Rýchla jazda susedov po ulici

13. nov 2022

Bývame na novovybudovanej slepej ulici, zijeme tu v dome cez tretí rok. Susedov na ulici mame dobrých, dokopy tu stoji 8 domov. Akurát susedia(od nich nás delia 2 este neobývane novostavby), ktorí byvaju v poslednom dome na ulici mi poslednú dobu začína prekážať ich netolerantnosť. Netoleranrnost v podobe nezmyselneho pridávanie a naozaj rýchla jazda po SLEPEJ ulicke, je jedno akým smerom idu, či domov alebo z domu..proste neskutočne otáčky, keď idu z domu počujeme ako pískajú gumy z “odpichu” , keď idu domov počujeme ako brzdia, na ceste pred ich domom sú doslova čierne šmuhy od brzdenia….turuju autá ako na pretekoch. Som z nich zufala, o hluk mi nejde, maleho to nebudi a ja to uz nejak prezijem, ale o bezpečnosť. Raz sme kosili na predzáhradke a mala som syna pri sebe, kvôli hluku z kosačky som nepočula,že prichádzajú a doslova mi poza chrbát prefrčalo auto, neskutočne som sa zlakla, lebo maleho som v tej chvíli nemala na chcilu na očiach, cupel za fúrikom proste stačí sekunda a mojou nepozornostou a ich nezodpovednosťou sa moze stat tragédia. Nemyslím si, že na dedine musím mat dieťa pripútané o nohu aby bol nonstop pri mne, akoby sme bývali na rušnej ulici v Bratislave. Takto jazdia deň noc, Majú elektrickú branu, takze kým sa vyberiem k ich domu, aby som ich kontaktovala zatvoria mi branu pred nosom. Raz som pribehla k bráne keď bla pootvorena a zena doslova zavrela vchodové dvere, pritom ma videla, že stojím za bránou a volam na ňu. Skusala som ich kontaktovať niekoľko krat, ale majú zo mna akurát tak srandu lebo nikto neotvára, hrať sa na policajta má nebavi ani vyčkávať a sledovať ich dochádzku, premýšľam napísať im list, ale vôbec neviem, či sa mám obrátiť na niekoho kompetentného a ak ano na koho? Na úrade? Tato jazda vadi aj iným susedom, ktorí majú malé deti ako my. Viem, že deti sa nemajú hrať na ulici, ale tato ulička je slepá a deti si chodia kreslit na ulicu s kriedou aj o ulici ďalej, a tam takých susedov nemajú, každý vramci bezpečnosti na hocijakej ulicke logicky spomalí…Čo by ste mi odporučili robiť. Koho kontaktovať? Boli by sme 3 rodiny, ktoré su ochotne proti tomu niečo robiť, ale nevieme ako začať. Celé to začalo toto leto, keď si kupili nejaké subaru vytuningovane. Ďakujem

autor
13. nov 2022

Ešte odpisem, že susedia sú vlastne susedky, 2 ženy. Muž sa s nimi snazil tiež skontaktovať, ale urobili to iste. Nikto neotvára, keď zvonil, na bráne maju zvonček s kamerou.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
14. nov 2022

Ake mate dopravne znacenie na ulici (okrem znacky slepa ulica)? Alebo v celej stvrti? Ste oznaceni ako obytna zona? Alebo je tam obmedzena rychlost?

babatko2023
14. nov 2022

Dá sa vybaviť retarder, bude to kopec vybavovaciek ale niekedy to proste inak nejde, niekto má proste v rukách zbran-auto. On si niečo dokazuje, myslí si,že je zaujímavý ale názor aký máš ty majú isto aj susedia. Spojiť sa so susedmi a sup poriesit retarder.

aliziana
14. nov 2022

Ja by som mozno skusila poziadat spravcu komunikacie o zriadenie obytnej zony s 30tkou, ak nepomoze, tak aj nejake retardery osadit...

soldi
14. nov 2022

Podajte si ziadost o retarderi. Treba podpisy domov pri ktorych bude zasadeny do cesty.

beatrixx1525
14. nov 2022

Mali sme tento problém so susedom, neplatilo naňho prosenie dohováranie no proste nič. Až nám raz nešťastnou náhodou ušla z dvora fenka (vedela si otvoriť bránku, nestihli sme zamknúť) a presne takto jej zabrzdil na labke. Našťastie sa jej labka zahojila ale trvalo to mesiace. Až vtedy si vstúpil do svedomia debil. Ale toto mohlo byť kľudne aj 4 ročné dieťa ktoré nám 5 minút predtým prišlo na návštevu....

nepic
14. nov 2022

Ja osobne by som retarder pri dome nechcel,robí to hluk keď cez to auto prechádza a zvlášť v noci mne to vadilo. Skôr by som ich najskôr písomne upozornil a keď by nepomohlo,by som to skúsil nejako nelegálne vyriešiť,aj keď by asi vedeli o koho sa jedná,robil by som to iste-ignoroval by som ich. Keď sa stane nejaké nešťastie,už bude neskoro nad tým polemizovať čo sa mohlo a neurobilo sa.

autor
14. nov 2022

@moonlight1210 práveže tu značenie nikde nemáme, ani ori vstupe do štvrti. Aj to mi napadlo, aby sme žiadali o značky, že je to obytná zóna a má tu byt 30tka, ale aj tie retardery sú dobrý naoad. Furt lepšie ako ta zbesila jazda

soldi
14. nov 2022

@nepic je to slepa ulica, kde je osem domov, myslim, ze ta premavka nebude taka husta, aby to nejako vyrazne rusilo 🙂

autor
14. nov 2022

@martina1985ba uz sme to skúšali, včera dokonca jeden sused stal pred ich domom, lebo že keď zlá jedna z nich odletel kamienok a skoro ho to trafilo. Oni nás jednoducho ignorujú. Majú vysoký plot a elektrickú branu takze vidíme len zvonček do dvora cez škáru
, takze jedina možnosť je už len ten list

autor
14. nov 2022

@aliziana toto som ja rozprávala s muzom, ale vôbec neviem kde začať. Podľa neho to vraj nieje take jednoduché, ale za skúšku nič nedáme

autor
14. nov 2022

@beatrixx1525 toto je moja hrôza, čakám teraz druhé dieťa som z nich nervózna, že mi môžu zabit dieťa. Deti sú nesústredene. Rozbehne sa pre loptičku a je tragédia na svete. Deťom nedochádza, že sa kľudne hrajú, aj vedia ako keď niekto zablúdi a ide sa otočiť na koniec ulice, te idu autá pomaly a orol idu hentie a to si človek ani nestihne uvedomiť a sú meter od vás… neviem so vysvetlit preco to robia. Už som chcela rozsypat aj špendlíky od jedu pred ich domom, ale to by mohlo byt ešte proti mne

autor
14. nov 2022

@soldi
@nepic určite to bude hlučne, aj keď bude medzi domami neviem či by s tym zas susedia oproti, ktorí nemajú deti súhlasili …

nepic
14. nov 2022

Na auto špendlík nepomôže,to tak na bicykel. Ale riešiť to treba priamo s nimi,najskôr po dobrom a keď nepomôže tak aj po zlom. Ako som už hore napísal treba to riešiť skôr ako sa niečo stane. Mne kedysi na strednej majster poradil,že na k.k.ta treba k.k.tsky aby ti rozumel a mám skoro 50 a vždy to tak pomohlo. 🤣

autor
14. nov 2022

@nepic Ešte mi naoadlo, môžu merat pllicajti rychlost aj takto na ulici?

nepic
14. nov 2022

Áno samozrejme že môžu merať rýchlosť,ale s tým neviem či uspeješ,či budú ochotný policajti s tým niečo robiť. Ja som ich upozornil na konkrétne veci,aj video som im poslal a oni mi odpísali:
"Dobrý deň, ak chcete danú vec riešiť, je potrebné podať oznámenie osobne alebo písomne na útvare PZ. Vaša svedecka výpoveď je v takomto prípade potrebná. Ďakujem"
Tak asi tak.

roomaa
14. nov 2022

Isto by som sa spojila aj s ostatnými susedmi, aby ste proste za sebou niekoho mali. Chápem, je to nepríjemné, my tu máme to isté. Ako po komforntácii sa to síce trocha ukľudnilo, no sem tam im ujde, ale už to nie je ani z ďaleka tak, ako kedysi

autor
14. nov 2022

@nepic ja mám bývalého spolužiaka policajta, mali sme dobre vzťahy. Možno ho skusime osloviť a poradí…to mi teraz napadlo. Podľa mna toto auta namerajú ľahko aj mimo našej ulice niekde na hlavnej ceste

petka1402
14. nov 2022

To mi pripomenulo, tiež sme tak bývali v slepej uličke a taka šťanda z posledného domu vzdy od ich domu plne gule a pri nás prešla minimálne 80, dedo sa naštval a dal stred cesty furik s obrovskou skalou, ale vy skuste sa spojiť a určite nejak tie retardery, to by možno pomohlo

soldi
14. nov 2022

to tak nefunguje, ze zavolas policajtom, ze podte odmerat auto. myslis si, ze ho budu hladat alebo striehnut nan, aby dostali pokutu par eur? to tak nefunguje.
a ak jazdia divoko, isto uz par pokut dostali, tak ci tak.

za mna je ten retarder najjednoduchsia moznost. tiez byvam v slepej ulici, kde je par domov, a tiez tu mame exota, co chodi ako blazon. pokut uz dostal xy, zaplati, a viac neriesi.
aj havaroval uz par krat, co nevybral zakrutu, nedobrzdil a nic nic, nepomaha. stale tak chodi.

liloastitch
14. nov 2022

Nahlás na políciu, že sa v ulici nebezpečne jazdí a nahlasuj dovtedy kým nebudú chodiť merať. Ja som tak nahlasovala v dedine, bola tam rovinka, veľa ľudí to lákalo plyn až na podlahu pustiť. Volala som asi týždeň v kuse na konkrétne oddelenie pod ktoré obvod spadal, po týždni som ich prestala baviť, začali na tom mieste pravidelne merať,pokuty sa rozdávali jedna radosť, ľudia tam už nelietajú. A ak máš známeho policajta, tak môžeš aj jeho poprosiť, ak je to v jeho obvode môže sa tam ísť pozrieť. Priateľ tak často chodieva. Majú info, že v ich obvode lieta na aute nejaký odvážlivec tak sa chodia namatko previezť. Už tak viacerých chytili.

miriam11
14. nov 2022

Je potrebné informovať mestské/obecné zastupiteľstvo, oni požiadajú mestskú políciu a následne budu na ceste osadené spomaľovače na slepej ulici

jana_eyre_2
14. nov 2022

Ja by som oslovila obec, keď ide o konkrétnych susedov, nech to rieši obec s nimi.. na to určite nejake páky sú..

My tiež bývame v dedine bohužiaľ oproti tescu, je tu rušno každý druhy tu jazdí ako debil, neznášam ulicu u nás čím ďalej tým viac.. v noci nám tu chodia sa hrať dospelí pubertaci na autách, cez deň chodia okolo domu niektorí akoby tu bola diaľnica a každý druhy mi stojí pred bránou lebo ved len rožteky si idú kúpiť tak nebudú parkovať na parkovisku predsa.. križovatka plná lebo nikto neovláda kam sa môže či nemôže postaviť.. ľudia sú hlúpi a mňa to štve tak moc že keby bolo ľahšie sa odsťahovať už som dávno preč..

callisia
14. nov 2022

A čo tak si ich počkať rovno pred domom? Nechodia domov v cca rovnakej dobe?

moonlight1210
14. nov 2022

O tie retardery by som poziadala aj dva, na zaciatok a na stred ulice.
Kedze susedia jazdia pomaly, myslim, ze im to nebude vadit a budu suhlasit.

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soldi
14. nov 2022

@moonlight1210 pro retarderoch je problem ze to strasne bucha, ked po nich prejde auto. este by sa dali dat tie, co nie su plne, ale je tam miesto na kolesa, len sa musis trafit 😀

brembo
14. nov 2022

su i betonové retardéri,ale s tým by bol problém,kvoli 2 hlupanám by do toho mesto neinvestovalo.

chadkroeger
14. nov 2022

jedine retardéri 🙂 s takými hlupaňami si inak neporadíte.