Rozdielne názory manželov

11. máj 2022

Ahojte..
Myslite,ze dokaze manzelstvo normalne fungovat,ak maju manzelia rozdielne nazory-politicke,ekologicke..?Sme spolu v stastnom manzelstve s tromi detmi uz 15rokov,ale ako prisla korona,mojmu muzovi preplo.Stal sa typickym konspiratorom a celkovo antisystemovo zmyslajuci clovek.To sme este vedeli nejak fungovat,aj ked sa nedal ockovat a odmietal nosit rusko.Ale teraz,ako je vojna na ukrajine,je to s nim coraz horsie.Je prorusky,cita iba a len media ktore podporuju proruske zmyslanie,ak mam pustene trebars co i len Expres radio,vypina ho,vsade podla neho klamu.Neveri nicomu co ide proti Rusku,nadava na nasu vladu,prezidentku,EU,USA..A najnovsie uz spochybnuje aj to,co doteraz povazoval za pravdu-klimaticke zmeny su tiez podla neho vysledkom len nejakej skupiny ludi ktora chce vyhubit ludstvo..Dokonca zacina verit chemtrails 😞 Mam strach..co s nasim vztahom bude..Je to sikovny chlap,vela toho vie urobit,v robote je uspesny a je to naozaj dobry otec aj manzel..Ale ja nedokazem otocit svoj nazor len kvoli zachovaniu kludu v rodine…Snazim sa tymto temam vyhybat,ale mam pocit ze coraz viac tem musime ignorovat,lebo stupnuju napatie medzi nami 😕 Neviem,co s nami,s nasim vztahom..Ako ho zachovat?

tiika
17. máj 2022

@zmrzlinka2021 normálne som sa musela silno zamyslieť. Rozdiel je v tom, že jej muž netvrdí, že ta zabita mamka provokovala, ale verí niekomu, kto tvrdí, že áno.
Ako tieto proruské nazory sú aj pre mna cez čiaru a nie je normálne veriť niečomu, čo si hocikto môže napísať a vykonstruovat na nete. To mi však nebráni respektovat takého človeka, aj keď s ním nesúhlasím, je to rovnako ľudská bytosť so svojim názorom, ku ktorému ho vedie jeho skúsenosť, zážitky, nastavenie, viera, čo ja viem… rovnako ako mna.
My vieme z médií tiez len to, čo nám ini sprostredkujú. Riešenie nespočíva podľa mna v hádkach, presviedčaní, ignorovaní či rozvode, to manželke vnútorný mier neprivedie. Pokial je dobrý muž, otec, nepije, nebije, pomáha, nevypina telku, nepresviedca ma stoj čo stoj o jeho názoroch… a inak sa zle nespráva..
Asi by som sa snažila pochopiť, prečo ľudia a môj muž veria takým veciam, či sa cítia dôležitejšie, ze my sa necháme klamať, a oni jediní poznajú skutočnú pravdu, či za nejakými neúspechmi vidia krivdu a zvaľujú vinu na iných a vládu, či sa niečo stalo v ich detstve, ze su náchylný veriť konšpiráciám.. normálne to nie je.
Ale keď na to ti manželia prídu, možno sa aj niečo v mužovi zmení a niečo si v sebe vyrieši.

bluka2
17. máj 2022

Korona povedzme ešte, ale ten zvyšok už nie. Ani s 3 deťmi. Život je krátky na to byť obklopený z takej blízkosti idiotizmom. S dvoma sa dá fajn, s troma sa dá určite tiez. Snáď nie sú vo veku novorodenec, 2 roky, 3,5 roka, lebo to potom už neviem presne...

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andzulik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz