Sebavedomie - handicap, ktorý postihuje nohy

21. aug 2022

Ahojte, neviem kde sa mám poradiť tak skúsim tu. Mám priateľa s ktorým som necelý rok. Ja mám hendikep, ktorý postihuje nohy. Chodím troška inak, je to aj vidno. Jemu to nevadí, dokonca ani jeho rodina ma preto neodsudzuje ale teraz prichádza na rad môj "problem". Mame ísť na svadbu jeho sesternice, vždy u mňa boli svadby problém práve kvôli chôdzi, obuvi a kvôli tomu, že nemôžem tancovať. Normálne sa hanbím na tú svadbu ísť, keď si pomaly nemám čo obuť, nebudem tam môcť tancovať a pod. Neuveriteľné sa zato hanbím, hanbím sa zato, že tam budem asi jedina, ktorá bude iná. Priateľ hovorí, že to naozaj nie je problém, informoval o tom aj jeho rodinu, nikto s tým nemá problém ale ja áno. Ako to mam riešiť? Ako sa mám presvedčiť, že sa idem zabaviť a nie riešit to, že "neviem chodiť" a tancovať. Moje sebavedomie je kvôli tomu takmer na bude mrazu. Napísala som to asi dosť čudne ale snáď to pochopíte

solange7
21. aug 2022

Nechapem. Napis narovinu aky zdravotny problem s nohami mas.

januska12323
21. aug 2022

Keby si si dala sukňu až po zem? Budeš sa cítiť istejšie keď nebudú nohy "na očiach"? V takom prípade si môžeš aj obuť to čo ti je pohodlné. Netráp sa kvôli niečomu za čo nemôžeš, ideš sa zabaviť a nie robiť divadlo ostatným. ❤️

autor
21. aug 2022

@solange7 práveže to obyčajný lekári veľmi zistiť neveria. Len viem, že sa to vyliečiť nedá

autor
21. aug 2022

@januska12323 ďakujem 🙂 ano kúpila som si dlhé šaty kde obuv nevidno, len ma trápi že to je také aké to je

stellarstar
21. aug 2022

A aký je ten problém s nohami? Neverím že neexistuje riešenie. Máme suseda ten mal problém s nohami a chôdzou a obe jeho nohy zoperovalia ani nevidno že predtým niečo mal

pribinak
21. aug 2022

Myslím že budeš pre hostí zaujímavá možno tak 2-3 minuty. Budú tam zaujímavejší ľudia: nevesta, ženích, svokry, behajuce malé deti , ožratý strýko, …..
Daj si dlhé šaty, mali sukňu a balerínky. Hotovo

Ps: rx nevieš akú máš diagnozu? Veď musíš mat nejaký záver v lekárskej správe

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stellarstar
21. aug 2022

To čo máš za záhadnú dg? Veď napíš aj tak si tu anonym

pribinak
21. aug 2022

No bože, tak budeš mat pod dlhými šatami tenisky.
Ako som napísala, budú tam zaujímavejšie osoby na ocumovanie

autor
21. aug 2022

@pribinak v karte mam zatiaľ dane len že to freidrichova noha čiže typ nohy. Diagnóza je charcot marie tooth v miernejšiej forme.

autor
21. aug 2022

@stellarstar teba som chcela označiť

autor
21. aug 2022

Ja chápem, že sa vám to ľahko vraví a problém nevidíte. Len pre mňa je to náročné. Mám 21 a keď si predstavím, že mám toto tak...operácia zatiaľ možná nie je

stellarstar
21. aug 2022

Daj si dlhé šaty alebo sukňu ku tomu vhodné topánky a s nosom hore vystupuj. Nikto ta celý čas všímať ani nebude. Nauč sa mat viac sebavedomia, vyjdi z toho tvojho rohu a ukáž sa

kacena4
21. aug 2022

ahojko ja mam tiez hendikep tiez s chodzou. absolutne to neriesim ani nik v okoli. vsetko je to len v tvojej hlave. vyhladaj psychologa aby ti pomohol zmierit sa so sebou a aby si dokazala plnohodnotne zit. uvedom si ked je niekto na voziku, toto neriesi ide sa zabavit ak chce zatancuje si aj na voziku drzim ti palceky

autor
21. aug 2022

@kacena4 ďakujem. Občas sa v mojej spoločnosti nájdu ľudia, ktorí to vedia riešiť, teda po väčšine starší ľudia. Ale ano, väčšina ľudí to nerieši teda nejak to nepozorujem aby to riešili. Len zatiaľ s tým nie som zmierená a je to troška ťažšie

tykat
21. aug 2022

@autorka vies co ja mam napr. velke chodidla, kazdy to od detstva riesil, decka v skole si davali do mojich topanok obidve nohy, teda snazili sa, furt to niekto komentoval, topanky sa velmi nedali kupit, ked sa nieco zohnalo tak nemoderne, najradsej som nosila panske tenisky, mam skoro 50r cize socializmus, vyber fakt ziadny. Plakala som ked sme isli kupovat topanky a mama zahlasila ze 42. Ale cim som bola starsia (cca okolo puberty), tym viac som si uvedomovala ze to je vec z ktorej "neschudnem", nemam ako to zmenit. A odvtedy sa mi lahsie zije, ak mal niekto pripomienky tak som otrcila nohy a vyzvala ho "No pod, kopni si, zacuduj sa, vysmievaj sa.. robi ti to dobre? Ked ti len tolko staci ku stastiu tak do toho... mam plutvu? Lyzu? Lode? Ha-ha... stacilo? Ok tak sa ide dalej". Vacsinou to tych riesitelov odzbrojilo a aj ostatni sa na neho kukali ako na blbeho.

Takze na svadbu by som isla, a uzila si to..."tancovat" mozes aj uplne pomalicky, len sa knisat zo strany na stranu, partner ti pomoze, vie o tom, nehanbi sa za teba, chce ta (toto si opakuj a hlavu hore)....a ak by som zacula, ze niekto riesi, na drzovku by som mu nohy vystavila nech sa moze lepsie pozriet a ze kludne zodpoviem aj otazky, nech si nemusia potichu suskat a hadat co za strasnu chorobu mas.

simsalabim
21. aug 2022

Ani ja posledne roky nemozem tancovat, mam artrozu drobnych klbov na chodidlach. Kazdy krok boli, niekedy viac, niekedy menej, tanec okrem nejakeho sladacika neprichadza do uvahy, beznu obuv mam na 95% problem obut, cize ani krasu v satach a lodickach neurobim - tie neobujem vobec. Na oslavach v podstate netancujem, sedim a rozpravam sa.

elizabet173
21. aug 2022

chápem ťa, že sa necítiš dobre, najmä na svadbe, kde takmer všetci tancujú. Takmer všetci, vždy sa totiž nájde niekto, kto netancuje a nikto to nerieši. Či už zo zdravotných dôvodov, alebo tancovať nevie, nechce, to je jedno. Keď máš šaty po zem, kľudne si pod ne obuj to, v čom ti je pohodlne, dnes aj nevesty bežne majú biele tenisky. Môj bratranec sa ženil so sadrou na celej nohe, zlomil si ju na futbale. Nevesta si zatancovala s ostatnými, svadba trvala do rána, žiadny problém. Ak by to niekto riešil, prečo netancuješ, povedz, že zo zdravotných dôvodov a ďalej to nerozvádzaj, ak nechceš o tom hovoriť s cudzími ľuďmi, tak sa iba usmej a neodpovedaj. Nie si povinná to nikomu vysvetľovať.

xena0
21. aug 2022

Musíš sa začať mať rada taká aka si, ak ide o vec ktorú ovplyvniť nevieš. Obuj si čo ti bude pohodlné a možno pre lepší pocit tie dlhé šaty a hlavu hore 🙂

vilma7
21. aug 2022

Počuj, ak to nevieš prekonať a nechceš tam ísť kvôli sebe, tak tam nechoď.
Lebo nemá význam aby si tam sedela ako kôpka nešťastia, mala stresy, bola nervózna a necítila sa pohodlne a potom vrčala do priateľa, aby ste už išli domov.

autor
22. aug 2022

@vilma7 zasa taká nie som, ja si už na tej svadbe vydýchnem. Viem sa zabaviť. Horšie to je kým nastane ten čas. Mňa len mrzia tie nohy a kvôli tomu sa na necítim sebavedomo. Ak zakryjeme nohy tak je to ok pomerne