Rozvod až keď bude posledná dcéra dospelá

31. aug 2020

Ahojte možno je tu takých žien viac ale manžel sa mi stále vyhráža že mi nedá deti nebude nič platiť a keď chcem mam vypadnúť z domu sama. Rozvod u nás hrozí naozaj až keď budu naše deti dospelé. Bojím sa ze by robil scény. On je veľmi arogantný a agresívny človek. Sama som mu povedala ze ako náhle bude mladšia plnoleta podávam návrh na rozvod. Trpím preto a som pri ňom aj keď spolu už vôbec nič nemáme, komunikácia je na minime. On vie ze sa chcem rozviesť preto ma stále uráža a ponižuje pred každým. Chce aby som bola ja ta ktorá akože poda návrh a budem za tu zlu. Verte že keby som mala peniaze a nebola na rodičaku tak hneď ideme od seba a môže si nechať všetko. Práca by mi všetko uľahčia keďže on je naozaj schopný neposlat mi ani cent. Som z neho vyčerpaná, zúfalá

vevesh
31. aug 2020

@pribinak ano, som toho zivym prikladom. Vzdy som si myslela, ze rodicia su v pohodovom vztahu. Zle bolo az ked bol priamy rozchod (rozumej zbalene kufre a odchod so spolocnej domacnosti), dovtedy problemy doma "neboli". A za zivot som stretla tiez par ludi s podobnym osudom- rodicia to pred detmi tajili, az sa rozisli "zo dna na den"...cize je to realne a naozaj zalezi od dvojice, ako sa chovaju pred detmi...

luccija
31. aug 2020

Píšeš zmätočne a naozaj si uverila tomu, čo Ti hovorí a su to samé klamstvá.Akoze Ti nedá deti?akoze nebude nič platiť?prečo by si mala byť zlá, že počas o rozvod?Ty sa ho bojíš a ustupujes čo chápem, ale nepíš bludy, že rozvod pride až, keď budú deti dospele.Deti v puberte odídu z domu, aby nepočúvali Vaše hádky a tebe to budú vytykat.
Výdrž pokým budeš pracovať a podaj o rozvod z takéhoto vzťahu môžeš ochorieť a deťom zničiť život.Pises ako obeť nedá sa, nemôžem to nie je pravda.Mas nárok na nejaké peniaze z bývania, svoje?prečo meta rozvodu je práve plnoletosť deti?

ktochytavzite
31. aug 2020

@kvetinka75 a co ma deti nechat otcovi?Ved by mozno ontie deti prisoa ,myslim si skor ze je hrdinka

radkaradix
31. aug 2020

Prepac, ale si neskutocne naivna. Myslis si, ze kazdy par, co je rozvedeny, sa rozviedli tak, ze sa po dobrom dohodli? Jasne, ze chlapi robia vzdy problemy a vyhrazaju sa silnymi recami. Sak nech si necha deti, po chvili by ti ich sam priviezol. Nebude platit? Pojde po par rokoch do basy. Prestan sa lutovat a vraviet na vsetko, ze sa to neda. Drzim palce, aby si sa rozhybala a zmenila zivot svoj a svojich deti k lepsiemu.

freeja
31. aug 2020

Som z rodiny, ktora drzala pokope len kvoli mne, kedze som si to vzdy "vyrevala" aby sa nerozvadzali. Rozviedli sa nakoniec az po mojej 19ke ked som odisla z domu na vysku. Spatne ako 36rocna ti mozem povedat len ze to bola moja chyba a keby sli od seba skor, nemala by som dnes tolko psych.problemov.

zuzanapjat
31. aug 2020

Premýšľam ako trápne až smiešne to muselo vyznievať tvojmu mužovi, keď si mu oznámila, že v podstate o 16 rokov podáš o rozvod. Čo z toho vyplýva... v podstate 16 rokov plánuješ byť nespokojnou manželkou a 16 rokov budete mať rovnaké hádky tohto typu. On ti povie, že veď choď a ty povieš - pôjdem tak o 16,15,14,13 rokov atď. Realita bude taká, že ťa nakoniec on opustí o dosť rýchlejšie. Keď sa neplánuješ rozviesť hneď, tak sa nevyhováraj na dieťa a nevyhadzuj to mužovi na oči. Oveľa jednoduchšie je sa snažiť s nim vyjsť čo najlepšie, aby si tých 16 rokov nemusela nariekať a vyhovárať sa na deti. Okrem iného..... máš s nim deti dve. Nuž tak tomu nerozumiem kedy vlastne začal byť agresívny a arogantný, keď si mu porodila ďaľšie dieťa. Ale ok... stáva sa. A prosím ťa, ty sa chceš rozviesť...... vyhadzuješ mu to na oči.... a potom povieš, že on chce aby si podala prvá žiadosť, aby nevyzeral zle pred ostatnými. Načo by to robil? Veď sa chceš rozviesť. :D K tomu asi toľko, že pred ostatnými by hral medového láskavého a dobrého a nie arogantného - keby mu šlo o to, aby nevyzeral zle, že podá on o rozvod. A ešte jedna vec. Môžem sa mýliť, pretože sa nepoznáme, nevidím ťa, ale tvoj prejav mi príde taký labilný. Si v poriadku psychicky? Chápem, že šťastná nie si, ale nemáš náhodou depresie atď.? Nepovažuje ťa muž za labilnú? Lebo možno sa potrebuješ dať doporiadku psychicky a budeš reálnejšie uvažovať.

kvetinka75
31. aug 2020

@ktochytavzite preco by mala o ne prist. Ked budu takto zit moze one prist tiez. Raz sa jej mozu podakovat za ,,krasne,, detstvo. A cim skor zduchnu z domu z takeho prostredia

autor
31. aug 2020

@zuzanapjat nechce sa rozviesť lebo boji sa ze by sa musel deliť aj o majetok... Sam mi to povedal... Ako mne je jedno nech si nechá všetko ved ja nepytam od neho nič len nech nie je bitka o deti... Neviem prečo si tu každá myslí že naše deti trpia...ale okej... On sám mi povedal ze bude robiť na súde chudáka nech je on v práve....

deniska2706
31. aug 2020

Neveim ci to tu niekto pisal ale kedze si na rodicaku tak mas nárok na advokáta zadarmo z tvojho mesta cez centrum právnej pomoci. Vyhladaj si to a nevahaj ! Ja som sa takto rozvadzala nedávno. Jednoznačne nečakaj prosím ťa!

zuzanapjat
31. aug 2020

Chlapi toho narozprávajú ... čo by si počal s dvoma deťmi, hm? Skutočne sa bojíš, že ti ich odoberú? Aký by bol podľa teba dôvod? Za ďaľšie, keby ste mali striedavú opateru, až taký problém by to nebol, alebo áno? Nepíšeš nič o tom, žeby bol k deckám zlý. Ak sa podľa teba bojí o majetok, povedala si mu, že nič nechceš?

autor
31. aug 2020

@zuzanapjat jasne ze povedala nechcem nič len nech nie je chudák a platí výživné nech sa nedotahujeme lebo aj tak platiť bude musieť.... Na deti je veľmi dobrý aj keď ma malo času rozumejú si naozaj netrpia ako tu niektore stále píšu a myslia si svoje

zuzanapjat
31. aug 2020

No... platiť musí. Na deti má málo času, takže je nereálne aby ich mal prisúdené do stálej opatery. Takže v čom je problém? Chceš sa rozviesť, ale bojíš sa rozviesť. Každej aj nereálnej somariny by si sa chytila, ako dôvod, pre ktorý sa síce rozviesť chceš, ale nemôžeš a najlepšie roky rokúce. Už keď sa žena vyhovorí na plnoletosť 2ročného dieťaťa, tak je jasné, že na rozvod nemá gule. To je asi tak, že píliš mužovi uši ako veľmi sa chceš rozviesť, ale na pánovi aby si konečne podala o rozvod. Až raz povie - ja som podal a ber sa preč... a potom uvidíme či sa ti uľaví, alebo ho budeš prosiť o šancu.

autor
31. aug 2020

@zuzanapjat prečo by som ho mala prosiť o šancu preboha? Mne by urobil veľkú láskavosť... A vyhodiť ma nemôže keďže nemám kam ísť jedine ze by odisiel on k rodičom kým si nájdem niečo... Takže tiež to nevyhrá

zuzanapjat
31. aug 2020

No a sme doma. Totižto... nemáš kam ísť. Situácia nasledovná keď to zhrnieme - chceš sa rozviesť, nič od neho vraj nechceš (majetok), len výživné. Ale nemáš kam ísť. Takže reálne ako si to predstavuješ? Koľko chceš aby ti platil výživné, aby si mohla odísť? Dom/byt ste si zadovážili za manželstva?

aduskalac
31. aug 2020

Presne takto sa vyhrazal kamoske muz ze deti jej zoberie,ze byt bude jeho ze nedostane ani cent a bla bla bla,ze on poziada o rozvod ked bude mat najmladsie 15,hold ma smolu kamoska podala ziadost o rozvod sud ich rozviedol deti predelil matke a otec musi platit vyzivne 150e na 1 dieta ,este cakaju na rozdelenie majetku v byte zatial byva kamoska a on sa odstahoval,pred sudom velky hrdina a na sude totalny magor na vsetko odopovedal ze mu to je jedno

autor
31. aug 2020

@zuzanapjat myslíš si že väčšina žien co sa rozvadza nemá kam ísť... Ja by som vedela pracovať nemám problém ale až za pol roka až rok inak sa mi nedá.... Takže príjem by som mala ale určite nie na celú réžiu pri dvoch deťoch ak by mi neplatil pánko výživné... Takže áno musím si rozmyslieť co spravim keďže on je naozaj taký že by mi bol schopný nezaplatit...

autor
31. aug 2020

@zuzanapjat a teda pri dvoch deťoch budem rada za jednu prácu a nie nemám potrebu si hľadať ďalšiu mam svoju ktorá mi vyhovuje aj to som v nej dosť... Platená je fajn na ženu ale je to málo aby som platila nájom star u a škôlku a všetko okolo ak by neposlal ani cent

autor
31. aug 2020

@aduskalac tak ja nepoznám takého chlapa ako je tento môj... Každý sa vedel dohodnúť aby vedeli spolu fubgovat aspoň kvôli deťom.... Ú nás by to bola pohroma a stále uráža ie a ponižovanie

zuzanapjat
31. aug 2020

A bývanie ste si zadovážili spolu?

autor
31. aug 2020

@zuzanapjat áno mam nárok na dom tak ako aj on ale nech si ho nechá...

aduskalac
31. aug 2020

Kamoska sa tiez velmi trapila tiez urazky dokonca ju udrel,uz bola psychycky na tom dost zle ale odhodlala sa a teraz si vydychla avsak stale sa nevedia dohodnut ohladne majetku takze bude asi dalsi sud kedze maju 3izb.byt a ona hi nema ako vyplatitb,on teraz odisiel byvat niekam a nevie vobec kde ,maju 3deti

autor
31. aug 2020

@aduskalac no on ma problém v hlavičke že nechce rozvod kvôli rozdeleniu majetku... Nechce nič predávať a tiež ma nemá z čoho vyplatiť.... Takže radšej sa hrá na chudáka

maciatkolulu
31. aug 2020

Od dvojročného dieťata sa dá odísť do prace, keď nie do tejto tak inej dá sa, keď trpis všetko, deti trpia a píš si co chceš, najmä keď hádže po tebe klincami a neustále ta ponižuje a uráža, nemáš asi deti mentálne zaostal bez sluchu a zraku a vnímania. Normálna matka vie co a ako a neverím, že kebyže mate spoločnú nehnuteľnosť by ta z nej vyhadzoval,ale ôk, keďže nemáš čo iné riešiť iba ostať s nožom ďalších 16 rokov, tak nie je o com. Písať, pá a šťastný život.

zuzanapjat
31. aug 2020

napísala si, že keby on podal žiadosť o rozvod, naďalej by si ostala bývať v tom dome kým by si si niečo nenašla. Keďže dom je aj tvoj a vyhodiť ťa z neho nemôže, nič ti nebráni podať o rozvod už teraz, požiadať o alimenty, riešiť majetkovo-právne vyrovnanie a po celý čas tam bývať. Ak máš nárok na ten dom, máš tam trvalý pobyt, tak kde je problém?

aduskalac
31. aug 2020

Ved nech sa hra ty podaj ziadost o rozvod a hotovo sud rozhodne a ked nebude platit vyzivne pojde do basy tak si dobre rozmyslí ci bude platit,ked sa neda dohodnut na majetku sud rozhodne ze sa byt alebo dom preda a kazdy dostane polovicu,kamoska ked podala o rozvod a prislo mu predvolanie tak robik ako zmyslov zbaveny vyhrazky a bla bla kamoska sa bala ale si povedala ze musi byt silna tak mu nevravela nic len pritykavala

autor
31. aug 2020

@maciatkolulu áno vyhadzuje ma ze môžem odísť ale sama takže tak

sunny8
31. aug 2020

Takýmto štýlom skončíš na psychiatrii. :( Nečakaj toto je pre deti horšie ako byť bez otca

zuzanapjat
31. aug 2020

jasne že môžeš odísť sama, kde by si šla s deťmi, keď nemáš kam? čo ti vlastne na to celé má povedať? píliš uši s rozvodom, ale stále si ho nepodala. dokonca ešte chceš 16 rokov čakať. nakoniec je on týraný muž :D podaj o rozvod a posuňte sa už niekam. myslím, že odľahne aj jemu a tiež mu to zrejme nie je príjemné, tie cirkusy o rozvode, ktorý nevieš podať. čo má ti nájsť bývanie, poslať celú výplatu a zbaliť vaše spoločné deti, ktoré istotne miluje?

letfenixa
31. aug 2020

A ty sa hráš na druhého chudáka, ste sa našli.