Sestra si od muža stále požičiava peniaze

29. aug 2023

Ahojte, chcela by som vediet vas nazor na tuto situaciu ci je to normalne. Muzova sestra si stale od neho poziciava peniaze a nevracia ich a mna to extremne s*rie, lebo su to NASE spolocne peniaze. Ja nemam surodencov, takze mi bolo vykricane ze to nikdy nepochopim ale tak posudte vy. Situacia c.1: isli sme na tyzdenny nakup a sestra volala ze sa jej minulo mlieko pre dieta ci jej nedonesieme, lebo ona sa do mesta nedostane. Vzali sme od nej cestou recept a obehali sme po nakupe 3 lekarne, kym ho v jednej konecne mali. Mlieko sme vybrali na recept viac ks a samozrejme tam bol doplatok. Cestou spat sme ho u nej vylozili a ona zobrala ani bu ani mu a na peniaze sa neopytala, pritom dobre vedela ze sa doplaca. Ok, boli to drobne a je to pre dieta. Situacia c.2: sestra vyvolava ako keby horelo v nedelu vecer, vysvitlo ze jej muz ma poslat 100€, lebo ich surne potrebuje a ona si ich poslala zo sporiaceho uctu, lenze pridu az o 2-3 dni. Muz jej poslal peniaze, o tyzden sa ho pytam ci vratila, nevratila ale ze to nemam riesit, lebo ona mu vrati ked bude mat. Situacia c.3: sestra vyvolava muzovi ze ma rychlo prist na ihrisko, on panika ze sa im nieco stalo. Vysvitlo ze sestra od nejakej mamicky nakupila vyrobky f*rmasi a nemala hotovost aby jej zaplatila, tak vymamila od muza dalsie peniaze hlavne ze za rohom mala bankomat. Takto by som mohla dalej pokracovat do nekonecna, a teraz babo rad ze ci je to normalne a ci mam ja vobec pravo sa im do toho miesat, ale poviem vam ze som minimalne otravena z nej ak nie fakt nasr*ata a vzdy ked zavola tak len cakam ze chce peniaze…

dskjhfdlkdjhl
29. aug 2023

Nie som jedinacik a tiez by sa mi to nepacilo. V podstate mate parazita.

glorikarebeka
29. aug 2023

Na vine je tvoj muž keď jej ich dáva

sheila121
29. aug 2023

Skor by som riesila svojho muža, či je kompletný ako jeho sestru.

mamina7070
29. aug 2023

hnevalo by ma to tiez a najma ze si z neho robi panaka na spagate a bankomat

a hlavne na hluposti ako je f..masi

ale teda na vine je tvoj chlap ak je da tak by som trvala na tom aby nedaval bez dohody s tebou povedz mu ze respektujes ze chce pomoct ale ci je drogeria nevyhnutnost

a muz inak ako hospodari ?

autor
29. aug 2023

@sheila121 on bol vychovany v tom, ze sestre musi pomahat, ale naopak to ocividne neplati. Ok, ja som za pomoc a dobre vztahy, ale nie tahat z niekoho financie a on si to obhajuje ze sestra je 4 roky doma, nema vlastne peniaze a chce si dopriat a ze raz mu to vrati, nech si dopraje ale nie z nasho vrecka. Len ja neviem co teraz s tym.

liz_lemon
29. aug 2023

a sestra nema muza?

tamitamitami
29. aug 2023

Áno máš sa do toho miešať, lebo sú to vaše peniaze nielen mužove. Ok keby sa stane 1-2-3 krát do roka že jej niečo kúpite (za pár eur a ona nedá tak ok) to by som neriešila....ale aby si permanentne požičiavala a nevracala to už je vec druhá.
Nemala by som problém ani keby môj súrodenec nemá peniaze (prechodné zlé obdobie) a potrebuje pomôcť, bez debaty dám a nechcem vrátiť....ale určite by som mu nedávala na kozmetiku a podobné nepotrebné veci.

sheila121
29. aug 2023

Keď sestra nepracuje, nemá si čo dopriať. Rovno to mužovi povedz na rovinu. Lebo potom uz bude neskoro.

mamina7070
29. aug 2023

a sestra nema manzela ? a nepomohlo by keby si mu povedala ci malo zarobi ked musi jeho zena stale pytat od vas

mamina7070
29. aug 2023

a urob to ze poziadate jeho sestru o pomoc na oplatku napr postrazit dieta pomoct s upratanim a pod a uvidi akomsestra zareaguje

autor
29. aug 2023

@mamina7070 praveze na to ako zaraba, tak vsetko ide na domacnost a na deti a sebe nic nedopraje, chcem mu zahodit uz tenisky, lebo vkuse nosi jeden par a vyzera uz ako bezdomovec s deravou podrazkou, ale sestru podporuje v jej luxuse.

autor
29. aug 2023

@liz_lemon ma muza ktory podla mna aj slusne zarobi, takze si myslim ze tie peniaze taha poza jeho chrbat.

hindakus
29. aug 2023

Tak...teraz je to asi samoživitelka s malým dieťaťom s nejakým zdravotným problémom, keď má mlieko na recept... za 10 rokov može byť dobre vydatá, podnikať, vy možete riešiť nečakaný úraz či chorobu, nikdy nevieš.

sheila121
29. aug 2023

@hindakus tá žena má muža.

mamina7070
29. aug 2023

tak proste by som to povedala priamo jej muzovi ze teda tvoj muz nema poriadne tenisky a jeho zena od neho taha vase peniaze a nevracia
urob poriadok su to vase peniaze a kup muzovi botasky sak to je aj tvoja hnaba ak chodi v deravych

autor
29. aug 2023

@mamina7070 s tymi teniskami to bol len priklad ze na seba neda nic navyse, ale asi sa teda porozpravam s jej muzom. Najprv som to nechcela riesit, ale uz nam dlzi niekolko 100viek eur.

mamina7070
29. aug 2023

a rovno si od jej muza vypytaj vsetko co vam dlzi jeho zena , hadam je normalny a vrati alebo ju aspon zastavi

zmrzlinka2021
29. aug 2023

Nie je problem poziciavat, podstatne je aby vracala.
Na tom sa musite dohodnut s muzom a trvat na tom spolocne.

Nikdy by osm neodmietla pozicat surodencovi par eur, aj ked on bol na vine, aj ked on nevedel hospodarit. Urobila by som to znova, je to surodenec, teraz tu je, a zajtra tu nemusi byt. Peniaze nie su podstatne, podstatny je clovek, pretoze zivot dokaze priniest situacie, ktore s clovekom zatrasu.

melanta
29. aug 2023

@zmrzlinka2021 lenže jedna vec je požičať na potraviny, šeky, na deti, iná vec nechať si od brata zaplatiť objednávku od Farmasi. Nemať Farmasi človekom nezatrasie.

zmrzlinka2021
29. aug 2023

@melanta Musela som si vygooglit, co je to farmasi. Najprv som si myslela, ze tie "vynimocne potraviny", tam niekedy nakupujem aj ja 🙂
Chapem ta a rozumiem tvojmu pohladu, preto by bolo fajn, aby on s nou o tom diskutoval a hlavne dohliadol na to, aby vsetko vratila. Prpadne sa porozpraval s jej manzelom o tomto, ze kde je problem u nich - pravdaze rozhovor bez nej.

hipuska
29. aug 2023

Skús to niekedy spomenúť pred jej mužom. Dajak zaoblne. Medzi rečou. A uvidíš reakciu. Podľa mňa, ide poza muzov chrbát,.míňa na hluposti. Je asi tak trochu závislá na nakupovaní

kikushaa
29. aug 2023

Nie som jedinacik, ale mna by to sralo tiez, mlieko tak dajme tomu, ale ostatne su chujoviny, ak nema nech tie sprostosti nekupuje, alebo vam rastu peniaze na stromoch? 🧐🤦🏼‍♀️

maranco
29. aug 2023

* muz ma poslat 100€, lebo ich surne potrebuje a ona si ich poslala zo sporiaceho uctu, lenze pridu az o 2-3 dni *
Ak má účty v jednej banke tak jej prišlo do pár sekúnd.

tosomja
29. aug 2023

Veď niekedy tam mimo reč sa opýtaj pred jej mužom, že či jej stačilo 100e od brata. Uvidíš ako zareaguje jej muž. Možno on jej vyčistí žalúdok.

olimuc
29. aug 2023

Mlieko ok, ale zvysok … v ziadnom pripade. Mas 3 moznosti, vypytat od jej muza alebo rozdelit Vase financie… na cent v pomere k platu rozpocitat naklady a nech jej dava zo svojho zostatku … alebo po kazde ked si pozicia peniaze vypytaj si aj ty s argumentom, ze ked sestre dal nech da aj tebe … ked mas zaludok pytaj od jej muza …

kristinka92
29. aug 2023

prečo nepýta peniaze v prvom rade od svojho muža? asi by som to raz na návšteve u nich spomenula pekne nahlas, aby to počul aj ten jej muž, lebo buď o tom vôbec nevie alebo berie ešte aj od neho dvojmo. keď je 4roky doma nemá si čo dopriavat a keď, tak nech jej vlastný muž zabezpeci. mlieko pre dieta by som ešte prežila, ale aby nakupovala nejaké farmasi kozmetické pripravky od mamicky na ihrisku potrebné naozaj nebolo!

svetlonos
29. aug 2023

No ja ti iprimne povoem, ze keby mi toto robil moj muz, bol by iz zrejme ex. Toboz ked sebe nefobraje a truba farmasi objednáva. By distal na vyber - ja alebo sestra. Dospela koza neschopna vychcana je to! Manzel ju aj s farmasicasi poslal do teplych jrajin a ona zneuziva nrata
Jeho rodicia to po?rali a ty to mas zliznut? Jej oznam pred jej muzom, ze tie peniaze chces vratit!
A muza by som fakt poslaka do paže. Blbana nepotrebujem, sory.
Raz moj muz navrhol otcovi, ze nu bude posielat mesacne 100 € na bratove vyzivne. Tak som sa ho opytala ako si zo predstavuje a kto jemu (mm) bude platit jeho drahe joby kurzy? Rovno som povedala, ze s tym nesuhlasim - aj pred jeho otcom. Neboli sme este vtedy manzelia ale nyvali sme spolu a mali malu pozicku. Tiez som mu povedala, ze moze pikojne tu stovku odkladat a vyplatit t skôr! Jeho otec to ani nechcel. Bolo mi jedno, ci bude muz nastvany.
Hlavne islo o brata, ktoreho roky nevidel. Casom vysvitlo, ze brat je lajdak nezodpovedny. V 19stich stihol urobit 2 deti s 2 zenami behom 3 rokov, skolu nedorobil.
U mna sa to neszreta s porozumenim ani trosku.

reddflowerlife
29. aug 2023

Musis to povedat TY jej Muzovi. A na rovinu. Ze sa s nim potrebujes porozpravat sukromne len vy dvaja. Tak aby tam nebola sestra a ani tvoj muz. Ze je to velmi dolezite. Isla by som na nho sposobom, ze mas obavy ci si ta sestra nezacala s nejkou zavislostou na nakupovani, alebo ze ci si napozociavala peniaze od inych, alebo ci maju nejake financne problemy, lebo mas OBAVU (Chod na nho tak ze je ti akoze z obavy ), lebo ze viuse si pyta od brata peniaze, na farmasi vyrobky atd, tak ze ci maju financne problemy… Ze vy nemate peniaze na rozdavanie.. A uvidis jeho reakciu

nikpa
29. aug 2023

Mohli by ste ho volať že oslik otras sa. Dospelý muž čo má svoju rodinu a nie je milionár by sa takto určite nemal správať. Ak to nevidí, že sestra ho len zneužíva buď je hlúpy alebo mu to je jedno. A keď on sám to nestopne tak sa to neskončí, veď prečo aj, sestre to maximálne vyhovuje, jemu to nevadí a teba nikto nepočúva. Len neviem aký je to prístup muža ,,že nechaj to tak,, keď požičiava s vašich spoločných peňazí. Vieš čo, ja by som mu začala hovoriť, že som tiež začala požičiavat, sestranice, mame...a že zatiaľ ti nevrátili, nech ti dá viac peňazí lebo nemas

autor
29. aug 2023

@reddflowerlife to je jasne ze jedine sukromne by som to s nim riesila, lebo ona je schopna vsetko popriet a urobit este zo mna idiota. Spisem si na papier vsetky pozicky o ktorych ja viem a pridem rovno s tym za jej muzom.