🏻‍♀️

lucilaines
10. júl 2021

Boze zena, teba caka peklo. Ked robia toto teraz, led sa ti narodi dieta, tak sa zblaznis. A to hovorim nielen o svokrovcoch, ale aj o tvojom uzasnom manzelovi. Nenechaj si pokazit ten krasny cas s prvym babatkom, mas na to len jednu sancu v zivote co nevratis, pakuj sa teraz hned niekam do podnajmu. Manzel ked ta lubi, pride za tebou,’pretoze ty a jeho dieta mate byt jeho absolutna priorita. Ked nepride, co bohuzial tipujem, nevadi budes sama, ale v klude. Hlavne ho potom nesetri a vsetk svoje peniaze vybuchaj naspat do posledneho centu.

brendaa
10. júl 2021

@tina191220 ahoj, prosim vysvetli mi jedno, ty mas peniaze, si majetnejsia, tvoj muz nemá peniaze, rezervu? Alebo nechce dať.????
Dalsia vec su svokrovci, ak vyhovuje tvojmu muzovi kuchyna jeho mami s tym ty neurobis nic.
To ze navaris a svokre a to nepáči, zanema ze je to jej kuchyňa a nechce aby si ty varila. Musíš to ale akceptovat, je to ich dom....
Je možné ze susedkam hovori, ze nic nerobíš a a ani nevaris a musi ona....
Inak moje babky varili vzdy cerstve jedlo a nie je to o starej generacii, je to o setreni na jedle.
Neviem, akého mas manžela co sa tyka intelektu, takze si ta nikdy nezastane, alebo je to mamičkar.
Co na to vsetko hovori tvoja mama, vidi sa jej to v poriadku, pretoze netreba zabudat, ani na svojich rodicov....