Problémy vo vzťahu

jakub333
21. nov 2020

Ahojte, chcel by som vás požiadať o malú radu ohľadne môjho vzťahu. Máme síce ešte málo rokov ale myslím že vzťah je už dosť vyvinutý a nechcem ho len tak zahodiť.
Ja mám 20 rokov a priateľka 21.
Pred rokom a pol sme sa dali dokopy, všetko bolo super zamilovaný až po uši robili sme pre seba všetko..po cca pol roku prišli prvé hádky..bývaly sme u mna spolu, u nej spolu, ale všetko funguvalo ako malo..prišli prvé nádavky na moju osobu pri hádkach..povedal som si okej a nechal som to tak..a takto dalej a dalej až mi to začalo brutálne vadit, nasral som sa a zaťal (tis nadávky od nej na moju osobu neboli len nejaké obyčajne ale fakt tvrdé( k•••t, j••o...bola až agresívna) ale stále som si povedal že je pre mňa niečim výnimočná a lubim ju tak som to nechal tak..prišlo leto a boli sme u nej(všetko bolo okej, samozrejme nejaka hádka preskočila medzi nami ale to je normalne), išli sme spolu na dovolenku aj s mojou rodinou kde sa ona s nasimi pohádala (urážali sa navzajom a ja som to potom znovu dal dokopy) vysvetlil som našim že to bol asi len nejaký Skrat a lubim ju..lenže ona ich odvtedy nemá rada a k nám ledva dôjde na návštevu.. po lete prišiel september (obaja študujeme na rovnakej výške) a mame v tejto situácii online výučbu (sme u nej..) no pred dvoma týždňami sme sa tak zase pohadali že sme sa rozišli ale vratil som sa späť a sme v pohode..teraz sme na nútenej návšteve( z jej strany) u našich kde sme mali byť 2 dni pretože moj brat mal narodeniny ale ako viete určite keď ste neni s rodinou dlhšie pretože sme vzdialený 400km tak chcete byť aj treti deň..okej, poprosil som ju či môžme ostat ešte jeden deň..wau..povedala dobre, to bolo prekvapenie pre mňa, ale beží teraz treti deň a ona je nervozna že u nej je jej lepšie...a mnoho iných veci ktoré škodia našemu vzťahu ktoré sa pozbierali za ten rok a pol..ja som ale teraz na vážkach pretože vidím že tento vztah ma nerobí šťastným ale trápi ma..aj keď som chlap, musím sa priznať že mi idu slzy, pretože ja ju skutočne veľmi lubim a nechcem ju stratiť..
Vedeli by ste mi poradiť čo v takejto situácii robiť?
Aj moji rodičia ju majú cez to všetko radi..lenže ona je tvrdohlavá a ja to už jednoducho nezvládam..nechcem stratiť človeka ktorého lubim

monkasponka
21. nov 2020

@jakub333 pozri nech sa deje čokolvek, nikdy by som partnerovi ktoreho lubim takto nenadavala... nikdy, (ak teda nie som v štadiu ze sa rozchadzame a niečo važne sa stalo_napr.podviedol). Nie je v poriadku ked sa pri nedorozumeniach takto ,,oslovujete,,. Zaujimalo by ma o čom sa hadate ked častuje takymito osloveniami ?

syslik81
21. nov 2020

si mlady ta prava laska ta este len caka.. zena co si nevazi teba a ani rodicov nestoji za trapenie ... ucta voci druhym jej nic nevravi a taky clovek nieje dobry ...

vilma7
21. nov 2020

Vy sa po krátkej dobe, v krátkom vzťahu neuveriteľne často hádate, z môjho pohľadu, ako to bude vypadať o 5 rokov, 10?
Neviem si predstaviť byť šťastná v takomto vzťahu, musím byť úprimná ale po 5 rokov manželstva plus čas predtým, mi manžel nepovedal jedno nevhodné slovo, a o nadávkach ani nehovorím.
Neboj, každá láska, zamilovanie prebolí, ale ostať, trpieť a znášať už v tomto veku takéto situácie ozaj nemusíš.
Ja by som to ukončila pre dobro nás, vás oboch.

hruska91
21. nov 2020

Musite sa narovinu porozpravat ze dalej to takto neide bez komunikacie to nepojde... očividne ste obaja dakde inde...Musi chciet aj ona nestačí ze ty ju lubis, je to smutné ale je to tak. Porozprávajte sa a daj vediet ako to dopadlo.

diewcatqoo
21. nov 2020

My sme s manzelom spolu uz celu vecnost, ale nikdy, naozaj nikdy som mu nepovedala ani len ze je debil.. a neviem si vobec predstavit, ze by sme si niekedy vulgarne vynadali. Kde je nejaka ucta vo vztahu?
Btw, z pohladu rodica: mladu vezmu na dovolenku a zacne ich urazat? To by som vazne chcela vediet, co tomu predchadzalo.

cacianka
21. nov 2020

Ty na nej miluješ iba tu predstavu aku máš vysnívanú priateľku, realita je vsak ina.
Nehodite sa k sebe, za rok a pol ste sa teda nahadali cez mieru, co ini nestihnu ani za 5r. a teda nadavky fest hrube, toto nie je tvoja princezna....

janinah
21. nov 2020

Ukonči to,čím skôr,tým lepšie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakub333
autor
21. nov 2020

@monkasponka o hocičom...fakt..len tak sa pohadame pre nič za nič..úplne onicom vztah

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakub333
autor
21. nov 2020

@elizabet173 myslím, že máš pravdu

jaskolka
21. nov 2020

Toto budúcnost nemá, zbytočne sa budeš snažiť a trápiť. Hadate sa o všetkom, a ešte tak vulgárne
.. Nie je tam úcta, aká je nevyhnutná medzi partnermi. Pre vlastné dobro ukončite to a choďte každý svojou cestou. Ja neznášam celkovo vulgárne nadávky, a keď to vysloví žena, to už je úplná katastrofa

keziah
21. nov 2020

@jakub333 prvy polrok vztahu je obdobie, ked su partneri neskutocne zaplaveni koktailom hormonov, ktory sposobi, ze im je spolu prekrasne a maju pocit, ze takto to bude navzdy. Ze staci len trochu chciet a vsetko pojde lahko. V tomto case je velmi lahke byt voci druhemu pozorny, ohladuplny a obetavy, vieme byt ovela lepsi ako zvycajne a to takmer bez namahy.
Po pol roku zacina tento hormonalny koktail vyprchavat a okolo 2. roku vztahu sa dostava zase do normalu.
To, co ste s priatelkou zazili doteraz, to nebola vasa buducnost, to bola jedinecna endorfinova supa, aku uz nikdy viac spolu nezazijete.
Takze ak uvazujes, ci to ma dalej zmysel, treba si odmysliet vsetky tie mesiace, ked ste boli ako opiti (to sa uz nevrati) a vziat do uvahy skor neskorsie obdobie, lebo az teraz sa ukazuje, ako by to medzi vami mohlo v buducnosti realne vyzerat.

jakub333
autor
21. nov 2020

@keziah ďakujem ti za radu

tykat
21. nov 2020

@diewcatqoo ...presne...s muzom sme spolu 28rokov a v zivote medzi nami nepadla nadavka na toho druheho (ani typu debil, krava.. a uz vobec nie vulgarizmy).
Ludia by sa mali naucit ovladat, hlavne ak ide o druhych na ktorych im zalezi. Po 1,5r taketo nadavky...to nema vyznam.

marca12
21. nov 2020

@jakub333 ona potrebuje dospiet. Je velmi nevyrovnana,povedala by som az hlupa,nema spravanie a nervy v poriadku. Asi ste sa stretli v nespravnom case

monkasponka
21. nov 2020

@jakub333 tak potom fakt nie je o čom... keby ste sa hadali o ako tak doležitych vztahovych veciach, tak budis, ale ani to by nadavky neospravedlnovali...

marca12
21. nov 2020

@jakub333 hadky nie su smerodajne. Su pary,ktore sa zo zaciatku hadaju a potom je to uz super. A zase su pary,kde su zaciatky krasne a potom pridu hadky. Vy sa asi aj nudite. Je korona,stale spolu,to je zataz aj pre stabilne manzelstva. Skus si s nou pohovorit o jej spravani,ci nechce na svojom spravani zapracovat atd. A k tomu,ze je u vasich nervozna. Nuz to asi kazda "nevesta" je nesvoja na navsteve a kazdy ma rad svoje pohodlie. Chyba vam aj pochopenie jeden druheho. Namiesto vyvolania hadky jej nejako sprijemnit den

lintu
21. nov 2020

Nestaci len lubit. Medzi partnermi by mali fungovat aj ine veci, ako vzajomna ucta, respekt,.... To, co u vas proste chyba. Snazit sa udrzat pri zivote dlhodobejsi vztah je ok, ale treba vediet, ci ten vztah ma este zmysel. Ci nie je chory, ci ti nieco dava, citis sa v nom spokojny,.... Ci je partner ochotny tiez nieco pre jeho zachranu robit. So sucasnou priatelkou budes asi este dlho tahat za ten kratsi koniec. Cim viac si nechas, tym viac si bude k tebe dovolovat. Cim viac jej budes ukazovat, ze bez nej nedokazes zit, tym viac s tebou bude zametat.

denden77
21. nov 2020

okrem toho, ze blahozelam k sebatryzneniu, za mna k tomu len tolko: povedz jej, ze ak si podla nej kkt, ona bude asi pca.. inak by predsa s kktom nechodila 😉

goodidea
21. nov 2020

@jakub333 preboha utekaj blokni si ju všade kde sa dá kup si zbraň a veľkého psa

mimka1402
21. nov 2020

Ja mám 20 tiež a v živote by mi nenapadlo takto nazvať chlapa, možno ozaj v hneve keby ma podviedol, ale len tak v hádke? Neváži si ťa... Nechápem, si mladý chalan tak načo strácať čas s niekym kto ťa uráža? Mala som podobný vzťah, teraz som single a úprimne? Je mi lepšie. Počúvať len tak nadávky na rodinu, na seba ťa iba časom zničia. Takže aj keď sa ti zdá, že ju ľúbiš a, že nevieš bez nej byť, ver mi, že ťa to prejde keď budeš sám. Lebo uvidíš tento váš vzťah z perspektívy, ktorú aktuálne nevidíš...

princeznasevera
21. nov 2020

@jakub333 kazdy vztah prechadzq urcitymi fazami. Si mladucky mas cely zivot pred sebou nekaz si ho s niekym kto si ta nevazi. Ja som si s mojim terajsim muzom preskakala vela veci cez ignorovanie po nadavky. Nakoniec sme to ustali mali sme 2 hadky take kde sme si vykricali vsetky krivdy,chyby, problemy. No nasli sme vo vztahu kompromis. Ziaden vztah neni bez hadky. Zo zaciatku to bolo vseliake. No a uz sme spolu 4 roky a chystame svadbu no stalo nas to vela sil,porozumenie jeden druhemu a zosuladenie sa. Nas ten vztah spevnil

petrastrbanikova
21. nov 2020

Ty ju mozno lubis ale ona teba podla tvojho pisania teda urcite nie... 😔

jakub333
autor
21. nov 2020

Ďakujem Vám všetkým za krásne rady, ja napriek tomu všetkému tomu dám ešte jednu šancu..keď bola mladá prešla si zlými vecami od rodicov a potom si našla partnera ktorý ju bil..nechcem si ju tymto obhajovať ani nic podobne ale určite to má na to nejaký vplyv..teraz sa navyše s rodinou nemôže stretnúť kvôli covidu tak to nám tiež nenahráva do karát..som zvedavy ako toto celé bude pokračovať

petrastrbanikova
21. nov 2020

@jakub333 ja byt tebou nezastavam si ju... Tych šancí jej budes davat este viac podla tvojho pisania.. Viem presne o com píšeš ja mam toto iste len uz zložitejšie... Vulgarizmy nemajú vo vztahi co robit... Uz urob ako chces len by ma zaujimalo ako to dopadne

goodidea
21. nov 2020

@jakub333 robíš veľkú chybu ...nech sú ti moje slová mementom na ktoré jedného dňa spomenieš

lintu
21. nov 2020

Ved skus, uvidis. Ale ak to mas cele tahat len ty a donekonecna sa prisposobovat (lebo "chudinka" mala zly zivot), daleko asi nezajdes.

mimka1402
21. nov 2020

@jakub333 ja som bola tyrana od mala, sikanovana roky, partner ma tyral tiež, podvadzal, ale aj napriek tomu som nikdy takto sa nesprávala, práve naopak. Stále viem aké to je, keď niekomu ublížiš a o to viac si dávam pozor na slová... Ale si zaľúbený takže to vidíš inak, no. Ale podla všetkého to je toxicky vzťah...

kitycat
21. nov 2020

Nemas brata co sa vola Peter? 🤔

Dalsi, co si mysli ze ked je baba p!ca tak je to vlastne prejav lasky... Len ju obranuj chudinku a aby si neostal prekvapeny ked prides domov a ona ti povie aby si sa vystahoval..