Rozvod z rozumu

wejka333
15. feb 2019

Mamicky potrebujem podporit 🙂 s chlapom sme spolu 10 rokov z toho 4 ako manzelia...mame tri deti...bol moja prva velka laska a milujem ho nadovsetko ale musim sa s nim rozviest z rozumu...sice ho milujem ale niesom s nim stastna...rad si vypije ...sice to nieje casto ale jed uz tak je v liehu tri dni v kuse a robi nam aj detom hambu a doma nam robi cirkus a je agresivny ked je opity.ked je triezvy napln jeho volneho casu je facebook a hry na mobile.nevenuje sa detom ani mne. Milion krat som mu dohovtala aby prestal pit a aby sme si urobili nejaky spolocny program ale on nema zaujem...iba slubuje ako sa zmeni ale nikdy nic s tym nerobi aj ked tvrdi ako nas miluje...naposledy ked sa opil vypisoval mojej kamaratke ako ju chce prist pozriet a ja ze sa nic nedozviem....viete co tym myslel...ona mi to samozrejme povedala... rozhodla som sa hlsvne kvoli detom ze najlepsie bude rozviest sa ale.hrozne ma.to mrzi lebo aj ked je aky je hrozne ho milujem

wejka333
autor
15. feb 2019

Rozvadzali ste sa niektora z rozumu?a ako prebieha rozvod ked su tam tri deti? Papiere uz mam podane aa on slubil ze nebude, robit ziadne problemy lebo ze vie ze je to jeho chyba a na vsetkom sme sa dohodli

1natasa1
15. feb 2019

Nie je tak už žiadna šanca na nápravu? ak si si proste istá, že sa ten chlap nezmení a ide to len k horšiemu, tak iná možnosť nie je. ako ťa on berie, keď nemá záujem svoje chovanie zmeniť, jednoducho si ťa už neváži. Nechciem znieť tvrdo, ale rozvod bude to najlepšie.

zooeynka
15. feb 2019

@wejka333 snad aspon dobre zarobi, vyzivne si poziadaj 200€ na kazde dieta a manzelovi sa trosku otvoria oci do reality

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wejka333
autor
15. feb 2019

@1natasa1 davala som sance na napravu...to ze mi nepomahal mi nevadilo ale vadilo mi pitie ...prosila som ho aby s tym prestalcvzdy slubil ze uz nebude pit ale aj tak sa to vzdy zopakovalo ze sa opil a robil nam hambu...nieje ten typ ze by si vypil do nalady a potom siel spat...on sa ozerie donemoty a potom robi doma bordel...uz som aj policiu par krat musela volat ked sa nevedel vpratat do koze...slubuje mi uz dlho ako pojdesa na liecenie ale akonahle sa utrasie situacia doma po jeho opici tak na to akokeby zabudne a potom sa vyhovara ze nema cas...je mi ho luto lebo potrebuje pomoc ked.ho opustim spusti sa este viac ale ja uz takto dalej nemozem...aj deti to uz vnimaju ze pije....vzdycked chvilku meskal z prace uz som chytila stresy v akom stave zase.pride ana co sa bude diat a aj ked ho milujem takto uz dalej naozaj nevladzem chcem byt tiez milovana a stastna

nini1010
15. feb 2019

Ako mozes takehoto cloveka este milovat?naozaj toho nie je hodny,mala by si si cim skor najst terapeuta aby ti pomohol najst stratenu sebauctu.

eliska13
15. feb 2019

@wejka333 asi si to mala spravit skor.Dobre je, ze aspon nebude robit problemy comu neverim, ale....
Musis sa odosobnit nemusi spadnut na dno moze. sa liecit, ukazat Ti, ze o Vas stoji ved je to mlady clovek!

diewcatqoo
15. feb 2019

@wejka333 ked niekto povie rozvod z rozumu, napadne mi, ze to je rozvod napr. kvoli nejakym majetkom a pod, ze sa papierovo rozvedu, aby to bolo pre nich vyhodne... to, o com pises ty, nie je rozvod z rozumu, ale rozvod kvoli tomu, ze muz je debil. Prepac, ale takto sa milujuci manzel nesprava. Ak si vycerpala vsetky mozne argumenty, nie je ochotny ist na liecenie a pod, tu uz nepomoze asi nic, len ten rozvod. Ak je agresivny, nie je o com. Sama si si vedoma toho, ze pre deti on nie je dobrym vzorom a vyrastanie s takymto otcom, ich navzdy poznaci.

pininka
15. feb 2019

Nerozumiem prečo si s ním mala tri deti. On sa určite nezmení.

katkati
15. feb 2019

wejka 333 Uvidíš, keď budeš sama s deťmi, po nejakom čase - rok, možno dva roky pochopíš, že už si ho nemilovala. Je to len závislosť, túžba mať kompletnú rodinu, nebyť rozvedená atď. Potom, keď získaš nadhľad nad situáciou, pochopíš a budeš posudzovať súčasnú situáciu inač. A je veľmi pravdepodobné, že budeš ďakovať sama sebe, že si to dokázala a nedávala šance alkoholikovi a človekovi, ktorí si neváži svoju ženu a rodinu. Už len to, že deti videli a zažili, že si musela volať kvôli nemu políciu, poznačí ich to do života. Ale nech majú aspoň silnú a normálnu mamu.

0silvia0
15. feb 2019

@wejka333 nuž, po piatich rokoch ti spadli ružové okuliare a vidíš realitu takú, aká je. Máš len 24, predpokladám, že ten tvoj nevybúrený chlap má cca približne rovnako. Nechaj ho ísť, možno s časom k vám vráti, keď príde k rozumu, stáva sa všeličo v živote.

wejka333
autor
15. feb 2019

Ďakujem vám všetkým ....no ja som chcela silou mocou kompletnu rodinu ale uz to nezvladam a momentalne mam taky stav ze mi je luto za peknymi chvilami lebo aj take boli ale viem ze to takto dalej nejde ....bije sa mi rozum so srdcom no len dudam ze to bude lepsie casom a ze rozvod prebehne rychlo a co najskorty kym si to neromyslim lebo aj to sa uz stalo ze som ho odstahovala a po par sladkych reciach vzala spet a aj tak sa nic nezmenilo. Tak teraz uz nesmiem ustupit

22patricia22
15. feb 2019

silou mocou proste nic nejde to si pamataj. a deti by z toho isto nemali radost, ak by ste sa aj tak len vadili. bud silna a aisto to v pohode zvladnes. nik si nezasluzi, aby takto zil

vea28
15. feb 2019

Ahoj.Ja som vyrastala v rodine alkoholika a z vlastnej skúsenosti píšem,že som poznačená.Tvoje deti budú tiež.My sme sa tiež báli, keď mal otec prísť domov. Pre tvoje duševné zdravie a hlavne kvôli deťom ukončí váš vzťah. Situácia sa nezmení,len sa zhorší.Moja mama sa rozviedla, keď sme dospeli.Vraj ostávala v manželstve,lebo ho milovala.Do dnešného dňa tomu nerozumiem,lebo žiadna matka predsa nenechá trápiť svoje deti.Zachráň ich a aj seba, ak máš kam ísť.

sintra
15. feb 2019

Rozvod mi pride ako rozumne riesenie vo vasom pripade. Co z toho, ked niekoho "milujem ako kona", ak je ako partner uplne nepouzitelny (dovody, co si vymenovala, za take povazujem). O dopade zivota s takym clovekom na deti ani nehovorim. Raz som citala peknu vetu, s ktorou sa plne stotoznujem - ani ta najvacsia laska na svete nema prednost pred vlastnym dusevnym zdravim.
Asi tak.

wejka333
autor
16. feb 2019

Už je odsťahovaný a stále sľubuje ako pôjde na liečenie , odprosuje a dnes ráno mi volal ožratý či môže na kâvu takže ma každým dňom len viac presvedčuje o tom že robim dobre ;)

romiada
20. feb 2019

@wejka333 podla mna alkohol, drogy a gamblerstvo su vždy "najlepším" dôvodom na rozvod. Maš moj obdiv že aj keď ľubiš, robiš to z rozumu....nie, vlastne z lasky, ale z lasky k sebe a Vašim detom. Bud sa Tvoj muž "utopí" (ale nestiahne aspoň Teba s deťmi) alebo dostane od Teba vďaka rozvodu riadnu životnu lekciu. Mam kamošku, ktora toto iste riešila rozvodom, lebo ju to ťahalo na dno. Dobre urobila...muz sa uvedomil, upratal si v hlave a vratili sa k sebe keď bol "čisty". Možno Ti Tvoj muž raz poďakuje aj keď "Tvojim mužom" už nebude. Držim Ti palce

ivankomonika
23. feb 2019

@wejka333 nechápem čo na ňom miluješ? Pije je agresívny, nevenuje sa deťom, hra hry, tak ja fakt nechápem čo na ňom 10 rokov miluješ, už dávno by som mu kôpla do zadku a nie 3 deti si s ním narobila.... Nechápem niektoré ženy

mircalla
23. feb 2019

@wejka333 Otazka je: Z akeho dovodu ho milujes? Si masochistka?

mircalla
23. feb 2019

@ivankomonika No prave si vravim to iste....Lenivy luzer a alkoholik - niet co milovat

vasica
12. mar 2019

@wejka333 Ja by som asi primarne riesila deti...ako reaguju? Nemaju z toho nejake problemy? Napr v skole a pod...spravanie. Ak ano, urcite od seba, aj ked iba na skusku...decka potrebuju co najvacsiu moznu stabilitu. Oni nie su slepe, vidia co sa deje, treba s nimi asi trochu hovorit a zistit ako to aj oni vnimaju, ubezpecit ich ze vsetko bude ok, ved aj im sa ruca svet...nech maju co najmensiu traumu. Ale lahko sa mi cudzim radi.

vondolina
12. mar 2019

deťom treba dať lásku, istotu a hlavne pokoj, kľud aby mali možnosť sústrediť sa na školu, na akamarátstva, aby neriešili netrápili sa tým, čo vidia doma, to čo je medzi rodičmi a prečo je to, tieto veci deti veľmi ťažko nesú :/

pimpulka
12. mar 2019

@wejka333 skoda ze si sa nevydavala z rozumu....

miminkaaa3
12. mar 2019

treba odist z takého manželstva lebo trpia iba deti a to nieje dobre aj ked ho milujes to nieje život aby sa človek bál aký príde či spitý a bude vyvadzat.

cacianka
1. mar 2020

Presiel rok, ako pokračujes ?

majulino
31. mar 2021

@vondolina aj moja mama zila a stale zije s takym človekom sice uz 10 rokov nepije, ale 22 rokov žila s alkoholikom, agresorom a gemblerom, ktorý pil denno-denne a aj denne bil ju a nas, ale v skole sme problemy nemali

wejka333
autor
9. mar 2023

@cacianka ahoj nechodila som sem dlhšie, ale som šťastne rozvedená ...rozvod prebehol hladko, rozviedli nás na prvom pojednávaní. Avšak s výživným je trošku problém.Spravila som mu ústupok , kým sa dá dokopy že nech mi platí len 150€ na deti dokopy...od rozvodu prešli tri roky a platí nepravidelne, stále pije a snáď ešte aj viac ako keď bol so mnou, za deťmi nechodí, prednejsi mu je alkohol ... takže asi toľko k tomu 🙂 ale ja som spokojná že som sa rozviedla a vidím to aj na deťoch že aj oni sú oveľa kludnejsie a spokojnejšie, aj ich správanie sa zlepšilo 🙂

cacianka
9. mar 2023

@wejka333 ďakujem ti že si napísala, že aj iné ženy si vezmú príklad, že sa to dá .
To výživné rieš tiež, zvýšenie primerane nákladom na deti, ak nebude platiť tak exekútor. Rovno z platu odvod na tvoj účet.
Veď on čo preslope , môže pomôcť deťom - lepšie jedlo, vitamíny, ovocie, výlety a vzdelávanie,šport.
Je to ich biotatko, tak aspoň € nech majú úžitok pre tvoje deti.
Želám všetko dobré a pokojný bohatý život ❤️💐🍀

wejka333
autor
9. mar 2023

@cacianka no on je vychcany a robí načierno , kým mu nepríde prvá výplata,neprepije ju a zas príde o prácu a takto to je dokola už celú dobu od rozvodu ...ale tak hlavne že žije ďaleko od nás a máme kľud konečne 🙂

wejka333
autor
9. mar 2023

@cacianka a ďakujeme krásne ❤️