Rozvedú ma bez manželovej prítomnosti na súde?

ajka27
5. jún 2008

ahojte, nič takéto som nenašla tu tak chcem poprosiť radu, som v rozvodovom konaní, rozvádzať nás budú na základe manželovej žiadosti (moja nebola kompletná), ešte sme nemali vytýčené pojednávanie aj keď žiadosť bola podaná už v januári, ale to ma až tak netrápi ako to že môj manžel sa rozhodol že od 1.7. chce odisť mimo územia SR a ako mi povedal min. 2 roky sa tu neukáže, mám podozrenie že chce nastúpiť do légie, ale čo ja teraz? manželstvo nechcem, nefungovalo to aj keď sme teraz lepšími priateľmi ako kedykoľvek pred tým, už sme dlho od seba s deťmi ma super vzťah, ale rozvedú ma bez manželovej prítomnosti na súde??? poraďte prosím

alexandra
5. jún 2008

To je otazka.. Mozu, ale aj nemusia, zalezi na tom, ako to vyhodnoti sudca.

ajka27
autor
5. jún 2008

aha takže ked bude sudkyňa dobre vyspatá tak ma rozvedie a ked nie tak budem vydata za niekoho kto sa možno nevráti??? Myslela som že ked si on podal žiadosť o rozvod tak by to mohlo byť jednoduchšie

alexandra
6. jún 2008

ajka nie vzdy, zial. Ak sudkyna zhodnoti, ze je Vase manzelstvo trvalo rozvratene, moze Vas rozviest. Ale niektore sudkyne nepovazuju za trvalo rozvratene ani manzelstvo, kde jeden z partnerov zije s inym v spolocnej domacnosti uz viac ako 3 roky a maju spolu dieta. Takze naozaj velmi tazko povedat. 😒

babulka
7. jún 2008

Ajka - manzel musi k navrhu na rozvod manzelstva pripojit vyhlasenie, ze suhlasi, aby sa konalo a rozhodlo v jeho nepritomnosti. To je dost podstatne, a samozrejme, ak je navrh navrhovatela kompletny (teda vyjadril sa ku vsetkym pricinam rozvratu manzelstva - manzelstvo plni tri funkcie podla zakona o rodine,a musi uviest, ze uz ani jednu z funkcii neplni a ako ju neplni), tak sud uz dalej rozvrat neskuma. Len tam musi byt aj to vyhlasenie. Plus samozrejme, nezabudnite sa dohodnut na uprave styku s maloletymi detmi, lebo to sa da dohodou (na rozdiel od rozvodu) a sud pri rozvode vzdy kona aj o tomto, ak su z manzesltva malolete deti. Ak to bude chybat, tak vas nerozvedu.

elise
10. jún 2008

ajka moja sesternica sa rozviedla bez prítomnosti manžela, lebo hned po svadbe zdrhol do ameriky a viac o sebe nedal žiadnu správu po 4 rokoch sa rozviedla, nemusela nikoho zhánať ani dávať čestné prehlásenia, ani hladať manžela.teraz je šťastne rozvedená výživné na malú jej platia jeho rodičia.

aadula
14. jún 2008

ajka, ja by som to skúsila inak... Skús cez stránkové hodiny odísť na súd a prípadne aj písomnú žiadosť dať o vytýčenie termínu pojednávania z dôvodu, že manžel bude dlhodobo odcestovaný, možno sa ti podarí niečo, aj ked sú to asi už len dva týždne. Držím palčeky.

ajka27
autor
15. jún 2008

babulka, ďakujem za rady, vedela by si mi poslať nejaký vzor toho prehlásenia nech mu to dám ešte kým tu je podpísať? A ako dohoda mi nestačí predbežné opatrenie ktoré sme na súde podpisovali?
dievčatá ďakujem za rady, chystám sa zajtra za sudkyňou nech sa mi k tomu vyjadrí priamo ona, a uvidím čo mi povie
elise, je to pekné že ju rozviedli aj bez manžela, len ja nechcem 4 roky čakať, lebo on má neskutočne veľa dlhov a ja ich za neho splácať už nebudem, má tu problémy a každý vyhľadáva iba a iba mňa, preto ma to tak ponáhľa

adicka111
15. jún 2008

ajka, nechcem byt zly prorok, ale nie som si ista, ci ta zajtra pustia k sudkyni, ktora ma vas pripad, mozno bude pojednavat a teda nebude mat vobec cas, vacsinou vsak sudcovia neprijimaju radi navstevy zo stran ucastnikov, nakolko by ich niekto mohol " obvinit" z predpojatosti.
Ak tvoj manzel nebude chodit na pojednavania, moze mu byt ustanoveny opatrovnik, ale vsetko je to dlhodoba zalezitost 😒 prave zilinsky sud / V pase vidim ,ze si zo Ziliny/ byva dost zavaleny a terminy pojednavani vytycuju na pol roka dopredu, ak nemate mal.deti, tak sa vacsinou sudcovia moc neponahlaju...v kazdom pripade skus napisat ziadost o promptne vytycenie pojednavania z dovodu dlhodobej nepritomnosti manzela a dodaj tam, ze obaja s rozvodom suhlasite- ak nemate deti, tak by Vas mali rozviest na 1.konani.
Co sa vsak tyka dlhov, tych sa bohuzial nezbavis, aj ked ich narobil tvoj manzel, muzi to vacsinou riesia tak, ze zmiznu zo SR a nech sa ich zeny pripadne ex manzelky trapia...

kokotiste
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea7
21. júl 2016

@kokotiste skludni hormón, téma má šesť rokov, 😎 ak nie si pubertiačka, ktorá sa počas prázdnin nudí a vypisuje kade tade, tak nerieš osobu, ktorú nepoznáš, sama nevieš, či nebudeš riešiť o pár rokov to isté

elise
21. júl 2016

Ano rozvedu ta aj v nepritomnosti manzela, sesternicu tak rozviedli, muz zdrhol do zahranivua a nechal ju tu tehotnu, ani dieta nevidel ked sa narodio. Rodicov manzela sud zaviazal platit vyzivne.

timea7
21. júl 2016

@elise téma má šesť rokov, predpokladám, že už dávno rozvedená je 😉

elise
21. júl 2016

@timea7 dala som vseobecnu info pre tie ktore sa to tyka aktualne

timea7
21. júl 2016

@elise ok

cacianka
25. júl 2016

viem že stará téma, ale niekto bude mať podobný problém - aj mňa rozviedli bez prítomnosti ex. nebol ani v zahraničí, len bol nezvestný, naháňali ho pre dlhy. podala som dve osobitné podania - rozdelenie BSM a rozvod. o BSM sa rozhodlo do 1,5 roka, rozvod vyše 2. ked sa nedostavil na dve - 3 pojednávania, súd stanovil opatrovníka, predvolal konečne navrhovaných 3 svedkov, ktorí potvrdili jeho nezodpovedné konanie, podvodné praktiky a že nebývame, nežijeme a nehospodárime spolu (deti sme nemali) najprv ma sudca tlačil, aby som ho našla ja, ale ako ked ani policajti v inej veci ho nenašli
po svedkoch ma poslali na chodbu, súd sa poradil a vyhlásili rozsudok - rozvedení.