Rodinná oslava bez partnera. Čo robiť?
Ahojte, chcela by som poprosit o radu. Babka bude mat jubileum a chce robit oslavu v restauracii, zavolala svoje deti a nas vnucata...ja ako jedina z vnucat mam priatela, ktoreho na oslavu nevolala, lebo vraj chce oslavu iba v uzkom rodinnom kruhu, o peniaze nejde ze by nechcela zaplatit aj pre priatela pohostenie, ale proste chce to takto...ja neviem co mam robit na jednej strane je to jej oslava a ona rozhoduje koho pozve, ale na druhej strane mi je to luto lebo sme s priatelom uz 4 roky spolu a ma dobry vztah s mojou rodinou a on sa na mna nahneval ze preco on na tu oslavu nebol pozvany...rozmyslam ze na tu oslavu nepojdem, ale bude mi to luto...neviem co robit
On sa nahneval na teba, ze babka nepozvala jeho? Co s tym mas? Red flag
@julish no ostal z toho zaskoceny, co popravde aj ja...ze preco jeho nevolala ze ci nieco proti nemu ma, ze sa zle citi...ja sa tiez citim zle
Babka oficialne povedala ze ho tam nechce? Ok keby ste spolu 4 mesiace. Ale 4 roky uz celkom dost.
Kazdopadne kvoli tomu sa on urazat nemusi... nuz okej. Nebol pozvany. Urobi si iny program.
By som sa uistila ci ozaj nie je pozvany. Ak nie isla by som aj sama. Ale iba na chvilku.
Ty len pekne na oslavu chod, a priatel nech sa zacne spravat ako dospely clovek. Je to oslava tvojej babky a ona rozhodne koho pozvat, koho nie. Keby bol manzel, urcite by bol pozvany. Babka je stara skola, niektore veci vnima inac.
Nedat prednost babke co ma nejakych 70-80-90 rokov pred frajerom s ktorymi si 4 roky a onedlho uz nemusis byt, no neviem...
Nic mi na tom divne nepride. Predstav si, ze aj niektore svadby sa robia tak, ze niekedy pozvu bez partnerov, alebo bez deti. Bez ohladu na to, ci ste spolu mesiac alebo 10 rokov... Co potom budes mat doma, psychicky teror...?
Zaklad je nebrat to osobne. Babka sa rozhodla - akceptuj, a uplne zbytocne sa nad tym nezamyslajte a negenerujte v sebe hnev ci krivdu. Jedna oslava...
Babka oficialne povedala ze ho tam nechce? Ok keby ste spolu 4 mesiace. Ale 4 roky uz celkom dost.
Kazdopadne kvoli tomu sa on urazat nemusi... nuz okej. Nebol pozvany. Urobi si iny program.
By som sa uistila ci ozaj nie je pozvany. Ak nie isla by som aj sama. Ale iba na chvilku.
@anonym_98eec0 ano vyslovene to tak povedala ze chce iba deti a vnucats, som jej hned povedala ze ked je problem s peniazmi ze ja pohostenie zaplatim pre neho ale ona povedala ze toto problem nie je len tam chce najblizsiu rodinu
@anonym_98eec0 ano vyslovene to tak povedala ze chce iba deti a vnucats, som jej hned povedala ze ked je problem s peniazmi ze ja pohostenie zaplatim pre neho ale ona povedala ze toto problem nie je len tam chce najblizsiu rodinu
@anonym_autor veď to je úplne normálne, chce proste úzky rodinný kruh, on je nič pre ňu. Nechápem čo je na tom nepochopiteľné, aj my sme s frajerom už 4 roky ale neťaháme sa na všetky oslavy. Neni môj muž
Ved je to normalne že chce tam len rodinu
keby ste boli manželia je to iné ale ktovie
mali by ste o tom porozprávať s priatelom je to proste babkine prianie byt iba s rodinou bolo by fajn to rešpektovať
babka chce oslavu len s rodinou. Tvoj frajer jej nie je rodina. Bodka. Urazenosť tvojho priateľa je smiešna a tvoje váhanie, či ísť alebo neísť na oslavu vlastnej babky je trápne
To si tvoj priateľ nedokáže urobiť jeden večer program sám bez teba? Ja na jeho mieste by som bola rada, že nemusím ísť na nejakú trápnu oslavu. Ale to som ja.
@anonym_autor
Sorry, tvoj priateľ je trápny.
Po 4 rokoch chodenia si stále iba jeho frajerkou a on bude sa hnevať? Keby bol chlapom, už ste vy dvaja rodina.
Z hľadiska práva je tvoj priateľ pre tvoju babku úplne cudzia osoba a nemá k nej žiadny formálny vzťah. Ak ho uráža, že babka veci pomenuje pravým menom a chce mať pri sebe len najbližšiu rodinu, je na mieste zamyslieť sa, ako by reagoval v situáciách, keď pôjde o skutočne vážne problémy, ktoré bude treba riešiť.
@anonym_autor
Sorry, tvoj priateľ je trápny.
Po 4 rokoch chodenia si stále iba jeho frajerkou a on bude sa hnevať? Keby bol chlapom, už ste vy dvaja rodina.
@zmrzlinka2021 kks..toto mi je ale názor 🤣🤣🤣🤣🤣🤣.čo ak majú obaja len 20 rokov?už mali byť manželia a mať deti??
Povedz rodine, že aj priateľ príde poobede babke zablahoželať, nech prinesie kyticu a určite ho nikto nevyhodí
Pane boze to vazne ? Babka chce na oslave len Vas tak to kazdy ma respektovat. Ozaj musia niektore pariky chodit vsade spolu jak take cecky ? Sa uraza ako male decko
A ano chod na oslavu !!! 😨
Jediná z vnúčat máš priateľa? Čiže by tam bol jediný mimo rodiny? Rešpektovala by som jej rozhodnutie, na oslavu si môže pozvať koho chce.
Ak by pozvala priateľov iných vnučiek a tvojho nie, to by ma mrzelo.
a co mate 15? ved ked babka si vyzaduje vyslovene oslavu len v kruhu rodiny, tak to predsa musi chapat, paneboze...ved to zase nie je taka velka vec.
@anonym_autor ty na oslavu chod urazis babku a priatel nech nie ako jesitne male dieta....
Babka vie čo robí. Ver mi. Nič na tom nie je zvláštne. Ty sa s ním prezentujes ako s partnerom, ale zatiaľ je to len nejaký náhodný ... Pokiaľ nie je manžel, nie je nič.
Z hľadiska práva je tvoj priateľ pre tvoju babku úplne cudzia osoba a nemá k nej žiadny formálny vzťah. Ak ho uráža, že babka veci pomenuje pravým menom a chce mať pri sebe len najbližšiu rodinu, je na mieste zamyslieť sa, ako by reagoval v situáciách, keď pôjde o skutočne vážne problémy, ktoré bude treba riešiť.
@anonym_d9be63 tiez myslim ze toto nie je jeho jedine negativum.
Babka bude asi konzervatívnejšia, kde za rodinu považuje iba zosobášené páry, nie priateľa. Mne osobne to tiež príde smiešne, ale rešpektoval by som to. Manželka má takto nastavenú tetu, ktorá mi pri predstavení ani pusu nedala a povedala, že až po svadbe 😀 Dnes keď k nim prídeme na návštevu (sme dávno zosobášení), tak ma obskakuje ako kráľa 😀 V rodine majú tiež jeden nezosobášený pár a toho priateľa táto teta doslova ignoruje, nevolá ho na žiadne oslavy, nič. Tiež mi to pride odveci, ale takí sú ľudia. On to musí alebo mal by to akceptovať aj keď sa mu to nepáči, čo chápem.
@anonym_autor a to je od babky blbé, odkáž jej to 👉👉👉a keď ste spolu 4 roky, tak je to v podstate partner a nie len úlet
@anonym_autor Keby vsetci mali priatelov a iba jeho by nepozvala, tak by to bolo "divne"... takto je to vramci normy... stale je to priatel a nie manzel... Podla mna vpoho...
Babka nepozvala predpokladam ani ziadnych frajerov a frajerky ci milenky ostatnych deti a vnucat... chod normalne babke zablahozelat, keby nepozvala manzela, bolo by to ine. On nie je manzel a ani nemate deti, je jedno, z akej strany toto otocis.
Reagujete obaja ako malé deti. Babka si organizuje oslavu vrámci rodiny a už tvoja poznámka o peniazoch bola divná. Ani keby ste boli zobratí nedáva vám to právo sa vnucovať na oslavu. Ty len pekne choď a frajera nechaj nech si trucuje doma.
@anonym_autor no a? Ak ho nechce, nebudem ju nútiť, frajerovi to vysvetlim… ak by to bol manžel, malo by to inú váhu, ako iba frajer…
??? Tak babka organizuje oslavu tak snáď má právo povedať, že tam chce len rodinu. Predpokladám že tvoj priateľ je mladý chalan, to čo mu až tak ide o nejaký spoločný obed s tvojou rodinou? Nech si spraví v ten deň iný program a ty choď sama. Či má problém skôr s tým, že pôjdeš niekde bez neho? To je celkom red flag.
@zmrzlinka2021 kks..toto mi je ale názor 🤣🤣🤣🤣🤣🤣.čo ak majú obaja len 20 rokov?už mali byť manželia a mať deti??
@anonym_4a2384 nepíšem o deťoch. Rodinou sa stáva aj manželstvom. Tiež nepíše že majú 20 rokov. Rozčuľovať by sa mal on nad sebou.
Vy dvaja mi pridete ako jedna moja uz byvala kamaratka zena co ma 65rokov,uz dva roky sa nebavime lebo som na moju svadbu pozvala len ju s manzelom a nie jej vnuka s frajerkou,ktoru som v zivote nevidela a jej vnuka presne 3x.Nas bolo 13 a len nam nasi najblizsi.Ide o rodinu svoju vlastnu,blizkost.Neviem co je na tom k nepochopeniu.

On sa nahneval na teba, ze babka nepozvala jeho? Co s tym mas? Red flag