Problemy v partnerskom vzťahu, ktorý trvá 4 roky

simca1702
19. aug 2012

Ahojte ..som tu tak trošku nováčik ale chcela by som vedieť váš názor na môj problem . . Lebo ten môj priateľ je riadne čudný ! Správa sa podobne ako keď mám mrchu :/ ...je podraždený ...dakedy ma dokonca ignoruje . Sme spolu 4 roky a raz sa nám stalo že sme sa skoro rozišli ale rozhodli sme sa spolu že to ešte raz skúsime . Nebývame spolu no ja by som si to rada vyskúšala aj ...ale on povedal že po týždni somňou by skončil na psychiatrii a sama neviem čo si o tychto narážkach myslieť . Je často tvrdohlavý ,hádame sa zatiaľ pre somariny ale nechcem aby to viedlo ďalej ...Chcela by som sa zbaviť toho prekliateho stereotypu a vôbec neviem ako na to . Myslím že sa tu najde dáka dobrá dušička ktorá si podobným niečim prešla a sná´d mi niečo poradí 🙂 Budem veľmi rada 🙂 Mám ho rada a viem že aj on mňa ale dakedy už začnem pochybovať pri jeho blbých slovách ...a ešte tá moja žiarlivosť ! Neviem ani ako sa s ním o tom porozprávať lebo vždy keď sa už odhodlám odbije ma slovami ..či sa zase ideme hádať pre tieto hovadiny ...ale najhošie je to že pre mňa to hovadiny nie su a mňa to trápi ďalej ...dúfam že ma nikto nebude kritizovať ale prosto píšem len to čo cítim !!!

sisaha
19. aug 2012

@simca1702 ak tomu dobre rozumiem, si s nim od svojich 15-tich rokov? On ma kolko rokov? Ak podobne ako ty, mozem to nazvat iba pubertalnou laskou s problemami, ktore patria k tomuto veku.. Ani jeden z vas nie je zrely, pocitujes stereotyp vo vztahu.., ale pritom, s nim nezijes....Ani nechci, posli ho k vode, uzivaj si mladost...

bodka13
19. aug 2012

@simca1702 máš tých problémov nejako veľa naraz ....rozvod rodičov,mamine nové vzťahy a ešte aj priateľ ťa hnevá....mala by si nájsť najskôr svoj vlastný pokoj,usporiadať si myšlienky,naladiť sa pozitívne a všetko bude krajšie
...a po pravde,nerozumiem takýmto "detským" vzťahom" 😕 😒 ...ste veľmi mladí,nič si v živote neskúsila-neprežila,nemáš s čím porovnávať a v budúcnosti ťa môže dobehnúť nevybúrená puberta 😉

simca1702
autor
19. aug 2012

noo možno že tak nevyzerám ale ver mi preskákala som si toho možno viacej ako 40 ročné ženy ...kebyže to je detský vzťah tak nie sme spolu 4 roky ....detské vzťahy sú podľa mňa také týžňové ale je to tvoj názor 🙂 myslela som že sa tu vykecám s týchto problemou ale....vyzerá to kadejako ....nemôžem za to že niekto má toho toľko a niekto si žije harmonickým životom ....

andrejka1983
19. aug 2012

@simca1702 suhlasim co povedala bodka13, to je ukážkový nevyzretý detský vzťah, ktorý on zjavne neberie príliž vážne,podla toho čo píšeš,absolutne nie ste zrelý na spoločne bývanie nie to ešte trebars na manželstvo....neviem kolko mas rokov, ale jednoducho neprikladala by som važmu vztahu nejaku važnost....zatial si to užívaj takto ako to je kým ste mladí, čo ine ti poradit, a ak budeš chciet mať važny vztah tak bud zmen partnera alebo stanov partnerovi jasne podmienky a podla toho ako sa zareaguje sa rozhodneš ci s ním alebo bez neho 😉

andrejka1983
19. aug 2012

@simca1702 a zas neviem ake tu čakaš reakcie, my ťa osobne nepozname a možme ragovat iba na to čo si napísala takže ber to s rezervou 🙂

digysa
19. aug 2012

@simca1702 To, ze si si preskakala v zivotve vela (vdaka nefunkcnej rodine zo strany rodicov) ta nerobi skusenejskou a mudrejsou...to je iba "cliche", ktore pouzivaju mladsie dievcata...

Mala som podobny vztah. Zacali sme spolu chodit od 16-rokov a trvalo to mojej 21-ky ( 5 rokov). A mozem ta ubezpecit, ze to bol "detsky" vztah.... Vtedy som to brala vazne, ako ty. Ale to som netusila, co je to skutocny vztah.

Nezijete spolu, nezdielate financie, spolocny majetok, domace prace a povinnosti, nemate deti..... A uz sa hadate. Tento vztah vam nevydrzi.... Vy sa nemate za co hadat...akurat, tak ze : " prisiel si neskor na rande, nezavolal si mi, bol si s kamaratom namiesto so mnou...."
Ver mi, ze ked sa hadate uz teraz, tak pri dolezitych problemoch sa rozumiet nebudete. Tak isto, si mlada a mas len jedneho partnera...je tu vacsia sanca, ze stretnes niekoho ineho a ovela kompatibilnejsieho muza, s ktorym si budes vychadzat ovela lepsie...

simca1702
autor
19. aug 2012

mám 19 a on 21 a neviem ak je toto detská láska tak čo už je takáá v tých 13tich ?? ..ja vám váš názor neberiem ale nemyslela som si že hneď sa do ma pustíte že si mám užívať a poslať ho k vode ....máme sa radi a preskákali sme si toho už kusok viacej ....ale to si nechám len pre seba :P neviem už ani čo napísať ...len toľko že priateľ nie je taký ako som ho opísala denodenne ale má také dni že ho vôbec nechápem ...asi to nebol dobrý nápad sa tu nejako rozpisovať ....

nanip
19. aug 2012

@simca1702 Ja som mala 15 rokov, ked som zacala chodit s mojím maželom. Nikam sme sa neponáhľali, proste sme si užívali, že nemáme ešte nejaké starosti, chodili spolu na disky, dovolenky, sem - tam sme sa pohádali, potom udobrili, ale základ bol, vždy sme sa vedeli porozprávať, keď dačo prestávalo fungovať a nájsť nejaké spoločné riešenie. Pokiaľ by sme toto neboli dokázali, tak určite idem zo vzťahu preč. Vzali sme sa po 7 rokoch chodenia, o rok na to sa nám narodila dcérka, teraz už má 6 ročikov. Takže vzťah vydržať može aj keď ste spolu začali chodiť tak dosť skoro, ale pokiaľ sa nedokážete rozprávať a riešiť problémy už teraz, tak čo bude neskor????

simca1702
autor
19. aug 2012

@digysa nie je to len skusenosť so stratou a problemami v rodine ....nežijeme spolu preto že nemáme akosi kde mohla by som sa presťahovať k nemu ale predsa to by sme nežili sami ale s jeho rodičmi ....a zdieľať financie to sa začne tiež v spoločnej domácnosti ....hádame sa pre somariny ....ani pre rande ani pre to že je s kamarátmi vôbec nie ....a už vôbec nie pre to že by mi nezavolal ...hádame sa skôr pre to že s anevieme dohodnuť na niektorých veciach ....a bolo už kusok viacej dospeláckych problémou ...ktoré nás dosť zmenili ...ale radšej sa nechám prekvapiť ako to teda dopadne ...

bodka13
19. aug 2012

@simca1702 ani neviem,čo napísať na tvoju poslednú odpoveď (o 16:28) 😕 ...chcela si počuť rady podnety,hľadala si pomoc...ak ti to popíšeme a priblížime z nášho pohľadu,lebo však tiež sme si toho preskákali v živote dosť tak sa nahneváš a radšej si "to" necháš pre seba ...treba písať zrozumiteľne-do tvojho opisu priateľa stačilo vsunúť slovíčko " niekedy" či "občas" alebo "párkrát sa stalo" ,vedeli by sme ťa určite lepšie pochopiť 😉
pre aké somariny sa teda hádate? ....daj niečo konkrétne 😉

simca1702
autor
19. aug 2012

@nanip ďakujem ...konečne jedna potešujuca správa ...mi sa tiež spolu zabavame len ma začalo trápiť to jeho správanie a neviem ako sa s ním o tom porozprávať lebo teraz sme sa pustili do prerábania chaty ....a rozmýšľa len nad ňou akosi ...ani mi sa neponáhľame ....svadba a dieťa to sme sa zhodli že to ukáže čas ...ja by som už bábo aj chcela ale prvo by som si chcela vyskúšať to spoločné bývanie ale keď tak kukám na ceny bytou ...alebo podnájmou je mi ťažko ...tak uvidíme ale dufam že aj nám sa podarí byť vždy taký aký sme a hlavne aby sme sa mali radi ....🙂

sisaha
19. aug 2012

@simca1702 To, že ma chalan 21 rokov z neho nerobi dospeleho a zreleho muža. Z vlastnej skúsenosti si myslím, že chlap začína byť zrelý od 28 rokov (ale tiež záleží od toho ktorého kusu.. 😉

sisaha
19. aug 2012

@simca1702 ak ste obaja zarobkovo činní, tak spolocny podnajom na nejaky cas nemusi byt ziaden problem.

simca1702
autor
19. aug 2012

@bodka13 nehnevaj sa ....dúfam že ti môžem tykať 🙂 že sa neurazíš ...(dakto si na to potrpí ) ....veru chcela ale chcela som radšej dačo pozitívneho počuť nie hneď uživaj si a pusti ho k vode ...veľa krát som pred problémami utekala ...ale nevyriešilo sa nič ....tak sa snažím ich nejako riešiť ...ale asi sa až priliš snažím aby všetko bolo super ...sem tam mu navarím a pozvem ho na obed keď príde s práce alebo spravím niečo sladke ...a dakedy to nevie oceniť :/ neviem čo si o tom myslieť ....hádame sa maličko a aj to pre somariny ...Máme chatu a tam sme často a ja by som s ním chcela byť aj sama ale on ako keby sa bál ...neviem čudný je tento týždeň ....viem že problemi by som mala riešiť s ním a nie tu ale prosto som sa chcela len vykecať ...lebo kamošky sú rozlietané kade tade 🙂

simca1702
autor
19. aug 2012

@sisaha veď to že nie sme obaja ...ja som teraz maturovala a nenašla som ešte nič ...ani brigádu na leto ...:/ al stále hľadám a risuje sa mi práca v potravinách

rata
19. aug 2012

@simca1702 ja by som určite nenazvala váš vzťah "puberťáckym", to, že spolu ani po 4 rokoch nežijete a zatiaľ neriešite svadbu a dieťa neznamená, že ten vzťah nevydrží. Ja sama mám podobný vzťah, sme spolu dlho a ešte spolu nebývame, ja som na škole v inom meste, takže čakáme len na to, kedy skončím, takže keď to tak počítam, začneme spolu bývať po 7 rokoch chodenia 😉 . Tiež sme mali kadejaké fázy vzťahu, malé, veľké hádky, stereotyp - to bol asi najväčší problém, pretože sme trávili čas stále rovnako a mne to začalo prekážať a z toho vznikali hádky. Ale aj to sa dá napraviť a vždy je dôležité vedieť sa o všetkom porozprávať, nie je to vždy jednoduché, ale treba sa posnažiť 🙂 Takže podľa mňa takéto veci vyrieši len komunikácia, ak ti vadia narážky a iné veci, s kľudom mu to povedz. Viem, že nie všetci chlapi sú rovnakí, a tvoj môže reagovať inak, ale za pokus to stojí.

sisaha
19. aug 2012

@simca1702 nemôžeš od žiadneho človeka, ani svojho priatela chciet, aby s tebou travil vsetok čas. A že neoceni co mu navaris? Vitaj v klube... - to sa ti stane este milionkrat... 😀. Tak hladajte si pracu a potom skuste spolocne byvanie, ale tak, ze sa na nom dohodnete obaja. Ak on chciet nebude, tak ti moze byt jasne, ze na vazny vztah zrely nie je a je mu dobre doma pri maminke. 😉

simca1702
autor
19. aug 2012

@rata no ja som tiež teraz maturovala a na výšku sa nechystám .....zatože spolu nebývame a neriešíme zatiaľ ani svadbu ani dieťatko ....to nič neznamená podľa mňa ....🙂 ale skôr si najsť prácu a nejako sa osamostatniť ....skusiť spolu bývať ...a potom sa všetko uvidí ...aj my kadejaké fázy veru boli a hrozil už aj rozchod pre stereotyp ten aj mne vadí ....🙂

sisaha
19. aug 2012

@rata jasne, ze by si ten vztah nenazvala pubertalnym, pretoze si v rovnakej vekovej kategorii ako zakladatelka. Ak budes mat o 15 rokov viac, tak sa na to budes pozerat inak. Ja som tiez mala "vazny" vztah vo svojich 19 rokoch, ale nevydrzal.. v 22 rokoch som uz bola vydata a narodilo sa mi dieta. Ale môj manžel bol odo mna starsi, vyzrety s jasne vyhranenymi nazormi na spolocny zivot a spoluzitie...Mam s cim porovnavat...

simca1702
autor
19. aug 2012

@sisaha ja to od neho ani nevyžadujem 🙂 spolu sme každý deň 4 hodinky a dakedy ani to nie a akedy ani vôbec ....cez víkend spím u neho niekedy a niekedy na chate ...nie sme spolu vkuse ! no to s tým varením na vyytáča ....ako variť dákosi neviem ale ...snažim sa :P a zatiaľ vkuse pindal :/ on pracuje a ja nie čiže mne treba robotku a potom sa uvidí čo ďalej ....spoločné bývanie alebo dieťa ešte neriešime ani jeden ...sem tam mám také nutkanie 🙂 myslím si že aj na to príde na spoločne bývanie :P

sisaha
19. aug 2012

@simca1702 fíha 4 hodiny denne? To je aj na mna príliš...asi je tebou "prejedeny". Skus trochu hodis spiatocku.. 😉

simca1702
autor
19. aug 2012

to je veľa ??? ...mne je to dakedy tak strašne málo aby som to uviedla na správnu mieru ....sme vkuse s kamarátmi nie sami ....sami sme už neboli ...pfuu ani nepamatám ...:/ ako keby sa mi bál dačo povedať ale dnes to z neho vytiahnem alebo zajtra ....

simca1702
autor
19. aug 2012

Ale tak ďakujem za všetky odpovede aj tie ktoré som ovna nechcela čítať ..možno že si s toho zzoberiem niečo do života 🙂 Ai ja nie som anjelik ...tiež rada provokujem v tomto vzťahu !! Ale sná´d sa to polepší po rozhovoroch :P

rata
19. aug 2012

@sisaha samozrejme, viem, že keby som mala o pár rokov viac, moja odpoveď by sa pravdepodobne líšila od tej dnešnej. Len si myslím, že "pubertálne" vzťahy netrvajú 4 roky, ale väčšinou končia oveľa skôr, pretože keď sú dvaja ľudia spolu niekoľko rokov, za ten čas už neriešia len malichernosti typu rande, darček na výročie a podobne, ale riešia, aj keď možno zatiaľ len v teoretickej rovine, veci ako rodina, financie, deti a práca. Ale to hovorím zo skúsenosti z vlastného vzťahu.

simca1702
autor
19. aug 2012

@digysa a môžem sa len tak opýtať že prečo sa ten detský vzťah skončil ?? 🙂 len tak zo zvedavosti :P

rata
19. aug 2012

@simca1702 chápem, všetko má nejakú postupnosť, práca, bývanie,rodina...aj tak je najdôležitejšie, ako váš vzťah vnímate vy a ak ste spolu tak dlho, tak je to asi vážne. A tie veci, ktoré ťa trápia musíš povedať jemu a nedaj sa odbiť 😉 Držím palce

digysa
19. aug 2012

@rata Povedz mi, co moze riesit clovek vo vztahu, ked je na strednej skole? Zazila som autorkyn vztah presne v tom istom rokou.... Prvorade bolo pre mna dokoncit skolu....
Ale to je jedno....

@simca1702 bol to nas prvy vazny vztah. Nikdy sme s nikym predtym nechodili a obaja sme isli studovat. On odisiel do Australie, ja do USA a obaja sme pochopili, ze sme v zivote nic nezazili. Rozisli sme sa dobrovolne. Preto je aj tazke si udrzat vztah, ktory sa zacina prilis skoro (15,16).
Prikladom je moja sestra: spoznali sa, ked mali 15. Zobrali sa, ked mala 20. Po 13-ich rokoch sa rozviedli.

Samozrejme neplati to pre kazdeho. Ale, ak ti priatel povie, citujem ta: "on povedal že po týždni somňou by skončil na psychiatrii", tak tam je to jasny naznak, ze on spolocne byvanie urcite neplanuje....cize vas vztah stagnuje... Namiesto toho, aby ste riesili otazku, ako po 4-och rokoch zacat spolu zit a vyvorit si spolocny zivot a ako si vytvorit sukromie, ktore zatial nemate, tak on robi pravy opak. Oddaluje tuto etapu svojimi poznamkami.

Ja by som sa s nim o tom urcite porozpravala, ako to myslel s tou narazkou na byvanie. Lebo, ako niekto povie, ze by nedokazal zit s partnerom este pred tym, ako to skusil, tak v tom ja vidim problem. Preto by som tuto otazku riesila. Totiz rodinu si s nim tazko zaloziiz, ak budete byvat oddelene....to hadam chapes 😒

rata
19. aug 2012

@digysa ja som vychádzala z toho, že už má teraz školu skončenú a môže sa v živote a vo vzťahu posunúť ďalej. Ja mám tiež vzťah od 16-tich a ťahá mi na 22 a keď som končila strednú tak sme riešili či idem ďalej študovať alebo ideme spolu žiť, keďže partner už vtedy pracoval, takže nie každý vzťah, ktorý vznikne počas strednej školy musí mať zákonite rovnaký koniec.

slimstar
19. aug 2012

tak to teda spolu skuste /spolocne byvanie/ tak ako si pisala v prispevku a uvidis. Cas ukaze ci je ten pravy. 😉

malinkaaninka
19. aug 2012

najprv otazka s naznakom zatrpknutia,potom ho obhajuješ.veď on je len tento týžden taký..
vieš,aby si si náhodou neprikrášlovala realitu.to by si mohla tvrdo naraziť.asi tak ako ja v 18.a nehadaj sa,že to nie je detská láska,lebo je.keď sa obzrieš za desať rokov,tak to uvidíš inými očami.