Sestra ma nenávidí

veronika_5520
5. máj 2014

Ahojte. Ťažko sa mi o tom píše, ale už naozaj nevládzem. Mám sestru, o 2 roky mladšiu. Nikdy sme spolu dobre nevychádzali, ale naše vzťahy sa veľmi výrazne zhoršili po tom, čo sme sa vydali a narodili sa nám deti. Najhoršie je,že otec drží stranu iba jej, matka je neutrálna. Veľakrát som ju počula, ako vykrikovala,že keby mňa nebolo, aký by mala iný život, ako ma strašne nenávidí, rôzne vulgarizmy na moju adresu, obdobne sa vyjadruje aj o mojom manželovi, o mojich kamarátkach a čo ma najviac trápi, nadáva aj mojej 2 ročnej dcére. Pritom je vysokoškolsky vzdelaná,ale čo viem, v každej práci do ktorej nastúpila, sa len sťažovala ako jej každý ubližuje. Ja vlastne ani neviem, odkiaľ pramení jej nenávisť, teraz je situácia taká, že už sa ani nezdravíme a nedokážeme si podať ruku pri narodeninách či meninách. Ja som mierumilovný človek, snažím sa s každým vychádzať, ale ona práve naopak. Každý je taký, onaký, každý jej ubližuje. Obávam sa, že pomery medzi nami už iné nebudú a veľmi ma to trápi. Aj maminu to trápi, vidím to na nej. Myslíte,že je nejaká šanca alebo spôsob to zmeniť?

cicus13
8. máj 2014

@veronika_5520 a @veronika278963 Zase sa tu raz niekto nudi.....kolko mas rokov ?? 16??? 😠

pslahorova
8. máj 2014

opytaj sa jej narovinu pred vsetkymi aky ma s tebou problem. A nech drzi usta na uzde a neuraza tvoje dieta muza a teba. Inak po urazkach na moju rodinu by som ju viac vidiet nechcela a jednoducho nekomunikovala kym sa neuvedomi. Evidentne je ona ta ktora nema v hlave vsetko v poriadku. Nenechaj si skakat po hlave.

lenbea
9. máj 2014

@veronika_5520 to je asi na psychologa, ak nie na psychiatra. malej treba si povedať, že teta je chorá, preto tak rozrpáva. ale asi fakt aj bude.

svetluska131
30. máj 2014

@veronika278963
No tak toto je ako z učebnice o sociopatii!!!!!!!!!!! 😕Uf!!!

Počuj veronika, Tvoja "sestra" je narušená, zlé vzťahy má aj s inými ľuďmi, je to závistlivý, jedovatý, zlomyseľný vydieračný a intrigánsky sociopat(pozrii Google 😉) a tak ju aj ber. A preto sa jej aj Tvoja submisívna mama-bojí. Ale že otec je zmanipulovaný od detstva na jej stranu, to je smutné- ale časté, lebo túto sociopati vedia veľmi šikovne manipulovať s okolím, už u detí sa to prejavuje.
Ach , musíš sa je brániť, a to zubami nechtami- tieto typy sú "hrdinovia" len na tých, ktorí im to svojou "slabosťou"( takto si oni pomenúvajú mierumilovnosť)- dovolia.
Drž sa

22beba
30. máj 2014

aj mi sme sa so segrou neznášali ☹ tiež sme si nadavali a boli hnusné jedna na druhú ... vyvrcholilo to že vynadala hrozne mojmu mužovi vulgarizmamy a nerozprávala som sa s ňou pýtala som sa jej že či sa mu neospravedlní a ona po vedala že nema prečo .... tak som ju ignorovala ked niečo chcela nevšímala som si ju ... jedného dna sa odstahovali na byt a od vtedy je všetko super pridu na navštevu aj sa zbavíme pokecáme máme spolu super vzťah 😀 asi je to pre nás lepšie ked sa nevidíme 😀

bibika55
1. jún 2014

@veronika_5520 Treba ju ignorovať.To jej najviac ublíži.Ona asi nikdy nepochopí svoje správanie.Vysoká škola nedáva inteligenciu,ale len vedomosti.Inteligencia je človeku daná.Nedá sa naučiť ani vyčítať z knihy.

tinuska11111
25. dec 2019

@veronika_5520 Problem v tom.ze byvate u rodicov osamostatnite sa a problem so sestrou sa vyriesi.ziarli na vas

vierkainka
27. dec 2019

Mam to podobne. Skus sa s tým zmieriť tak ako to je. Ja som sa roky snažila to zmeniť a urobiť vždy ten prvý krok k zmiereniu. Zakaždým to padlo na neurodnu pôdu ako sa vraví... Hlavne sa prestaň trápiť, odcerpava ti to energiu. Ži pre svoju rodinu. Ona sa rozhodla žiť tak, že ťa vymazala zo života... Ubližuje a uráža ta...Vinu vidí len v tebe a jej sa ubližuje vždy a všade.Nechcem ju súdiť, iba hodnotím podľa mojich skúseností s mojou sestrou. Ona je v podstate nešťastný človek, ktorý nemá rád ani sam seba. Ver ze častokrát vlastná rodina je horšia ako cudzí človek. Takže hlavu hore, nie si jediná,takýchto sestier je viac. Drz sa. Ak chceš, kľudne napíš IP.

tinuska11111
29. dec 2019

@vierkainka Ja som na tom podobne :(

ivka.pirulka
26. júl 2022

@vierkainka bože, to ako keby ste o mojej sestre písali... keby som vedela, ako sa s tým vyrovnať, nedarí sa mi to