Rodina verzus čistá fraška

katuskatt
13. sep 2015

Mam dost velku rodinu,vela tiet,bratrancov,sestranic. . . Vzdy sa navstevujeme,oslavujeme,casto sa navstevujeme. . . Len bohuzial ked sme spolu bavi sa kazdy s kazdym a potom na seba za chrbtom kydame. Robime rozbroje medzi sebou a mna uz to strasne unavuje a stve,hlavne kvoli mojej dcere. Nechcem aby vyrastala v takomto prostredi. Vobec neviem,ci je to tak aj v inych rodinach alebo len v tej nasej.

mircalla
15. sep 2015

Podla mna je to cele o povahe....su chlapi, ktorych take cosi ani nenapadne....su chlapi, ktori maju k tomu sklony - bez ohladu na to, aky maju vztah, intimny zivot atd....mozu mat aj vsetko v sexe s partnerkou na co, si spomenu, aj tak to budu robit...dokonca aj ked su spokojni...jednoducho si nevedia pomoct
Preto pre je je takyto chlap jedine nepouzitelny,neverim, ze sa dokoze zmenit, je to v nom a vzdy bude

moni244
15. sep 2015

@katuskatt pozri, ja mam tiez velku rodinu, ale s nikym sa nestretavame, s otcovej strany nepoznam osobne sesternice, bratrancov, stretnut ich, ani ich nespoznam, tety nas obchadzaju na druhu ulicu, z maminej strany su vsetky sesternice a bratranci o dost starsi, stretavanie nuka bodov, cize ja som v kontakte ken s rodicmi a surodencami, moji stary rodicia uz neziju, z manzelovej strany tiez velka rodina, tiez sa nestretavaju, len surodenci, cize nikde to nie je ruzove

horana
15. sep 2015

V nasej to tak je. Mne to vadilo natolko, ze sme kontakty prerusili temer uplne, po case nikomu nechybame a nic lepsie sme nemohli spravit. Nechodim ani na svadby co pohraby. Svadby sa nam dari tak nejak spontanne obchadzat su v lete a my sme vacsinou prec, pohreby, nech si kazdy zazera ale nemam rada uz z principu, takze sa nezucastnujem a rozlucim sa vo svojom vnutri. Na sviatky nas uz nik nepozyva - paradicka, to bolo vzdy pretrpene a falos by sa dala krajat.
Obcas sa ku mne donesie nejaka vacsia ohovaracka, sice na niekoho ineho, ale je mi jasne ze nas to neobchadza, ale neviem o tom a hlavne je mi to jedno. Je to uzasny pocit slobody.
Kontakty rozvijame s priatelmi a tak nas to naplnuje a bohate nam to staci. Jedina vynimka je manzelova sesternica, s ktorou si rozumel od destva a s ktorou sa stretavame, aj s jej detmi, tam to klape, a nic viac rozsirovat nemienim, rozhodne nie len preto "ze sa to akoze patri" ale inak nasilu. To nie je moj styl.

mircalla
15. sep 2015

ups dala som to do zlej temy pardon damy

katuskatt
autor
15. sep 2015

@horana toto by som chcela aj ja. Lenze co sa tyka tych oslav,tak to mame z priatelovej strany normalne povinne. Lebo co sa tyka tej rodiny tam sa musi vsetko,vynsovat na vsetky narodeniny,meniny,sviatky. . . . a ak by sme nahodou neisli uz by bol ohen na stteche a okolo toho by bola asi hodinova prednaska. Ja to normalne neznasam. U nas to nemame vo zvyku ale oni oslavuju uplne vsetko.

katuskatt
autor
4. jan 2016

Ahojte. Musim sem zase napisat lebo ma asi porazi. Na silvestra u nas na sidlisku pustali pyrotechniku uz od 6 vecer. Nasa mala sa toho boji,cela sa triasla a nemohla spat. Priatel napisal na fb nieco v tom zmysle,ze by sa mohli ludia trosku uvedomit ze novy rok je az o pol noci. .. . a vcera volala moja teta mojej mame,co moj priatel vypisuje na fb ako tam nadava . . . . ako ked to niekomu vadi,preco nevolaju nam ale mojej mame? A co je komu vlastne do toho co tam pise,ved sme dospeli ludia a je to nasa vec tak naco yo riesia? A zabudla som,zas to riesi cela moja rodina ale samozrejme s nami nie ale ostatny medzi sebou. Toto je uz ako otras.

eli74
4. jan 2016

@katuskatt dnes uz je to akosi v móde, že každý s každým niečo rieši, či už cez ten telefón, či na fb, alebo na modrom koníku. 🙂 myslím si, že ani ty nie si výnimka, podľa toho, čo píšeš.

timea7
4. jan 2016

@katuskatt pyrotechnika počas celých Vianočných sviatkov, Silvestra a Nového roku ide na nervy pekelne aj mne, je mi ľúto každého trasúceho sa psíka a nie to detí. Aj moje malo z toho panický strach, no písanie na Facebook ti nepomôže, to si už zrejme sama zistila. Tí, čo budú chcieť odpaľovať petardy, tak ich odpaľovať budú, ostáva sa len odpratať s dieťaťom niekde na chatu, kde predpokladáš, že bude kľud. A čo kde komu kto povedal, to nerieš, zbytočne ti to uberá energiu a nevedie to k ničomu.

romanovic
4. jan 2016

Kvoli detom by som to zakazala, ale na psickarov, co neupratuju za svojimi psami, by som to hadzala. V kazdej diskusii sa vsetci psickari plamenne dusuju, ako upratuju a pritom dnes clovek nemoze pustit dieta na travnik, nebodaj postavit snehuliaka v meste...

marca12
4. jan 2016

@katuskatt toto iste sa robi v priatelovej rodine a je mi z nich na grc.stale navstevuju,ale akonahle jeden chyba uz je ohovoreny.nemozem sa na to ani pozerat.u nas to tak nie je,stretavame sa sporadicky-kdeze byvame daleko od seba,no zato sme druznejsi

katuskatt
autor
4. jan 2016

@marca12 aj u nas je to tak. Lenze v rodinne su mensie rodinky,ktore sa stretavaju skoro kazdy vikend tak rozoberaju ostatnych. Ale neviem co ich je potom co kto pise ved to je kazdeho osobna vec. A este preco sa moja rodina stara o mojho priatela,ved on s nimi nema nic,tak co ich je do toho co kam pise. Ved to je uz chore. Ale nasa rodina ma takychto veci viac,ked je chvilu pokoj tak sa vzdy najde niekto kto musi zase rypat a robit konflikty.