Rozchod - pauza

valeria1985
14. feb 2013

Priatel mi po mensich nezhodach povedal ze potrebuje chvilocku pre seba? Mam to brat ako rozchod? Resp. Aku dobu cakat?

lucka1987
14. feb 2013

@valeria1985 fakt neviem, ja som pri tom nebola ked ti to hovoril... 😅

awalancha3
14. feb 2013

.......niekedy na toto sluzilo Bravo..... 😉

irriss
14. feb 2013

@valeria1985
Jak chces merit Cas lhuty? Jak se meri Laska? Jak se meri Bolest? ☹
...v techto pripadech nejde o doporucenou lhutu konzumace na jogurtu.. 😉 .muze jit ihned o "zbytecnou konzumaci casu i vztahu" 😉 tzv. prosla zaruka vztahu..
Ja bych necekala...kdyz on nechce spolecnou cestou a pritomnosti menit to, co mu vadi.....vybral si super den..sv. Valentyn-opravdovy romantik - citlivy muz..na ktereho se vyplati NECEKAT..

lucka1987
14. feb 2013

@valeria1985 vies, v niektorych pripadoch to znamena v preklade :" nechaj ma dychat, nechaj ma zit " v niektorych zas : "spoznal som inu, teraz si potrebujem pretriedit myslienky, daj mi cas " a v inych :" som unaveny, mam svoje problemy, potrebujem si ich dat sam do poriadku, daj mi cas "
ale moze to znamenat aj vela inych veci, takze ako to myslel, musis vediet sama najlepsie, my ho nepozname a nepozname ani vas vztah

cerez
14. feb 2013

@valeria1985 Z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že ti jemne naznačil, že je koniec. Ak niekto má niekoho rád, nepozná pauzu. Problémy sa majú riešiť, vyrozprávať, pochopiť sa. Nie zbabelo utekať.

cerez
14. feb 2013

@valeria1985 Práve som si to spočítala, tak môj bývalý už pauzuje 17 rokov! 😀

valeria1985
autor
14. feb 2013

momentalne v práci rieši veľký projekt, takže je 6 dni z týždňa tam do večera...ja som si ten siedmy stále vyhradila pre nás, možno toto bola príčina výbuchu ....stále sa oháňal prácou, že je za tým to...najskôr som počula výčitky že si vedieme iný život a potom že som sebecká a pozerám len na svoje potreby...potom prišlo že potrebuje chvíľočku pre seba...odvtedy sa pár krát ozval aj sám, aj odpísal...ale neboli to slovíčka lásky....asi na mňa prišla ťažká chvíľka preto som tu napísala

digysa
14. feb 2013

@awalancha3 Toto bola odpoved roka...........ja som som sa uz tak neurvala k smiechu ako teraz....... (ospravedlnujem sa zakladatelke temy, ale toto bola originalna odpoved!! YEs) 😀 😀 🙂

digysa
14. feb 2013

@valeria1985 Aby som nebola hnusna, ze si robim srandu.... Ak spolu byvate, tak to nevidim ruzovo.
Ak spolu chodite, tak mu daj volno- nepis, nevolaj, nevnucuj sa.....daj tomu mesiac a ak sa neozve sam, kedze iniciativa o "pauze" vysla z neho, tak by som pokracovala v zivote bez neho...... 😒

samka78
9. feb 2016

ahojte.. potrebovala by som poradiť.. s priateľom sme boli takmer 3 roky.. nebola to prechádzka ružovou záhradou.. mali sme problémy od začiatku.. je rozvedený a má dieťa.. býval u mňa.. chodieva na týždňovky a víkendy sme trávili spolu.. začiatkom januára sme sa veľmi pohádali.. povedal že so mnou končí.. na víkendy nechodil.. ja som to moc neriešila, kedže pracujem ako účtovníčka mala som v januári strašne veľa práce a nejak vzťah bol na poslednom mieste.. lenže prišiel február, pracovné napätie a nervozita povolili a začínam si to uvedomovať.. ako písala som mu občasne cez fb alebo sms.. no a včera sme spolu volali po vyše mesiaci a povedal mi že sa má dobre.. a ked som sa ho pýtala, že čo je toto, tak že pauza.. ked som sa ho spýtala že ako dlho bude trvať, tak mi povedal že nevie.. že si musí porozmýšlať.. do očí ked si bol po veci mi nechcel povedať, že či ma ešte miluje alebo nie.. tak ja neviem.. je to rozchod, alebo čo? ďakujem za odpovede 😒

cecil36
9. feb 2016

@samka78 nechava si zadne vratka...

samka78
9. feb 2016

ako čítala som na nete, že komunikácia je dôležitá.. ako ked bol cez týžden preč, veľa som mu písala aj sa snažila predtým v starom roku volať.. chýbal mi.. včera mi povedal, že mu to vadí.. že ked sme doma cez víkend že nemáme spolu o čom hovoriť, lebo všetko si povieme cez týžden.. nakoniec som sa dozvedela, že január ani neriešil, že on rieši celý vzťah.. ako nik predsa nie je bez chyby.. aj som mu to povedala..
má vôbec význam čakať? ako dlho má trvať pauza? pravdupovediac už aj ten telefonát nevedela som čo mu povedať.. začína tam byť odcudzenie.. chvíľku to bolo ako ked sme boli spolu, ale potom už nie.. nevedela som začať konverzáciu ☹

cecil36
9. feb 2016

@samka78 pauza nema trvat nikolko, ten co navrhne pauzu si nechava zadne vratka na to, aby si niekoho nasiel a teba si este chilu drzal, ak by to nevyslo resp.nikoho nenasiel. Normalny vztah nepotrebuje pauzu, bud si problemy vykomunikujte alebo sa rozidte. Nic medzi tym neexistuje.

samka78
9. feb 2016

ved práve.. včera som si večer ešte vlievala nejakú nádej, že pauza nič nie je.. ale za noc sa mi to rozležalo v hlave.. že to nie je tak ako sa mi to večer zdalo.. že to je rozchod, len nejako krajšie zaobalený..
ked som sa ho spýtala, že či môžem aj zajtra ako dnes volať, tak sa mu to moc nevidelo.. asi máš pravdu.. len ja to ešte nedokážem prijať 😔

cecil36
9. feb 2016

@samka78 nadych, vydych a nekontaktovat, to jedine pomoze

samka78
9. feb 2016

asi máš pravdu.. keby som mu chýbala ja, tak by dávno zavolal.. možno je to aj preto, lebo ešte stále má u mna veci.. preto tie zadné vrátka.. ☹

charity
9. feb 2016

@samka78 Ukonci to Ty. Ak sa nezacne snazit o navrat o nic si neprisla.

mamickajanka
9. feb 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

ja byt tebou to tiez ukoncim, zbytocne budes len cakat

zuzanadringus
9. feb 2016

Myslim, ze by si sa mu mala prestat ozyvat... Takto sa mu vzdy pripominas... Co mu chces vlastne povedat? Mate si vobec co povedat, ci len riesite to, kolko mas cakat a ci sa mu mozes ozvat? Keby si mu chybala, tak sa ti ozve sam. Ber to tak, ze je to koniec vasho vztahu. Ale urcite mu nevolaj a nepis. Radsej chod niekam von s kamaratkou a nemysli na to. Popravde, my zeny vieme byt co sa tyka muzov tak dotierave, ze si to ani neuvedomujeme...

moonlight1210
9. feb 2016

@samka78
komunikacia je fajn, ked si dvaja vedia povedat, v com je problem. teda v com kto z nich vidi svoj problem vo vztahu. a to riesia.
a robia to priebezne pocas vztahu.
na konci to uz casto vela vody nenamuti, lebo je tam viac nazbieranej trpkosti a krivdy.

tu pauzu by som mu schvalila, ze suhlasim, ze si to tiez myslim.
pokial by v nom nehrklo ako v starych hodinach (a neskusil by zabojovat), tak je vztah naozaj v haji (nema o vztah viac zaujem, alebo rovno uz ma vyhliadnute nove ovocie, takze suhlas je vitany ako ulava) a som volna pre iného (nebudem cas zabijat planymi nadejami a nahovaranim si, mozem sa rovno od srdca vyplakat a ist dalej).

samka78
9. feb 2016

@zuzanadringus ja viem.. snažím sa zamestnávať ako to len ide.. ale príde 20h večer a zosypú sa na mňa steny 😢
on sa ešte snažil v januári, len ja som nemala na neho vôbec čas.. a ani chuť nič riešiť.. bola som zahltená prácou..

majka99999
9. feb 2016

@samka78 presne ako pisu baby,ak ti to nepovie do oci, tak zrejme sa nieco crta, ale nevie ci z toho nieco bude, si taka poistka. Ak by toho mal vela v praci, ale povedal ti, ze ta miluje, ze ked to bude volnejsie, tak nabehnete na stary rezim, ze by ti zavolal aspon 2x do tyzdna sam od seba... Ale nevidim, ze by chcel byt s tebou.

samka78
9. feb 2016

@majka99999 no on si na to že má vyše 40 vytváral fiktívne profily na pokecy.. prišla som mu na to.. častokrát tam vystupoval ako single, aj ked sme boli spolu.. sľúbil že s tým prestane.. a neprestal..tuším, že už má další profil.. ja som to brala neskôr ako jeho zábavku, že si vypisuje, že sa nudí na ubytovni.. dôvera bola v kýbli, preto som počas vzťahu častejšie volala..
mne je z toho nanič.. mám takmer 36 rokov.. rozvedená.. a ešte aj takýto vzťah ☹ a také to bolo na začiatku krásne..

zuzanadringus
9. feb 2016

@samka78 co sa tyka prace, tak to bola chyba zase z tvojej strany, aspon trosku casu si si na neho mala najst... chapem, ze ku koncu roka je toho vela, no nemozme zabudat ani na vztahy... a on si mohol uvedomit, ze toho mas naozaj vela, ze nevies kde ti hlava stoji..

samka78
9. feb 2016

@zuzanadringus ved práve.. to isté bolo aj v januári minulý rok.. aj som ho prosila, nech ide s deťmi k mojej mame na víkend.. že ja fakt potrebujem kľud..že som strašne nervózna.. a nedokázala som to zastaviť.. 😒

samka78
9. feb 2016

myslím že obaja máme na tom rovnaký podiel viny.. ja som si to už uvedomila.. aj som sa mu ospravedlnila, že som ten január neustála.. len on je typický chlap.. on chyby nemá..teraz už vyťahuje všetko.. hlavne moje negatívne vlastnosti.. 😖

majka99999
9. feb 2016

@samka78 hmmm, muz, co si zaklada fiktivne profily aj ked ste spolu? Zbohom, aj keby som mala 50...

moonlight1210
9. feb 2016

@samka78 potrebujes si na 20:00 naplanovat nejake aktivity.
dobre DVD - ziadne romanticke slzaky. radsej vtipne stare dobre komedie.
a ziadne vino k tomu - alkohol podporuje nostalgicke fnukanie
radsej tepla hunata deka, vonavy caj, nohy na stole.
dve hodinky skuknes a o desiatej akurát rovno do postele.

alebo si kup tablet, kukni YouTube, najdi tutorialy a trenuj jednoduche sposoby, ako si vytvorit na nechtoch zaujimavy naoko zlozity dizajn, 7 ucesov za 5 minut, makeupove tutorialy, ako z tuctových elastakov vykuzlit len noznickami modny hit, ako sa obliect do prace tak, aby si prehodenim dvoch kuskov oblecenia bola nachystana na vecer do mesta, ako si do domacnosti spichnut nieco krasne, ako vyrobit z obycajneho zosita v tvrdych doskach zaujimavy originalny darcek pre kamosku, a pod.
je tam toho na tony inspiracii.

chod behat.
chod na prechadzku.
chod do najblizsieho baru, vezmi sis dobru knizku, daj si horucu cokoladu a precitaj si kapitolu.
urob to pre seba, lebo mas chut na dobru knihu pri salke cokolady.

nehovor veci ako: a naco by som sla. a budem tam trapna. a mne sa behat nechce. na prechadzku je vonku zima. ...
proste to urob.
mozno to bude prepadak a viac to nezopakujes, mozno v tom najdes nieco, co ta chyti.

kamoska zbalila manzela na to, ze sedela v bare a zamyslene pocuvala nad cajom hudbu. ziadne gesta, zaujimave oblecenie, specialna poza tvare, ziadne stylizovanie sa, krivky tela. proste sedela necinne na zadku, miesla caj a pocuvala, lebo sa jej chcelo akurat sediet necinne na zadku, miesat caj a pocuvat. a ako ju tam tak videl, ten jej zjav ho zobral. prave tym, ze bola taka spokojna sama so sebou. a tolko po nej patral, az ju zas stretol a zacali spolu chodit.

neskusis, budes sediet doma a rozpravat o padani stien na hlavu.
a o com potom chces rozpravat s tym moznym nadejnym novym chlapom? (alebo aj s tymto tu, co zatial asi este mas?) o svojich depresiach?

samka78
9. feb 2016

asi máš pravdu.. možno včerajší telefonát bol o tom aby som si ujasnila na čom vlastne som.. kedže sme spolu komunikovali fakt minimálne.. a čím dalej tým viac si uvedomujem, že to vyzerá tak že už má nejaký nový objekt.. pokúsila som sa ešte naposledy, že či nepríde a nestrávime spolu Valentína.. ale odpoveď bola rázne nie.. 😒
no bývam na dedine, tak moc veľké možnosti vyžitia nemám.. večer sa učím s malým, študujem zákony.. a potom už len večer pozrieme rozprávky a spať.. 😒

lubka1983
9. feb 2016

@cerez 😂😂😂😂😂