Rozprávate sa s rodinou o vašich financiách?

noorzade
18. máj 2017

keby s vami vasa mama alebo stary rodicia chceli rozoberat vasu financnu situaciu a kladli otazky typu: ,,kolko mas usetrene?" Ako by ste reagovali?
Mam rada svoju rodinu ale tieto otazky su mi neprijemne a nechcem sa nikomu spovedat!

bg2014
18. máj 2017

taketo otazky vedu potom uz iba k zavisti a neskor k nenavisti

bg2014
18. máj 2017

co je v podstate zakladna vlastnost skoro kazdeho slovaka

juliet86
18. máj 2017

@noorzade prepac ale v rodine asi nemate fajn atmosferu hento ze pani mudra to si neviem ako poznamku od rodiny ani len ptedstavit. Takto som myslela ze primitivi cudzi navzajom komunikuju nie ze milujuca rodina..... ja sa o financiach detailne bavim s naj kamoskou aj rodicmi ale len preto ze ja chcem

vondolina
18. máj 2017

ja nemám nejako problém s tým aby som sa porozprávala s mojou rodinou o financiách, dôverujeme si a máme sa radi a pokiaľ si nepýtajú pin od mojej karty do bankomatu tak nemám potrebu im niečo zamlčovať 🙂 podľa mňa na tom nie je nič zvláštne ale tak každý má iný vzťah s rodinnými prislušníkmi no

zuzana76
18. máj 2017

@noorzade ano, rozpravame sa, navzájom si dôverujeme, ved rodicia su ti najblizsi, oni povedia aj nam a aj my im, nemame s tym problem, mne sa zda zase cudne robenie tajnosti v rodine

zuzana76
18. máj 2017

a moji rodicia aj stari rodicia, ktori bohuzial uz neziju, tak nam skor este pridali a pytali sa skor kvôli tomu, aby si boli isti ci nieco nepotrebujeme a nechyba nam, podla mna je dovera v rodine velmi dolezita

henikav
18. máj 2017

@noorzade nuz ak ti je to neprijemne, normalne otvorene im povedz ze ti je neprijemne hovorit o financiach. Co sa nas tyka, otvorene komunikujeme o financiach, ja v tom problem nevidim ani sa necitim nesvoja. naopak ma stvu ludia co nevedia otvorene nieco povedat a zacnu v hadankach, no nemam tolko ako ty, ale celkom slusne a zase o trosku viac ako predtym a blablabla. To uz potom nech mi rovno povie ze nie, necitim sa vo svojej kozi ked sa bavime o peniazoch? Ku tym bankovym kartam a pin kodom, tiez nemam problem, ked napriklad mama potrebuje, kludne si moze ist vybrat alebo ja z jej uctu, vzdy sa dohodneme.

womankc
19. máj 2017

@juliet86 no to by si sa divila , že čo je možné si vypočuť vo vlastnej rodine.....ak si to nezažila , tak ďakuj bohu, že to tak je . Nič tak nedokáže ublížiť .....

mijo53
19. máj 2017

@klara333 toto je dôvera rodičia - deti, veď ak deti majú, rodič sa len teší, ak nemá úmysel si požičiavať, ale to sa dôverne musia poznať.
Niektorí mladí ozaj nevedia šetriť, ale ani starší, veď by nebolo toľko exekúcii, finančná gramotnosť je na Slovensku nízka

gelory
19. máj 2017

My sa normálne rozprávame v rodine o tom koľko zarabáme a podobne. Podľa mňa to nie je nejaká taká súkromná informácia, ktorú by som sa mala hanbiť povedať svojej rodine. Ako jasné, že sa o tom nebudem baviť s bratrancom z tretieho kolena ale takto, že rodičia, súrodenci, starý rodičia a podobne tak s tým problém nemám ani ja ani oni

usla35
19. máj 2017

Niekedy na tuto temu pride a tak ovieme si, preco to zatajovat. Moze sa stat, ze raz bude niekto z nas potrebovat pomoct a potom by mohlo byt zle, ze sme situaciu zatajovali. Podla mna su to normalne veci, ktore do komunikacie v rodine patria. Nie je sa za co hanbit