S manželom som 5 rokov a nie som šťastná

4. mar 2022

Ahojte, prosím o radu. Som s manželom 5 rokov, z toho 3 vydatá, máme 1 dieťa. Necítim sa vo vzťahu vôbec naplnená. Muž sa príkladne sa stará o všetko, ale trávi veľa času v práci a ja sa cítim veľmi osamelo, bez energie, chute na niečo, vo vzťahu nie je žiadna iskra, nemá záujem o sex, keď nevvyviniem iniciatívu, tak by som sa ho asi ani nedočkala. Ťažko sa s ním o tom rozpráva, on tvrdí, že je unavený z práce, má toho veľa atď. Čo mám robiť? Zas dokola sa s ním o tom rozprávať? Čo mu povedať? Alebo som len ,,znudená" doma na materskej? Nič ma nebaví, cítim sa, akoby sme boli len spolubyvajúci, čo sa porozprávajú aký bol deň, alebno ako manželia po 30 rokoch a to máme ledva 30! Čo bude ďalej, keď je to teraz takto?? Alebo to je takto bežne v dlhodobom vzťahu?

vasaol
4. mar 2022

Ahoj ja pociťujem a mam podobnú situáciu....žeby sme naozaj boli znudene? Neviem...
Ale tiež ma to trápi a tiež je ťažko sa s chlapom o tom rozprávať......

miadi
4. mar 2022

Nie je to bezne. My sme vcera mali 9r vyrocie svadby a nemozem sa v jeho blizkosti ani zohnut bez toho zeby to nemálo nasledky 🙂 Skus si viac uzivat zivot sama pre seba uzivaj si matersku ..bud stastna sama o sebe a mozno sa jeho pristup zmeni...ak nie tak budes vediet byt stastna aj bez neho..

syslik81
4. mar 2022

tak sup do prace aby on tolko nemusel makat a ulavis aj jemu i sebe .. prides na ine myslienky najdes si kamosky a nove temy na rozhovor etc .. hold kym si doma niekto peniaze musi doniest

nadazdi
4. mar 2022

Ono nie je povinnosť byt tie 3 roky doma, ak sa nudíš, začni pracovať 😁 zažiješ kopu nového

kaja871
4. mar 2022

No ja som z mojím Manželom 13 rokov boli také dni kedy som sa cítila úplne sama keď chodil na turnusy dvoj týždňové som si myslela že sa zbláznim ale začala som cvičiť,pracovať venovať sa synovi chodiť s ním von a čas nám prešiel ako voda potom ostal doma pracuje sám pre seba je nám k dispozícii 24hodin denne máme malé bábo teraz cítim sa ako rozliata knedľa ale keď prejde okolo mňa nedá mu to aby ma chytil aspoň za zadok sex by chcel každý deň no máme antikoncepciu pri sebe...Sprav si plán na každý deň a uvidíš že je to len nuda a niekto zarábať musí a ešte v tejto ťažkej dobe

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. mar 2022

@syslik81
@elizabet173
No , on nepracuje toľko lebo musí, ale preto, že chce 😀 máme spoločnú firmu , takže by som pracovala s ním a keď som mu navrhla, že pár krát by som došla do týždňa do prace, tak má zrušil, ze na to nie sme odkázaní . Stejne by som tam bola s ním.

Mne vadí, že z jeho strany nie je absolútne žiadna iniciatíva , príde domov, kukne spraví, pobavíme sa čo bolo cez deň a hotovo. Niekedy aj keď skúšam na neho, tak je unaveny, nemá náladu, boli ho hlava . Keď mu to začnem vyčítať tak som nechapava a keď nič neiniciujem, tak sme ako dvaja kamaráti - on nič nezačne. Proste žiadna chémia :( a to sa o seba starám a podľa mna vyzerám celkom k svetu aj po pôrode

madeline1
5. mar 2022

Na vsetko pomaha poriadny rozhovor, povedz mu vsetko ako citis, ako potrebujes, skus zistit preco sa to unho zmenilo a najdite spolu riesenie.

nikyball
5. mar 2022

Za to, či si šťastná alebo nie, si zodpovedas sama.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
6. mar 2022

@elizabet173 áno ale mohla by začať od seba. On tu nie je na to, aby jej robil program na materskej ,lebo ona je znudena. Musí si nájsť sama niečo, čo ju urobí šťastnou, možno potom budú mať aj iné témy ako len fnukanie ako sa nudí a koľko plienok vymenila. Namiesto toho aj ona môže navrhnúť výlet, dovolenku, večeru vo dvojici a podobne. V ich vzťahu to chce zmenu q vyjst zo stereotypu. Aspoň ja by som to skúsila takto