Rozpadávajúce sa manželstvo. Poraďte čo ďalej

zlatucka
12. feb 2008

Ked sme boli s manželom len frajeri bolo všetko super.aj cez plánované tehotenstvo.potom sme sa zobrali a išlo to hneď na druhy deň dole vodou.po citovej aj intímnej stránke.po pôrode sa o mňa a dieťatko staral.bolo to pekné snažil sa.teraz je rok po svadbe a on sa mi nevenuje.milujeme sa raz za dva týždne,ked sa ho opýtam či ma ľúbi,pozerá telku neodpovedá nepozrie na mňa.ked sa ho to opýtam cca po 10krát nepozrie na mňa iba povie že ja musím vedieť.nedotýka sa ma,neobjima ma,nehladka,nedáva mi pusinky proste mi vôbec nevyjadruje lásku.on vie že kvôli tomu trpím a plačem.ani to s ním nepohne.povedala som mu čo ma trápi,tváril sa pri tom ako keby som pri nom ani nebola.a potom mi povedal že ked ho neľúbim taký aký je mám si nájsť náhradu.čo mám robiť?chcem s ním ostať ľúbim ho a máme spolu dieťatko.ale on...ja už neviem.prosím poraďte mi.

sisstin
17. feb 2008

jahodas: já jsem furt tady..a on tam..a nic se nemění 😉 nemůže za to ani on..ani já... 😠

jahodas01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisstin
17. feb 2008

jahodas: občas tam nakouknu..ale s elinkou si píšu po icq..a s ostatníma si nemám, co říct 😉

jahodas01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fejusa
17. feb 2008

jahodka-tak zaujima sa.mozno to neni az tak stratene 😉 .uvidis budete este nakoniec statsny 😀

jahodas01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fejusa
17. feb 2008

drzim ti palceky,budem cakat 😉

liana
18. feb 2008

tiež som túto tému načrtla doma, a vraj nemáž zúfať. partner sa len zľakol toho, že ho čaká väčšia zodpovednosť, obáva sa toho, že bude mať o niečo menej lásky a pod. . určite vydrž do pôrodu a uvidíš aké to bude potom. určite máte nádej byť ešte spolu ako rodina šťastný. 😉

jankajs
18. feb 2008

ahojte dievčence, tak vidím, že nás je viac. Tiež som sa snažila dať mužovi všetko, a jemu sa stále voľačo nepáčilo, a jeho rodine tiež. Bývame totiž na poschodí v jeho rodičovskom dome.

Tak som mu na rovinu povedala: "Čo ešte chceš, máš každý deň navarené, upratujem, periem, žehlím, milujem sa s tebou, kedy chceš, chodím do práce, popritom študujem VŠ, robím vodičák, nevláčim sa s chlapmi po baroch, nepijem, nefajčím. Ak sa ti máli, choď, nájdi si lepšiu, veď ani ty nie si jediný chlap na svete." A keď s nami raz vybabrala jeho mamička a ja som už povedala, čo si o tom všetkom myslím, on sa postavil na jej stranu. Vtedy som to hnala na ostrie noža. Odišla som k mame a keď som sa vrátila, povedala som mu, nech si sadne, že chcem s ním hovoriť. "OK, ak som taká, ako hovoríš, choď si k mamičke, gazduj si s ňou, ale nech ti robí všetok servis a choď si k nej aj do postele. Končím. Musíš sa rozhodnúť, s kým vlastne chceš žiť, či so mnou alebo s matkou. Ja mám kde ísť, neboj, že by som ti ostala na krku, pri rozvode sa dohodneme, čo kto ešte doplatí na pôžičkách a čo si odtiaľto vezmem."

No babenky, to ste mali vidieť ten obrat. Pochopil, že to myslím vážne. Ale až vtedy, keď som zvýšila hlas a počas môjho preslovu ho počastovala aj nie príliš lichotivými slovami.

Netreba sa dať, máme tiež svoju cenu a tá nie je malá... 😉

mirka414
18. feb 2008

svata pravda,suhlasim...ale to bolo ostre ze si ma lahnut k mamicke 😀

jankajs
18. feb 2008

Ja viem, mirka, a veru to bolo ostré aj pre neho - asi neveril vlastným ušiam 😀 😀 😀 , ale už ma to fakt dožralo. Čo som nejaká handra? Slúžka v hoteli s all inclusive? Nech si nájde inú. Bola som hlúpa, keď som sa nechala manipulovať, ale našťastie mi to konečne! (po 5. rokoch) došlo, že to jednoducho musím zatrhnúť ja. Nikto iný to za mňa totiž neurobí. A zabralo to. 😵

mirka414
18. feb 2008

ved aj u nas a presne na novy rok,ked si zmyslel napisat sms ako velmi nas lubi ale pohnut zadkom a nieco pre to spravit to nie to az po vyhraznom rozhovore asi tak ako u teba 🙂 a tiez to zabralo z minuty na minutu zmena...

jankajs
18. feb 2008

Niekedy sa fakt nedá robiť nič iné, ako použiť túto taktiku. Vyzerá to,že tí naši chlapi sú ako kone. Platí na nich cukor a bič. 😎

mirka414
18. feb 2008

to bolo tiez dobre 😀 😀

zlatucka
autor
25. feb 2008

Zaujímavé.ja sem napíšem môj problém a nakoniec sa tu rozoberá problém inej mamičky-manželky a jej idú rady.a ja som odpísana alebo čo?

mirka414
25. feb 2008

nie si odpisana ale dlho si tu nebola...

emilyz
25. feb 2008

to jahodka: Sorry zeny, ze vam tu vchadzam do debaty, ja slobodna bezdetna 😉 prave chystame svadbu - jahodka vydrz to, podla toho, co som si precitala aj na inej diskusii, tvoj manzel ma zjavny problem odputat sa od svojej rodiny, tie city k tebe by som mozno hodnotila ako prepracovanost, ale ten zvysok ako prilisnu naviazanost na rodnu, teraz by ho vsak oni mali popotisnut a ukazat mu, kam patri, a nie sa ho snazit nasilu pritiahnut k sebe...
Drzim Vam vsetkym palce 😉

tehulka4
26. feb 2008

jahodka, myslim,ze si sa spravne rozhodla..pockat do porodu, a potom uvidis..ked sa nic nezmeni..zacnete fungovat, tak ze budete mat kazdy svoj zivot a nakoniec to dopadne rozvodom, alebo sa spamata a pokjde to do starych kolaji ako kedysi...inak normalne som mala pocit, ze mas doma mojho mangela.. 😉

briketa
26. feb 2008

Jahoda vy ste uz davno mali navstivit manzelsku poradnu! Som vydata pat rokov, ale u nas to takto neprebieha ani ked mame krizovu chvilku 😕 . Keby sa manzel takto ku mne choval, tak uz nie je so mnou.
Poviem Ti uprimne - teraz si tehulka, staras sa o seba, o dom.
Ked pride babo, budes okrem toho stastia dobre unavena, nevyspata, nedajboze budes mat narocnejsie babatko. Co budete robit potom? Na sto percent Ti mozem potvrdit, ze dietatko velmi dobre vie vicit atmosferu v rodine a psychicke rozpolozenie maminy. Nezahravaj sa s tym. Moze Ti to ovplyvnit aj Tvoj zdravotny stav po porode. Krvacanie, tvorba mlieka. To su vsetko veci na ktore teraz nemyslis, ale o par dni su tu.
Naozaj navstivte urychlene odbornika, alebo posli manzela k rodicom. Nevidim dovod preco Ty by si mala odchadzat, ked je jednoduchsie poslat na popremyslanie prec jeho. ;) Drz sa kocka!

otrivinkajanka
26. feb 2008

jahodka ako som to tu tak citala ruzove to nemas ja keby som bola v tvojej situacii,tak sa zoberiem odidem k rodicom a kaslala by som na neho ked chce byt sam nech je lebo cim viac sa mu budes vnucovat,tym to bude len horsie trapis sa ty a aj tvoje babo trpi v tvojom brusku ani ho nekontaktuj a keby ti aj zavolal bud odmerana a daj mu patricne najavo,ze je pre teba vzduch mozno sa chalan spamata a este ked uvidi malicku mozno sa zmeni je to len moj nazor ale ja by som to tak urobila ide hlavne o teba a dieta a dieta potrbuje vyrovnanu mamu a nie zostresovanu,ktora sa trapi a potom sa to prenasa aj na to dietatko

zdenka26
26. feb 2008

jahodka já bych neodcházela,to on pořád něco řešší tak at si jde k rodičům vyřešit.Přeji hodně štěstí 😉

dominikaf
28. feb 2008

Jahoda, jsi jeste v celku? 🙂 Neporodila jsi uz nahodou? Ja jsem se ted prokousala celou debatou a opravdu me zajima, jak to s tebou vypada... Ja si ted s manzelem taky prochazim obrovskou krizi a k rozvodu to nema daleko. Mame dvou mesicni holcicku a do porodu bylo vsechno docela v poradku. Prvni dny se manzel snazil a staral o nas obe a pak se to nejak pokazilo a nase manzelstvi se riti do zahuby nevidanou rychlosti. Cim vic to resime, tim je to horsi. . . Hlavne se snaz byt v pohode kvuli male. Je to opravdu dulezite. A ono by to vlastne mohlo pomoct i tvemu manzelstvi...Ten chlap to z tebe citi. Tu oddanost a zoufalstvi. Snaz se to brat jak to je, uzivej si s malou, na manzela "kasli" a nech ho at si to sam nejak doresi a at se k dceri a tobe postavi po svem. Ukaz mu, ze se bez nej obejdes, bud usmevava a sebevedoma... Hlavu vhuru!!! Pokud to neni uplny hlupak, dojde mu, co ma doma a zacne si te zas vazit a podle toho se i chovat. A pokud ne, sbal si veci a zamavej mu z daleka...
A manzelska poradna? To zni hezky... Ale dotahnout tam chlapa a jeste ho donutit, aby spolupracoval a opravdu to myslel vazne, to je kolikrat jeste slozitejsi nez reseni samo.
Ja svou dcerku bezmezne miluji a udelam pro ni cokoliv na svete, ale s clovekem, ktery si me nevazi a hluboce mi ublizuje nebudu zit ani proto, ze je jeji otec.
Ja jsem ted v situaci, ze tasim posledni esa z rukavu a budu cekat na reakci. Pokud se nic nezmeni, balim...Ale uprimne priznavam, ze to boli... Take chci sve manzelstvi zachranit, muze miluji a jedine, co chci, je zdrava a stastna rodina. Prece to neni tak moc-rekla bych si par mesicu zpatky... Bohuzel... Pletla jsem se...
Moc cekam na odpoved a drzim palce!!!

dominikaf
28. feb 2008

Zlatucka a jak to vypada u tebe ? Ja mam uplne ten stejny problem... Tehotenstvi v pohode... skoro... Manzel u porodu. Musim rict, ze mi hodne pomohl. A pak asi ctyri pohadkove dny po propusteni z porodnice. A od te doby je to horsi a horsi... Vzdycky jsem si rikala, ze az se vdam a budu mit dite, nikdy to nenecham dojit do te klasicke priruckove situace. Zena v domacnosti, stoprocentne oddana muzi a diteti. To jsme totiz cele my. Chce pro chlapy to nejlepsi, aby nas milovali, tak se o ne starame, varime, pereme a oni? Cim vice chlapovi davame, tim mene jsme pro ne atraktivni... Vzdycky jsem mela vztahy, kde jsem to byla ja , kdo urcoval smer. Mela jsem svuj zivot, svoji praci, sve pratele a vzdycky jsem se o sebe umela postarat. Nikdy jsem od muze nic nepotrebovala. I kdyz jsem milovala, byla jsem nezavisla... A takovou me poznal muj nynejsi muz... Jenze ja jsem otehotnela, prestala pracovat a odstehovala se za nim do zahranici. Takze zadna prace, zadni pratele,zadny osobni zivot. Jen jsem sedela doma (uklizeno, navareno, napeceno) a jak ten verny pes cekala na manzela az se vrati z prace a bude ochoten si se mnou povidat a travit se mnou cas. Brala jsem to tak nejak jako samozrejmost a tesila se na malou. A jak uz jsem psala, po porodu se to vsechno zmenilo. Myslim, ze to je hlavne proto, ze zena, ktera ma dite uz nikdy nemuze byt takova jako byla pred tim a ten muz to zkratka nechape a uz neni spokojeny. Uz ma zenu jistou a netouzi po ni. A touha je myslim u muzu ten hnaci motor... Bohuzel...
Prave prisel manzel z prace. Pohadali jsme. Prinesl domu rozvodove papiry. Brecim jak tulen.
Nechala jsem to zajit az moc daleko.
Zensky, nedejte se! Cim vic budete myslet na sebe, tim vic vas budou milovat...

emilyz
29. feb 2008

Kocky nevzdavajte to! Mozno to vsetko potrebuje len cas a dozriet, az s odstupom casu sa na veci niekedy mozno pozerat s nadhladom. Dominika mozno by si si mala skusit najst nejake kamaratky, prihlasit sa do klubu alebo co, neviem, v ktorom state zijes Drzim Vam palce

mirka414
29. feb 2008

dominikaf je mi to luto,ale mam maly dotaz niesi az moc teda nechcela si byt dominantna v tomto vztahu??muzi maju mozno radi ked mozu byt a mozu dokazat,ze su tvormy sveta 😒 .u nas je to tak,ze ja sa nesnazim byt len ta co vari,pecie,upratuje...ved manzel zasa chodi do prace takze je to 50:50 ci nie??u nas je moj manzelik max.spokojny,on ma na100%pracu ja budem mat pracu na doma popri malinkej...ta trosku nespokojna som ja po porode mam este stale 10kg navyse a citim sa menej atraktivna ako predtym...ale to je uz na ine tema 😒 .

anjelik85
9. mar 2008

ja neviem, ale zlatučká, je mi to divné. tu píšeš, že sa vám rozpadá manželstvo a že si raz odišla k mame. v téme 4 v jednej izbe píšeš, že by ste chceli druhé dieťatko, ale že bývate u tvojich rodičov v jednej izbe. tak neviem, čo si mám o tom všetkom myslieť? 😲 tak rozpadá sa vám manželstvo a nemáte nežnosti a bývate inde alebo bývate u tvojich rodičov a chceli by ste druhé dieťatko? 😒

liana
9. mar 2008

veru, čo téma to inak. alebo chceš zlatučká zachrániť manželstvo druhým dieťaťom? to by si asi ale nemala ten problém, ktorý opisuješ vyššie, lebo dieťa sa zo vzduchu nenarodí. ☹ a vrhnúť sa na dieťa vtťedy, keď sú v manželstve problémy a ešte aj bývanie nie je doriešené, tak to je nič moc.

ella1
10. mar 2008

dominikaf-vy máte krízu 2 mesiace a už to riešite rozvodom 😲
toto nechápem.dnes sa každý rozvádza pre každú hlúposť.
ved ja na tvojom mieste by som sa rozvádzala minimálne raz do roka 😀
mali by ste počkať a nie to rýchlo hodiť za hlavu.strašne sa vám zmenil život príchodom babätka a podľa mňa sa z toho časom dostanete.trpezlivosť!
my sme mali krízu hádam vyše 2 rokov!a potom sa to ešte dalšie 3 dávalo do normálu.jasné,aj ja som sa chcela rozviesť,ale som nakoniec rada,že sme to ustáli. 😉

emilyz
10. mar 2008

Ella suhlasim s Tebou, myslim, ze kriza sa nevyriesi za 5 tyzdnov alebo mesiacov...
dominika musis si zvyknut na inu mentalitu, inu krajinu, na Tvoju inu rolu, takisto tvoj muz a to potrva!!!

vivien742
11. mar 2008

liana prečítaj si témy štyria v jednej izbe, alebo ako ste sa zoznámili a podľa toho, čo tam zlatucka popísala, už sa nebudeš čudovať absolútne ničomu