Reakcia okolia na pohlavie

elisadavinci
2. jún 2012

Ahojte, chcela by som si len vyliať srdce, trošku sa posťažovať ☹ . Som tehotná a práve pred pár dňami som sa dozvedela, že čakáme chlapčeka. Mne bolo uplne jedno, čo to bude, hlavne nech je zdravé, mojim jediným snom je, aby som toto tehotenstvo dotiahla do úspešného konca, keďže sme pred 2 a pol rokom prišli o babatko. Keď sa dakto opýta, čo to bude a poviem, že to bude chlapček, tak každý tak smutne, ľutostivo reaguje, že no škoda. kamoška dokonca vyše hodinu vyplakávala, že ona chcela aby to bolo dievča, lebo už vyhliadla krasne ružové šaty, ktore mi chcela kupiť. Dokonca svokra povedala, že ma lutuje, že budem mať ďalšieho chlapca a že svokor bude sklamaný keď sa to dozvie. čo je s tymi ľuďmi??? Mna tieto reakcie trapia. Stretli ste sa aj vy s takýmito reakciami, ako ste na ne reagovali?

hajanka
2. jún 2012

@elisadavinci jeminky, ti ludia niektori uz asi naozaj nie su normalni ☹ nevsimat si taketo reakcie je asi tazko... ale ak sa to aspon trosku da, tak tak sprav, ja by som sa s tymi ludmi prestala v ramci moznosti stretavat, osobne by sa ma to tiez doklo a hlavne takyto odmietavy postoj s mojmu chlapcekovi by ma urazil, nedokazala by som sa uz s takymi ludmi bavit. Uzivaj si tehu a svojho drobceka s ludmi, ktori su normalni 😉 stastne tehotenstvo a vela zdravicka prajem drobcekovi 😵

icipxe
2. jún 2012

@elisadavinci ejha... do teplych krajin by som ich poslala rad radom... nech sa stara kazdy o to , co ma doma a nie o to, co budete mat vy s manzelom... jezis to co je

vejula
2. jún 2012

@elisadavinci kašli na nich. Aj ked chapem, že takato reakcia zaboli. Ja prave kvôli tomuto nechcem vedieť pohlavie našho druheho dieťatka. PRave kvôli sprostym reakciam okolia. Nechce sa mi každemu vysvetlovať, že mi je jedno či budem mať druheho chlapčeka alebo dievčatko. A verim, že ked sa narodí, tak už ludia budu mať tolko chochmesu aslušnosti, že nebudu pri pohlade na dieťatko hovoriť, že škoda že je to to alebo ono pohlavie.
Ludia, ktorí si takto zakladaku na pohlaví dieťaťa maju asi sami nejaky problem alebo len proste potrebuju zarypnuť a zdvihnuť si tak vlastne sebavedomie. KAšli na nich, je to ich problem nie tvoj.
Gratulujem ku chlapčekovi, a hlavne nech je zdravučký a robí vam len radosť 😵 😉

hajanka
2. jún 2012

@elisadavinci *voci mojmu chlapcekovi - tam malo byt napisane 😀

akika722
2. jún 2012

jaj tak toto ja z duše neznašam 😀
ja mam DVOCH SYNOV A SOM NATO HRDA 😎
druhy mal byť podla 3Dčka dievčatko no šok pri porode..vieš ako ma každy lutoval??? 😲 až mi bolo do plaču ako možu byť blby..ja som sa tešila z maleho a NIKDY ma nenapadlo byť smutna preto že je chlapček 😲
život by som dala za nich bez vahania..
aj naposledy..kecala som s jednou,pozname sa zo ZŠ ešte a ona že juuuuuuj a dvoch chlapcov maš?juuuj 😲
som myslela že jej poviem niečo a v živote na mna nepozrie 🙄
moje deti su pre mna dar,su pre mna všetko..to najcennejšie čo v živote mam...a aj keby som mala mať 10synov NIKDY v živote by som to nelutovala že nemam dievčatko..
zas nechapem aj tie temy tu na mk kde sa silou mocou snažia o dievčatko a potom su sklamane 😅 pre mna je to divne 😖
každa by mala byť vdačna za to že dieťa vobec ma....

irsina83
2. jún 2012

@elisadavinci ludia su hlupi , ja som teraz druhy krat tehu a vsetci sa ma pytaju (kedze mam doma dievcatko) , ze ci chceme chlapceka a ze ci moj muz tyzi po chlapcekovi. ked som bola tehu s malou tak dvaja clenovia z mojej rodiny boli sklamani, ze necakam chlapceka...ja neviem, ja to zas vnimam opacne...Mne je jedno co budeme mat a moj muz takisto nikdy nepovedal, ze musime mat syna, on sa tesi aj keby to bolo dalsie dievcatko...ja len tuzim donosit bez nejakych zdravotnych komplykacii lebo pri malej som nielen rodila skor ale cele tehotenstvo som mala stale nejake komplykacie a stres co som sa bala... ludia su nepochopitelni a neuvedomuju si, ze mozu hlupymi poznamkami ublizit...a ked budeme mat aj druhe dievcatko tak budem najtastnejsia na svete lebo moja dcerka je uplne uzasna, dobrucka...najuzasnejsie dieta 😵 😵 😵

elisadavinci
autor
2. jún 2012

ďakujem baby, snaha je, ale keď aj rodina je šiši. všetkým som povedala, že ak už iné dobre v tom nevidia (svokrovci), tak nech sa tešia aspon z toho, kolko ušetrime na šatách a hračkách. ved všetko už mám, nemusím nič kupovať.

tea333
2. jún 2012

@elisadavinci aj u mna reagovali niektori divne..je velmi sebecke ked kamaratka, svokrovci vyjadruju dokonca lutost a sklamanie.ja som na to nehovorila vacsinou nic, iba to, ze sa velmi tesime. treba ich jednoducho odbit tym, ze vy ste stastni a aj keby ste mali 4 chlapcov, zalezi len na tom, ze su vasi a ze su zdravi.
naozaj tejto lutosti nerozumiem. samozrejme, chcela by som mat aj dcerku, ale v konecnom dosledku mozem mat 3 zdravych chlapcov a budem uplne rovnako stastna 😉

marya
2. jún 2012

@elisadavinci ja som sa s podobnymi, sice asi nie az tak expresivnymi reakciami tiez stretla, ked sme cakali druheho chlapca...mne tiez bolo uplne jedno, ci to bude chlapcek alebo dievcatko, a viackrat bola reakcia taka, ze "ved nevadi", alebo "no nepodarilo sa?", a take lutostive pohlady akoze co uz, no stalo sa... 😀 😀 ale nejak to neriesim, vzdy si o tych ludoch pomyslim svoje, ja som stastna, ze mam dvoch chlapcov a co si myslia ostatni, mi je jedno 😅
Takze snaz sa si to nevsimat, vzdy budu ludia, ktori nam nebudu priat, a trapit sa tym je uplne zbytocne, je to ich cielom a taku radost im ja neurobim 😀 😀 tes sa, ze mas krasne zdrave deti a cakas dalsie 🙂 a aspon zistis, kto je aky "kamarat" 😉

akika722
2. jún 2012

@elisadavinci uvidiš ake to bude super 😉 moj starši ma 4r.mladši bude mať v auguste 2r 😉 nevymenila by som za nič na svete..za nič..a pripečene poznamky ma vždy utvrdia v tom aky su niektory ludia primitívny 😎

icipxe
2. jún 2012

@elisadavinci hadam sa nechces obhajovat za to, ze cakate chlapca nie? ved o tom az tak moc rozhodovat nemozes... normalne to pusti z hlavy a boc od takychto ludi.. neviem co je to za kamaratku... a svokrovci tiez mimo... im staci povedat ze keby ste deti nemohli mat ci aj vtedy by vyberali kto je vhodny do tvojej rodiny.. ci chlapec alebo dievca..

vejula
2. jún 2012

@elisadavinci presne ty sa nemaš za čo ospravedlnovať, a ked ti svokra povie že svokor bude sklamany, tak by som jej ponukla papierove vreckovky, nech sa dobre vyplače... Ano bola by som ironicka, na hluposť jedine hlupo. A ak si ty šťastna, nenechaj si sťastie ničiť hlupymi ludmi.

karinka2105
2. jún 2012

ja cakam teraz druhe babatko,a je mi uplne jedno co to budee,hlavne neh je zdravuckee..
a tiez ked budem vedet co bude druhe,mozno sa stretnem aj s takymi to reakciami,ale ja ich hned usmerniim 😠 😠

frick
2. jún 2012

@elisadavinci prsne ako @akika722 aj ja mám dvoch chlapcov a aj som chcela chlapcov ale keby bolo dievčatko nič sa nedeje každý krčil nosom že zase chlapec do tretice dievča a pod. keci.Niektorý ľudia sú padnutý na hlavu nevšímaj si to treba sa nad to povzniesť a neriešiť ich prajem veľa šťastia 🙂

xenia23
2. jún 2012

@elisadavinci, myslim ze je jedno ci bude chlapec ci dievca hlavne aby bolo zdravucke, ved predsa kazde dietatko robi radost svojim rodicom. a ti ludia niektori uz asi naozaj nevedia co povedat, skus si ich nevsimat co hovoria.

akika722
2. jún 2012

@frick tak tak tak 😀 do tretice ja už nechystam nič 😀 ale každy si mysli že LEN chlapci byvaju divši..hehehe ja poznam kooopu dievčat čo su ako 100čertov..zarevane ufnukane rozmaznane 😀 takže nie len chalani..dieťa ako dieťa...
ja som rada že ich mam,hrozilo mi že dieťa mam nebudem po ťažkej chorobe..takže NIKDY by ma nenapadlo lutovať sa že nemam dceru..to by som si radšej po papuli 2x dala 😀

hoota
2. jún 2012

@elisadavinci to myslis vazne? no ja by som sa neovladla a poslala by som ich NIEKAM.. nechapem ako ti moze rodina nieco taketo povedat a kamoske by som povedala, ze ked ma taky obrovsky problem s tym, ze budes mat chlapca, tak nech si ona urobi dievcatko, len aby mu mohla kupit tie saty 😉
a mimochodom dnes uz je aj pre chlapcov tolko krasneho, styloveho oblecenia.
drzim palce nech bez problemov dotehulkujes, je to tvoje babatko, ty ho budes lubit a tvoje dolezite 🙂

6mia6
2. jún 2012

Mne tak tiež reagujú: zase chlapec? A kedy bude dievča? No chalan tak čo už. A ja som šťastná. Budú sa spolu hrať, nemusím mať dvojaké hracky, nemusim riesit oblečenie , už mam 😀 spoločnú izbu mozu mat.atď. je to úplne jedno ale nejakú výhodu dievča chlapec nevidim. Väčšinou hovorim ze ja parik mam, pár chlapcov.

6mia6
2. jún 2012

Mám pocit ze tu všetci stretávame tých istych ľudí 😀

ajca123
2. jún 2012

@elisadavinci neboj aj naši tak reagovali 🙂 že zase chlapec???? Čo uz sú nám sudeni chlapci 🙂
Mame troch fešakov ,prvy má 6r,druhy 2r a 3 mesiace a treti má skoro 5mesiacov a budeme sa snažiť o dievčatko 🙂))
A je mi jedno ako budu reagovať ostatní kolem nas..

luciferkax
2. jún 2012

Práve preto som na otázky okolia, čo to bude, odpovedala, že bábatko 😉 😉 😉 mám 2 chalanov a bolo mi úplne jedno, či druhé bude dievča, chcela som len nech vydržím byť tehotná 9 mesiacov 😉 😉

adelaida33
2. jún 2012

@elisadavinci trvalo by mi veľmi dlho, kým by som s takou kamarátkou a zvyškom osadenstva netaktníkov 😠 normálne prehovorila. neviem, či je to u tých ľudí nejaký zvláštny druh egoizmu, alebo majú v živote prebytok šťastia a tak si nevážia skutočné hodnoty, akými dieťa a zdravie bezpochyby sú.

brita
2. jún 2012

@elisadavinci To snad nie je pravda, aki su ludia hlupi! ☹ ☹ Normalne sa mi rozum zastavuje. Predsa najdolezitejsie je, aby ste mali krasne zdrave babatko, ale ludia su ako hyeny, povrchni a primitivni 😠 No viem, ze je to tazke, vzdy takato reakcia zaboli,ale moja, musis sa nad to povzniest, nic ine sa neda robit.A ja na tvojom mieste obmedzim komunikaciu ohladom tvojho tehotenstva s tymito ludmi na minimum. Ja sice takyto konkretny problem nemam, lebo cakame prve deticky a navyse parik, ale zase moja svokra je ustipacna v inych veciach, takze ani ja to nemam az take lahke.Tak ti dam priklad: Minule bola u nas a spytala sa ma, ako sa mam. A ja, v dobrej viere som uprimne povedala, ze no ved to vydrzim, sice zle spim, niekedy nespim aj celu noc a mam hroznu zahu a najhorsie je, ze sa nemozem zohynat, ze mi to strasne zle robi na brusko. A vies co mi na to surovo povedala? "Sak si neni jedina na svete!". Dobre, ze? Tak naco sa ma to pyta!!! 😠 😠 Tak odteraz, ked sa ma nahodou nieco take spyta, poviem jej, ze ved aj ona bola kedysi tehotna, ved musi vediet, ake to je a viac nedebatujem. Kvoli manzelovi si hryzem do jazyka, inak by som jej teda povedala svoje, ale kaslem na to, je to jeho mama, ved on dobre vie, aka je, aj donho rype. A takychto veci bolo viac, ale toto bol vrchol. Tak co s tym? No nic, len sa nad to povniest a elmininovat komunikaciu. Tak sa netrap a ja ti zelam krasne tehulkovanie a nadherne zdravucke babatko 😉 😉 😉 A ostatni nech si trhnu 😀

hradnapani
2. jún 2012

@elisadavinci ako ostatnym, tak aj mne vzdy zastane rozum nad takymi reakciami. Ja by som sa ich priamo a otvorene opytala: Vy nemate ziadnu uctu voci zivotu alebo uctu voci mne?
Pretoze len ten, kto ju nema, dokaze nieco take zo seba vypustit...

nela82
2. jún 2012

@elisadavinci viem o com pises...Ja mam dvoch chlapcov a uz pri prvom kazdy ocakaval dievca.Ked sa nam po 7 rokoch narodil druhy chlapec 😅 Sama svokra povedala,ze chlapci by sa rodit ani nemali 😠 😨 A zvlast,ked nikdy nemala osobne zlu skusenost,kedze moj manzel-jej syn je naozaj spravny chlap a este jej nikdy neublizil...
Väcsinou kazdy hovori,ze kazda zena by mala mat dievcata-len vtedy bude v zivote spokojna,ak bude mat dceru 😝
Moj brat tuzil po synovi,lebo vraj keby mal dievca tak ta mu domov dojde s bruchom 😀Co sa chlapcovi nemoze stat 😅No ma dve dcéry 🙂
Teraz casto pocuvam kedy bude dalsie babo-dcera samozrejme....nechcu pochopit,ze asi nikdy 😎

dejka77
2. jún 2012

Pri prvom tehu som nevedela co cakam a ani teraz to neviem, takze mne sa take stat nemoze 🙂 Ale tiez by ma taketo reci otravovali. Keby mi niekto take nieco povedal, tak by som to asi len tak nenechala a riadne ho za to "zjazdila".

rejocka
2. jún 2012

@elisadavinci Ahoj nad tým sa vôbec netráp,aj keď viem,že to zle padne,ja sa stýmto stetávam tiež,máme doma dvoch synčekov a čakáme tretieho a tiež je pre nás najdôležitejšie zdravíčko,no kým sme nevedeli,že budeme mať damiánka,tak veľa milých ľudí nám už do tretice dievčatko len priali a tiež potom tak smutne,no nevadí možno štvrté.....tiež mi bolo do plaču nad takýmto zmýšlaním,ale niektorí ľudia sú už raz takí,a poviem ti nemenila by som,sme veľmi šťastní,že to bude chlapčeka,že je všetko ok,pekne kopká,každí sa na neho veľmi teší a zato,že niekoho v podstate nepodstatného som svojím tretím chlapčenským tehotenstvom neurobila spokojným a šťastným je mi úplne jedno-to je ich problém,že sú fixovaní na jedno pohlavie čo je veľmi smutné....a ver najšťastnejší bude Lukáško,že má parťáka na hranie a lapajstvá-prajem Ti krásne tehu 🙂

lyongirl
2. jún 2012

Ahojte, nečítala som všetky príspevky, lebo nestíham, ale stačí si pozrieť môj profil a zistíte, koľko mám detí a akého pohlavia sú a samozrejme si domyslíte, čo sa počas mojich tehotenstiev rozoberalo a ako ma ľutovali a pod. veci. Áno, priznám sa! 3x som chcela dcéru, ale to, že mám synov nič nemení na tom, že sú to moje deti, ktoré nadovšetko milujem a nedala by som ich za nič na svete! a je mi ukradnuté, čo si o tom myslia ostatní. Takže nech ma kľudne ľutujú ďalej, je mi to fuk a zaujímavé je, že mi prajú ešte aj štvrté a nezabudnú dodať, veď to už bude určite dievčatko...takže milí ľudkovia, štvrté neplánujem 😀
A pre potešenie, toto sú moji úžasní a nádherní synčekovia...

mataw
2. jún 2012

ahojte, moji rodičia majú dokopy 6 vnukov a žiadne dievča sú na to nesmierny hrdý 😀 , mi si robíme strandu, že ked troška odrastú založíme volejbalové družstvo 😅

boska79
2. jún 2012

@lyongirl ako u nas 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre