Šetrní rodičia

fallenkaa
3. júl 2015

Ahojte baby, nežijeme s partnerom ešte v spoločnej domácnosti.
Ja si rada kúpim pekné oblečenie, chodím rada do wellness, uznávam, že by som sa niekedy mohla bez toho zaobísť, ale rada si to doprajem.
Partnerovi rodičia sú veľmi šetrní, matka nakupuje oblečenie výlučne v second-hand(možno 2x do roka si niečo kúpi), jeho otec si nikdy nekúpi nič, nebol by problém s peniazmi, ale s veľkou šetrnosťou a možno niekedy aj lakomosťou zo strany jeho otca. Nikam nechodia. Žiadne výlety, dovolenky, spoločné večere.
Takýto je aj môj partner. Kým si niečo kúpi, radšej si to 10x premyslí, aj keď ide napr. o obyčajnú bundu. Už mi to lezie na nervy, len neviem ako mu to povedať, ako zvoliť tie správne slová aby som z toho ja nevyšla ako človek čo si neváži peniaze.. Keď idem na návštevu k jeho rodičom, radšej si ani neberiem novú kabelku alebo šperk... :/ 😖 😠
Môj partner nie je zas lakomý, veľakrát mi kúpi, aj na výlety ho presvedčím, len často počúvam koľko to bude stáť(pritom s peniazmi problém nie je)
Nemali ste aj vy s niečím takýmto problém?

natalym
4. júl 2015

@svetluska82 Ja myslím, že horšia, lebo môj sa nechá presvedčiť a niekedy až tak nepindá. No ale tieto dovolenky, nikdy sme nikde neboli, veľmi málo a takmer vždy sa povadíme, tak už sa tomu aj cielene vyhýbam.

natalym
4. júl 2015

Proste s mojím nechodím do obchodu, neukazujem mu čo som kúpila, mám na to svoje peniaze. Ak niečo potrebujem, poviem mu, ak dá dá ak nedá netrápim sa preto.

natalym
4. júl 2015

Mne sa ale všeobecne šetrnosť páči, lebo ja teda šetrná nie som, ale učím sa. 😀 Ale lakomosť je hrozná, ak je človek lakomý kúpiť si sebe, príp. deťom to je top.

martuska75
4. júl 2015

@fallenkaa Všetko je o tom či ste OBAJA schopní a ochotní ku kompromisom. Inak to nepôjde. Manžel je tiež "šetrný typ" ale nikdy sa u nás nestalo že by slovkom riešil čo ja nakúpim, alebo ked som bola doma s deti že by som sa musela prosiť/žiadať o peniaze. To už musíš ty vedieť či je len uváživo šetrnný (čo trochu vyváži teba) alebo či je to nejaká chorobná lakomosť. Lebo je rozdiel šetrnosť (čo je cnosť) a lakomosť. Ani my nebeháme celý rok po welnes pobytoch a večerách - nemá to v povahe ani na to nie je čas, ale na zase už sme ho naučili na pravidelné dovolenky - raz ročne pri more + pár krát ročne víkend welnes hotel v tatrách/ na Liptove... Obvykle kupujem AI dovolenky nech nemusí riešiť ako je čo drahé 😀 😀 😀 Pre seba tiež "oplače" každu vec na oblečenie čo si má kupiť 😉 tak už mu nakupujem ja a je to vyriešené 😀 😀 😀 Posiela mi peniaze trvalákom a potom už nemusí riešiť ako je draho 😉 Al je jasné, že takéto veci sa musia utriasť ... ak by som zas všetko pomíňala blbosti a nemali by sme ani na jedlo, tak by to tiež asi nefungovalo. 😀 😀 😀

sandra551
4. júl 2015

@svetluska82 A ako s takým chlapom funguješ? 😕

aicha15
4. júl 2015

moji svokrovci su taki isti, nekupia nic ani vnucke svojmu synovi a mne toboz nie. svokra taha celu domacnost sama to chapem ale viem ze ma usetrenych kopu penazi . na seba si nekupi nikdy nic dokonca jej cudzi ludia nosia veci po svojich nastrocnych dcerach kedze nosi velkost xxs. mozno este menej. svokor nerobi cele roky nema mat z coho ale myslim ze aj keby mal tak nic by nekupil a keby nemal aspon take hlupe reci ked sme tam s malou, kupim ti toto kupim ti hento a co kupi? .... s prepacenim H...O

svetluska82
4. júl 2015

@sandra551 juj je to boj....fungujeme divoko...ako s malym deckom.

katarinamarkova
5. júl 2015

@fallenkaa a preco potom este nezijete v spolocnej domacnosti, ked problem s peniazmi nie je?