Rozvod a výška výživného na deti a manželku

khuliniova
22. sep 2019

Ahojte maminky. Riešime s manzelom rozvod. Mame 2malolete deti.. Po rozvode si budem musieť nájsť nejaký podnájom kam s detmi pôjdem. Ceny sa hýbu okolo 300-350eur. Ake mate stanovené výšky výživného na deti a na seba? Deti 2,5roka a 1 rok.

sapetka
22. sep 2019

@khuliniova take meli deti. Chudatka😏

158polica158
22. sep 2019

Nedá sa rozvod nejak zvrátiť žeby ste zostali spolu! Rozvod nikdy nič nevyrieši .. a hlavne keď sú tam deti. Najviac budú trpieť tie ...

mechurik
22. sep 2019

@158polica158 deti trpia ak vidia domace nasilie alkoholizmus hadky

kachita
22. sep 2019

@khuliniova je mi luto, ze sa ides rozvadzat, vyzivne zalezi od oficialneho prijmu otca, ale vyzivne patri i tebe, dieta ma narok na zivotny standard svojich rodicov, najlepsie je zaplatit si rozvodoveho pravnika lebo rozvod je len raz, hoci nie vzdy clovek dokaze rozvod utiahnut, drzim palce

158polica158
22. sep 2019

@mechurik píše sa niekde že je alkoholik alebo tyran ? Väčšina rozvodov je z malichernosti ..

khuliniova
autor
22. sep 2019

Žienky.. Tri roky sa to snažím zvrátiť.. A nic sa nedeje... Uz je to fakt zle... Deti to vidia, cítia. Neodpustím aby trpeli kvôli nasom nezhodam. Snažím sa S manzelom dohodnúť, nájsť riešenie kvôli všetkým náležitostiam ale správa sa veľmi zákerné uz teraz.. Ohana sa právnikom a tým ako on nebude platiť neviem co... V takýchto situáciách sa človek fakt ukazs co je zač.

khuliniova
autor
22. sep 2019

@sapetka skôr sa s tým vyrovnajú teraz.. Vzdy lepšie mať pohodovych rodičov od seba ako spolu🙂viem o com hovorím..

sapetka
22. sep 2019

@khuliniova pises tri roky je to medzi vami zle, preco ste si pre boha spravili deti???

julia2018
22. sep 2019

100-150€/dieťa je taký štandard pri priemernom príjme

julia2018
22. sep 2019

@sapetka pre boha, prečo máš potrebu súdiť?

khuliniova
autor
22. sep 2019

@sapetka vieš ono za každým príbehom sa nieco skrýva 🙂ak v tvojom živote ide všetko hladko mam radosť 🙂

khuliniova
autor
22. sep 2019

@julia2018 zarába 700,800eur... 600ma na papieri zvyšok na ruku...

julia2018
22. sep 2019

@khuliniova ja byť na tvojom mieste žiadam tých 200-250€ a skús sa s ním dohodnúť. Mne platí ex 130€ na 11r. Začínal na 100€ keď mala rok.

janinah
22. sep 2019

Nedá sa ,aby odišiel on?v záujme detí,aby nezvykali kdesi v cudzom...

eliska13
22. sep 2019

@khuliniova Koľko čakáš, že Ti z takého príjmu manžela vyrátajú?budú brať do úvahy to, čo má na papieri.z čoho chces platiť podnájom?mali by ste ísť do manželskej poradne a ak sa nič nezmení ísť do toho, ale bude to tazke

sapetka
22. sep 2019

@khuliniova ano viem ze kazdy mame svoj pribeh, ale ja sa to len snazim pochopit ze preco sa dvaja v nefungujucom vztahu rozhodnu zaolozit si rodinu,🤷‍♀️To je cele

sapetka
22. sep 2019

@julia2018 ja niekoho sudim?

khuliniova
autor
22. sep 2019

@sapetka vzťah bol plne fungujúci až do istého štádia tehotenstva... A miestami aj potom, ale pripisovala som to len tomu, že máme toho veľa...

khuliniova
autor
22. sep 2019

@eliska13 nečakám koľko bude platiť, reto sa pytam... Manzel nemá záujem o poradňu ani nič.

khuliniova
autor
22. sep 2019

@janinah kdeže. Mame hypotéku na dom.. Nieje šanca to platiť keď budeme každý zvlášť...

veronikaszabova
22. sep 2019

@khuliniova tak dom predat, vyplatit hypo, ak zostane - zbytok rozdelit.
Pri 600€ mozes ocakavat najviac 200-250€.

eliska13
22. sep 2019

@veronikaszabova Koľko je životne minimum neovládam to podľa toho jej vyrátajú koľko mu zostane

vinkel
22. sep 2019

Len rataj s tým, že ti možno fakt nebude platiť výživné alebo ti bude platiť nepravidelne. Aby si mala z čoho zaplatiť nájom a žiť.

xxxkatka
23. sep 2019

@khuliniova z tohoto oficialne prijmu budes rada ak to bude tych 200-250 € na obe deti aj teba. Ale, to co je na papieri je pekna vec, realita moze byt uuuuplne ina. Vymozitelnost vyzivneho (ak ocko platit nechce) je velmi nizka. A ak aj ho platit nejakym zazrakom po case donutia, stale to bude neskor. Ale ty budes musiet zivit deti a platit podnajom hned, nie o rok. Keby ti vedela rodina pomoct s byvanim, bolo by to lepsie...

galioska
23. sep 2019

@158polica158 ja keď som toto napísala hneď ma zdrbali, tuná je rozvod ako prvoradé riešenie, hlavne že ho navrhujú nerozvedene

mamcotka
23. sep 2019

Garantujem ze výživné na obe deti nebude viac ako 200 eur.. ratajte este menej. Žiaľ. To by musel mať prijem cez 1000 eur a výdavky žiadne.. ste v situacii ze ked sa on nezachova ako chlap budete na všetko sama.

xxxkatka
23. sep 2019

@158polica158 rozvod velakrat vyriesi vela...nevieme co autorku priviedlo k tomu, ze zvazuje rozvod, ake velke su ich problemy. Pri dvoch malinkych detoch to asi nebude "zalubila som sa do kolegu". Na zvratenie rozvodu musia byt dvaja. Ked sa zena odhodla k rozvodu, zvycajne to nie je z malichernosti, ale zvazuje to uz dlhsie, o to viac ked je na MD/RD.

mummy01
23. sep 2019

Standartne sa rata vyzivne 20-30% z platu. Vyzivne na Teba ale ak sa nemylim sa da poberat iba do rozvodu,potom uz iba na deti.

khuliniova
autor
23. sep 2019

@mummy01 aj po rozvode... Je to dovtedy kým si nezáleží rodinu a manželstvo.. A teda pokiaľ budem ja na materskej...

extempore
23. sep 2019

@khuliniova tri roky sa to snažíš zvrátiť ale napriek tomu si do zlého partnerstva priviedla tri deti? Toto mi rozum neberie... Je to veľká nezodpovednosť!!