Rozvod až keď bude posledná dcéra dospelá

31. aug 2020

Ahojte možno je tu takých žien viac ale manžel sa mi stále vyhráža že mi nedá deti nebude nič platiť a keď chcem mam vypadnúť z domu sama. Rozvod u nás hrozí naozaj až keď budu naše deti dospelé. Bojím sa ze by robil scény. On je veľmi arogantný a agresívny človek. Sama som mu povedala ze ako náhle bude mladšia plnoleta podávam návrh na rozvod. Trpím preto a som pri ňom aj keď spolu už vôbec nič nemáme, komunikácia je na minime. On vie ze sa chcem rozviesť preto ma stále uráža a ponižuje pred každým. Chce aby som bola ja ta ktorá akože poda návrh a budem za tu zlu. Verte že keby som mala peniaze a nebola na rodičaku tak hneď ideme od seba a môže si nechať všetko. Práca by mi všetko uľahčia keďže on je naozaj schopný neposlat mi ani cent. Som z neho vyčerpaná, zúfalá

jana_eyre_2
31. aug 2020

Chápem že sa nechceš rozviesť hneď lebo nemôžeš ísť do práce, rodicak, možno korona?.. ale taka situácia snáď nebude trvať do plnoletosti druhej dcéry, alebo áno? Tak preco chces čakať tak dlho, načo to bude dobré?

evaachesa
31. aug 2020

Podla mna super na to ides...16 rokov zbehne ako nic, to daaas ...len ako to vezmu deti ked z nicoho nic prides s rozvodom...budu podla mna v soku kedze cely ten cas budu zit v idylickom a harmonickom prostredi....ale tak mas cas to nejako dovtedy domysliet 😏 drzim palce

kvetinka75
31. aug 2020

@evaachesa 16 rokov sa neda pretvarovat ze je vsetko OK.

evaachesa
31. aug 2020

@kvetinka75 myslela som to ironicky ..kedze pani tvrdi ze deti nic netusia a pred nimi sa spravaju v pohode....len som nepochopila tu diskusiu kedze neprisla po radu...len nam napisala ako tazky zivot ju caka a ani sa len nepokusi s tym nieco urobit kvoli detom ... co uz len sa da na to povedat?

kittykat22
31. aug 2020

Bol cesky dokument o tyrani zien nedavno vysielany. Preberalo sa to aj tu na konikovi. A prave vo mne ostala veta jednej z tych zien, ktore tyrana opustili - nieco v zmysle "hovorime dookola tu mantru, ze zostavame koli detom, ze to robime (trpime) pre tie deti. Ale prave pre tie deti sme mali odist" .... ci to nebude aj tvoj pripad.

acrobaleno
31. aug 2020

Ako myslela som si.....no dobre, vydrzi 2/3 roky...so zatatymi zubami, ale vydrzi. A ona zaj*be ze decko ma 2 roky 😂😂😂 Neviem kto je viac sibnuty...ty ci tvoj muz.

acrobaleno
31. aug 2020

A autorku musim vyviest z velkeho omylu. Netrpis kvoli detom, ty trpis lebo inak nevies zit. Radsej keby si to trpenie kvoli detom vymenila za zmenu zivota kvoli detom.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
1. sep 2020

Pises ze komunikácia je na minime. On ma stále uráža a ponižuje pred každým, on len kričí nevie nič riešiť.... berie kľúče a vyhadzuje ma, trpim, som z neho vyčerpaná, zúfalá. Ale deti nic netusia lebo ich do toho netahame.
To akoze toto vsetko sa deje vo zvukotesnej spalni a pred detmi ste ako herci a milo sa na seba usmejete, pobozkate, on ti pomoze ked nesies tazky nakup do domu, ty mu napecies oblubeny kolac a spolu navarite veceru ktoru zjete spolu pri stole pocas prijemnej konverzacie?
Potom ked bude mat najmladsia 18 rokov a odide z domu, im oznamite ze sa rozvadzate a ze 16 rokov rodinnej harmoni bolo len divadlo? Toto je tvoj plan a to len preto ze sa on vyhraza ze nebude platit vyzivne? A ty hladas zeny ktore su na tom podobne? Podla mna skor najdes zeny, ktorym muz nic neplati po rozvode. Mozno musia pracovat 12 hodin denne aby uzivili seba aj deti ale je to lepsie ako zit v pretvarke. Tvoj plan je velmi zly. Potrebujes novy.
Chod zajtra za pravnikom a porad sa ake kroky treba urobit a ako podat navrh na rozvod v co najkratsej dobe.
Alebo chod zajtra za psychologom, terapeutom a pored sa s nim ako vyriesit problem s manzelom.

heleninamama
1. sep 2020

@anonym Ja byť Tvojim mužom, tak ťa namiesto nekonečných hádok rovno zabijem. Za 15 rokov si to odsedím a mám pokoj a nemusím sa ani deliť o ten prevratný majetok, o ktorý ti tak ide: tipujem, že je to nehnuteľnosť na úver, ktorá, ak by sa musela predať, tak nemá ani jeden z vás nič.
Zasa jedna socka z rodiny, kde deti nedostali absolútne žiadnu výchovu, vzdelanie, pracovné návyky a jediný cieľ bol nájsť chlapa a poistiť si ho dieťaťom. A nejako už len bude....
Zbytočné čokoľvek radiť. Rodina Ti nepomôže, lebo nič nemajú, Ty robiť nepôjdeš, azylových domov je na záchranu Vašich životov škoda. Jedine, ak by nejaký šialenec zorganizoval zbierku, vzal vás k sebe a a živil Vás.

kamlicek
1. sep 2020

Ked chces odist tak hladaj sposoby, necakaj kym deti budu dospele, tie deti citia, ked nieco nie je OK. Zbal sa chod do podnajmu alebo niekam. Ku kamoske aspon na cas alebo niekde.

jaskolka
1. sep 2020

Autorka, neviem, čo vlastne chceš pocut. Zrejme to bol len taky príspevok na vyžalovanie a polutujte ma, aká som nešťastna a trpím. Lebo očividne všetky konštruktivne rady odmietas, rozvod nie, odchod nie, pracovať ísť nemôžeš, kamarátky nepomozu, rodina tiež nie, azylaky a krízové centra nie. Dokola opakujes, že deti nič nevedia, čo je blud na entu, lebo to by museli byť hluché, slepé a neme, keby nič nevnímali. Možno nevedia presne pomenovať, čo sa deje, ale ich vnútro je ako špongia a podvedome vnímajú, že "niečo je zle" už dieťa v bruchu vie vycítiť emócie matky, tak mi nevrav, že si oskarova herečka, že muž ti vynada, vyhadzuje z bytu, reve a ziape a ty potom s úsmevom a veselou náladou dávaš deťom večeru 🙈🙈.Keď som v niečom nešťastna, riešim to za každú cenu. Chceš to znášat, trpieť, tak znášaj, trp, kľudne aj celý život. Len potom nečakaj veľa pochopenia, lebo toto nepochopí nikto normálny

zuzanapjat
1. sep 2020

@jaskolka a už keby som videla, že sa nedokážem odpútať a riešila v hlave, že takto budem žiť najbližších 16 rokov, tak v prvom rade by som sa naučila žiť so svojim mužom. Lebo aj to je cesta. Ono je totiž možné, že nie je psychicky v poriadku a muž dôjde domov k labilnej cirkusantke, miesto do pohody. Ak je dobrý otec, už len aby bol dobrý manžel. A veľakrát to je tak, že nejaká žena spraví z muža agresora a neviem akého... a iná žena si ho nevie vynachváliť. Pretože aj ten chlap má len jedny nervy a tiež potrebuje pochopenie a pokojný rodinný život. 16 rokov plánovať cirkusy o rozvode, miesto reálnych cieľov - buď rozvod, alebo zlepšenie manželstva.... ale nie takýto plán, že idem 16 rokov trpieť.

jaskolka
1. sep 2020

@zuzanapjat presne, všetko je možné.

angie678
1. sep 2020

@evaachesa veľmi dobre napísané 😀 presne toto som chcela dať aj ja

elena_c
1. sep 2020

Ahoj, akoby som môjho čoskoro exmanžela počula... On si našiel milenku, chodí si za ňou akoby išiel do obchodu alebo čo, kľudne mi to oznámi a ešte sa čuduje, že sa s ním chcem rozviesť. Samozrjeme sa mi vyhráža presne týmto istým, dokonca že dá výpoveď aby nemal príjem, že nepríde na pojednávanie, že ujde do zahraničia... No ako malé decko 🤣 najprv som sa trochu bála, že čo ak, ale teraz vidim, že deti nechce, jediné čo chce je neplatiť výživné, ale to má smolu... Každý jeden mesiac keď nezaplatí, pôjdem na políciu ho udať... Začnú tým, že mu zoberú vodičak... Nepríde na pojednávanie? Privedú ho v putách policajti... Ujde do zahraničia? A z čoho by tam tak asi žil? 🤣 Deti do starostlivosti otca? Haha, nie je Schopný sa postarať o dvojčatá kým som so synom na dvore hned kričí "Marína sa posralaaaaa, poď sem" 🤣🤣🤣 sudkyňa sa ho spýta, kam chodia deti k lekárovi, akú veľkosť oblečenia nosia, na nič jej neodpovie lebo nevie... Takže prd a nie starostlivosť otca 🤣 len sa vyhráža, lebo je celý dosraty
Delenia majetku sa nebojím, ja mám to "šťastie" že práve v čase keď to začalo byť naozaj zlé mi zomrel otec a ostal po ňom byt... V BA... Bez hypotéky... Ja som v podstate milionarka (v. Korunách 😁) a on žobrák 🤣 a ešte machruje

elena_c
1. sep 2020

@damtiporiti no, toto by si sa čudovala, ako sa dokážu niektorí pretvarovať a ukážu sa, až keď majú pocit, že je žena definitívne v pasci.
Môj nebol síce nikdy princ na bielom koni, signály boli ale mladá, neskúsena, zamilovaná som ich prehliadla... Keď som druhý raz otehotnela a rovno s dvojčatami, tak sa naplno ukázal, aký je dobytok... Lebo mal pocit, že s 3 deťmi už nemám inú možnosť len trpieť

autor
1. sep 2020

@elena_c prosím ta ved on nevie nič o deťoch... Raz sme išli na návštevu ale dcera mala mokré tričko tak som ho poslal nech ide vziať čisté a suché.... Musela som mu vysvetľovať kde sa to tričko v našom dome nachádza... A a tká som sa musela vrátiť a ísť ho vziať lebo nevedel

zuzanapjat
1. sep 2020

a uživit vás vie....? lebo to je úloha otca rodiny, nie to, kde má decko aké tričko.

elena_c
1. sep 2020

@zuzanapjat ten môj hajzel ani to nie... Teda vie, ale nechce... Každé euro musím z neho ťahať.
Ale vo chvíli keď sa vyhráža že chce deti do starostlivosti, tak by asi mal vedieť, kde majú veci, kedy idú spať, k akým lekárom chodia 🤦‍♀️

acrobaleno
1. sep 2020

@zuzanapjat Akoze co su toto za džendžer ulohy? To z akeho storocia pochadzas? 😂

zuzanapjat
1. sep 2020

@acrobaleno narážam na to, že každej žene sa stane, že po niečo v súvislosti s dieťaťom manžela pošle a manžel to trebárs nevie nájsť, alebo že jednoducho muž do detailov nemyslí na všetko, na čo myslí žena, keď trebars dieťa balí na výlet apd. Keď sa bavíme o džendžer ulohach..... ženy - bežne doma v byte či dome vŕtajú, murujú, prerábajú, kosia, krompáčujú? Možno áno - ale len v tom prípade, ak sa na to samé cítia... nie preto, že to od nich muž vyžaduje. Ak sa chlap necíti na to, aby žehlil deťom, prebaľoval ich, tak to z neho zlého otca, ani manžela ešte nerobí.

blunka
1. sep 2020

@elena_c "Nepríde na pojednávanie? Privedú ho v putách policajti... "
to čo píšeš za blbosti ???
Čo je on vrah v cele predbežného zadrzania😂 ?, alebo len obyčajný rozvadzajuci sa chlap a otec detí.
Keď mu takéto blbosti vyhražné trepeš to je presne to iste ako ked chlapi machrujú ako žene zoberú deti.
Však žijem realitou a nie americkými filmami.

okost
1. sep 2020

Ahoj. Netvrdim, ze tvoja situacia je lahka... Ale iste je riesitelna. Popros o pomoc rodinu.

elena_c
1. sep 2020

@blunka nie sú to blbosti... kamoška je policajtka, potvrdila že si ho sudkyňa môže dať predviesť. Putá sú už ich rozhodnutie, podľa toho či bude agresívny. 🤷‍♀️

elena_c
1. sep 2020

@blunka a jasné, že mu to nehovorím... Bude mať prekvapko 🤣🤣🤣
A nie, nie je vrah, našťastie... Ale Dvojičky takmer zabil, chcel aby som ich potratila, aby platil menej alimentov? Ešte niečo na obranu takéhoto hajzla?