Rodina sa otočila chrbtom

3. máj 2023

ahojte vzdy so mnou mala problem priatelov rodina ze som si nedokoncila strednu a nemam ambicie co je blbost atd len za to ze mi skola nikdy nesla ale chcem si zalozit salon ale to je im jedno no uplne sa to zhorsilo ked sa nam k narodilo dietatko mala som 19 teraz ma 2 roky priatelovi dali na depozit ci ako sa to vola aby sa odstahoval a staral sa uz ked si urobil to mu dookola vycitali vobec nemaju zaujem o vnuca .... no lenze priatel im povedal ze on nezarobi tolko aby to utiahol a pochopili to no najskor pomahali s energiami atd ale potom sa uz uplne vykaslali vraj mam ist teraz do roboty ze pomozu s jaslami ale mam si nasjt robotu ze ako si to predstavujem spravit si dieta do rodiny a oni sa o mna maju starat pricom je to ich vnuca tak nechapem co su taky bezcitny a taketo veci mi mozu poevdat ked som 9 mesiacov pod srdcom nosila ich vnuca. Ale od maleho nechcem ist ked vidima ke problemi maju deti co neboli s matkou aspon do 3 r ale nechapu to prestali pomahat a my sme bez penazi pomaly nemame co jest nedoplatok za elektriku ale oni ze pomozu uz iba s jaslami ked pojdem do roboty a vedia ze moji rodicia sami nemaju na jedlo ale aj tak sa vlasnemu vnucatu otocia chrbtom aj ich synovi a hadame sa kvoli tomu uz aj s priatelo m mi vycita veci ze on suhlasi s rodicmi a ze ma nespoznava ze vzdy som bola pracovita a teraz nechcem ist do roboty ked to vraj potrebujeme ale zas mu je vsetko prednejsie nez maly nechape ze ja s nim chcem ostat nie som leniva ze by som nechcela robit tak ja neviem uz len som sa chcela vypisat uz aspom chapem tie vtipy o svokrach

vkatush
4. máj 2023

Si asi prvá matka, ktorej "prajem", nech jej zoberú dieťa, ak nezmeníš zmýšľanie.
Nech sa o to dieťa stará otec, ktorý sa snaží o lepšiu budúcnosť a starí rodičia, ktorí sú voči vám viac než štedrí.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
som_realistka
4. máj 2023

@mamula20 darmo píšeš, všetci sme nervaci, čo strkame deti do jaslí, a nechápeme jedinú správnu matku na MK , lebo ona 9 mesiacov nosila pod srdcom dieťa a porodila ho, a všetky ostatné sme ho asi dostali poštou, preto ju nechápeme😭😭😭😭😭

lalenka33
4. máj 2023

@daniela1911 jej rodičia môžu mať cca 40+ buď sú také hnidy lenivé ako ona, čo čakajú, že ich niekto bude živiť alebo sú to alkáči, čo všetko prepijú. Je vidno, že autorka nemá ziadnu výchovu a že zdedila lenivosť. Keď toto vychová aj zo svojho syna, tak pán boh pomáhaj jeho žene budúcej

lalenka33
4. máj 2023

@lienka.7 presne tak, podľa mňa už aj pracuje na tom druhom ved kým sa podarí, kým sa narodí, čas sa kráti už ma len rok rodičák

liz_lemon
4. máj 2023

@bettie
@majasimon
tipujem, ze nechty

som_realistka
4. máj 2023

@lalenka33 no, ak jej ten chlap urobí aj druhé, tak podľa mňa si ju zaslúži. Či by bol taký naivný aby jej uveril, že nemá plodné dni alebo berie anti? Tá je asi schopná aj prezervatív prepichnúť.

lienka.7
4. máj 2023

@som_realistka ty si dostala poštou? 😲🤣 no vidis, mne ho priniesol bocian 👌🤣🤣🤣

simca06022011
4. máj 2023

Ale ved zase.. už jej toľko nenakladajme. Prebrala sa zo sna, realita je iná ako si myslela. Teraz sa spamätá a niečo urobi, alebo ostane sama a bude sa musieť aj tak spamätať ak nebude chcieť skončiť na ulici a jej dieťa v "domove" alebo s otcom, miesto pár hodín v jasliach. Kde by mu aj dobre bolo. Teraz reve, l3bo pochopenie tu nenasla, musí si chybu v zmyslani sama uvedomiť a niečo robiť ao sebou, ukázať ľuďom okolo seba, ze nie je "lemra". Podla mna ani nevie co bude robit, kde pracovat... preto je taka fixovana na dieta.Takto namotana mamina na dieťa, oblbnuta, to bude ťažké zvyknúť si byť bez mamy (zaujímavé že svokrovci si ho berú, čiže tam nie je problém ho poslat). Deťom medzi deťmi je dobre 🙂) potom aj tak pridu choroby, čiže jej panika ze synacika neuvidí je zbytočná:D

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
4. máj 2023

@nurielka Wow. Chodila si opatrovat na noc dieta niekoho ineho. Klobuk dolu.

lalenka33
4. máj 2023

@som_realistka tak hádam má aspoň on rozum a nesexuje s ňou lebo tiež si myslím, že by aj kondóm prepichla. Antiku iste neberie, keď nemá začo decku jesť kúpiť. Táto bude rodiť ako jabloň.

erika237
4. máj 2023

Autorka, ak si realna ty sama a cela situacia tak sa naozaj zamysli nad sebou. Nie “svokrovci” ti nicia vztah ale ty sama, nie som prvoplanovy zastanca chlapov, ale ak ten tvoj potrebuje sklbit pracu so skolou tak urcite je fajn, aby si vzal este nejaku druhu pracu…
Nemas dokoncenu skolu, aku pracu ocakavas, ze najdes o rok? Pocitaj radsej s tym, ze mozno dieta bude prvy rok chore a budete to musiet vykryt. Ostanes zas doma, lebo potom budu zas svokrovci zli, ze sa nebudu starat o vnuca.
Si mlada, nemas skusenosti, nemas mozno prehlad, ale si dostatocne v obraze, aby si obvinovala vsetkych naokolo , tvoj priatel sa aspin snazi, zacni sa snazit aj ty, lebo ani vychovavat dieta v prostredi, kde sa rodicia iba hadaju nema dobry vplyv, mozno nechat dieta v jasliach a potom mat doma klud, by malo vacsi efekt.

mandarinka555
4. máj 2023

Ja sa mu divím, že ešte nepožiadal súd, aby mu dieťa zverili do jeho starostlivosti...Prečo by ťa mali cudzí ľudia živiť? Načo ste si robili dieťa, keď sa o neho nedokážete postarať? Tu je toľko otázok, že je mi z teba zle...Okolnosti ťa nútia ísť do práce, ale ty stále melieš tie sprostosti...Nakoniec ťa ten tvoj frajer odkopne a skončíš na ulici, následne ti sociálna kuratela dieťa vezme a môžeš ísť rovno do pi**** Takže hajde do roboty...Si lenivá, nič iné v tom nie je...

lindusss2016
5. máj 2023

Ale na co sa chces vyrozpravat niekomu normalnemu? Ved vsetko si uz povedala. Ty nechapes, ze jeho rodina nie je povinna vas zivit? Ani pravne, ani moralne. Ved vam pomahali az az. Preber sa. Nie si uz dieta, ale dospela zena. A tak to v dospelosti chodi, ze sa musis postarat sama o seba. Zaujimave, ze tvojim rodicom nikto nevycita, ze vam nedavaju, ale jeho rodicia maju prispievat 🤷 uz sa preber z toho sna. Ziadnu normalnu rodinu s detmi nedotuju stari rodicia 🤷 vsetci musime uzivit deti sami a mame aj ine vydaje samozrejme. Ty kym si sedela na rodicaku, si si mala skolu dokoncovat. Ja mam vysokoskolsky titul, a predsa som sa dala tento rok na skolu a to mam dve deti a pracu. Keby videli, ze mas snahu si aspon tu strednu dorobit, tak by sa aj oni asi spravali inak. Ale vidia, ze z teba nic nie je. Ved povedz, ako si sama predatavujes svoj zivot? Dieta za rok do skolky a ty otvoris salon? Ako? Vies, kolko penazi a papierov na to potrebujes?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
5. máj 2023

@oktobermimi žasnem, nikomu inému, nezmazal admin príspevok, ale mne až 2, nepísala som nič vulgárne, ani nič horšie ako ostatné nasrdené ženy

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka2013
5. máj 2023

prepáč, ale priateľ má pravdu aj v tej "krkavčej materi".. možno je to silné, chápem, ale silné je i to, že keď môžeš /prácou/ dať dieťaťu viac a nežobrať od svokrovcov, NECHCEŠ sa na tom pričiniť - si jednoducho lenivá a očakávaš, že si prešla najväčšou chorobou sveta /TEHOTENSTVOM/ a teraz "mišky hryzte ma" a starajte sa o mňa.. rozbroje v rodine robíš hlavne TY svojím správaním a názormi.. myslím, že nikto normálny ti za pravdu nedá.. a hlavne - otoč si to.. vieš sa pozrieť do zrkadla s otázkou : SPRAVILA SOM VŠETKO PRE DOBRO A SÝTOSŤ MôJHO DIEŤAŤA? bohužiaľ na tvojom mieste by moja odpoveď bola plačom...

oktobermimi
5. máj 2023

@cacianka pravda boli😂

heidi4
5. máj 2023

@oktobermimi
@cacianka
Podla mna autorka sama nahlasuje vsetky komentare, ktore jej nie su po chuti. 🙂🤭😂👏
A nedivila by som sa ani, keby o chvilu bola cela diskusia zmazana (ako ostatne taketo "vyzivne" 🍿🍿🍿🤭😂).
Aj tak sa uz neozve, neprecitala si tu, co by chcela... 🥲

saskia_98
5. máj 2023

@cacianka aj mne zmazali za to ze som napisala ze je sprosta, pritom som to myslela stylom ze je nechapava 😂😂😂 hold admin ma dnes fajny piatoček 🥳😂

2kikuska4
5. máj 2023

Odstrelilo ma do vesmiru z tohto prispevku 😅
Ci si romka, ci nie si, chovas sa ako nevychovana, leniva zena.. pardon, dievca, lebo podla tvojich vyjadreni sudim, ze nie si absolutne vyspela ani uvedomela..
Ja som romka, ked uz tu vytahujeme taketo skutocnosti, mam 26 rokov, 2 deti, pracujem, a dorabam vysku.. takze ti poviem nieco .. kto CHCE hlada moznosti.. kto NECHCE hlada vyhovorky...
Keby si aspon tu skolu externe dokoncovala, aspon tu maturitu alebo vyucny list, videli by svokrovci, ze mas v sebe snahu, a chces robit nieco pre seba a svoju rodinu... a verim, ze by pomohli aj inak, ako " len " jaslami - za to by si im mala ruky,nohy bozkavat!!! Aj za ten " hmmm ako sa to vola, depozit ci co " .....
Nevdacnica...

oktobermimi
5. máj 2023

@heidi4 tomu ver presne to ma napadlo ze ich nahlasuje