Prvé rande. Kto by mal platiť?

27. jún 2020

Ak muž je iniciátor stretnutia a idú do kina a na večeru kto by mal podľa vás platiť? Muž, žena alebo napol? A je podľa vás ok ak muž sám iniciatívne povie že kino zaplatí, večeru platí žena?

anita6666
27. jún 2020

Na prvé rande by som nešla do takychto trápnych situácii...dá sa ísť niekam,kde nemusíš platiť nič... resp.mat takéto dilemy...v opačnom prípade by som to nechala výlučne na ňom,nic by som neplatila,nebola by som iniciatívna nijako ohľadom platenia

sunny8
27. jún 2020

Na prvom rande by mal muž 😂 minule sme sa akurát s mamou o tomto bavili bolo by trápne ak by ťa muž ktorý ťa pozval na prvé rande nechal platiť

mogaa
27. jún 2020

Tak ja som stará škola, ale ak ide o rande - tak by mal platiť muž...teda ak si tí dvaja "sadnú".....samozrejme žena môže navrhnúť že zaplatí večeru(hoci ju to výde drahšie ako kino), ale myslím že ak sú tam sympatie, tak by mohla navrhnúť že na budúce platí ona....ale môj názor, že ak je chlapovi žena sympatická, tak platenie bude brať "normálne"....

iviacik
27. jún 2020

No. Ak ste si obaja istí, ze ide o rande a pozve muz, mal by platiť. Ale zobrala by som si peňaženku a počítala aj s možnosťou úhrady 😉

ajka0207
27. jún 2020

@sunny8 a co ak pozyvala zena? :D

sunny8
27. jún 2020

@ajka0207 je to divné 😂 ale v dnešnej dobe asi normálne 😂😂 tak neviem si to predstaviť 😂😂😂

osky
27. jún 2020

Pokial ide o dospelych ludi,kt.su uz financne nezavisli urcite plati muz.
Obzvlast na prvom rande,to je uplne jasne.
Ale aj potom,ved nemusia chodit po drahych restikach ci divadlach...
Zajst niekde na kavu ci colu este nikoho nezrujnovalo.
Ale keby mne navrhne ten,ktory ma bali,ze mam platit...no to by som sa zbalila ja.
Tym nechcem povedat,ze vsetko cvaka muz,ale proste v tych zaciatkoch to vyznie viac nez trapne...ved muz ma byt dobyvatel a tym aj cosi do toho dat...
Ked uz budu spolu,oficialne,trochu sa spoznaju,otukaju,vztah uz bude mat zaklady,budu uvolnenejsi...potom uz je samozrejme,ze sa budu vo vydavkoch striedat.
Ale fakt je to uplne trapne pozvat niekoho na rande a potom mu dat nieco platit....akoze....pomyslela by som si,ze je to dobry sedlak...sory

jeltica
27. jún 2020

Na prvom rande myslim, ze je to jasne ako facka, ze to by malo byt v muzovej rezii. Potom uz dalsie stretnutia su na dohode, my sme sa striedali ked sme randili, aj ked sme do kina sli, tak ja pukance, drahy listky alebo opacne. Ale na prvom rande to je vsetko na nom 😉

macekovam
27. jún 2020

@ajka0207 tak vtedy platí žena..

radiah
27. jún 2020

Utečte z reštiky a hotovo 😄😄😄 po probléme 😄😄😄 hahaha... Ale vtipná predstava

macekovam
27. jún 2020

Ja by som s nim nikam nešla.. ani slušnosť nemá.. Ešte ti to na centy prepočíta aby to bolo bud rovnako alebo preňho výhodné.. Táto dnešná doba... No strašne niečo.

amelia000
27. jún 2020

@ajka0207
@macekovam ja som pozvala svojho muza na prve rande do baru. A pri plateni sme sa striedali.

macekovam
27. jún 2020

@amelia000 možno mu bolo trápne si nechať platiť.. To je iné... Ale tak rátala si s tým ze budeš platiť ty nie?

dollyzv
27. jún 2020

Podľa mňa by mal platiť ten čo pozýva

macekovam
27. jún 2020

@dollyzv presne tak

gladys_07
27. jún 2020

nie, nie je to OK, hlavne takato "drza" delba hned na zaciatku. Smrdi to zgrlosom.

Ako prebiehal rozhovor? "Pojdes so mnou na rande? - Rada. - Super, ja platim kino, ty veceru. Davno som nebol v Steakhouse, mimochodom"

amelia000
27. jún 2020

@macekovam ja som ratala s tym ze ho opijem a zneuzijem 😆🤣 hej tak bol to moj napad, on vlastne ani nevedel kde a co.

denka001
27. jún 2020

Muž jednoznačne

dollyzv
27. jún 2020

@gladys_07 tiež keby ma niekto takto pozval na rande ho pošlem asi kade ľahšie 🤣🤣 nie preto že by mi robilo problém zaplatiť ale že by mu to nebolo trápne to takto okato podelit 🤣 a prečo v jeden večer hneď kino aj večera? Či aby si bol istý že sa mu vráti cena za vstupenku ? 🤣🤣

osky
27. jún 2020

@dollyzv nieeeee.
V kine si overi,ci nemlaska-pri pukancoch...
A ak nie,pojdu na veceru-tam si overi,ci sa neokydka...😁😂🤣
A teraz ma napadlo-zaplati zena.
Na vyske prepitneho si on overi,ci nebude prilis vela utracat😅

chocolatte1
27. jún 2020

Ja som mala asi vždy šťastie na normálnych mužov a nikdy ma nenechali platiť.
Ale nech natrafím na toto palim kade ľahšie

macekovam
27. jún 2020

@amelia000 a vyšiel ti tento tvoj plán? Inak aj tí muži si to asi takto predstavujuuuu

veronikaszabova
27. jún 2020

@macekovam uz su manzelia 🤣🤣🤣

amelia000
27. jún 2020

@macekovam Nevysiel. Ked otvoril usta, zistila som ze okrem toho ze je neskutocne pritazlivy je aj mudry, tak som z neho po par rokoch urobila svojho manzela a otca svojho babatka 😄

deti95060810
27. jún 2020

muž...

daganov
27. jún 2020

To navrhol muz, ze zaplati kino a veceru mas platit ty, alebo sa to len ty pytas. Ak sa pytas, tak by na prvom rande mal vsetko cvaknut on, neskor sa mozes podielat aj ty, ale ak ti navrhol on, ze kino zaplati a veceru cvaknes ty, tak by som s takym vychcsncom nesla ani do toho kina.

autor
27. jún 2020

@daganov áno tak, že kúpil lístky, že večeru môžem ja zaplatiť. Ja sa nejdem najesť zadarmo na rande, mala som v pláne peňaženku vytiahnuť v restike a aspoň niečo prispieť, len mi je divné že už popredu to riešil ako keby nič nezaplatim skrachuje... To mi ok nepríde.

dollyzv
27. jún 2020

Nešla som by v Tom prípade ani do toho kina s ním...alebo s ním choď do kina a po filme mu povedz že ty vlastne ani nie si hladná a chcela by si ísť domov spat lebo ráno musíš skoro vstávať a nech mu aj oči vypadnú 🤣🤣🤣 je to podľa mňa nezdvorile že on sa ešte sám pozve za tvoje peniaze na večeru keď chce ťa na rande zavolať on 🤦

jaskolka
27. jún 2020

Ja myslím, že aj podľa bontonu je, že prvé rande platí muž. Potom kľudne sa môžu striedať, ak bude ďalšie a ďalšie. Ale zase orve rande môže byť taká jednoduchá kava v nejakom bare, nic extra. Naopak rande v kine mi príde o ničom, veď ako sa tam "spoznajú"? Pri filme?

len_nig
27. jún 2020

Mne zasa nepríde ok že on zaplatí v kine 10€ a ty v reštike minimálne 30€....rande by som zrušila 😂