Rodina chce len dievčatko

maja210
26. mar 2024

Ahojte, chcem sa tu vyžalovat a vyliať si srdce :(.
Čakáme s manželom 2.babatko a ja radím čo to bude.
Máme prvého chlapčeka ktorý je úžasný, nadovšetko ho všetci lubime..je to taky mojkacik s každým.
No keď som bola tehotná uz s nim tak manželova rodina chceli dievčatko.. manžel je zo 4roch súrodencov a všetci sú chlapci..samozrejme ze chcú dievčatko...no teraz som tehotná a včera som sa dozvedela ze to bude opäť chlapček..manžel dúfa ze to bude dievčatko,pripravuje na to synčeka ze bude mat sestričku, z jeho rodiny o nátlaku na dievčatko aní nehovorím...
Na jednej strane aj ja (asi ako každá matka by si priala mat dievčatko) no na druhej strane si hovorím ze niesom povinná plniť túžby iných..dyncek chce bračeka aby mal s kým hrať futbal...neviem ako to oznámiť.. každý bude určite sklamaní..

martinami274
26. mar 2024

Správne, nie si tu , aby si plnila niekoho želania. A ja by som im povedal: že mali takú istú šancu si urobiť dievčatko ako vy...ale ako už vieme, pohlavie nejde podla želania 🙂 takže...odpovedala som im...čo ste si urobili to máte, takže nežiadajte odo mna čo ste samí nevedeli urobiť. .-)

martul
26. mar 2024

@maja210 to nie je, že ty nie si povinná plniť želanie, ty to ani nevieš splniť lebo to sa nedá.

h2
26. mar 2024

@maja210 Píšeš, že nie si povinná plniť túžby iných, ako keby to, či budeš maž chlapčeka, či dievčatko, bolo tvoje rozhodnutie.

radkaradix
26. mar 2024

každý nebude sklamaný, veď synček chce bračeka ;)

ivik4
26. mar 2024

Toto uz coje 😃
Bolo by mi u prdele ze niekto chce aby si ty mala dceru . Tvoje dieta a keby uz muz cosi povie,hned by som mu povedala ze co zamiesil,to ma .
Som prekvapena ze toto Ta trapi

martinami274
26. mar 2024

@radkaradix tak to je najdôležitejšie 🙂

kitycat
26. mar 2024

Mozno pochopim, ze po tolkych chlapcoch si obcas nahlas zasnivaju o dievcatku ALE ze muz hovori o sestricke je uplne chore.

Normalne oznam, ze to bude chlapcek a mozu ta vsetci ...

Najviac zalezi na zdravi

maryetta
26. mar 2024

Preco prave vy mate plnit nejake pseudo zelania? Ak chcu mat dievcatko nech si ho “kupia”.
Toto su zalezitosti ktore sa nejako ovplyvnit nedaju.
A tak hlavne svojmu muzovi by som to riadne vysvetlila. Ze to ma on na “svedomi”.

martul
26. mar 2024

@maja210 moja svokra má 4 synov, 3 vnukov, jedného pravnuka a jedinú vnučku. Ani raz nespomenula, že by mohlo byť dievča. Že ona na to ani není zvyknutá, tešila sa a plakala pri všetkých od radosti.

tanyan
26. mar 2024

Muž je predsa zo štyroch bratov... Nech si tí urobia dievčatká...

1angelika
26. mar 2024

choré zmýšľanie niektorých ľudí naozaj. Povedz, že sa tešíte na zdravé dieťatko a vykašli sa na nich. Poprosila by som muža nech svojej strane rodiny objasní, že pohlavie dieťaťa nie je na želanie a nech láskavo prestanú s narážkami na túto tému. Treba povedať slušne ale rázne.

ivana3111
26. mar 2024

@maja210 tak hlavne treba dat na mieru rodinu, že o pohlaví rozhoduje chlap, 2. Mate šťastie ze vôbec mate už 1 zdravé dieťa a čakáte 2. Nahliadnuc na pohlavie, myslím ze v 21. Storočí riešiť pohlavie nenarodeneho dieťaťa ešte k tomu zo strany inej ako matky a otca je mimo misu úplne. Mali by ste byť vďační, že vam je dopriate a neriesit očakávania rodiny, to keby každý riešil očakávania rodiny tak všetci si môžeme hodiť slučku 🙂

ana82
26. mar 2024

totok mi hlava nebere, v dnešnej dobe keď pomaly každá druhá nemôže otehotniet riešiť pohlavie akoby to nebolo jedno a dalo sa pohlavie naplánovať, v prvom rade porieš muža, to čo má za zmýšľanie a ostatných by som mala na háku

tiika
26. mar 2024

@maja210 veď, ak oni vedia, ako sa “robí” konkrétne pohlavie, mali ti povedať 😄 rada si ich radu vypočujem 😉

milanemila
26. mar 2024

@maja210 mna toto tak vie nahnevat, chuda dieta co akoze podla rodiny nema spravne pohlavie :( normalne by som im to oznamila a keby boli reci, tak sa ich opytam a co ze ste si vy nespravili dievcatko, ked sa vam zda lepsie ako chlapec?…aha asi preto, lebo sa to neda ovplyvnit ze?! 🤷🏼‍♀️ alebo by som ich uplne poslala dopredele, ze su drzi a neslusni a ano presne ako pises, tvpja maternica tu nie je na plnenie nesplnenych tuzob inych ludi :/
Ked budu mat debilne reakcie, tak ja by som im maleho ani po narodeni neukazala a hotovo.

sunshine_18
26. mar 2024

Niesi povinna im to oznamit, hlavne ze je malinke zdrave.

crazy_cat_lady
26. mar 2024

sklamani? a co si ty tovaren na hracky? :D normalne mi dvihlo tlak, mozu byt radi, ze sa im narodi zdrave vnuca (nech uz je to dievca, alebo chlapec). ak pride na tuto temu konverzacia a uvidis sklamanie, jasne sa ohrad, ze pohlavie dietata nie je dolezite (ani nefunguje na zelanie "my by sme chceli) a nech si s narazkami na tuto temu daju pokoj. idealne, ked ta v tom podpori aj manzel..

mirkam3
26. mar 2024

@maja210 svokrovcom by som pri xtej takejto poznámke povedala, že mali 4 deti, tak si mali spravit aspoň 1 dievča miesto syna, keď po ňom tak túžia 😠… snad vedia ako to v praxi funguje. Na tvojom mieste tieto komenty ignorujem a tesim sa na zdravého synčeka.

banalu
26. mar 2024

Ako nic v zlom, ale ved snad ti tu nemusime vysvetlovat to, ze sa neda nijako ovplyvnit, aby sa stvorilo pohlavie, ktore chcem 😂 to by snad rodicia 4roch chlapov mali vediet 🤔
A tvoj chlap je tiez nejaky jednoduchsi a nevie ako to funguje? Ci ste to robili podla "zarucenych" sarlatansko babskych rad a aj tak sa nepodarilo 🫣

simca06022011
26. mar 2024

@maja210 na nazory svokrovcov kasli, je to tvoj chlapcek, mali si urobit 10 deti kym by nemqali vytuzene dievca :D hlavu hore, chalanom bude dobre :D a aj rodina to prezije, lebo pohlavie sa nerobi na zelanie 🙂
Manzel to ma podla vsetkeho tiez zabehnute uz, tak sa proste preorientuje na braceka... :D

doris11
26. mar 2024

Choré, pochopím chvíľkové “sklamanie” že to nieje vytúžené dievčatko.. svokrovcov by som rýchlo uzemnila, prečo majú 4 chlapcov a ani jedno dievča ?

angela85
26. mar 2024

Tes sa,budeš mať krásne dieťa,dúfam,že bude zdravé a oznam im to so všetky radosťou čo v srdci máš.

skeblicka777
26. mar 2024

@maja210 každému,kto ti povie, že si želá, aby si mala dievčatko. Tak bez ohľadu na vek odpovedz, nech sa páči, môžte si urobiť alebo adoptovať vlastne 😉. Ty ss teš zo zdravého bábätka. Ps.sme štyri sestry a každá máme chlapcov🙈, v rodine ani jedno dievčatko

elbejo
26. mar 2024

Ja by som nikomu neoznámila pohlavie za to aké majú narážky 🙂 my sme nikomu nepovedali ani pohlavie (ani my sme nechceli vedieť) a ani mená sme nepovedali nikomu. Dozvedeli sa až keď dcéry narodili. Vyhli sme sa frflaniu🙂
A navyše o pohlaví "rozhoduje" spermia takže za to, že budete mať chlapčeka, môže manžel a nech si to teda rodičia riešia s ním, že ako si to dovolil vôbec mať dvoch synov 😂

cipina
26. mar 2024

@maja210 absolutne by ma to netankovalo, co oni chcu, hlavne aby babo bolo zdrave a vy spokojni. Btw pohlavie urcuje spermia, tak nech dohovoria synovi nie Tebe 😄

rorino
26. mar 2024

@maja210 to myslíš vážne?Deti sa nerodia na to,aby splnili niecie očakávania.A ak chcú byť sklamaní,tak reklamácie orientuje na manžela,popr.na svokra.

rorino
26. mar 2024

@tiika 👍presne,odborníci na slovo vzatí,zabudnutí v stredoveku,

0kristina0
26. mar 2024

Ja by som to povedala iba muzovi aby synovi netlacil kaleraby do hlavy a na ostatnych by som sa zvysoka vies co.

tenerifka
26. mar 2024

Prepac, ale mña udivuje, ze sa vobec zaorebas takym primitivizmom, uplna strata energie a casu

levandul_ka
26. mar 2024

@maja210
este som nepocula ze by chcel niekto silou mocou prve dievcatko, skor naopak
nie je to tak ze kazda mama by si priala dievcatko kdeze, ja som chcela mat prveho chlapceka, ocino takisto aby bol prvy chlapec, podla neho dievcata su do poctu 😁
podla mna chlapec ma byt prvy, ale to su veci co sa nedaju ovplyvnit, treba sa tesit z toho ci je chlapec, ci dievcatko