Rýchla jazda susedov po ulici

13. nov 2022

Bývame na novovybudovanej slepej ulici, zijeme tu v dome cez tretí rok. Susedov na ulici mame dobrých, dokopy tu stoji 8 domov. Akurát susedia(od nich nás delia 2 este neobývane novostavby), ktorí byvaju v poslednom dome na ulici mi poslednú dobu začína prekážať ich netolerantnosť. Netoleranrnost v podobe nezmyselneho pridávanie a naozaj rýchla jazda po SLEPEJ ulicke, je jedno akým smerom idu, či domov alebo z domu..proste neskutočne otáčky, keď idu z domu počujeme ako pískajú gumy z “odpichu” , keď idu domov počujeme ako brzdia, na ceste pred ich domom sú doslova čierne šmuhy od brzdenia….turuju autá ako na pretekoch. Som z nich zufala, o hluk mi nejde, maleho to nebudi a ja to uz nejak prezijem, ale o bezpečnosť. Raz sme kosili na predzáhradke a mala som syna pri sebe, kvôli hluku z kosačky som nepočula,že prichádzajú a doslova mi poza chrbát prefrčalo auto, neskutočne som sa zlakla, lebo maleho som v tej chvíli nemala na chcilu na očiach, cupel za fúrikom proste stačí sekunda a mojou nepozornostou a ich nezodpovednosťou sa moze stat tragédia. Nemyslím si, že na dedine musím mat dieťa pripútané o nohu aby bol nonstop pri mne, akoby sme bývali na rušnej ulici v Bratislave. Takto jazdia deň noc, Majú elektrickú branu, takze kým sa vyberiem k ich domu, aby som ich kontaktovala zatvoria mi branu pred nosom. Raz som pribehla k bráne keď bla pootvorena a zena doslova zavrela vchodové dvere, pritom ma videla, že stojím za bránou a volam na ňu. Skusala som ich kontaktovať niekoľko krat, ale majú zo mna akurát tak srandu lebo nikto neotvára, hrať sa na policajta má nebavi ani vyčkávať a sledovať ich dochádzku, premýšľam napísať im list, ale vôbec neviem, či sa mám obrátiť na niekoho kompetentného a ak ano na koho? Na úrade? Tato jazda vadi aj iným susedom, ktorí majú malé deti ako my. Viem, že deti sa nemajú hrať na ulici, ale tato ulička je slepá a deti si chodia kreslit na ulicu s kriedou aj o ulici ďalej, a tam takých susedov nemajú, každý vramci bezpečnosti na hocijakej ulicke logicky spomalí…Čo by ste mi odporučili robiť. Koho kontaktovať? Boli by sme 3 rodiny, ktoré su ochotne proti tomu niečo robiť, ale nevieme ako začať. Celé to začalo toto leto, keď si kupili nejaké subaru vytuningovane. Ďakujem

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. nov 2022

@petka1402 tak toto skusime 👍😁 bude nútená vystúpiť z autá a mozem jej rovno obálku s listom dať do ruky

moonlight1210
14. nov 2022

@soldi kedze su slepa ulica, par domov, tolkokrat za den tadial zrejme nikto nepojde a teda to najskor nebude nikomu tolko vadit. Aspon myslim.

Ale dotycne zeny by si rozmysleli, ci si chcu nicit tlmice. A ak maju spomalit 2x za ulicu, neoplati sa im ani pridavat.

Tipujem ze mozu vypuknut nasledne susedske naschvaly. Ale to uz je na inteligencii tych dvoch.

soldi
14. nov 2022

@moonlight1210 ano, vsak toto bol presne moj argument. len ked chces dva retarderi, tak musia suhlasit 4 domy okolo prveho retardera a 4 domy okolo druheho retardera. ale vsak moze autorka skusit, ci ziska suhlasy od vsetkych potrebnych domov.

autor
14. nov 2022

@soldi retarderi budú absolútne posledná možno, sme ticha ulica a podľa mna by to vadilo všetkým… dnes sa stretnem so susedmi, a napíšeme list spolu. Jeden dám do schránky a druhý skusime zastaviť auto nasilu a dať jej do ruky, uvidíme ako sa zachovajú. Mne už je jedno, aké budeme mat vzťahy, zalezi mi na bezpečnosti mojich deti, aby som sa nebála poslať o pár rokov dieťa vyhodiť smeti do kontajnera na slepej ulici, lebo nejak brza musí letieť domov

autor
14. nov 2022

Ďakujem krasne. Inak ak by som šla na úrad obecný, nepošlú má s takou vecou preč?

zuzanka.zuzu
14. nov 2022

kto je vlastník komunikácie? je to súkromná podielová cesta či obec?

kornelies
15. nov 2022

Autorka, listom nic nevyriesite. Mozes jej ho nasilu pchat do ruky, uda ta za obmedzovanie ludskej slobody. Retarderi vam nenamontuju, je to financne nakladne, kvoli 8 domom to robit nebudu.
Jedina vec je oslovit miestne zastupitelstvo, aby im bol zaslany doporuceny list s upozornenim.
Posledna asi naefektivnejsia moznost je pouzit sedliacky rozum. Myslim, ze dokazete vymysliet nieco, cim sa premavka spomali bez toho, aby ste konali nelegalne.

chadkroeger
15. nov 2022

https://www.noviny.sk/krimi/104709-ako-to-nespa... od 0:50 min
Chceme retardér. Ako ho vybaviť?

Umiestnenie nových spomaľovacích prahov v meste rieši Oddelenie rozvoja mesta. Najprv si musíte zozbierať podpisy obyvateľov príslušnej ulice, ktorí s umiestnením spomaľovacieho prahu budú súhlasiť. Premyslite si tiež, kam konkrétne by ste spomaľovací prah chceli umiestniť. Dôležitý je najmä súhlas toho, pred koho dom má byť retardér namontovaný. V praxi sa totiž môže udiať to, že v jeden týždeň spomaľovací prah mesto osadí a do týždňa vznikne petícia za jeho demontovanie. Lebo obyvatelia nechcú hluk pred svojím domom, ani v jeho blízkosti.

heni79
15. nov 2022

Viacerí sú to tu maľujete úplne nereálne. Treba si najprv vyjasniť veci. 1. Kto je vlastníkom cesty a pozemku pod ňou? 2. Slepá ulica, 8 domov - po oboch stranách? Čiže dovedna 16? Či 8 celkovo? 3. Aká je dĺžka ulice? 4. Zameral niekto niekedy skutočnú rýchlosť auta dotyčných dám v danom úseku?